Všechny dotazy řazené chronologicky

Rozbalit vše Sbalit vše
  • Dobrý den. Můžete mně prosím sdělit kolikrát do roka se mají provádět pokosy travin na plochách u domů na ulici Teyschlova 1 - 23? Již je konec května a ještě v těchto prostorách nebyl proveden ani jeden pokos a traviny již dosahují poměrně vysokého vzrůstu. V loňském roce byly první pokosy provedeny již v druhé půli dubna, ale firma, která pokosy prováděla, nechala pokosenou trávu na místě, aniž by ji uklidila. Zbytky travin vždy po několika dnech začaly zahnívat a byla opravdu radost takto "ošetřenými" místy procházet. Žádám o co nejrychlejší provedení pokosů spojené s odvozem pokosených travin. Děkuji. S pozdravem

středa, 24 květen 2017   Pavel Pokorný
    Dobrý den,

městská část má nasmlouváno během vegetačního období celkem 5 pokosů trávy. V letošním roce je jiný průběh jara než vloni. Ve druhé polovině dubna na Teyschlové dokonce ještě napadl sníh, který se tu udržel dva dny. Sečení trávy proto bylo zahájeno později a to ve spodní části Bystrce, kde byla v té době tráva nejvyšší a postupuje se směrem nahoru. V současné době se dokončuje pokos na Foltýnové a na Teyschlové bude pokračovat hned na začátku příštího týdne.

Ing.Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
    Zobrazení :  2
  • Dobrý den, ráda bych se informovala na možnost kontejnerů na plasty v oblasti Bystrc - Kozí horka? V této lokalitě bydlím a ráda bych třídila odpad, bohužel nemám možnost s plasty, kterých nasbírám měsíčně opravdu hodně, jezdit do EKO dvora autem. Také si všímám hodně mladých lidí, kteří se jezdí na pláž Kozí horky rekreovat, že by plasty rádi odhodily tam, kam patří, ale ani u pláže tato možnost není. Uvažuje radnice o umístění a odvážení kontejnerů na plasty, případně i na sklo? Předem děkuji za odpověď,

středa, 24 květen 2017   Pospíšilová Kateřina
    Odpověď v řešení. 
    Zobrazení :  12
  • Dobrý den, mám dotaz ohledně parkování na Kamechách II - Přírodní a přilehlé ulice. Vzhledem k nízkému počtu parkovacích míst zde lidé parkovali tzv. " kde se dalo ", po 1+ hodině zde prakticky místo na parkovišti nenaleznete. POsledních pár dní nacházíme za čelním sklem vzkazy od MP a jsme pokutování. Můj dotaz zní , kde tedy máme parkovat ??? Bude nějaké záchytné parkoviště ? Staví se tu další nové domy, které město muselo odsouhlasit, a tak se ptám, myslelo město na to, že lidé, kteří zde bydlí mají automobily a rádi bychom parkovali u svých domovů? Pokud mi nebudete moci na tuto otázku, prosím pošlete kontakt na kompetentní osobu, se kterou bychom mohli problém dále řešit. Děkuji za odpověď.

úterý, 23 květen 2017   Klára Dolhá
    Speciální stavební úřad pro pozemní komunikace ÚMČ Brna, Brno – Bystrc, Odbor stavební, vydal dne 20.09.2016 stavební povolení pro stavbu (stavební objekt) SO 01 – Parkoviště a chodníky – pozemní komunikace v Obytném souboru Kamechy II. a III. etapa. Jedná se o 114 parkovacích stání při ulici Přírodní a 128 parkovacích stání při ulici Listnatá. Se stavbou bylo započato.

Ing.arch. Eva Nováková, odbor stavební
    Zobrazení :  19
  • Dobrý den. Na náměstíčku mezi ulicemi Nad Kašnou a Krajní, stejně jako mezi ulicemi K Dálnici a Nad Kašnou, je již více než přerostlá tráva. Chystá se v nejbližší době její sekání? Děkuji!

úterý, 23 květen 2017   Mgr. Milan Knecht
    Dobrý den,

pokos trávy na ulicích Nad Kašnou, K Dálnici, Krajní a Výhon bude proveden do konce tohoto týdne.

S pozdravem,

Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
    Zobrazení :  20
  • Dobrý den,mám dotaz ohledně sekání už dost vysoké trávy v okolí ulice Teyschlova a na této ulici? Protože je období alergií a výskytu klíšťat není to moc dobré pro lidi a děti obzvlášť. Děkuji

úterý, 23 květen 2017   zrzule
    Dobrý den,

aktuálně se provádí pokos na ulici Foltýnova, zítra se bude sekat tráva v sídlišti Kamechy. Na Teyschlově ulici bude pokos pokračovat začátkem příštího týdne.

S pozdravem,

Zobrazení :  24
  • Dobrý den, prosím o zajištění pokosu trávy v oblasti Horního náměstí, Rerychova apod. Děkujeme

čtvrtek, 18 květen 2017   Miroslav
    Dobrý den,

pokos trávy v oblasti Horního náměstí byl zahájen koncem minulého týdne. Aktuálně je posečena ulice Lýskova, dnes se dokončuje ulice Kuršova a zítra bude pokračovat pokos trávy na Rerychově ulici a následovat bude ulice Foltýnova.

S pozdravem,

Zobrazení :  13
  • Dobrý den, chtěla bych si v bytě na ulici Černého udělat rekonstrukci koupelny a kuchyně a chci se zeptat, zda bych na ní mohla dostat nějaký příspěvek od městské části. Vím, že se v našem domě v budoucnu chystá rekonstrukce bytových jader, ale já bych jí ráda udělala s použitím lepších materiálů a trochu jinak. Děkuji za odpověď Hana

čtvrtek, 18 květen 2017   Hana
    Dobrý den,
    k Vašemu dotazu Vám sdělujeme, že dle zák. č. 89/2012 Sb., § 2263 může nájemce v bytě provést úpravy, přestavbu nebo jinou změnu bytu pouze se souhlasem pronajímatele. MČ Brno-Bystrc jako pronajímatel bytů nesouhlasí s tím, aby si nájemci prováděli rekonstrukce bytových jader vlastním nákladem.
    Rekonstrukce bytových jader provádí městská část dle schváleného „Programu regenerace obecního bytového fondu na období 2017-2020“. V domech na ulici Černého by mělo dojít k rekonstrukcím bytových jader v roce 2019.
    Vzhledem k výše uvedenému nelze získat příspěvek ani souhlas pronajímatele k rekonstrukci bytového jádra.

Mgr. Romana Rajdová, vedoucí odboru bytového hospodářství
    Zobrazení :  42
  • Chtěl bych se zeptat, zda se neplanuje rekonstrukce povrchu silnice Kníničská, když už nejaká vetší přestavba je u ledu? Bohužel, celá silnice je v dezolatním stavu a v pravém pruhu se místy nedá jet. Vím, že není na území Bystrce a majitelem je město, ale nemohla by bystrcká radnice iniciovat rekonostrkukci vozovky, protože ji většinou využívají právě obyvatele Bystrce? Diky Jirka

čtvrtek, 18 květen 2017   Jiri
    Odpověď v řešení. 
    Zobrazení :  55
  • Dobrý den, prosím o informaci, kdy a kde bude realizována nová autobusová a tramvajová zastávka pro obsluhu komplexu Panorama. Děkuji

čtvrtek, 11 květen 2017   Martin
    Vážený pane,

nová tramvajová zastávka ,,Nad Dědinou“, o které se uvažovalo v souvislosti s výstavbou OS Panorama, nebude realizována. Dopravní podnik města Brna a Odbor dopravy MMB se k zastávce vyjádřili negativně z důvodu nedostatečné délky nástupní hrany, snížení cestovní rychlosti a blízkosti zastávky Rakovecká. Investor tak požádal o upuštění od vybudování tramvajové zastávky, tím se zabývalo Zastupitelstvo MČ, kdy požadavku investora vyhovělo, bylo však také dohodnuto, že nová autobusová zastávka ,,Sýčky“ na ul. Rakovecké bude vybudována v zastávkovém zálivu na místo pouhého vyznačení na vozovce, jak byl původní záměr. Tato změna přispěje k zachování plynulosti dopravy na Rakovecké.

Zmíněná autobusová zastávka Sýčky bude vybudována v místě vyústění nové komunikace na Rakoveckou. Původní termín realizace, který předpokládal investor, měl být červenec 2017. Podle posledních informací bude termín realizace posunut kvůli protahujícím se jednáním mezi investorem, městem Brnem a Správou a údržbou silnic JMK, která má silnici Rakoveckou ve správě. Bližší informace nemáme, neboť nejsme účastníky zmíněných jednání.

S pozdravem

Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy
    Zobrazení :  35
  • Dobrý den, bydlím s družkou v obecním bytě 7 let, byt je napsán na mne. Jsem invalidní důchodce a můj zdravotní stav není nejlepší. Mám dotaz na to, jestli by moje družka po mé smrti se musela vystěhovat. A druhá část dotazu je jestli by tomu bylo jinak, kdyby byla mojí manželkou. Mně je 44 let a družce 38.

středa, 10 květen 2017   Karel
    Vážený pane,

přechod nájmu bytu po smrti nájemce upravuje zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník.

Protože jste výlučným nájemcem bytu, v případě vaší smrti by přicházel v úvahu přechod nájmu na člena nájemcovy domácnosti, který v bytě žil ke dni smrti nájemce a nemá vlastní byt. Členové domácnosti se pro tento účel dělí do dvou skupin – v první skupině jsou nájemcův manžel, partner, rodič, sourozenec, zeť, snacha, dítě a vnuk. Z členů nájemcovy domácnosti mají přednostní právo vstoupit do nájmu potomci nájemce. V ostatních případech je přechod nájmu možný, jen pokud pronajímatel bytu souhlasil s přechodem nájmu na tuto osobu.

Pokud byste s Vaší družkou uzavřeli manželství, uzavřením manželství by vznikl společný nájem bytu. Jsou-li společnými nájemci bytu manželé, v případě smrti jednoho z manželů pokračuje jako nájemce pozůstalý manžel.

Podrobnější informace Vám v případě zájmu sdělíme na odboru bytového hospodářství ÚMČ Brno-Bystrc.

Mgr. Jana Holá, odbor bytového hospodářství
    Zobrazení :  31
  • Dobrý den zajímalo by mě v Bystrci se už při blokovém čištění neodtahují auta? Jen dávají pokuty a jen někomu? Sledoval jsem pár čištění v okolí (ne nonstop) a zaujalo mě to i dnes po čištění když jsem procházel ulicí a jedno auto pokutu, další 4 nic. A odtahování? Taky letos nějak nejsou akční. Já jen jestli má příště smysl přeparkovávat. Děkuji

úterý, 09 květen 2017   Jarda
    Vážený pane,

je nezbytné, aby při blokovém čištění na dané komunikaci neparkovala žádná vozidla, která znesnadňují, někdy až znemožňují mechanizované vyčištění vozovky. Proto jsou také do jednotlivých ulic s časovým předstihem umísťovány příslušné dopravní značky. Blokového čištění se účastní více nezávislých subjektů:
    Městská část, která organizuje průběh blokového čištění po administrativní a technické stránce,
    Městská policie, která řeší přestupky v dopravě a uděluje tedy i zmíněné pokuty,
    Brněnské komunikace, které za vlastníka komunikace jsou oprávněny odstranit vozidla zanechaná na komunikaci.

Zástupci městské části nejsou přítomni činnosti Městské policie ani Brněnských komunikací, proto jejich činnost v zásadě neovlivňují. V některých případech jsme však nuceni požádat je o součinnost, zejména když zanechané vozidlo výrazně omezuje možnost vyčištění komunikace, nebo když řidiči nerespektují dopravní značení a na parkovišti zastavují i přes to, že zde právě probíhá nástřik dopravního značení (typicky parkoviště pod OC Max nebo před Radnicí).

Závěrem musím souhlasit s Vaším poznatkem, že v Bystrci se od roku 2016 odtahuje méně aut než tomu bývalo. Souvisí to zřejmě s přesunem záchytného parkoviště z Bohunic do Slatiny a tedy i výrazně delší odtahovou vzdáleností.

S pozdravem

Zobrazení :  93
  • Dobrý den, dovolte mi dva dotazy k projektu Panorama II a III. 1) Projekt se blíží svému dokončení, noví majitelé se stěhují do svých domů a zpřístupňují se pěší komunikace. Jednotlivé ulice (Čihadla, Markůvky, Nad Přehradou a K Jelenici) jsou vertikálně propojeny schodišti, které jsou však neschůdné pro kočárky, což poměrně zásadním způsobem limituje přístup k hlavní místní rekreační atrakci - přehradě. Bylo by možné tato schodiště vybavit nějakým jednoduchým řešením, které by umožnilo sjezd/výjezd s kočárkem (např. kamenné profily, které by vyplnily jednotlivé stupně schodišť)? Myslím, že by takové řešení prospělo i pěší dostupnosti mateřské školky na ulici Čihadla. 2) Na konci ulice Markůvky se původně předpokládala výstvba šesti velkých rodinných domů, v tuto chvíli je ale prostor zarovnaný a zoraný, stejně jako prostor nad ulicí Nad Přehradou. Upustil investor od další výstavby? Jaký je aktuální plán výstavby v tomto prostoru? Děkuji a srdečně pozdravuji, Tomáš

pátek, 05 květen 2017   Tomáš
    Dobrý den,

pěší stezky v rámci obytného souboru Panorama nad přehradou, II. a III. etapa, propojují hlavní komunikační trasy v území. Vzhledem k tomu, že obytný soubor je realizován ve svažitém území, nebylo možné krátké příčné pěší stezky řešit jako bezbariérové, projektant se musel vypořádat s terénními rozdíly. Bezbariérový průchod územím je však možný. Podél místních komunikací jsou vedeny bezbariérově řešené chodníky, které zajišťují pohodlný průchod územím z prodloužené ulice Nad dědinou k ulici Rakovecké.

Co se týče plánovaných volně stojících rodinných domů, na ty je vydáno územní rozhodnutí, jsou vybaveny přípojkami inženýrských sítí, jsou to tedy ve smyslu stavebního zákona stavební pozemky. Stavební povolení, případné změny a následnou realizaci staveb volně stojících RD si však, na základě předchozích ujednání s developerem, budou postupně zajišťovat jednotliví vlastníci těchto pozemků.

Ing.arch. Ivana Krejčová, vedoucí stavebního odboru

Zobrazení :  78
  • Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kdo měl na starosti výběr opravovaných míst na pozemních komunikacích v horní Bystrci? Tzv. "látování" děr. S hrůzou zjišťuji, že se celé odehrálo asi jen namátkovým výběrem.. Tuhle uděláme, tuhle ne.. Mluvím zejména o hl. komunikaci Vejrostova v trase poblíž točny Ečerova ve směru do centra, dále o komunikaci Kamechy, poblíž připojení ul. Lýskova, a také ul. Kuršova, kde je situace velmi vtipná.. některé malé díry byly opraveny, ale velkých 20x30, např. u popelnic mezi vchodem Kuršova 26 a 28, si nikdo nevšímá.. Podobná je situace i na ul. Odbojářské.. Vždyť po těch komunikacích sami jezdíte, Vy jste si ničeho nevšimli?

úterý, 02 květen 2017   Petr
    Vážený pane,
    tyto komunikace jsou ve správě Brněnských komunikací, a.s., a opravy jsou tak čistě v jejich režii včetně výběru míst a rozsahu. Příslušný sektorář Brněnských komunikací, a.s., komunikace přibližně jednou týdně projíždí, takže jejich stav je mu znám. Bližší informace by Vám sdělily přímo Brněnské komunikace, a.s.

S pozdravem

Zobrazení :  44
  • Dobry den, prosim o informaci o eventualni dalsi vystavbe bytovych domu na ulici Nad prehradou. Meli bychom zajem o zakoupeni bytu v teto lokalite, ale bohuzel v projektu Panorama realizovanem Moravskou stavebni INVEST, a.s. uz neni v soucasne dobe mozny vetsi vyber bytu. Proto se zajimame, zda bude pokracovat vystavba napr. v prostoru vedle uz hotovych domu, at uz stejnou stavebni spolecnosti nebo nekym jinym, a v jakem casovem horizontu. Dekuji za odpoved

pondělí, 01 květen 2017   eva.cepkova
    Dobrý den,

stavební úřad nemá v současné době žádné konkrétní informace o dalších záměrech Moravské stavební – Invest v dané lokalitě. V současné době probíhají stavební práce na dokončování OS Panorama II a III. Podle platného Územního plánu města Brna jsou sice v návaznosti na dokončovaný OS Panorama nad přehradou II a III (mezi ulicí Rakoveckou a zástavbou v ulici Nad Dědinou) plochy s návrhovou funkcí bydlení, ale k dnešnímu dni není na stavebním úřadě podána žádná žádost o územní rozhodnutí, ani nebyla možnost další výstavby konzultována. Doporučujeme vám proto obrátit se s dotazem přímo na developera.

s pozdravem

Ing.arch. Ivana Krejčová, vedoucí stavebního odboru
    Zobrazení :  85
  • Dobrý den, je možné vyřídit si v Bystrci nové cestovní doklady pro dítě? Děkuji předem za odpověď.

pátek, 28 duben 2017   horakovam
    Dobrý den,

veškeré cestovní doklady můžete vyřídit pouze na MMB, odbor správních činností, Husova 5, 601 67 Brno

Ing. Dana Kalousková, vedoucí odboru vnitřních věcí
    Zobrazení :  46
  • Dobrý den, dne 22/3/2017 se uskutečnilo mimořádné zasedání Zastupitelstva MČ. Na webu radnice se dosud neobjevil zápis z tohoto zasedání, zápis z následujícího zasedání konaného 12/4 už uveřejněn je. Jde o záměr nebo opomenutí? Děkuji

úterý, 25 duben 2017   KarelK
    Děkujeme za upozornění. Jednalo se o opomenutí.

Zobrazení :  61
  • Dobrý den, můžete mi prosím vysvětlit, že výstavba velkého obchodního centra při ulici Páteřní představovala z hlediska dopravního nepřiměřený nárůst dopravní zátěže a nárůst dalších negativních vlivů na stávající obytnou zástavbu X oproti tomu výstavba jednopodlažního komerčního objektu v ploše mezi ulicemi Rerychova - Foltýnova - Kamechy tento nárůst nepředstavuje? Troufám si tvrdit, že hustota zabydlení je v druhém případě daleko vyšší. Předem děkuji za odpověď.

úterý, 25 duben 2017   Johana
    Odpověď v řešení. 
    Zobrazení :  186
  • Dobrý den, chtěla jsem se zeptat bydlím na Teyschlove . Jedná se mi o parkovací místa za domy Teyschlova 25-31 dalo by se udelat parkovací místa podél cesty. Jak to má Teyschlova 1-23 u předního vchodu tak by se to dalo udelat i u našich zadních dveří Teyschlova 25-31, mohlo by se udelat širší chodník . Není to špatný nápad Opravdu přijede se kolem 18:00 a jezdíme a nemuže najít místo. Až někde dole. Chtěla jsem se zeptat jestli to proberete , děkuji Katka J.

pondělí, 24 duben 2017   Katka J
    Vážená paní,
    dotazy na situace na Teyschlové 25-31 se zde opakují poměrně často. Jedná se o vozovku šířky přibližně 3,5 m, na které je obousměrný provoz. Platí zde příslušná ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích, podle kterého musí být při stání vozidla ponechán průjezd šířky 3 m na každý jízdní směr, tj. celkem 6 m. Při zastavení sice stačí ponechat průjezd 3 m na oba směry jízdy, zde však ani toto nebude splněno.

Případné rozšíření komunikace a vytvoření parkovacího zálivu na úkor zeleně je zde problematické vzhledem k profilu terénu, především však kvůli tomu, se nejedná o neudržovanou plochu zeleně, ale o sadovnicky upravenou zeleň.

Nelze také pominout skutečnost, že uvažované plochy pro parkování jsou blízko domu, a nemalá část občanů je obecně naopak proti tomu, aby jim ,,auta smrděla pod okny".

Na území Bystrce II budeme prověřovat plochy neudržované zeleně podél komunikací, které by byly vhodné pro stavbu zálivů, a to i s ohledem na výskyt inženýrských sítí. Předběžně se však zdá, že na Teyschlové bude takových vhodných ploch minimum. Situaci v okolí Teyschlové mírně zlepší nové parkoviště, které vznikne před budovanou mateřskou školou.

S pozdravem

Zobrazení :  154
  • Dobrý den, zaujala mě odpověď na dotaz pana Ivo. Proto mám tento dotaz: Výstavba jednopodlažního komerčního objektu s parkováním přemístěným na střechu objektu v ploše mezi ulicemi Rerychova - Foltýnova - Kamechy nepředstavuje zejména z hlediska dopravního nepřiměřený nárůst dopravní zátěže a nárůst dalších negativních vlivů na stávající obytnou zástavbu ??? (jak odpovídáte na dotazy uvedené níže) Já osobně nevidím rozdíl mezi obytnou zástavbou podél ul. Páteřní a pod ul. Rerychovou. Jaký ten rozdíl je? Děkuji. ****************************************************************************************************************** Dobrý den! Před časem se mluvilo o tom, že se bude na území podél ulice Páteřní stavět nákupní centrum Kaufland. Už jsme se loni všichni těšili na pohodlný nákup v typu prodejny, který v Bystrci dosud chybí. Kde to vázne? Proč se nestaví? pondělí, 16 leden 2017 Ivo Dobrý den, zřejmě máte na mysli otázku výstavby velkého obchodního centra při ulici Páteřní. Investor v uplynulém období se zástupci ÚMČ Brno-Bystrc a s vedením radnice sice projednával investiční záměr, ale předložený IZ byl v rozporu s platným Územním plánem města Brna a představoval zejména z hlediska dopravního nepřiměřený nárůst dopravní zátěže a nárůst dalších negativních vlivů na stávající obytnou zástavbu. K dnešnímu dni investor nový, doplněný či pozměněný návrh nepředložil, záměr nedopracoval tak, aby bylo možné zkonstatovat, že všechny problémy byly uspokojivě vyřešeny. O vydání územního rozhodnutí rovněž nepožádal. Ing.arch. Ivana Krejčová, vedoucí stavebního odboru ******************************************************************************************************************* Dobrý den, prosím o informaci, kdo schválil výstavbu obchodu na místě parkoviště pod ulicí Rerychova. Zajímají mne konkrétní osoby a také jejich stranická příslušnost. Dále mne zajímá, pokud stavba započne, kde budou parkovat auta z tohoto velkého parkoviště? I nyní, když je parkoviště funkční se večer nedá zaparkovat. Obyvatelé ulic Kuršova apod. musi parkovat až na parkovišti Vejrostova. V současné době je však i parkoviště u ulice Ečerova u zastávky 54 večer úplně plné, na parkovišti mezi Albertem a tramvají bývá večer volných pouze 10-15 míst. Takže kde budou parkovat auta, pokud se začne stavět? úterý, 31 leden 2017 Pavla Přikrylová Dobrý den, výstavba jednopodlažního komerčního objektu s parkováním přemístěným na střechu objektu v ploše mezi ulicemi Rerychova - Foltýnova - Kamechy je zatím pouze ve fázi projednaného územněplánovacího podkladu (projednaná ÚS Bystrc II - západ). Podle našich informací investor připravuje podklady pro projednání v územním řízení. Součástí každé nové stavby je i řešení dopravní obsluhy a parkování, takže součástí DÚ musí být výpočet potřeby parkovacích stání pro navrhovaný typ objektu a projektantem uváděnou kapacitu. Projektant musí nárůst potřeby parkovacích stání vyřešit, jakým způsobem to udělá, to v tuto chvíli nemůžeme předjímat. O územní rozhodnutí zatím požádáno nebylo, proto nelze v tuto chvíli výsledek případného územního řízení předvídat. Ing.arch. Ivana Krejčová, vedoucí stavebního odboru

pondělí, 24 duben 2017   Johana
    Odpověď v řešení. 
    Zobrazení :  186
  • Dobrý den,máme chatu v katastru Kniničky,ale je na hranici katastru Bystrc.A už přes týden neteče voda.Chci Vás poprosit jestli máte informace proč neteče voda.Po zimě chvíli tekla,ale potom byla zastavena. S pozdravem.

sobota, 22 duben 2017   Ivana Pazderková
    Dobrý den,

bohužel o vypínání vody v k.ú. Kníničky nemáme v Bystrci žádné informace. Obraťte se s dotazem na ÚMČ Brno-Kníničky.

Zobrazení :  78