Všechny dotazy řazené chronologicky
Rozbalit vše Sbalit vše
 • Dobry den,rada bych se zeptala k situaci dopravovani deti z Kamech do ZS Lastuvkova.Bydlime na Hvozdecke a diky zmene spadovosti jsme se na ZS Vejrostovu nedostali a vybrali si skolu na Lastuvkove, kde jsme sice spokojeni,ale ne s dopravou.Do skoly to jde, to vysedneme na zastavce Lastuvkova a je to Ok.Zato zpatecni cesta je hardcore. Mam syna ve druhe tride a nevim jakou trasu bych mu mela ukazat,abych se nemusela vylozene strachovat, ze ho neco prejede.Momentalne jezdime busem c.30na Vondrakovu, kde musime prejit dost silenou silnici na druhou stranu, kde cekame na c.52,ktere nenavazuje,tudiz tam vetsinou min. 8min.mrzneme.Aby chodil az na Kubickovu na tramvaj a pro zmenu presedal na Ecerove mi prijde taky nesmyslne.Nejake skolni busy moc neresi,pokud nejezdi casteji.Ja osobne si myslim,ze by to vyresila zastavka Lastuvkova smer ze ZOO na Ecerovu.Rada bych Vas pozadala, zda by to neslo zaridit, pripadne nejak vyresit. Predem moc dekuji.

  neděle, 10 prosinec 2017   Petra
  Vážená paní,
  doporučil bych Vám využívat zastávku Wollmanova. Při cestě do školy je vzdálenost zast. Laštůvkova-ZŠ asi 530 m + 1x přecházení ul. Černého, vzdálenost zast. Wollmanova-ZŠ je pak asi 550 m bez přecházení. Při cestě ze školy je to na zast. Filipova blíže, ale vzhledem k nutnosti přestupu je to nevýhodné + opět přecházení ul. Černého. Vzdálenost ZŠ-zast. Wollmanova je opět asi 550 m + 1x přecházení ul. Odbojářská.

  Kdyby vznikla nová autobusová zastávka Laštůvkova v místě, kde ,,chybí", tak by docházková vzdálenost činila shodně asi 530 m + 1x přecházení ul. Odbojářská. Takže oproti využívání existující zastávky Wollmanova by zkrácení bylo jen minimální.

  Obecně každá zastávka na trase MHD na jedné straně zkracuje docházkovou vzdálenost, na straně druhé však prodlužuje jízdní dobu spoje. Vzdálenost mezi zastávkami Vondrákova a Wollmanova je asi 510 m, proto považujeme vybudování další zastávky za nadbytečné.

  S pozdravem


  Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  3
 • Tento dotaz nebude zveřejněn z důvodů nesplnění náležitostí rubriky Dotazy a odpovědi v následujícím bodu: Dle bodu č.3 Pravidel diskuze

  neděle, 10 prosinec 2017   Eva
    
  Zobrazení :  6
 • Dobrý den,rád bych se zeptal proč v letos nebylo uklizeno spadané listí v okolí domú na ulici Foltýnova 11,13,15.S pozdravem. M.Dubnický

  pátek, 08 prosinec 2017   Dubický
  Dobrý den,

  úklid listí probíhá postupně po jednotlivých ulicích, aktuálně se dokončuje výhrab listí na ulici Ečerové a následovat budou ulice Lýskova, Kuršova, Foltýnova, Rerychova. Během příštího týdne by mělo být listí uklizeno i v okolí domů na ulici Foltýnova 11,13,15. 

  S pozdravem

   
  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  14
 • Tento dotaz nebude zveřejněn z důvodů nesplnění náležitostí rubriky Dotazy a odpovědi v následujícím bodu: Dle bodu č.4 Pravidel diskuze

  čtvrtek, 07 prosinec 2017   Miroslava Valenová
    
  Zobrazení :  3
 • Chtěla bych se zeptat,kdo uklízí listí kolem Fleischnerové.Z přední strany u každého vchodu sfoukané hromady již asi 14dní a ze zadu za Bystrouškou- u vchodů 1,3,5 - listí vůbec nikdo nesfukoval,je plná tráva a při otevření dveří u vchodu do domu vše lítá dovnitř.Děkuji za odpověd a hlavně za nápravu.

  čtvrtek, 07 prosinec 2017   Eva
  Dobrý den,

  úklid listí v této lokalitě má na starosti firma Karel Zeman. Do konce tohoto týdne tj. do pátku 8.12.2017 budou hromádky listí z přední strany ulice Fleischnerovy odvezeny a výhrab listí bude pokračovat směrem na Ečerovu ulici.

  S pozdravem

  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  35
 • Dobrý den, rádi bychom se vzali na parníku 21. 7. 2018, ale bohužel tento termín nevidím jako vypsaný s možností obřadu mimo obřadní síň. Je možné za poplatek tento termín využít, nebo tam ta možnost vůbec není? Děkuji.

  středa, 06 prosinec 2017   Andrea Kristinová
  Dobrý den,
  termín 21.7.2018 je stanoven výhradně pro sňatky v obřadní síni.

  Martina Doubková, odbor vnitřních věcí
  Zobrazení :  35
 • Dobrý den, zajímalo by mne, jaké zásadní změny ve smlouvách o pronájmu bytu nastanou po výměně obecních bytů v rámci Bystrce, když předchozí nájemní smlouvy obou nájemců byly na dobu neurčitou (zejména zda nové smlouvy budou opět na dobu neurčitou a zda se bude lišit výše nájemného oproti předchozím smlouvám). Děkuji.

  úterý, 05 prosinec 2017   Jiří
  Vážený pane,
  „výměna bytů“ je realizována formou vzájemného postoupení práv a povinností z nájemní smlouvy k bytu podle ust. § 1895 občanského zákoníku. Jedná-li se o byty ve vlastnictví statutárního města Brna, svěřené do správy MČ Brno-Bystrc, nejsou sjednávány nové nájemní smlouvy, ale dodatky k platným nájemním smlouvám, kdy podmínky nájmu se nemění.

  Mgr. Jana Holá, odbor bytového hospodářství
  Zobrazení :  18
 • Dobrý den, vracím se k mé připomínce z 21.9.2017,kde jsem dostala odpověď až v listopadu. Myslela jsem, že čekáte s průzkumem o vysypávání koše z 1x na 2x týdně.Snad to bude stačit. Slyšíme, kdy se to vysypává, dříve to bylo ze čtvrtka na pátek nad ránem, teď se to přidalo i v neděli. Z vaší odpovědi je zřejmé, že jste byla přesvědčena, že se to stále vysypává 3x týdně. Domovní odpad tam nebývá, spíše petláhve od alkoholu, který se pije kolem kotelny a exkrementy, popř. jiné. V okolí kotelny často postávají hloučky lidí, kteří i přispívají do tohoto odpadu. Děkujeme za zařízení častějšího vysypávání.Olga

  neděle, 03 prosinec 2017   Olga
  Dobrý den,
  odpadkový koš před domem Kubíčkova 1 a je již několik let vyvážen s frekvencí 3 s týdně, přesto zajistíme dohled nad jeho pravidelným vyprazdňováním. Co však nemůžeme zajistit, je dohled nad tím, co občané do koše hází a jestli jsou PET lahve před vhozením do koše řádně sešlápnuty.

  S pozdravem

  Ing. Yveta Bičanová, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  44
 • Dobry den, v cervnu tohoto roku jsem na odbor dopravy a zivotniho prostredi poslal mimo jine pripominku nize s tim, ze by se s umistenim zastavky melo neco delat. Jako vzdy, bylo mestskou casti smeteno ze stolu, tak tady jsou dusledky. Byla to jen otazka casu a zajimalo by me, jak se nyni k tomuto problemu mestska cast postavi. Vcera na Idnes vysel tento clanek: https://brno.idnes.cz/nehoda-auto-srazilo-skolaka-na-prechodu-fc6-/brno-zpravy.aspx?c=A171128_152632_brno-zpravy_dh cast mailu z 22.6.2017 adresovany panu Mrazovi: ...."A nakonec bych Vás rád upozornil na umístění přechodu u stejné zastávky. Přechod je přímo před zastávkou a když tam zastaví autobus, už jsem byl několikrát svědkem toho, že řidiči jedoucí z kopce od Žebětína absolutně nedodržují rychlost a nepočítají s přechodem schovaným za autobusem. Je to tam velmi nebezbečné a dle mého situace vyžaduje nějaké lepší řešení umístění zastávky a přechodu dříve než dojde k nějaké vážné nehodě."

  středa, 29 listopad 2017   Martin
  Vážený pane,

  v odpovědi na Váš email ze dne 22.06.2017 Vám pan Mráz -referent dopravy vysvětli situaci, tj. že uspořádání zastávek a přechodu bylo řádně schváleno příslušnými správními orgány včetně PČR. Dále také to, že zastávky by mohly být přestavěny do modernější podoby, vzhledem k nedostatku finančních prostředků se tak děje až v rámci celkové rekonstrukce vozovky.

  Uličnímu prostoru se věnuje norma ČSN 73 6110 Projektování místních komunikací. Tato norma se neustále vyvíjí s ohledem na nové poznatky, materiály, rozměry vozidel a nové požadavky na bezpečnost jednotlivých účastníků provozu. V praxi to pak znamená, že velká část dříve vybudovaného uličního prostoru této normě nevyhovuje. Norma není retroaktivní, tj. vztahuje se pouze na nové stavby, případně rekonstrukce. Jistě by bylo ideální držet krok s normou a provádět přestavby vždy, když dojde ke změně normy. Realita je však jiná, vždy to bude o dostupných financích. Taková přestavba zpravidla zahrnuje vybudování ostrůvku, který dělí přechod na 2 části, zúžení vozovky v místě přechodu a přeřešení zastávkových zálivů. Kvůli značnému rozsahu zásahu do konstrukčních vrstev komunikací bývá taková přestavba většinou realizována až spolu s rekonstrukcí komunikace.

  Obdobnou situace můžeme vidět u železničních přejezdů, kdy se už desítky let ví, že na těch úrovňových může dojít ke střetům se silničními vozidly. A přesto jich k dnešnímu dni bylo na mimoúrovňové přestavěno jen minimum.

  V Brně jako statutárním městě jsou kompetence rozděleny mezi město a městské části. Konkrétně ve věci organizace dopravy si rozhodovací pravomoci ponechalo město a městské části se k záměrům města pouze vyjadřují. Na investice do úpravy zastávek a přechodů městské části ani nemají v rozpočtu prostředky. Tyto akce jsou financovány z rozpočtu města skrze správce komunikací Brněnské komunikace, a.s.

  Městská část Brno-Bystrc dlouhodobě vyvíjí aktivitu ke zlepšení dopravní situace v Bystrci. A to jak ve věci zvýšení bezpečnosti křižovatek, tak i přechodů. Již v roce 2007 požádala městská část o nasvětlení 12 vybraných přechodů, včetně toho u Rudy. K dnešnímu dni pře veškerou snahu městské části byl ze seznamu nasvětlen pouze přechod u křižovatky Obvodová-Přístavní. V poslední době se Komise dopravní a bezpečnostní a Výbor pro rozvoj a infrastrukturu zabývají dopravním značením jednotlivých přechodů. Městská část bude po městu u všech přechodů požadovat výraznější dopravní značení včetně využití žlutého reflexního orámování.

  Vaší připomínkou se i nadále zabýváme a vyhodnocujeme všechny přechody v Bystrci z hlediska jejich umístění i bezpečnosti pro uživatele.  PhDr. Jaroslav Petr, místostarosta
  Zobrazení :  73
 • re Jaroslav Petr, místostarosta Vážený pane,jako voleného zástupce od nás obyvatel a voličů Vás tímto žádám o korektní odpověď na můj dotaz. První odpověď,jak sám snad uznáte,byla zavádějící. Nechci žádné odkazy co,kdo a kde řekl. Znova. Psal jste,že jste usilovně přesvědčoval DPMB o prodloužení linky 3 na Rakoveckou v celý pracovní den. Vy nechápete,že si z vás DPMB dělá legraci a na oplátku zkrátil linku č 11 ? Když budu chtít vyjádření od DPMB,věřte,že jim dokážu napsat. Od vás,jako kompetentní osoby žádám - nezkoušejte a nedělejte si z občanů legraci.

  úterý, 28 listopad 2017   Kozák Lubomír
  Vážený pane,
  pro objektivní posouzení záležitosti a přípravu odpovědi jsem Vaše výhrady odeslal k posouzení vedení DPmB.
  Opravdu v tuto chvíli nevím o tom, že by si někdo z někoho dělal legraci.

  Děkuji za pochopení.

  PhDr. Jaroslav Petr, místostarosta

  Stanovisko DPmB:

  Zcela jistě se nejedná o podvod nebo cokoliv jiného. V rámci standardního projednávání organizace dopravy pro rok 2018 a související rozsah výkonů, bylo odsouhlaseno prodloužení provozu linky 3 do Bystrce na Rakoveckou ráno a večer. Až při dokončování celého komplexu změn byly získány na jiných opatřeních další disponibilní přepravní výkony, které byly využity k záměně dopoledního provozu linek 3 a 11 do Bystrce v dopoledních hodinách pracovních dnů. To, aby jezdila „trojka“ do Bystrce i dopoledne, bylo opakovaně poptáváno maminkami pro možnost přímého spojení s Dětskou nemocnicí. Na linku 3 jsou nasazovány tramvaje s větší kapacitou, než na linku 11, a právě z tohoto důvodu bylo třeba na toto opatření více přepravních výkonů (místových km) definovaných smlouvou mezi SMB a DPMB. Jen na doplnění, linka 11 do Bystrce na Rakoveckou i nadále jezdí, a to ve špičkách pracovních dnů...
  Zobrazení :  121
 • Dobrý den, jsem obyvatelem Bystrce již 38 let a žije se mi zde velmi dobře. Jsem ale i řidič a jako problém vidím příjezd do Bytrce z centra Brna. Jednak je to křižovtka u lomu a u supermarketu LIDL. Nad oběmi jsem přemýšlel a jako možnost zlepšení se mně jeví zřídit u Lídlu kruhový objezd a u lomu zřídit mimoúrovňové křížení. Úprava by nemusela být ani příliš složitá a nákladná. Domnívám se že by výrazně pomohlo odstranit jen křížení přímého jízdního pruhu z centra do Bystrce, kde bývají ve špičce dlouhé fronty a to nadúrovňovým vedením pouze tohoto pruhu přes tuto křižovatku. Odstranilo by se dlouhé čekání u semaforu směrem do Bystrce i křížení s jízdním pruhy vedoucími přes tramvajové koleje. Existuje-li již jiný způsob řešení, měl by být proveden co nejdřív, neboť fronty aut už jsem viděl končit až mezi zastávkami Podlesí a Branka.

  neděle, 26 listopad 2017   Ladislav Koukal
  Vážený pane,
  úpravu jmenovaných křižovatek se dlouhodobě snažíme u města prosadit. Určitý posun je pouze u křižovatky Kníničská-Bystrcká (Unihobby), kdy město nechalo zpracovat technickou studii na mimoúrovňové řešení křižovatky. Vlastník obou komunikací, Jihomoravský kraj, jako předpokládaný hlavní investor případné přestavby, řešení navržené ve studii odmítl jako příliš nákladné. Město proto nechalo zpracovat studii v redukovaném rozsahu. Studie je nyní před dokončením. Postoj JMK k novému řešení nejde předjímat.

  S pozdravem


  Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  96
 • Dobrý den, ze starého stromu na křižovatce Nad Dědinou - Páteřní zmizel nápis "chráněný strom". Půjde k zemi? Děkuji

  sobota, 25 listopad 2017   Ivo
  Dobrý den,

  lípa rostoucí v blízkosti křižovatky ul. Nad Dědinou a Páteřní nebyla nikdy vyhlášena za památný strom. Není nám známo, kdo cedulku „chráněný strom“ na ni připevnil ani kdo ji odstranil. Rozhodně však nemáme v plánu tuto dřevinu kácet.

  S pozdravem


  Alena Kallasová, odbor životního prostředí a dopravy  Zobrazení :  76
 • Dobrý den,mám jen takový dotaz,nedávno jste v BN uváděli,jak se vám podařilo úspěšně přesvědčit Dopravní podnik,aby linka č.3 zajížděla během celého dne na konečnou na Rakoveckou (původně jsme očekávali Ečerovu,no budiž). Ale nyní - věděli jste už tehdy a občanům zatajili,že se jedná ze strany DPMB o podvod ? Ne ? Tak tady je skutečnost. Ano,linka č.3 bude většinu dne opravdu zajíždět na Rakoveckou,ale linka 11 na oplátku jen do Komína. Takže,mýlím se,když si myslím,že si někdo dělá z obyvatel blázny ? Prosím o odpověď,zda-li si je děláte z nás vy,nebo DPMB z vás. Děkuji

  sobota, 25 listopad 2017   Kozák Lubomír
  Vážený pane,
  považuji za nutné Vám znovu připomenout text článku z Bystrckých novin :
  Lepší dopravní dostupnost
  Po třech letech vyjednávání s Dopravním podnikem města Brna se mně podařilo dohodnout, že od 10. prosince letošního roku se změny v hromadné dopravě v Bystrci pozitivně projeví u tramvajové linky č. 1, která bude jezdit v pracovních dnech v kratších intervalech a tramvaj č. 3 bude zajíždět na zastávku Rakovecká v průběhu celého dne.
  Zatím se nepodařilo s ohledem na vysoké finanční náklady „protáhnout“ linku č. 3 do zastávky Ečerova, ale po dokončení tramvajového tělesa na Kamechy bude i tento tramvajový spoj prioritně řešen.
  Začátkem příštího roku by dále měly být zprovozněny autobusové zastávky „Sýčky“ na silnici Rakovecká – pod obytným souborem Panorama. Dopravní obsluhu zabezpečí autobusová linka č. 54, která se bude otáčet u Rybářské bašty. Dále se jedná o navýšení přepravní licence pro linku 303, která by také v tomto dopravním koridoru měla do budoucna operovat…

  Z výše uvedeného je jednoznačně patrno, že o tramvajové lince č. 11 nebyla podána žádná zavádějící informace. Obraťte se prosím se svojí kritikou na DPmB, který je zodpovědný za komplexní řešení veřejné dopravy v rámci města Brna.

  Děkuji za pochopení a jsem s pozdravem

  PhDr. Jaroslav Petr, místostarosta
  Zobrazení :  73
 • Dobrý den, konečně firma , která se stará o údržbu zeleně, shrabala asi tunu listí před Kubíčkovou 1,3,5 ale běžte se podívat na tu jejich odvedenou práci - nechali tam toho ještě spoustu, mělo by se to znovu pohrabat.Děkuji

  čtvrtek, 23 listopad 2017   Nováková Jana
  Dobrý den,

  při údržbě 139 ha zeleně je zcela nemožné, naplánovat termín podzimního výhrabu listí v každé z ulic tak, aby bylo všechno listí ze stromů již opadané. Z toho důvodu provádíme na plochách veřejné zeleně i jarní výhrab, při kterém dojde ke kompletnímu vyhrabání zbylého listí.
   
  S pozdravem


  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  66
 • Tento dotaz nebude zveřejněn z důvodů nesplnění náležitostí rubriky Dotazy a odpovědi v následujícím bodu: Dle bodu č.3 Pravidel diskuze

  středa, 22 listopad 2017   Ulrika
   
  Zobrazení :  15
 • Dobrý den, jako obyvatel Kamech s potěšením kvituji vybudování 2 parkovacích ploch naproti supermarketu Albert. Vzhledem k stávájící tragické parkovací situaci v této oblasti by mne zajímalo, kdy budou konečně otevřena veřejnosti. V stávajícím stavu (z mého laického pohledu hotová) jsou minimálně od začátku října. Děkuji za odpověď

  středa, 22 listopad 2017   Aleš Jelínek
  Vážený pane,
  uvedená parkoviště jsou stavebními objekty, které souvisí s bytovou výstavbou v žebětínské části OS Kamechy. Staví je soukromý developer, který doposud nepožádal o jejich kolaudaci. Nejsme Vám proto schopni sdělit, odkdy budou tato parkoviště sloužit veřejnosti.

  S pozdravem

  Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  76
 • Dobrý den, které dny je možné pálit listí. Děkuji

  úterý, 21 listopad 2017   Romana
  Vážená paní,

  nyní je ještě možné v Bystrci pálit listí bez omezení, samozřejmě se musí jednat o suchý rostlinný materiál a dobu pálení je třeba zvolit s ohledem na rozptylové podmínky. V současné době je však připravována nová obecně závazná vyhláška statutárního města Brna, kterou se stanovují podmínky pro spalování suchých rostlinných materiálů. Dle nové vyhlášky bude možné v Bystrci spalovat v pondělí až sobotu od 8:00 do 20:00 hodin, pálení bude zakázáno v neděli a státem uznávaný svátek. Nová vyhláška by dle informace z MMB OŽP měla začít platit od 10.12.2017.

  S pozdravem

  Alena Kallasová, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  54
 • Dobrý den, je možné ještě nyní provést nutnou deratizaci před domem Ečerova 1-3-5, kde se ve velké míře přemnožili potkani!!! Již několikrát byli obyvatelé tohoto domu svědky jejich snahy dostat se do společných prostor domu. Předem děkuji za odpověď, popř. informaci, kam se v tomto případě obrátit.

  úterý, 21 listopad 2017   Martina

  Vážená paní,

  na základě Vašeho podnětu bude proveden deratizační firmou odborný průzkum a lokální deratizační zásah. Následovat bude ještě kontrola, případné doplnění materiálu a event. sběr uhynulých hlodavců (v případě nadzemního úhynu). Zároveň doporučujeme, aby byla současně provedena deratizace i v bytových domech, kde byl výskyt zaznamenán.

  S pozdravem


  Alena Kallasová, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  76
 • Dobrý den, na ulici Chudčické 6 stává na invalidech soustavně černé Audi.(když nestojí na invalidech tak stojí skoro v křižovatce ulic Chudčická a Vlaštovčí)Auto není moc v dobrém technickém stavu protože z něho kapou nebo spíše vytékají provozní kapaliny, asi olej.Když pominu opomíjení pravidel silničního provozu majitelem vozu na které snad začne po dostavění 2 parkovišť na Kamechách Městská policie vice dohlížet(chápu že parkovacích míst je zatím málo)tak nemůžu přehlédnout olejové mapy na zámkové dlažbě a všude jinde kde tento vůz zrovna stojí.Proto se chci zeptat jestli se nemůže ta dlažba vyměnit a kdo to bude platit? Karel

  pondělí, 20 listopad 2017   Karel

  Dobrý den,
  děkujeme Vám za sdělení. Budeme informovat správce komunikace společnost Brněnské komunikace, a.s. K odstraňování provozních kapalin vyteklých na komunikaci z vozidel slouží sorbent. Ze zkušeností víme, že zaschlé skvrny již ve většině případů odstranit nelze. Skvrny na zámkové dlažbě nejsou důvodem k její výměně, jedná se pouze o estetickou vadu, nikoli o závadu ve sjízdnosti.
  V případě podezření na parkování v rozporu se zákonem volejte prosím městskou policii.

  S pozdravem

  Ing. Yveta Bičanová, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  97
 • To jako vážně v půlce listopadu kosit nevyrostlou trávu? Místo toho kdyby raději shrábli listí. Občas si připadám jak v blázinci s tou organizací.

  úterý, 14 listopad 2017   Martin
  Dobrý den,
  jelikož pracovníci údržby zeleně museli vynaložit veškeré své síly na odklízení vyvrácených a rozlomených dřevin po silné vichřici, která se prohnala Českou republikou, zasáhla i Brno a v samotné Bystrci napáchala značné škody. Ztratili tak odklízením 14 dní a ocitli se v menším skluzu s dokončením posledního - 5.pokosu. Je potřeba si uvědomit, že každý pokos trvá zhruba měsíc (než se ze spodních části Bystrce dostanou do jich vrchních částí), přece jenom mají pracovníci údržby na starosti okolo 139 ha zeleně.
  K dnešnímu dni zbývá pokos dokončit na posledních 2 ulicích a letos pokos bude definitivně ukončen.
  Následovat budou práce spojené s vyhrabáváním a odklízením listí. Abych předešla případnému nedorozumění (s opětovným pokosem), chci upozornit, že na větších plochách bude sběr listí probíhat za pomocí techniky – zahradní traktůrek který vypadá jako sekačka se sběrným kontejnerem, menší plochy se budou vyhrabávat ručně.

  S pozdravem

  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  67