Všechny dotazy řazené chronologicky
Rozbalit vše Sbalit vše
 • V neděli 15.10. v 8:30 ořezávala údržbová firma keře na ulici Ečerova. Chci položit následující dotazy a připomínku : - je opravdu nutné, aby se tyto práce konaly v neděli ráno? - nejsem sice zahradník, jen zahrádkář, ale jaký smysl má ořezávat stěží půl metru vysoký tis shora? Neustále jsme konfrontováni s různými výzvami jako Stop islámu či peticemi. Nebylo by dobré také reálně něco pro udržení našich staletých hodnot udělat a chápat neděli jako naši předkové, jako den klidu, odpočinku, den, kdy se kromě naprosto nutných činností nepracuje ... ? Děkuji

  pondělí, 16 říjen 2017   KarelK
  Odpověď v řešení. 
  Zobrazení :  4
 • Dobrý den, kde v bystrci je možné odevzdat kompostovatelný bioodpad z domácnosti? Případně jsou v rámci kamech v plánu i hnědé popelnice na tento odpad, který tvoří velikou část v každé domácnosti? Díky za odpověď.

  úterý, 10 říjen 2017   Hanka
  Dobrý den,
  v současnosti je možné v Bystrci odevzdat biologicky rozložitelný odpad pouze do sběrných středisek na ulici Páteřní a U ZOO. Hnědé nádoby na bioodpad jsou zatím od letošního léta rozmístěny v rámci zkušebního provozu pouze v městské části Brno-střed. Pokud se prokáže jejich nezpochybnitelný přínos v rámci systému odpadového hospodářství města, budou v následujících letech distribuovány i do ostatních městských částí.


  Ing. Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy

  Zobrazení :  8
 • Dobry den nalezl jsem clanek o pripravovanem multifunkcnim hristi vedle nove skolky v Bystrci pri ulici Ricanska. Udajne by se melo postavit do roka a melo by byt (alespon cast dne) verejne pristupne. Rad bych vedel kde najdu podrobnejsi informace a predevsim nejake plany nebo vizualizaci. Dekuji

  pondělí, 09 říjen 2017   entes
  Odpověď v řešení. 
  Zobrazení :  29
 • Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jakým způsobem se vybírají stromy do veřejné zeleně. Bydlím na ulici Chvalovka a mezi parkovacími stáními jsou vysazeny hrušky. Nyní z těchto stromů již padají zralé plody, padají na auta a na parkovací stání. Na autě mohou způsobit promáčklinu a na parkovacích stáních je pak auta rozjezdí a zůstává tam pak nepořádek. Přijde mi vysazení takovéhoto typu stromu mezi auta jako úplný nesmysl. Stromům se tu ale daří a byla by škoda je nyní kácet. Jak budou ale dále růst, bude se dle mého problém zhoršovat. Děkuji za Vaši odpověď

  neděle, 08 říjen 2017   Petr Křížan
  Dobrý den,

  návrh výsadeb na Kamechách byl součástí projektu od developera. V současné době se už od výsadby ovocných stromů ve veřejné zeleni ustupuje.

  S pozdravem
   
  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  33
 • Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kdy bude v provozu veřejné osvětlení v souboru Panorama, ulice K Jelenici a okolí. Také prosím o informaci, kdy bude vybudována nová zastávka Sýčky, která měla být v provozu již v létě. Děkuji

  sobota, 07 říjen 2017   sata
  Dobrý den,
  Veřejné osvětlení v OS Panorama je zkolaudováno s výjimkou 1 stožáru. V současné době podle našich informací probíhají jednání mezi developerskou společností, která VO budovala, Technickými sítěmi Brno a statutárním městem ve věci převzetí VO do majetku města (resp. TSB) a následného provozování. Po dobu probíhajících jednání developer slíbil alespoň část VO provozovat ze svých finančních prostředků. Jiné informace v tuto chvíli nemáme k dispozici.


  Ing.arch. Ivana Krejčová, vedoucí stavebního odboru
  Zobrazení :  81
 • Dobrý den, bylo by možné zamezit parkování kamionů na parkovišti před ZŠ Vejrostova? Např. v pondělí 2.10. v době třídních schůzek parkoviště blokovaly tři kamiony. Děkuji

  pátek, 06 říjen 2017   Veronika
  Vážená paní,
  parkování velkých nákladních vozidel nejen na uvedeném parkovišti jsme se v minulosti snažili řešit opakovaně s odborem dopravy MMB, který o dopravním značení a organizaci dopravy v Brně rozhoduje. Situace je však taková, že k omezení vjezdu vozidel na parkoviště na základě tonáže musí existovat zákonný důvod. V dané situaci tím důvodem může být pouze nedostatečná únosnost povrchu parkoviště. Obrátili jsme se proto na Brněnské komunikace, které mají parkoviště ve správě, jestli budou moci potvrzení v tomto smyslu vydat. Odpověď byla bohužel podle očekávání negativní.
  Pokusili jsme se tedy zvýšit bezpečnost na parkovišti alespoň změnou v organizaci dopravy - vyznačení parkovacích boxů, vč. jednoho místa pro autobus, žádostí podanou v dubnu 2017. Vzhledem k více než ročnímu skluzu, který má odbor dopravy MMB ve vyřizování dopravního značení zatím nebyla naše žádost projednána.
  Tím jsou v současné době naše možnosti prakticky vyčerpány a nezbývá než vyčkat výsledku projednání na MMB .
  S pozdravem


  Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  74
 • Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda-li bude v Bystrci zase podzimní sbírka oblečení pro Charitu. Bývyla ve Spol. centru, bude nějaké náhradní místo? Je už známo datum? Děkuji za odpověď a přeji krásné podzimní dny!

  pátek, 06 říjen 2017   Marie Š.
  Vzhledem k právě probíhající rekonstrukci Společenského centra letošní podzimní sbírka pro Charitu neproběhne. Nejbližší sbírka tak bude až na jaře 2018 (březen či duben) podle volné kapacity Spol. centra. O přesném termínu budeme včas informovat v Bystrckých novinách. Jinak můžete k odložení čistého šatstva a obuvi (zabaleného v igelitovém obalu) využít sběrné boxy Charity umístěné u OC Javor (nám. 28. dubna) zezadu na parkovišti, na konečné MHD - smyčka Ečerova (směr SBD Průkopník), u OC Letná (ul. Černého) a u nového Albertu na Kamechách.

  S pozdravem

  Miroslav Klimeš, místostarosta
  Zobrazení :  30
 • Dobrý den, bylo by možné zřídit vyhýbací záliv na ulici Filipova na straně, kde se neparkuje? Stejný záliv je již delší dobu zrealizován na ulici Opálkova a od té doby se auta krásně míjejí. Na ulici Filipova musí auta najíždět na obrubník nebo couvat půl ulice zpátky na žluté pruhy. Žluté pruhy by se zrušili a hned by bylo více parkovacích míst. Dále prosím projednat zrušení parkovacího místa pro vozíčkáře u domu č 15. Jediný vozíčkář v ulici tam stejně neparkuje. Parkuje právě na těch žlutých pruzích, které jsou vyhrazeny k vyhýbání, aby to měl ke svému bytu co nejblíže.

  čtvrtek, 05 říjen 2017   Adam
  Vážený pane,
  vyznačení výhyben vychází z ČSN 73 6110 Projektování místních komunikací a případná nutnost couvání je tak ,,nutným zlem", aby se na ul. Filipova vůbec mohlo legálně parkovat.

  K Vámi navrženému vybudování nových výhyben v zálivech ve svahu pak musíme uvést následující. Na ulici jsou 3 výhybny před domy č. 8, 16 a 24. Naproti těmto výhybnám je ve svahu vždy již něco umístěno, ať už schodiště nebo kontejnerové stání. Na jiných místech svahu se pak vyskytují dřeviny, a to jak původní, tak i ty ze systémové výsadby. Odstranění těchto dřevin na úkor výhyben je pro nás nepřijatelné. Nehledě ke skutečnosti, že stavba výhyben by si vyžádala stavbu opěrných zdí, což by bylo ekonomicky neúnosné.

  Ve věci obecného vyhrazeného místa pro invalidy je potřeba si uvědomit, že toto místo slouží především pro návštěvy, případně pro rezidenty s průkazem ZTP, kteří nesplňují podmínky pro přiděleného vyhrazeného místa na SPZ. Invalidé zároveň nemají povinnost parkovat na obecných vyhrazených místech. Jediné obecné místo pro invalidy na této ulici nebudeme rušit.

  S pozdravem

  Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  55
 • Dobrý den, chtěla jsem se zeptat kdo má na radnici na starosti oblast školství. Jedná se o rozhodnutí ředitele ZŠ Vejrostova zakázat rodičům žáků vstup do vestibulu školy. Na žáky musíme čekat před budovou školy. Vstoupit můžeme pouze za nepříznivého počasí pokud pan ředitel dovolí paní vrátné aby nás do budovy pustila. Syn si zapomíná věci v šatně popř. v družině ( takových dětí je určitě mnohem více ) a může se tedy stávat, že ho do školy třeba i několikrát mohu poslat zpět. Tato situace může obtěžovat nejenom mne ale i paní vrátnou. děkuji za odpověď

  středa, 04 říjen 2017   markéta
  Vážená paní. Po neblahých incidentech, které bohužel i stály život dětí, se zavedla bezpečnostní opatření, včetně zákazu vstupu do budov škol. Jednotlivý vstup je možný jen s povolením ředitele, který je trestně-právně odpovědný za bezpečnost dětí. Nejen tato, ale i další opatření, jsou kontrolovaná Českou školní inspekcí. Už jsme v minulosti zaznamenali i zdařilý pokus novinářky vniknout do školy, paní vrátná bohužel nesplnila svou povinnost, danou školním řádem.
  V případě nepříznivého počasí povolil pan ředitel vstup rodičům do vestibulu, paní vrátná je zodpovědná za to, že se nedostanou dál do budovy školy. V dnešní době jsou tato opatření bohužel nutná.

  RNDr. Vladimír Vetchý, CSc., místostarosta
  Zobrazení :  78
 • Dobrý den, s kulturou je to v Bystrci slabé, v květnu taneční večer nebyl, nyní v říjnu také nebude? A jinak vůbec nic...

  středa, 04 říjen 2017   Mojmír
  Dobrý den,
  městská část Brno-Bystrc (odbor kultury) pořádala v měsíci květnu tři samostatné kulturní akce, vystoupení zpěvačky Ellen Lenské (20. 05. 2017) na hřišti RC Rugby v rámci III. ročníku akce Dobrý den v Bystrci, divadelní představení „Zakázané uvolnění“ na náměstí 28. dubna (20. 05. 2017), skvělé večerní venkovní představení herců a zpěváků Městského divadla Brno „Svět muzikálů“ (21. 05. 2017) opět na náměstí 28. dubna.
  Ve dnech 24. – 25. 06. 2017 (sobota a neděle) pořádala městská část Brno-Bystrc „Bystrcké hody 2017“ se třemi samostatnými programy (hudebními vystoupeními) na náměstí 28. dubna a v sále Krčmy Pod Lípou.
  Od 1. – do 4. září 2017 (pátek, sobota, neděle a pondělí) uspořádala městská část Brno-Bystrc (odbor kultury) filmový minifestival (večerní promítání českých filmů) v prostoru před Společenským centrem Bystrc.
  Dne 9. září 2017 (sobota) pořádala městská část Brno-Bystrc (odbor kultury) na Horním náměstí v Bystrci tradiční akci „Bystrcký scuk 2017“ v jehož programu bylo rovněž hudební vystoupení mladé rockové skupiny Z WOKNA.

  O pořádání uvedených akcí byla informována veřejnost prostřednictvím webových stránek www.bystrc.cz, v měsíčníku Bystrcké noviny a rovněž plakáty na výlepových plochách. Všechny akce byly zdarma!

  Přehled výše uvedených akcí (programů) pořádaných odborem kultury ÚMČ Brno-Bystrc v období květen – počátek září t.r. prokazují, že tazatel zřejmě neposuzoval nabídku kulturních akcí pořádaných v Bystrci, ale jen akce „taneční večery“ bez další specifikace. V rámci objektivního posouzení možností konání kulturních akcí (tanečních večerů) v uvedeném období je potřeba uvést, že od konce dubna t.r. – do počátku listopadu t.r. probíhá dlouho připravovaná rekonstrukce objektu Společenského centra Bystrc, a proto zde nemohly být konány, nejen žádné taneční večery v květnu, červnu, září či říjnu t.r., ale vůbec žádné akce.

  Pokud tazatel uvádí „…taneční večery…v Bystrci…vůbec nic…“ odbor kultury ÚMČ Brno-Bystrc upozorňuje, že eviduje od května t.r. – do konce září t.r. oznámení o pořádání více než 100 akcí tanečního a hudebního charakteru (spoustu z nich bylo v rámci třítýdenní přehlídky ohňostrojů, ale pravidelných produkcí nejen o víkendu, ale i v průběhu pracovního týdne, stejně tak jako jednorázových, žánrově různorodých produkcí na mnoha místech v Bystrci).

  Po znovuotevření Společenského centra Bystrc budou opět probíhat tradiční akce, ale i nové formáty, a to tak, jak jsou připravovány v Dramaturgickém plánu pro rok 2018.


  Mgr. Zdenek Krutek, MBA, vedoucí odboru kultury

  Zobrazení :  44
 • Dobrý den, blíží se zimní období, a proto by mě zajímalo, která firma bude odklízet sníh z chodníků na ulici Opálkova a Vondrákova. Děkuji.

  středa, 27 září 2017   Michael Piskor
  Dobrý den,

   

  zimní údržbu na ulici Opálkova a Vondrákova bude provádět firma Dvořák Comte, a.s.


  S pozdravem
   

  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  38
 • Na Teyschlově ulici je dlouhodobě krizová situace s parkováním. Nad zadní Teyschlovkou se začlo stavět hřiště a stavební firma udělala zábor 2 parkovacích míst pro vjezd mezi domy. Vzhledem k tomu, že se staví 8-17 a pouze v pracovní dny, je nutné, aby tento zábor byl i o víkendech a v noci, kdy je parkování nejvíce třeba? Nebylo by možné cedule opatřit časovým ohraničením na dobu stavby a ve zbývajícím čase místa neblokovat?

  sobota, 23 září 2017   Petra
  Vážená paní,
  mezi domy č. 18 a 20 na ul. Teyschlova je sjezd ke trafostanici Eon s nájezdovým obrubníkem. Dle ustanovení § 27 odst. 1 písm n) zákona o provozu na pozemních komunikacích: ,,Řidič nesmí zastavit a stát před vjezdem na pozemní komunikaci z polní nebo lesní cesty nebo z místa ležícího mimo pozemní komunikaci." O parkovací místa se zde tak nejedná. Jsou zde také vynechány parkovací boxy.

  Probíhající práce souvisí s dokončováním objektu MŠ Kamechy II na ul. Říčanská a měly by být skončeny do konce září.


  S pozdravem

  Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  92
 • Tento dotaz nebude zveřejněn z důvodů nesplnění náležitostí rubriky Dotazy a odpovědi v následujícím bodu: Dle bodu č.3 Pravidel diskuze pozn. bude řešeno individuálním kontaktem

  sobota, 23 září 2017   okartep
    
  Zobrazení :  31
 • Dobrý den, chtěla bych upozornit na neustále překypující odpadkový košíček, který je před kotelnou na ulici Kubíčkova 1a. Od autobusů kolem prochází spousta lidí a tento odpadkový koš, nebo spíš košíček se vysypává 1x týdně. Při tom množství lidí,které kolem projdou, je to málo. Nelze ho vysypávat častěji, nebo aspoň dle potřeby? Děkuji za odpověď. Olga

  čtvrtek, 21 září 2017   Olga
  Odpověď v řešení. 
  Zobrazení :  82
 • Neuvažujete o zrušení blokového čištění? Jak jsem dnes sledoval tak je to vcelku k ničemu. 7 aut na parkovišti a mezitím se proplétalo čistící auto. Měšťáčky přijely rozdaly pár pokut a jelo se domů

  čtvrtek, 21 září 2017   Honza
  Vážený pane,
  zřejmě máte na mysli velké parkoviště pod obchodním centrem MAX, kde parkovalo několik vozidel, přestože zde bylo platné dopravní značení dočasně zakazující stání vozidel a městská policie zde ukládala pokuty. Pro seznámení se se situací uvádím, že městská část Brno-Bystrc zajišťuje v souladu se Statutem města Brna blokové čištění místních komunikací. Odtahová firma nemá uzavřenou smlouvu s městskou částí, ale se správcem komunikací, se společností Brněnské komunikace a.s. a zajišťuje odtahy v celém městě Brně. Ne vždy se proto podaří odtáhnout všechna vozidla z čištěných komunikací. Toto pochopitelně ztěžuje práci úklidové firmě, která musí v případě, že vozidla zůstanou na komunikaci, vyčisti vozovku pod stojícími vozidly. Pověřený referent úřadu po každém blokovém čištění provádí kontrolu provedených prací, pokud by odvedená práce byla v rozporu s platnou smlouvou, práci nepřevezme a nedodělky musí být na místě odstraněny. Kvalita práce úklidové firmy je vysoká, tak tomu bylo i při včerejším čištění parkovišť, kdy se podařilo i přes ztížené podmínky odvést kvalitní práci.
  I přes obtíže s vozidly, jejichž provozovatelé nerespektují dopravní značení, nelze rezignovat na provádění čištění komunikací, neboť toto je uloženo zákonem.

  S pozdravem

  Ing. Yveta Bičanová, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  66
 • Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda i letos budou v Bystrci vánoční trhy? A pokud ano, jaký bude datum? Děkuji

  středa, 20 září 2017   Markéta Sedláková
  Vážená paní,

  vánoční trhy chystáme na sobotu 9.12.

  S pozdravem

  Mgr. Lenka Vlčková Kryčerová, odbor kultury
  Zobrazení :  65
 • Dobrý den. Na ulici Štouračova 20 ze zadní strany je spadený smrk. Děkuji.

  středa, 20 září 2017   Jana
  Dobrý den,

  vyvrácený smrk za domem Štouračova 20 bude během příštího týdne odstraněn.

  S pozdravem

  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  63
 • Dobrý den, nešla by prosím na ulici Přístavní - před byt.domy č.10, směr Pramínek, prodloužit pěší komunikace až k budce E.on? Ráno, když rodiče dovážející děti do Pramínku zajíždějí autem až těsně před vchod Pramínku, kam sice silnice zasahuje, ale již chybí chodník, je situace docela komplikovaná a obvzlášť menší děti nejsou pro couvající auta dostatečně viditelné a mnohdy do nich sice ne ve velké rychlosti najíždí. Vím, že se asi jedná pouze o tuto situaci, ale i tak mi to přijde dost nebezpečné. Děkuji Tereza

  středa, 20 září 2017   Tereza
  Vážená paní,
  v první řadě je potřeba si uvědomit, že se jedná o obytnou zónu označenou příslušným dopravním značením, kde smějí chodci užívat pozemní komunikaci v celé její šířce, řidič přitom musí dbát zvýšené ohleduplnosti vůči chodcům, které nesmí ohrozit.; v případě nutnosti musí zastavit vozidlo. Stání je dovoleno jen na místech označených jako parkoviště.
  Popisujete dopravní situaci, které se účastní na jedné straně motorizovaní a na druhé straně pěší, ale pořád jsou to rodiče dětí ze školky nebo školy. Předpokládá se tedy, že tyto dvě skupiny uživatelů by se měly navzájem respektovat, neboť v první řadě by jim mělo jít především o bezpečnost dětí.
  Chodník vede až k trafostanici, byť se jednou musí přejít vozovka.
  Řešení celého problému neleží na MČ, ale na samotných rodičích nebo v krajním případě na policii, kde už se však nedají vyloučit sankce.

  S pozdravem

  Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  50
 • Zdravím mám dotaz proč se již v nájemních domech / konkrétně Ečerova 965/2 netopí ,když ranní teploty jsou již nízké a na stránkách Teplárny Brno avizují že od 15.9. zahajují dodávky tepla

  pondělí, 18 září 2017   jiri
  Dobrý den,
  v domě Ečerova 2 se od pátku 15.9.2017 netopilo z důvody poruchy kterou řešily Teplárny, Brno. Porucha byla dne 20. 9. 2017 odstraněna a byla zahájena dodávka tepla do domu.

  Mgr. Romana Rajdová, vedoucí odboru bytového hospodářství
  Zobrazení :  86
 • Tento dotaz nebude zveřejněn z důvodů nesplnění náležitostí rubriky Dotazy a odpovědi v následujícím bodu: Dle bodu č.3 Pravidel diskuze pozn. bude řešeno individuálním kontaktem

  pátek, 15 září 2017   Vítek
    
  Zobrazení :  32