Všechny dotazy řazené chronologicky
Rozbalit vše Sbalit vše
 • Dobrý den! Zajišťuje MČ v současné době svoz starých elektrospotřebičů (praček ap.) do sběrného střediska odpadu? Konkrétně na ulici Foltýnova. Pro některé naše občany je odvoz takto velkých spotřebičů problematický. Děkuji za odpověď.

  pondělí, 17 duben 2017   Ivo
  Dobrý den,

  městská část svoz starých elektrospotřebičů nezajišťuje. Fyzické osoby jsou totiž ze zákona povinny odkládat elektrozařízení pouze na místa k tomu určená, nebo místa jejich zpětného odběru. Místem určeným k odložení jsou Sběrná střediska odpadů a jejich provozovatel firma SAKO Brno, a.s nabízí možnost odvozu za úplatu. Domluva na konkrétních podmínkách je možná na telefonních číslech 548 138 203, nebo 607 807 701. Kromě toho při pořizování nových spotřebičů dnes již mnoho prodejců nabízí současně s jejich dovozem i zdarma odvoz starého spotřebiče.

  Ing.Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  6
 • Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat, kdo povolil umístění reklamního přívěsu na parkovišti před ZŠ Verostova? Stává se, že ve špičkách při vyzvedávání dětí je parkoviště plné. Proč není na tomto parkovišti zákaz vjezdu kamionů? Firemní TIRáky by měly využívat firemních ploch a komerčních truck parků. Děkuji.

  pondělí, 17 duben 2017   David M.
  Odpověď v řešení. 
  Zobrazení :  78
 • Dobrý den, komu prosím patří veřejné grily na přehradě a kde si můžu gril rezervovat na určité datum? Děkuji.

  neděle, 16 duben 2017   Alice B.
  Dobrý den,

  veřejné grily na přehradě jsou majetkem statutárního města Brna a jejich správu a údržbu spolu s plážemi a veškerým vybavením zajišťují Lesy města Brna, a.s. Jedná se o veřejné zařízení a jeho rezervace na určitý termín není možná.

  Ing. Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  50
 • Dobrý den, mám dotaz, zda by se nedalo něco dělat s tou počmáraností tak pěkné městské části jako je Bystrc - mosty, zastávky, sloupy, podchody - všechno kolem tramvaje. Některé výtvory jsou tam už i desítky let a další přibývají. I když je to nekonečný boj, je třeba s tím něco dělat. Děkuji.

  čtvrtek, 13 duben 2017   Dušková
  Dobrý den, 

  městská část se celou  uplynulou dekádu usilovně snaží přijímat opatření, která by vedla k odstraňování následků sprejerství na jejím území. To se celkem úspěšně daří na majetku, který má ve své správě.  Zejména z obecních domů, ale i veškerého mobiliáře, jako jsou odpadkové koše, lavičky a vybavení dětských hřišť a sportovišť jsou graffiti odstraňovány záhy po jejich vzniku. Nedá se však říci, že by stejně důsledně o svůj majetek pečovali vlastnící všech ostatních objektů a zařízení, které se nemalou měrou podílejí na celkovém vzhledu obce. Jedná se o bytové domy v majetku společenství vlastníků,  trafostanice  firmy E-ON, plynové stanice JMP, výměníkové stanice Tepláren Brno a také technické stavby ve správě Dopravního podniku města Brna a Brněnských komunikací, a.s. Mosty, zastávky, podchody a opěrné zdi kolem tramvajové trati, které zmiňujete patří právě do správy posledně dvou jmenovaných institucí. Městská část nemůže vynakládat veřejné prostředky na údržbu majetku, který nemá ve své správě a její pravomoci pro případné vymáhání této činnosti jsou velmi omezené. Snažíme se alespoň apelovat na správce těchto objektů, aby i oni alespoň jednou za čas prováděli dobrovolně odstraňování sprejerských výtvorů. Jedná se však většinou o firmy, které se v prvé řadě zodpovídají ze svého hospodaření svým akcionářům a odstraňování graffiti u nich není chápáno jako priorita. Většina z nich však v minulosti několikrát náš apel vyslyšela a graffiti odstranila. Jejich ochota však postupně klesala přímo úměrně s tím, jak rychle byly vyčištěné objekty znovu posprejovány. Možná by současná situace nebyla tak frustrující, kdyby se v minulosti podařilo některé skutečně „velké“ sprejery odhalit a uložit jim tresty v horní hranici, kterou umožňuje trestní zákoník. 
   

  Ing. Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  53
 • Dobrý den, Ráda bych se zeptala, jestli již Magistrát města Brna prověřil možnosti svozu bioodpadu, viz dotaz z 30.5.2016. Děkuji, MH

  pondělí, 10 duben 2017   MH
  Odpověď v řešení. 
  Zobrazení :  32
 • Dobrý den, V rámci projektu "PANORAMA II" má developer vybudovat mezi domy Nad Přehradou 2-10 a Nad Přehradou 12-24 dětské hřiště. Máte informace, kdy by k tomu mělo dojít? Zatím to totiž nevypadá, že by se k tomu chystali navzdory tomu, že byty i domy jsou předávány novým majitelům. Máte nějaké páky, jak developera k co nejrychlejší výstavbě přimět? Děkuji,

  pátek, 07 duben 2017   MH
  Dobrý den,
  k Vašemu dotazu jsem obstaral od odborných útvarů ÚMČ Brno -Bystrc následující komplexní vyjádření:
  Na základě aktuálních informací od investora sdělujeme: součástí projektu OS Panorama nad přehradou II a III byly stavební úpravy stávajícího hřiště při ulici Nad dědinou (vybudování vyššího oplocení kvůli ochraně zaparkovaných aut, vybudování nové pěší cesty od bytových domů Kachlíkova) a výstavba nového dětského hřiště v prostoru mezi bytovými domy A a F v ulici Nad Přehradou a řadovými RD v ulici K Jelenici. V současné době je dokončena pěší cesta od bytových domů Kachlíkova a do konce června bude vybudováno zmíněné vyšší oplocení z drátěného pletiva.
  Nové hřiště: prostor pro nové hřiště mezi ulicemi Nad Přehradou a K Jelenici byl až do této doby využíván jako zařízení staveniště dokončovaných rodinných domů, v tuto chvíli je zařízení staveniště odstraňováno, budou provedeny nezbytné terénní úpravy a do konce června bude hřiště dokončeno a osazeno příslušným mobiliáře (lavičky, herní prvky). Na realizaci hřiště je uzavřena mezi investorem a statutárním městem Brnem smlouva o výstavbě, na jejímž základě po dokončení investor hřiště předá městu. Následně bude ze strany města hřiště předáno do správy a údržby MČ Brno-Bystrc.

  S pozdravem

  PhDr. Jaroslav Petr, místostarosta

  Zobrazení :  22
 • Pro pana starostu !!! Čtvrtek 6.4. 2017 okolo 21 hodiny smačka Rakovecká - párty Mendele uni - opět takový řev,bordel,skandování Kometa atd.,hudba,lidi přebíhající přes silnic na pole,louku- čůrající všude a odpadky .....organizátory jsem neviděla,asi 5 chlapů ve žlutých vestách stálo u tramvaje a vykládalo si....policie nikde,toalety nikde,odpadkové koše nebo pytle na odpad po účastnících nikde....to stejné jak jsem psala již před rokem na podzim. Myslím,že si dopravní podnik z nás dělá srandu,já jako obyvatelka Bystrce s tím nesouhlasím,co Vám slíbil DP po minulé akci pane starosto ? A dodržel to ???

  pátek, 07 duben 2017   Hana
  Odpověď v řešení.
  Zobrazení :  38
 • Dobry den, chtěla bych se zeptat zda je nektera ze ZS v bystrci (popřípadě vedlejsi MC) planuje otevreni pripravneho (nultého) rocniku v nejbližších par letech. Syn je pristi rok predskolak a uz vime, ze ho s nejvetsi pravdepodobnosti ceka odklad skolni docházky kvůli logopedii. Pripravny rocnik by bylo pro nas nejlepší reseni.Dekuji mnohokrat.

  středa, 05 duben 2017   Hana
  Vážená tazatelko,

  v nejbližších letech neplánují bystrcké základní školy otevřít tzv. přípravnou třídu.
  Pro zjištění záměrů ve vedlejších městských částech doporučuji obdobně kontaktovat s dotazem příslušné úřady MČ.

  S pozdravem

  Pavel Nemecz, vedoucí sociálního odboru
  Zobrazení :  65
 • Jak zorganizovat v rámci ukliďme Česko úklid v přístavcích na popelnice, konkrétně Heyrovského. Mám v úmyslu nalepit na domovní dveře pozvánkku na úklid. Na nástěnkách sice pozvánky jsou, úření a všeobecné, domnívám se, že to většina lidí bude ignorovat. Jedná se mi konkrétně o ty popelnice. děkuji

  úterý, 04 duben 2017   Zdenka Barabášová
  Dobrý den,
   
  termín pro zaregistrování do akce Ukliďme Česko již vypršel. V případě úklidu kontejnerových stání to však nijak nevadí a na úklidu se můžete v domě domluvit nezávisle na této akci. Úklid kontejnerového stání je však především povinností správce přilehlé nemovitosti, jejíž obyvatelé toto stání využívají k ukládání komunálního odpadu.
   

  Ing. Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy  
  Zobrazení :  22
 • Dobrý den. Měl bych jeden dotaz ke sportovnímu hřišti, které se nachází mezi ulicí Štouračova 18 - 22 a garážemi. Jedná se mi o umístění fotbalových branek. Tyto jsou umístěny v pravé polovině hříště (z pohledu od ulice Štouračova) přímo proti oknům od bytů. Za brankammi je sice nataženo ochranné pletivo, ale to je velmi nízké a teď přes léto kdy je hřiště hojně využíváno, se každý den stane, že míč přeletí toto ochranné pletivo a narazí do skleněné výplně okem bytu v prvním patře. Nešlo by fotbalové branky přesunout do levé poloviny hřiště, kde je prostor mezi hřištěm a bytovým domem chráněn vzrostlými stromy, které by bránily v dolétnutí míčů až k bytovému domu, nebo by nebylo možné za fotbalovou brankou, která je umístěna směrem k bytovému domu nastavit ochranné pletivo, ještě o jeden plotový dílec? Zatím nedošlo k rozbití skleněné výplně v oknech, ale je to jen otázka času kdy skleněná výplň nevydrží náraz míče a dojde k jejímu poškození. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

  pondělí, 03 duben 2017   Honza
  Dobrý den,

  okraj hřiště je od nejbližších oken vzdálen více než 30 metrů, což je v relativně stísněných podmínkách sídliště bráno jako bezpečná vzdálenost. Přemístěním branek na druhou stranu by došlo k jejich přímé kolizi s vyznačeným hřištěm na tenis a volejbal a sportoviště by tak přišlo o svůj multifunkční charakter. Navíc branky jsou z důvodu bezpečnosti zajištěny proti převrácení. Toto zajištění je provedeno na kotvy do asfaltové plochy a při demontáži a přemístění by zůstal povrch v místě původního uchycení narušený, což může mít negativní vliv na bezpečnost provozu.
  V současné době nelze uvažovat ani o zvýšení stávajícího oplocení, které je v záruční lhůtě. V loňském roce byla totiž na sportovišti Štouračova provedena rekonstrukce původního oplocení, která zahrnovala kompletní výměnu 28 ks sloupků, včetně vzpěr a dodání nového drátěného pletiva o výšce 3m. Vše v povrchové úpravě žárovým pozinkováním. Prodloužením stávajících sloupků by došlo k mechanickému poškození jejich povrchové úpravy a zanikl by tak jakýkoliv nárok na uplatnění záruky ze strany dodavatele prací.

  Ing.Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  52
 • Dobrý den! Ráda bych vyjádřila alespoň tímto způsobem ještě jednou podporu vedení a pedagogickému sboru ZŠ Heyrovského, protože to, co se rozpoutalo po jednání pana Charouse ve věci projektu Edison, předčilo mé představy. Nadále si stojím za názorem a rozhodně nejsem sama, že škola nepochybila. Bohužel následující události nabraly obludný a nečekaný směr a přerostly v kauzu, která se od původní stížnosti jednoho rodiče změnila v propagandu radikálních skupin a útoky na téma, které ve své podstatě se stížností už ani tolik nesouvisí. O to víc mě mrzí, že nikdo z vedení radnice, zastupitelstva a námi volených politiků (kromě p. uč. Barovjanové) nenašel odvahu a rovný postoj, aby veřejně (alespoň co vím)podpořil a postavil se za vedení školy a školu samotnou, a to i přesto, že p.ředitelka je ve vedení už mnoho let a nikdy žádné problémy v dané škole nebyly. Považuji to za zbabělost a pro mě důvod velmi pečlivě rozmýšlet, koho nevolit. Právě rádoby opatrnost a zdrženlivost ve chvíli, kdy je potřeba se jasně vyjádřit, dává prostor těmto agresivním, "malým" křiklounům a radikálům. Blížící se volby by neměly být důvodem být potichu a vyčkávat, jak to dopadne...

  čtvrtek, 30 březen 2017   Klára Sedlaříková
  Vážená paní Sedlaříková,

  Na výroky pana Charouze jsem reagoval hned na začátku „kauzy“, jak zjistíte v rubrice „Dotazy a odpovědi“.
  A naprosto jednoznačně proti podobným výrokům jsem vystoupil na Zastupitelstvu, kde se diskuse na toto téma vedla.

  RNDr. Vladimír Vetchý, místostarosta.
  Zobrazení :  73
 • Dobrý den, mám dotaz, do dnešního dne t.j. 27. 3. nejsou uklizeny na ulici Kachlíkova chodníky od zimního posypu. Nevím zda máte jiného dodavatele na údržbu, ale zpětně několik let bylo vždy jak opadl sníh uklizeno. Můžete mi prosím odpovědět, kdy budou chodníky poklizeny a proč se o to nikdo nestará. S pozdravem Machálek

  pondělí, 27 březen 2017   A. Machálek
  Dobrý den,

  dle platných smluv uzavřených s dodavatelskou firmou je pro odstranění posypových hmot po zimní údržbě stanoven termín, tj. do 15.4.2017, do kterého by měli být tyto práce hotové. Úklid ploch chodníků od posypových materiálů byl již zahájen, dá se proto předpokládat, že do konce tohoto týdne bude úklid proveden i na ulici Kachlíkova.

  S pozdravem,

  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  50
 • Dobrý den, včera byly dost razantně ořezány keře ve svahu za sudou Štouračovou, konkrétně za domy 2 - 6. Budou takhle radikálně ořezány i keře kolem dřevěných schůdků vedoucích na parkoviště? Ta houština kolem nich je sama o sobě dost nevzhledná nehledě na to, že se v ní ukrývá spousta smetí, které lze jen těžko uklidit. Děkuji.

  pátek, 24 březen 2017   Andrea
  Dobrý den,

  pro letošní rok bylo zmlazování keřů již ukončeno, jelikož skončilo období vegetačního klidu, ve kterém se tento zásah provádí. V rámci komplexního pohledu na údržbu zeleně se snažíme vytvářet určitou rovnováhu, z toho důvodu se keřové skupiny nezmlazují celoplošně v celém území, ale vždy na etapy po jednotlivých menších úsecích jednou za 3-4 roky.
  Nepořádek v keřích bude vysbírán v nejbližším možném termínu v rámci úklidu ploch veřejné zeleně.

  S pozdravem,

  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  59
 • Dobrý den Zajímalo by mne,kdy je v plánu rekonstrukce bytových jader na ulici Ečerova.(Myslím,že jsou to první čtyři vchody 2,4,6,8)Dále bych se chtěl zeptat,jesli MČ Bystrc neuvažuje o prodeji těchto bytu ve výše uvedených domech. Děkuji za odpověd Nicolas

  čtvrtek, 23 březen 2017   Nicolas
  Dobrý den,
  Na lokalitu Bystrc II, kam patří i Vámi uváděný dům Ečerova 2,4,6,8 není prozatím zpracovaný celkový plán na rekonstrukce jader. Tento plán je zpracován na lokalitu Bystrc I. , což jsou domy pod starou dálnicí. Rekonstrukce jader bude v této části Bystrce probíhat do roku do roku 2019 a na rok 2020 jsou schváleny rekonstrukce v obecních panelových domech Ondrouškova a Kachlíkova. Z uvedeného vyplývá, že to bude po roce 2021 a později. Plán rekonstrukcí jader byl schválena na 7/14 zasedání Zastupitelstva MČ dne 7.12.2016 a je k dohledání na našich webových stránkách.
  K druhé části otázky lze konstatovat, že dům Ečerova 2,4,6,8 není a nebyl na seznamu domů určených k privatizaci a proto se z jeho prodejem nepočítá.

  Ing. Josef Vaverka, vedoucí majetkového a investičního odboru
  Zobrazení :  50
 • Nevím, proč při rekonstrukci tratě a zastávek do Bystrce, někoho nenapadlo umístit na zastávce Kubíčkova, směrem na Ečerovu, lavičku. Je mnoho důchodců, kteří musí jít sem na poštu pro důchody a následně třebas pak na nákupy. Bohužel nelze zde si odložit nákup, nebo si sednout. Domnívám se, že takovéto vybavení by mělo být na každé zastávce.

  čtvrtek, 23 březen 2017   Jaroslav
  Dobrý den,

  Dopravní podnik města Brna, a.s., který je zřizovatelem zastávek městské hromadné dopravy je jiného názoru a zastávky vybavuje pouze označníkem s jízdním řádem. Pokud městská část chce svým občanům čekání na spoj zpříjemnit, musí se poměrně komplikovaně domlouvat s reklamními společnostmi na instalaci a provozování krytého přístřešku s lavičkou. Prioritní jsou při umísťování těchto zařízení zastávky, které slouží převážně k nastupování, nikoli pouze k výstupu. Zastávky Kubíčkova a Ondrouškova, které mají osazeny již z dřívější doby přístřešky ve směru do města, jsou však po negativních zkušenostech provozovatelů zcela bez šance. Na tyto zastávky totiž není prakticky vidět, což se projevuje zvýšeným vandalismem na jejich vybavení. Náklady na neustálé opravy škod tak mnohonásobně převyšují potencionální výnosy z reklamy. Po dobu záruční lhůty navíc nelze do nové dlažby na nástupišti umístit ani samotnou lavičku.

  Ing.Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  66
 • Dobrý den, chtěla bych se zeptat nakolik je pravdivý údaj uváděný na webu města Brna týkající se zápisu do zš? Je zde uvedeno, že má Bystrc k dispozici 300míst, ale spádových dětí je tuším 384. Hrozí i letos problémy? Děkuji za odpověď. Tereza

  čtvrtek, 23 březen 2017   Tereza
  Dobrý den.
  Protože nemáme přístup do registru obyvatelstva, požádal jsem v listopadu 2016, když jsme připravovali rozdělení spádovosti, Magistrát města Brna o počty předškoláků z MČ Brno-Bystrc.
  Obdrželi jsme číslo 318. Současný stav 383 zahrnuje i děti, které minulý rok dostaly odklad. Počty odkladů jsou již několik roků zhruba stejné. Počkáme proto do konce dubna, kdy by měl být znám
  počet dětí, které se hlásí do našich škol, a předběžný počet odkladů a budeme situaci řešit. Příští rok již bude situace jiná, mělo by být k dispozici dalších 6 tříd, které vzniknou přístavbou u ZŠ Vejrostova.

  RNDr. Vladimír Vetchý, CSc., místostarosta
  Zobrazení :  55
 • Dobrý den, nešlo by zajistit se stavební firmou školky Kamechy, aby své světlomety, kterými osvětluje po celý večer a noc stavbu, směřovala na svou stavbu? V současné době jsou světlomety namířeny do oken bytů Teyschlovy ulice - 20-28 a jelikož máme ložnice na tuto stranu a svítí nám do oken celou noc taková silná světla, máme problém s usínáním dětí a zbytečně brzkým vstáváním .. trvá to již několik dní, někdo světla přesměroval a je to opravdu obtěžující.. děkuji

  úterý, 21 březen 2017   Petra
  Dobrý den,
  na základě vaší připomínky jsem požádal pana stavbyvedoucího o nápravu. Doufám, že již to bude v pořádku.

  Zde vyjádření ze stavby:
  „Dobrý den, dnes jsme provedli sklopení osvětlovacích těles, problém by měl být tímto vyřešen – večer ještě provedu kontrolu účinnosti tohoto opatření“.

  S pozdravem
  JUDr. Tomáš Kratochvíl, starosta
  Zobrazení :  85
 • Dobrý den, na kterou z brněnských matrik se mám obrátit, jestliže potřebuji informace ohledně sňatku; trvalé bydliště máme s partnerem v Bystrci, ale svatební obřad bychom chtěli uspořádat v jiné městské části? Děkuji

  pondělí, 20 březen 2017   Hanka
  Dobrý den,

  věcně a místně příslušný je matriční úřad,
  v jehož jehož správním obvodu má být manželství uzavřeno.

  Martina Doubková, odbor vnitřních věcí
  Zobrazení :  59
 • Zajímalo by mne,jestli budou parkovací pruhy na parkovišti za domem Opálkova 18.Večer se tam nedá parkovat a jsou tam takové mezery jakoby tam měly být ještě motorky či skůtry,ale nic tam neparkuje a každýmu tam vůz "odpadne od ruky" a nechá ho tak stát a další majitelé vozidel musí parkovat skoro až u Javoru nebo při nejlepším na parkovišti u Alberta. S pozdravem Zdenek K.

  středa, 15 březen 2017   Zdenek K
  Vážený pane,

  vyznačit parkovací boxy bílou barvou samozřejmě lze. Jako nové dopravní značení však musí být nejdříve vyprojektováno podle současných předpisů a následně schváleno Odborem dopravy MMB. Podle současné normy je šířka kolmého stání 2,5 m, u krajních stání je to pak 2,75 m. V projektu se však musí zohlednit vyhláška č. 398/2009 Sb., o obecných technických požadavcích zabezpečujících bezbariérové užívání staveb. Konkrétně § 4 odst. 2:

  Na všech vyznačených vnějších i vnitřních odstavných a parkovacích plochách a v hromadných garážích pro osobní motorová vozidla musí být vyhrazena stání pro vozidla přepravující osoby těžce pohybově postižené6) nejméně v následujícím počtu vycházejícím z celkového počtu stání každé dílčí parkovací plochy:  2 až 20 stání 1 vyhrazené stání

  21 až 40 stání 2 vyhrazená stání

  41 až 60 stání 3 vyhrazená stání

  61 až 80 stání 4 vyhrazená stání

  81 až 100 stání 5 vyhrazených stání

  101 až 150 stání 6 vyhrazených stání

  151 až 200 stání 7 vyhrazených stání

  201 až 300 stání 8 vyhrazených stání

  301 až 400 stání 9 vyhrazených stání

  401 až 500 stání 10 vyhrazených stání

  501 a více stání 2 % vyhrazených stání.  Na parkovišti by proto musela být vyznačena místa pro invalidní osoby v odpovídajícím počtu (zde odhadem tedy 3 místa), která pochopitelně osoby bez průkazu ZTP využít nemohou. Tato místa mají větší šířku, 3,5 m, v případě spárování je šířka 5,8 m. Ve výsledku se tak ukazuje, že po vyznačení parkovacích boxů se počet parkovacích míst často reálně sníží. Přínos tohoto vyznačení je tak diskutabilní a Komise dopravní a bezpečnostní při radě MČ, která se podněty v dopravě zabývá, vyznačování nových parkovacích boxů nedoporučuje.

  S pozdravem


  Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  63
 • Dobrý den, chtěli bychom v srpnu 2017, nejlépe v druhé polovině 26/8 obřad u Kotvy v přístavišti. Lze se nějak dohodnout? A na koho se můžu obrátit? Děkuji Vám za Váš čas.

  středa, 15 březen 2017   Kateřina Nováková
  Vážená paní,
  termíny svatebních obřadů ze zákona stanoví Rada městské části. Pro sňatky mimo obřadní síň je pro měsíc srpen schválen termín 11.8.2017.
  Stejně tak pořádání svatebních obřadů v restauraci U kotvy rada obce neschválila a z naší strany tak není možné tam sňatek uspořádat.
  Bližší informace o termínech a místech pro oddávání naleznete na
  http://www.bystrc.cz/odbory/57-vypis-odboru/503-odbor-vnitrnich-veci.html#snatky
  S pozdravem

  Martina Doubková, odbor vnitřních věcí
  Zobrazení :  79