Všechny dotazy řazené chronologicky
Rozbalit vše Sbalit vše
 • Prosím, bydlím na ul. Rerychova a právě nám pod okny jezdí sekačka, proč? Vždyť tu žádná tráva není! A ani nestihne vyrůst, protože, když zaprší, tak všechna voda steče. To už opravdu na radnici nikdo nepoužívá zdravý rozum?!

  čtvrtek, 21 červen 2018   Helena
  Dobrý den,
  sečení trávy probíhá podle dlouhodobých smluv uzavřených s dodavateli údržby veřejné zeleně. V nich má městská část na smlouváno celkem 5 pokosů během vegetačního období. Důvodem, proč je prováděn 2. pokos je zejména skutečnost, že zdejší trávníky jsou plné plevelů, jejichž květy působí na mnoho obyvatel sídliště jako silný alergen. U pěstovaných trávníků je rozmnožování semenem spíše doplňková záležitost a hlavním způsobem obnovy je rozmnožováním odnožováním. Zjednodušeně se dá říci, že čím více trávu omezujeme v růstu do výšky, tím více se bude snažit prosadit v růstu do stran. Tedy kdo chce kvalitní trávník, měl by sekat co nejčastěji, protože tím potlačuje růst plevelů a trávník houstne. To že tráva, za stavu tohoto počasí (sucho trápí celou jižní Moravu) zežloutne je normální fyziologický proces. Stačí, aby trošku zapršelo a tráva se opět zazelená.

  S pozdravem

  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  6
 • Dobrý den, je opravdu nutné, aby hlučné sekačky "sekaly" plochu Horního náměstí? Vždyť plocha je tak vyprahlá, že se za sekačkou práší, tráva je vyschlá, jestli nějaká zůstala, tak ji sekačka udusá neustálým projížděním. Ne všichni jsou dopoledne v práci, a přes hluk sekaček není slyšet vlastní slovo. Z okna bytu na Rerychově ul. je to opravdu žalostný pohled. Nejsem odborník, ale není tráva přece jen také zdrojem určité vláhy? Tato činnost mi připadá jako nesmyslná a přináší více škody než užitku.

  čtvrtek, 21 červen 2018   Johana
  Dobrý den,
  na uvedené téma bylo již odpovězeno v dotazu dne 21.6.2018.  K doplnění Vašeho dotazu: Tráva běžně snáší zatížení i sešlap od obyvatel sídliště, tudíž poježdění sekačkou ji nikterak neublíží. Vymezená doba pro dodržování klidu je od 22:00 večerní – 6:00 hodiny ranní. Vzhledem k tropickému počasí se nelze pracovníkům údržby zeleně divit, že naplánovanou práci chtějí stihnout během dopoledních hodin, dokud není ještě takové horko.

  S pozdravem

  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  27
 • Dobry den, rada bych se zeptala, zda by nebylo mozne udělat revizi dětských hřišť za ulici Teyschlova sudá čísla - obě dětské hřiště jsou zanedbáne, zasloužily by si údržbu a nový nátěr. Hřiště na rohu Ricanske a Teyschlovy má pruzinovou houpacku koníka dokonce rozbitou, není to v tuto chvíli bezpečný herní prvek. Děkuji za odpověď. Gabriela Koscikova

  úterý, 19 červen 2018   Gabriela Koscikova
  Dobrý den,

  na stejný dotaz již bylo odpovězeno dne 18.06.2018. Pro doplnění jenom uvedu, že obnova nátěru na dětském hřišti Teyschlova 2 byla provedena v loňském roce. Uvolněné držadlo u koníka je již provizorně opraveno. Vzhledem k tomu, že koník věrně sloužil téměř 10 let, čeká jej zasloužený odpočinek. Již je objednán nový koník, který se na hřišti objeví v průběhu prázdnin. Stejně tak budou vyměněny i všechny hlavy u trojhoupadla. 

   
  Ing. Radek Bárta, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  14
 • Dobrý den, předem se omlouvám, že opět píšu – už je mi to trapné, ale již 2x jste slibovali nastříkání vodorovného značení před kontejnerovým stáním na ulici Laštůvkova při blokovém čištění. "Toto značení proto necháme nastříkat při prvním kole blokového čištění v dubnu 2018." "Vodorovné dopravní značení na ulici Laštůvkova bude nastříkáno 24.května při druhém kole blokového čištění." Obě kola blokového čištění jsou za námi, ale značení chybí. V den druhého čištění začala u kontejnerových stání na ulici Laštůvkova výměna starého betonu za novou zámkovou dlažbu. To bych chtěl ocenit, nyní to vypadá velmi pěkně a určitě i pro popeláře je to rovnější povrch než ten původní. Myslel jsem si tedy, že po skončení těchto prací bude zakončeno vše ještě vodorovným značením. Bohužel, auta tam vesele parkují dále a je jen otázkou času, kdy zase nebude vyvezen odpad, díky špatně zaparkovanému autu. A ještě bych se chtěl zeptat, jestli opravovaný chodník před domy 1-7 na ulici Laštůvkova je již dokončený, nebo ještě někdo zapraví okolí obrubníků, odklidí paletu s obrubníky a vyhrabe asfalt z trávníku, který byl tímto vypálený. Oprava chodníku trvá už poměrně dlouho. Vím, že zde byl problém s vodovodním potrubím, ale i tak si myslím, že chodník mohl být již dávno dokončen kompletně, takto zhruba jednou za týden je vidět malá změna. Děkuji

  úterý, 19 červen 2018   Jarda
  Vážený pane,

  nastříkání výhyben při druhém kole zkomplikovala oprava kontejnerových stání, o kolizi termínů jsem nevěděl, protože to nebyla moje akce. Vyznačení výhyben jsem proto znovu zadal u dodavatele mimo blokové čištění, tj. co nejdříve, ale pravděpodobně se to nepodaří nastříkat hned v celém rozsahu kvůli zaparkovaným autům.

  Oprava chodníku byla akcí Brněnských komunikací, které na uváděné skutečnosti upozorním.

  S pozdravem   
  Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  10
 • Dobrý den, budu již nekolikátá, ale dovolím si upozornit na problematické sečení trávy, a to tentokrát např. v okolí ulice Vejrostova pod Chovánkem. Nevhodným sečením až na hlínu a ponecháním travní drtě v trávě vznikají suchá místa, tráva zde již na více místech prakticky žádná není. Při dešti všechna voda steče do kanalizace. Nebylo by vhodnější nějakou trávu nechat nárůst alespoň na 10 cm? Dnes posekli znovu těch pár stébel, co ještě přežilo (včetně nové výsadby keřů okolo kontejnerů na odpad). Takový pokos je navíc zbytečné plýtvání veřejnými penězi.

  pondělí, 18 červen 2018   Hana Bečvářová
  Dobrý den,
  důvodem, proč je aktuálně prováděn 2. pokos je zejména skutečnost, že zdejší trávníky jsou plné plevelů (ty jsou bohužel vyšší než 10 cm, ani sucho jejich růst nezastaví), jejichž květy působí na mnoho obyvatel sídliště jako silný alergen. Je zcela běžné, že pokud se v trávníku nachází menší nerovnost nebo „krtinec“, žací stroj vezme hlínu, ale standardně je výška pokosu na strojích nastavena na 8-9 cm. Ponechání „travní drtě“  v lokalitě Vejrostovy ulice prověříme.
  S pozdravem


  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  9
 • Dobrý den, můj dotaz (tedy spíše žádost) se týká dřevěných herních prvků na obou dětských hřištích na ulici Vejrostova. Herní prvky jsou rozpadlé (chybí šrouby), lanovka je uvolněná atd., hrozí zranění dětí. Prosím o celkovou údržbu a servis. Děkuji M.K

  pondělí, 18 červen 2018   munik
  Dobrý den,

  máte patrně na mysli dětská hřiště za ulicí Teyschlova sudá s akátovými herními prvky. Na jaře byla provedena velká revize dětských hřišť v Bystrci a všechny zjištěné nedostatky byly následně odstraněny. Lanovka již je tedy opravena a je zcela bezpečná.
  Houpadla na pružině ( Koník a Trojáček) za Teyschlovou 32 měla držadla také opravena, ale někdo se baví tím, že u nich opakovaně demontuje šrouby. Opravíme opět ještě do konce tohoto týdne a zkusíme pojistit šroubem, který nepůjde tak snadno povolit.
   


   
  Ing. Radek Bárta, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  19
 • Dobrý den, ve spojitosti se zpracováním mé diplomové práce bych se chtěla zeptat, zdali je někde veřejně dostupný aktuální Strategický plán MČ Brno-Bystrc? Na internetu jsem našla dostupný pouze Program rozvoje MČ Brno-Bystrc (koncept), a to z roku 2009. Děkuji předem za informace a pokud by bylo možné poskytnout mi kontakt na někoho, kdo by mi mohl tyto a další informace pro vypracování mé diplomové práce poskytnout, byla bych moc ráda. Děkuji a přeji hezký den.

  sobota, 16 červen 2018   Petra
  Vážená paní,

  k Vašemu dotazu ze dne 16.6.2018 ve věci strategického plánu MČ Brno-Bystrc Vám sděluji následující:

  5/22. Zastupitelstvo MČ Brno-Bystrc, dne 14.4.2010 projednalo Program rozvoje městské části Brno-Bystrc s tímto usnesením:

  Zastupitelstvo městské části Brno-Bystrc projednalo Program rozvoje městské části Brno-Bystrc a schvaluje Strategickou část Programu rozvoje městské části Brno-Bystrc dle přílohy.

  Pro: 24  Proti: 0  Zdržel se: 0  Nehlasoval: 0
  Celkem při hlasování přítomno: 24


  Znění najdete na našich webových stránkách http://www.bystrc.cz/zastupitelstvo.html
  -    zápisy ze zasedání ZMČ
  -    Zápisy za volební období 2006 – 2010 (archiv zip)
  -    ZM%205_22%20prilohy
  -    3.02 Příloha (Program rozvoje MČ Brno-Bystrc)  RNDr. Jiří Kroupa, tajemník ÚMČ
  Zobrazení :  15
 • Dobrý den.Bydlíme v pronajatém domku v okrese Brno -venkov a rádi bychom získali ve Vaší lokalitě městský či státní byt.Jaké jsou možnosti,prosím?Je mi 61 roků ,synovi 41.Oba pracujeme ,já jsem již v důchodu .Nemáme žádné dluhy - nikde a něco našetřeno.Možnost hypotéky je vyloučena vzhledem k mému věku a syn je svobodný,bezdětný.Děkuji za odpověd.Horáková Z

  čtvrtek, 14 červen 2018   Zdenka Horáková
  Dobrý den,
  žádost o pronájem běžného obecního bytu si může podat občan, který splňuje podmínky dle platných „Pravidel pronájmu bytů v domech v majetku statutárního města Brna“ /a to zejména – žadatel nevlastní bytový či rodinný dům nebo byt, není nájemcem bytu na dobu neurčitou/. Občan si může podat žádost o pronájem běžného obecního bytu ve více MČ. V MČ Brno-Bystrc si žádost o pronájem běžného obecního bytu můžete podat osobně na Odboru bytového hospodářství. Žádost a seznam dokladů nutných k zaevidování žádosti naleznete na našich stránkách – www.bystrc.cz – odbor bytového hospodářství.


  Ševčíková Ivana, odbor bytového hospodářství
  Zobrazení :  32
 • Dobrý den, chtěl bych se informovat jak to vypadá s rekonstrukcí bytových jader na ulici Větrná. Předem děkuji za odpověď

  středa, 13 červen 2018   Patrik/ad
  Dobrý den,
  rekonstrukce jader na ulici Větrná je ve fázi výběru dodavatele,  první dvě firmy v pořadí byly vyloučeny pro nesplnění podmínek zadavatele, momentálně jsme ve fázi kdy probíhá patnáctidenní lhůta pro námitky druhého vyloučeného uchazeče a byl osloven k doplnění uchazeč třetí v pořadí.  Ještě může nastat situace, kdy se vyloučení uchazeči obrátí na úřad dohledu (ÚOHS) a pak by nastala situace, že  nesmíme podepsat smlouvu o dílo dokud nebude prošetřeno úřadem dohledu. Ale rozhodně nechci předjímat možnou situaci.
  Závěr je takový, že bohužel musíme dodržovat lhůty  a podmínky dané zákonem o veřejných zakázkách, jakékoliv porušení se vždy obrátí v budoucnu při jakékoliv kontrole či auditu vždy proti nám a to nikdo z nás zajisté nechce.


   
  Ing. Josef Vaverka, odbor majetkový a investiční
  Zobrazení :  31
 • Dobrý den, nějak nemůžeme pochopit proč na Kachlíkové 6 byl na začátku chodníku odříznut asfalt díry tam nebyli. Přidělal se obrubník ,dnes se asfaltuje .Mysleli jsme že ,se bude dělat stání na kontejnery plast a papír ale nedělalo . Kontejnery dále stojí buďto na trávě nebo chodníku.Tak nějak nechápeme proč se toto dělá .Děkuji

  úterý, 12 červen 2018   alan
  Dobrý den,
  dle sdělení správce komunikace společnosti Brněnské komunikace, a.s. se na chodníku na ul. Kachlíkova u č. 6 provádí doplnění části živičného povrchu, který zde chyběl.

  S pozdravem

  Ing. Yveta Bičanová, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  61
 • Dobry den, bylo by mozne zaridit osvetleni v tunelu (tunel z vlnitého plechu), ktery je mezi polem u reky Svraty a ulici Heyrovského pod ulicí Obvodova? Chodi tam mnozstvi lidi a zacina tam jezdit cim dal vice aut. Bohuzel, v tunelu je uplna tma, takze dochazi k velmi nebezpecnym situacim. Zaroven se chci take zeptat, zda je povoleno zde jezdit, protoze posledni dobou je tam opravdu velky provoz, kdyz tam jezdi desitky aut k hristi FC Dosta? Děkuji Jiri

  pondělí, 11 červen 2018   Jirka
  Vážený pane,

  vjezd do tunelu je omezen dopravním značením a to značnou ,,Zákaz vjezdu všech vozidel" s dodatkovou tabulkou ,,Mimo dopravní obsluhy". Tím je jasně dáno, kdo zde smí jet. Kontrola dodržování uvedeného zákazu je pak věcí policie.

  Samotný tubosider je ve správě Brněnských komunikací, a.s. Jedná o málo frekventovanou komunikaci, která je vozidly a chodci užívána především v denních hodinách. Obecně pak platí, že rychlost jízdy musí řidič přizpůsobit mj. stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, její kategorii a třídě, povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které je možno předvídat; smí jet jen takovou rychlostí, aby byl schopen zastavit vozidlo na vzdálenost, na kterou má rozhled. Za tunelem je ostrá zatáčka, řidiči zde proto stejně musí zpomalit. Chodcům pak lze doporučit používat za snížené viditelnosti prvky z retroreflexního materiálu, byť jsou stále v obci.

  Z našeho pohledu s ohledem na výše uvedené, malý dopravní význam komunikace a nemalé náklady na realizaci a provoz osvětlení nemá smysl toto opatření z naší úrovně prosazovat. Navíc by se jednalo o jediné osvětlené místo na komunikaci podél Svratky, což není vhodné s ohledem na možné oslnění řidičů .

  S pozdravem


   
  Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  68
 • Dobrý den, chtěl bych navázat na dotaz paní Dity ohledně přechodu u zastávky Zoologická zahrada (psala přehrada). Pokud jsem to dobře pochopil, jedná se o přechod na ulici Obvodové (v odpovědi se píše něco o Rakovecké?) od tramvaje k terminálu MHD (bus/trolej). Jedná se o velmi vytížený přepravní uzel, který denně využívají tisíce lidí: - doprava do Zoo - do školy, přilehlých obchodů - přestup na Kamechy, Žebětín, Kohoutovice a dále a zároveň je to jediná silniční výpadovka z Brna na západ směr Kuřim a přilehlé obce. Osobně se domnívám, že úrovňový přechod v tomto místě nemá co dělat, ano, jak píše paní Dita z pohledu řidiče, na přechodu je stále pohyb, stejně tak ale chodců je tolik (tramvaje ve špičce přijíždí co 3 min v každém směru), že by se už na zastávku nevešli a prostě přejít (odejít) musí. Někde v minulých příspěvcích se někdo ptal, zda-li by nešlo právě s tímto přechodem něco udělat a bylo mu odpovězeno, že uzel MHD byl z dotací z EU a je tam nějaká udržitelnost, tedy že se nemůže přestavovat. Pokud je mu známo, udržitelnost u podobných projetů bývá 5, možná 10 let, nicméně stavba byla dokončena v roce 2007, to už máme 11 let po... Jsme ve 21. století, nezasloužila by se silnice v tomto místě zahloubit a ponechat úrovňový přechod pro chodce, už slyším, že nejsou peníze, ale i zde by jiste EU něco mohla přispět. Děkuji.

  úterý, 05 červen 2018   Jan
  Vážený pane,

  v předchozí odpovědi jsem k věci uvedl vše co mi je v této věci známo. Nyní jen ještě doplním, že u přestupního uzlu už skončilo období udržitelnosti a byl převeden z JMK na město Brno.

  S uvedeným přechodem by jistě šlo něco dělat. Pokud by se však měl přechod na povrchu zrušit, muselo by se vybudovat bezbariérové mimoúrovňové řešení. Takové řešení by bylo značně nákladné. Je pak otázkou, ve které oblasti dopravy má městská část směrem k městu vyvíjet aktivitu. Jestli má pro Bystrc prioritu přestavba a zkapacitnění křižovatek, úprava přechodů nebo něco jiného. Je totiž jasné, že na vše potřebné Brno nebo kraj peníze nedají.

  S pozdravem   
  Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  66
 • Přeji příjemný den na rozdíl od nás ,který ho nemáme skoro celé léto.Sekačky jedou na plné obrátky -jeden začne ráno a další končí večer.Bez rozdílu všedního dne a hlavně víkendů.Bydlíme na Černého nad chatami v Údoli oddechu -no to je tedy oddech.Koupíme drahý byt s tím, že na terase budeme relaxovat ,aspoň někdy, ale nelze.Dám spát malé děcko a do toho začne řvát sekačka a na stavbách chat i jiné stroje.Chápu i ty, co potřebují posekat trávu, ale o víkendech chceme i my mít klid. Jaké je prosím řešení?

  sobota, 02 červen 2018   E.Orságová
  Zákon provozování hlučnějších zahradních spotřebičů nijak neupravuje, tudíž na uváděné činnosti platí pouze obecná úprava dodržování nočního klidu v době od 22:00 do 06:00 hod. Některé obce v rámci pravomoci dle § 10 písm. a) zák. o obcích využily možnosti k zabezpečení místních záležitostí veřejného pořádku stanovit obecně závaznou vyhláškou pro územní obvod své obce, které činnosti, jež by mohly narušit veřejný pořádek nebo být v rozporu s dobrými mravy, ochranou bezpečnosti, zdraví a majetku, lze vykonávat pouze na místech a v čase obecně závaznou vyhláškou určených, a zahrnuly do takové vyhlášky činnosti spočívající v hlučnějších zahradních činnostech apod. Pro statutární město Brno zatím není schválena žádná obecně závazná vyhláška, která by problematiku omezení hlučnějších činností jako je sekání motorovými sekačkami, používání vrtaček, křovinořezů, motorových pil apod. upravovala, a pokud je nám známo, ani se zatím o žádné podobné úpravě aktuálně neuvažuje. Mohu tedy pouze doporučit obrátit se na některého ze zastupitelů města Brna nebo ze zastupitelů naší MČ, aby se případně takovou iniciativu pokusili v mezích svých pravomocí prosadit, nebo popř. pokusit se řešit situaci osobní sousedskou domluvou.

  Mgr. Šárka Sedláčková, odbor vnitřních věcí
  Zobrazení :  50
 • Dobrý den, jak vidno z dotazů, tak jsem v pořadí již několikátý, kdo není spokojen s přistupem k sečení trávy v naší městské části. Na Černého se tráva sekala včera a dnes, tj. 1. června! Přitom přerostlá byla už od konce dubna. Konkrétně před naším domem dosahovala výšky po pás. Mimochodem úplně stejná situace jako loni, kdy jsme se také dočkali až velmi pozdě. Můj dotaz tedy zní, jaké hodláte zavést opatření, aby se tráva sekala včas? Děkuji.

  pátek, 01 červen 2018   Tomáš Ch.
  Dobrý den,

  z produktivity práce dodavatele údržby zeleně v lokalitě Bystrc I také nemáme žádnou radost. Situaci se snažíme řešit jediným možným způsobem, který smluvní vztah umožňuje, a to poměrně citelnou penalizací. Otázka ovšem je, jestli zkrácená již tak nízká platba za odvedenou práci, situaci v tomto konkrétním případě ještě nezhorší.
  Svým způsobem je to důsledek zákona o veřejných zakázkách, který prakticky neumožňuje vysoutěžit ověřenou firmu s dostatečnou kapacitou, když konkurenční nabídka je za poloviční  cenu. V Brně proto kvůli nízko nastavené cenové hladině pracuje většina firem, aby se vůbec uživila na více městských částech. Své poddimenzované kapacity pak operativně přesouvají do míst, kde je situace nejhorší.  Pokud se v tomto směru zákon nezmění, nelze nějaké radikální, systémové zlepšení očekávat. Lze pouze některé ulice přednostně posekat na úkor jiných.
        


   
  Ing. Radek Bárta, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  94
 • Tento dotaz nebude zveřejněn z důvodů nesplnění náležitostí rubriky Dotazy a odpovědi v následujícím bodu: Dle bodu č.3 Pravidel diskuze

  středa, 30 květen 2018   Jan
   
  Zobrazení :  42
 • Bloková čistění – upozornění řidičům Vzhledem na množící se dotazy k organizaci dopravy při blokovém čistění upozorňujeme řidiče, že od letošního roku došlo ke změně dopravního značení. Současným trendem je užití zónových značek. Proto na ulicích, na kterých je to možné vzhledem k jejich prostorovému uspořádání, jsou instalovány přechodné dopravní značky zóna se zákazem stání na místo klasických značek zákaz stání. Dochází tak ke snížení počtu dopravních značek a tím k zpřehlednění celého systému dopravního značení. Žádáme tímto řidiče, aby věnovali přechodnému dopravnímu značení zvýšenou pozornost. A to především tomu, zda konkrétní značka znamená začátek či konec zóny (zejména při vjezdu na parkoviště) a dále tomu, že platnost zónové značky neruší křižovatka, ale značka konec zóny. Dnes 29.5.2018 jsem měla to štěstí, že jsem se stala hromadným účastníkem špatného parkování díky novému druhu značení dopravními značkami. Možná, že se tímto druhem značení ušetří dopravní značky, ale není to žádná služba motoristům. Plán blokového čištění je jedna věc, ale ne všichni mají možnost se do těchto seznamů podívat. Na místech určených k parkování neparkují vždy jenom místní, ale i různé návštěvy. To že platnost zónové značky neruší křižovatka je zavádějící, podle tohoto pravidla pokud uvidím zákazovou značku z důvodu blokového čištění třeba v sídlišti Komín, tak pokud se tato značka křižovatkou nezruší, tak vlastně nemohu parkovat nikde. Pokud budu mít štěstí tak najdu prázdné parkoviště na kterém je umístěna zrušující značka. Nejen, že je na většině sídlišť omezená možnost parkování, ale teď ještě ani nemáme jistotu, že pokud někde auto zůstane zaparkované i přes den, že toto zrovna nebude v místě blokového čištění. Možná můj příspěvek není ani dotaz, jako spíše postesk nad novinkami, které ne vždy slouží přesně tam kde by bylo potřeba. Doufám, že všechny peníze vybrané na těchto pokutách poslouží dobré věci a neskončí někde tam kam opravdu nepatří.

  úterý, 29 květen 2018   Ing. Bc. Eva Kazdová Eyerová
  Vážená paní,

  uvádíte, že ne všichni mají možnost se s termíny blokového čištění seznámit. S tímto však nemohu souhlasit, neboť termíny jsou od března uveřejněny na webu městské části, 2x ročně vychází v Bystrckých novinách. Také není problém zjistit termíny čištění konkrétní ulice telefonicky či osobně na úřadě nebo se zaregistrovat na https://cisten.bkom.cz a budete upozorněna na blížící se čištění. Krátkodobé návštěvy termíny řešit nemusí, stačí když se řídí přechodným dopravním značením, které je umísťováno s týdenním předstihem.   

  Skutečnosti, že platnost zónové značky neruší křižovatka, se běžně využívá u dopravního omezení, které má mít platnost na větší oblast, typickým příkladem jsou ,,zóny 30" a obytné zóny. Takto označené oblasti nejsou matoucí,  řidič si však musí dát pozor na to, kde zóna končí.   

  Neznám dopravní značení v Komíně, ale pokud se má čistit jen vymezená oblast, tak na výjezdu z ní musí být umístěna značka ,,konec zóny", jinak by zóna opravdu platila všude.

  Závěrem jen mohu podotknout, že z uložených pokut nemá městská část žádný příjem, to stejné platí i u odtahů vozidel.

  S pozdravem

   
  Ing. Yveta Bičanová, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  85
 • Dobrý den, kdy budou osazeny betonové květináče u školky na Kamechách? Proběhla tu informace, že v první polovině května, ten ale pomalu končí a z květináčů se zatím pomalu, ale jistě zatím stávají odpadkové koše.

  úterý, 29 květen 2018   Martin
  Dobrý den,

  v minulém týdnu již proběhla příprava betonových nádob před MŠ Kamechy . Do nádob byla dodána drenážní vrstva a ornice se zahradním substrátem. Aktuálně se čeká na dodání 210 ks sazenic k osázení nádob. Dle aktuálních informací by k osázení mělo dojít během následujících 2 týdnů.

  S pozdravem

  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  55
 • Dobrý den. Prosím o odpověď na 3 dotazy a vkládám je podruhé. Nevím z jakého důvodu mi nebylo odpovězeno. 1. Ve kterém roce se měnily původní okna za plastová na ulici Ondrouškova 1,3 a 5 ? 2. Kolik roků trvá záruka na žaluzie, které se montovaly zároveň s plastovými okny? 3. Žaluzie mě byli před dvěma lety v rámci záruky opravovány, ale problém (třepení silonu tzn.žaluzie nelze vytáhnout a stáhnout "prý za to může slunce") přetrvává. Je možné znovu uplatnit reklamaci? Nebo jsem nucena si skoro všechny žaluzie koupit nové? Jedná se o žaluzie, které vytáhnu 2x do roka, abych umyla okna. To teď nemohu. Žaluzie bych už nestáhla. Děkuji za odpověď.

  pondělí, 28 květen 2018   Dadwula
  Dobrý den,
  dům Ondrouškova 1,3,5, Brno byl rekonstruován v roce 2010 a to včetně výměny oken za plastová. V současné době je možná reklamace provedených prací. Prosím aby jste se osobně obrátila na p. Ing. Vaverku, vedoucího majetkového odboru, který bude reklamaci vyřizovat.  

  Mgr. Romana Rajdová, vedoucí odboru bytového hospodářství
  Zobrazení :  84
 • Dobrý den, můžete mně poskytnout informace o prodeji bytů v Bystrci viz bod 3.03 z jednání ZMČ dne 14.2.2018. Dokumenty nejsou v příloze. Nepotřebuji jména kupujících, ale popis bytů a jejich cenu.

  pondělí, 28 květen 2018   valda
  Vážený pane,

  ZMČ Brno-Bystrc na zasedání konaném 14.2.2018 schválilo pod bodem 3.03 kupní smlouvy o převodu vlastnictví bytu. Předmětem koupě je bytová jednotka v budově č. p. 809, 810, 811 na ulici Černého 40, 42, 44, o podlahové ploše 55,40 m2, velikost bytu 2+1, za kupní cenu 2.031.800 Kč a bytová jednotka v budově č. p. 1013, 1014, 1015 na ulici Foltýnova 31, 33, 35, o podlahové ploše 38,10 m2, velikost bytu 1+1, za kupní cenu 1.581.800 Kč.


  Mgr. Jana Holá, odbor bytového hospodářství

  Zobrazení :  104
 • Dobrý den, chtěla bych zeptat toho,kdo povoluje nebo organizuje sportovní akce v Bystrci / běh,triatlon a nyní budou ohňostroje/ jak mají pořadatelé zajištěno parkování pro sportovce ,turisty . Naše ulice Valouškova,Větrná,Výhon,Přístavní jsou plné aut,nelze zaparkovat. Stojí nám tu auta po chodnících a trávě a tam kde místní občané dostávají pokuty. Ptám se proč organizátor nemá zaplacený nějaký pozemek,pole kam nasměruje tyto sportovce a neblokují místo domácím. Jak radnice chrání občany Bystrce v tomto směru ? Sportovní akce mi nevadí,ale musí být zajištěno vše !

  neděle, 27 květen 2018   Hana Laslová
  Vážená paní,

  velké akce, jakými jsou triatlonový závod nebo ohňostroje, jsou předem projednávány na dopravních štábech za účasti zástupců dotčených městských částí, Odboru dopravy MMB, Policie ČR, Městské policie Brno, DPMB, Technických sítí, Povodí Moravy apod.

  Samotná dopravní omezení povolují Odbor dopravy MMB (uzavírky) a ÚMČ Brno-Bystrc (zvláštní užívání komunikace - zábory parkovišť). Uzavírky jsou projednávány s dotčenými městskými částmi.

  Např. při triatlonovém závodu měli sportovci parkování zajištěno na uzavřené části komunikace Obvodová. Návštěvníci přehrady žádné speciální parkoviště připravené neměli, v této lokalitě ani jiná vhodná plocha pro parkování není. Parkování veřejnosti na ploše, která k tomuto účelu nebyla zkolaudována (pole) je vždy velkým rizikem pro pořadatele.   

  Parkování návštěvníků přehrady je problémem obecně, nejen v době konání akcí. V prostoru přístaviště je jediné parkoviště (pod Santonem) a to bývá plné již během dopoledne. Další přijíždějící řidiči pak parkují v rozporu se zákonem ,,kde se dá".

  Není to ale problém pouze přehrady. Stejné problémy generuje i zoologická zahrada. Přeplněné ulice U Zoologické zahrady, Komínská a Pod Mniší horou, řidiči parkující v příkopu směrem do Kníniček apod.

  Zatímco u parkování pro Zoo město Brno vyvíjí aktivitu ke zlepšení situace (projekt na rozšíření parkoviště u Čtyřlístku), parkování na přehradě, významné rekreační oblasti pro celé Brno, neřeší vůbec. Zatím nezbývá než pro dopravu na přehradu preferovat jiné způsoby dopravy než individuální automobilovou.

  S pozdravem

   
  Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  104