Všechny dotazy řazené chronologicky
Rozbalit vše Sbalit vše
 • Dobrý den, 5.8. jsem volal na městskou policii ohledně labutě která měla v zobáku uvíznutí rybářský plovák.Rád bych věděl co se sní stalo děkuji Jiří

  úterý, 15 srpen 2017   Jiří
  Vážený pane,
  jelikož nám o Vámi zmiňovaném případu není nic známo, obraťte se se žádostí o zodpovězení Vašeho dotazu na Městskou policii, revír Bystrc, nám. 28 dubna 61, Brno-Bystrc, tel. 546214444.

  Ing. Dana Kalousková, vedoucí odboru vnitřních věcí
  Zobrazení :  3
 • Dobrý den. Plánuje se odstranění spadlého suchého stromu po poslední bouřce nebo se čeká až ho země vstřebá a vznikne z něj uhlí? Před domem Kuršova 2. To že je z větší části uschlý bylo zřejmé už dlouho předtím.

  pondělí, 14 srpen 2017   Honza
   Dobrý den,

  vyvrácených a spadlých stromů, stejně jako popadaných větví je po poslední silné bouřce více. Odstraňují se postupně podle pořadí naléhavosti, nejdříve ty které omezují průjezd vozidel nebo průchod chodců a následně i ty na volných plochách. Vrba v trávníku před domem Kuršova 2 bude odstraněna do konce tohoto týdne.


  Ing.Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  41
 • Dobrý den,zajímalo by mne proč nebyly také vyměněny vyklobané plastové větrací mřížky za plechové,na budovách Větrná 1 a 5,tak jak se stalo na domě Větrná 3.Na naší západní straně je z deseti mřížek,vyklobaných a zahnízděných sedm.A holubi co mají teď utrum na trojce,už vyklobávají u nás další,tentokrát z východu.Jedná se o větrací mřížky pod střechou.Asi by to chtělo komplexnější řešení.Děkuji za odpověď.

  čtvrtek, 10 srpen 2017   Větrná 5
  Dobrý den,

  na obecním domě Větrná 3 byly udělány nové větrací mřížky  z důvodu častých stížností nájemníků domu. Další  opatření proti výskytu  holubů na domech Větrná 1,3,5 jsou plánována v příštím roce.   

  Mgr. Romana Rajdová, vedoucí odboru bytového hospodářství
  Zobrazení :  27
 • Dobrý den. V přístřešku na popelnice na ulici Heyrovského 9 byly odcizeny 2 popelnice. 3 víka od popelnic jsou na střeše přístřešku, tedy jedna popelnice je bez víka a vydává zápach. Okolo popelnic je strašný nepořádek. Odpadky jsou i na silnici u přístřešeku. Kdo to má uklízet !?! Nedávno mi proběhla pod nohama půlmetrová krysa. Prosím zjednejte nějaké řešení. Děkuji.

  úterý, 08 srpen 2017   Zdenka Barabášová
  Dobrý den,
  rozmísťování kontejnerů a jejich vývozy zajišťuje v celém Brně Odbor životního prostředí MMB, konkrétně oddělení odpadového hospodářství. Odpovědný pracovník je pan ing. Miroslav Hudec, kontakt, tel.: 542174573, e-mail: hudec.miroslav@brno.cz. Požadavek na chybějící popelnice u domu Heyrovského 9 mu zašleme, ale příště jej v zájmu urychlení nápravy můžete kontaktovat přímo.
  Úklid kontejnerových stání si zajišťují vlastníci přilehlých domů, kteří tato stání využívají k odkládání komunálního odpadu.
  Situaci s výskytem potkanů prověříme a pokud budou na veřejné ploše okolo domu nalezeny známky jejich přítomnosti (otvory v zemi), necháme provést cílenou deratizaci.

  Ing. Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  28
 • Dobrý den, bydlíme s dítětem na ulici Říčanská 29 (katastrálně tedy spadáme do Žebětína). Samozřejmě jsme uvítali možnost, že se na naší ulici Říčanská staví nová školka (byla avizovaná primárně pro děti z rozšiřujících se Kamech - všeobecně pro všechny děti z Kamech) - tato školka však spadá pod území Bystrce. V roce 2015 jsme vznesli na toto forum dotaz, jestli školku budou moci využívat všechny děti z Kamech za stejných podmínek, nebo budou rodiče z ulic, které leží v Kamechách na katastru Bystrce při umisťování dětí upřednostňováni oproti těm, jejichž ulice (nebo její část) v Kamechách je na katastru Žebětína. Odpověděl nám pan RNDr. Vladimír Vetchý, cituji: "Výstavba 6-ti třídní MŠ Kamechy II má řešit problém nedostatku míst v MŠ v Bystrci. Je ale za stejných podmínek určena i pro děti ze žebětínské části Kamech." Můj dotaz je - nakolik je toto tvrzení - že je za stejných podmínek určena i pro děti ze žebětínské části Kamech - dneska v platnosti? Děkuji za odpověď.

  středa, 02 srpen 2017   M.
  Dobrý den.
  Od 7. 2. 2015, kdy jsem odpovídal na Váš dotaz, se mnohé změnilo. Další výstavba v žebětínské části, nová výstavba v Bystrci a zejména nový Školský zákon nastavil pro každou městskou část nové, závazné podmínky. V letošním roce jsme povinni zajistit místo v MŠ všem čtyřletým a pětiletým dětem, v příštím roce tříletým a o rok později i dvouletým dětem. Budeme se snažit nastavit kritéria tak, aby děti z žebětínské části sídliště Kamechy byly zvýhodněny proti dětem z jiných městských částí (viz současné podmínky na stránkách https://zapismskamechy.brno.cz. Především se ale musíme postarat o děti z naší městské části, i s ohledem na významnou spoluúčast, kterou se městská část podílí na výstavbě MŠ Kamechy II.

  RNDr. Vladimír Vetchý, CSc., místostarosta
  Zobrazení :  39
 • Dobrý den, nerozumím intervalům sekání trávy - do května chodíme vysokou 1,5m trávou /neseče se /,v červnu máme posekáno 3x za měsíc /proč ? - ohňostroje ?/, od června opět se neseče ......když se poseče,firma trávu dá na hromadu a nechá ji tam i týden hnít - to je smrad a pod hromadou je zničená tráva /výběh Valouškova,nad paneláky Větrná 3,5/.

  pondělí, 31 červenec 2017   Hana
  Odpověď v řešení. 
  Zobrazení :  78
 • Dobrý den, je potřeba uklidit starou dálnici - od hospody Veslo na přehradě po mosty pod Akátem - lidé ,co chodili k zaparkovaným autům v době ohňostrojů ji využívali jako záchody a odhazovali odpadky /tácky od jídla,plastové kelímky,láhve atd./ U tramvajového mostu nahoře na staré dálnici jsou rozházeny odpadky ukradené z Ekodvoru /železo,hliník,plasty..../.

  pondělí, 31 červenec 2017   Hana
  Dobrý den,

  plochy u Staré Dálnice jež uvádíte, spravují a údržbu zde provádí Brněnské komunikace, a.s., Váš dotaz jim tímto předáváme. Rozházené odpadky elektrošrotu u tramvajového mostu jsou již nahlášeny k odvozu jako černá skládka.

  S pozdravem


  Ing. Nicole Provazníková odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  78
 • Dobrý den, ráda bych věděla proč se vyměnila firma na sekání trávy. Teď je to hrůza. jeden den přijede mašina poseká jen místy a za týden potom chlapi se strunovkama a ti jen jak se jim asi chce. Kolem obrubníku vůbec , schodiště z Kachlíkovi ulice do parku taky ne(chápu že se v zimě na nich neodklízel sníh), ale nevím proč se v létě nemohou udržovat ,to se potom můžou zrušit protože se po nich nebude moci chodit.Před tím firma neměla tolik zaměstnanců a stíhala teď jsem tuto firmu viděla na ulici jen 2x. Děkuji za odpověď Jitka

  pondělí, 31 červenec 2017   Jitka Červená
  Dobrý den,

  k výměně došlo na základě ukončení činnosti předchozí firmy odchodem jednatele do důchodu. Jelikož se velká mašina nedostane do míst jako jsou svahy, okolí vzrostlých keřů atd., musejí pracovníci posléze tyto plochy dosekávat strunovými sekačkami. Ovšem ne za týden jak uvádíte, ale ve snaze den následující, při nepřízni klimatických podmínek max. do 3 dnů. Schodiště na ulici Kachlíkova bude v nejbližších dnech ošetřeno chemickým postřikem proti odstranění plevelů.
   
  S pozdravem 

  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  77
 • Dobry den, chcel by som sa opytat, ci sa neuvazuje o vytvoreni prechodu pre chodcov pre ulice Nad Prehradou a Rakovecka smerom k priehrade? Pripadne neuvazuje sa nad vytvorenim nejakych schodikov k naslednemu vyslapanemu chodniku k priehrade? Momentalne ne-riesenie mi pride trochu nebezpecne. Vdaka

  pátek, 28 červenec 2017   Peter
  Vážený pane,
  v souvislosti s plánovanou výstavbou dvou zastávkových zálivů pro obousměrnou zastávkou Sýčky vzniknou na křižovatce Rakovecká-Podkomorská také dva přechody pro chodce. S pozdravem

  Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  53
 • Rád bych se zeptal, zda je MC Bystrc investorem, nebo nejak dohlizi na rekonstrukci chodniku na ulici Odbojarske? Protoze novy asfaltovy povrh, ktery tam nedavno polozili, je jeste horsi nez ten pred tim. Na krizovatce s ulici Pod horkou jsou tam dokonce uplne vlny jak asi asfalt stekal. Proto by se chtel zeptat, zda se bude povrh reklamovat a take proc se tam nedala dlazba, ktera by vypada mnohem lepe. Takhle je to uplne zfusovane a vyhozene penize. Diky

  úterý, 25 červenec 2017   Jiri
  Dobrý den,
  výměnu povrchu chodníku při ulici Odbojářské v úseku od ul. Pod Horkou ke křižovatce s ul. Kníničskou realizuje a investorem je správce chodníku společnost Brněnské komunikace, a.s. Dle sdělení zástupce společnosti na ulici Odbojářské není chodník v úseku od ul. Kníničské ještě hotový . V současné době jsou zde nové chodníkové obrubníky, srovnané stávající kamenné silniční obrubníky a asfaltobetonem srovnaný podklad. Nášlapná vrstva z litého asfaltu se bude teprve realizovat a následně bude chodník dokončený. Na chodníku se provádí běžné údržbové práce, které spočívají v obnově stávající konstrukce. Nejedná se o opravu nebo rekonstrukci, na které je vyžadovaná projektová dokumentace, proto nemohlo dojít ke změně materiálu povrchu.
  Výměnu povrchu v úseku od křižovatky s ul. Pod Horkou realizovala pro investora dodavatelská firma. Technik prověří stav na místě a v případě závad bude u zhotovitele reklamovat.

  S pozdravem

  Ing. Yveta Bičanová, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  47
 • Dobry den, pristehovala jsem se do Bystrce a rada bych si zde prihlasila tvrale bydliste. Na strankach nemohu dohledat informace jak na to :) Prosim o radu, dekuji

  pondělí, 24 červenec 2017   Monika Štenclová
   
  Dobrý den,

  změnu místa trvalého pobytu ohlásí občan ohlašovně v místě  nového trvalého pobytu. V Brně je ohlašovna na Magistrátu města Brna, Odbor správních činností, Husova 5, 601 67, úřední hodiny pondělí a středa 8 – 17 hod, úterý, čtvrtek a pátek 8 - 12 hod..

  Bližší informace a seznam předepsaných dokladů najdete na:


  http://www.brno.cz/sprava-mesta/magistrat-mesta-brna/usek-organizacni/odbor-spravnich-cinnosti/potrebuji-si-vyridit/trvaly-pobyt/zmena-mista-trvaleho-pobytu/

   

  Martina Doubková, odbor vnitřních věcí
  Zobrazení :  39
 • Dobrý den, chtěl bych se zeptat, co se chystá v okolí konečné trolejbusu na Černého. Jsou tam značky se zákazem zastavení od 22.7., které budou blokovat několik desítek parkovacích míst, což v této oblasti způsobí úplný kolaps.

  čtvrtek, 20 červenec 2017   Jan
  Dobrý den,


  Brněnské komunikace, a.s. budou provádět v místě smyčky trolejbusů MHD a parkoviště při ulici Černého opravu vozovky. Uzavírka komunikace byla povolena Odborem dopravy MMB se souhlasem Policie ČR v termínu 22.07.2017 (6.00 hod. – 24:00 hod.)


  Ing. Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  50
 • Dobrý den. Nedávno přesunuli zastávku MHD Vondrákova o několik metrů níže. Je tato změna trvalá? Bude přesunuta i ta čekárna, kde sedávají starší lidé? Ti mají potom potíže se přesunout k autobusu nabo trolejbusu, který zastaví na zastávce. Děkuji. Piskor

  čtvrtek, 20 červenec 2017   Michael Piskor
  Dobrý den,  

  o přesunu zastávky nemáme k dispozici žádnou informaci. Zřizovatelem zastávek MHD je Dopravní podnik města Brna a můžete proto svůj dotaz směřovat přímo na jeho webové stránky do rubriky dotazy -připomínky. ( http://dpmb.cz/cs/dotazy-pripominky)


  Ing. Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  104
 • Prosím o informaci, kde se v Bysstrci nacázejí veřejné záchodky. Děkuji

  čtvrtek, 20 červenec 2017   Michael Piskor
  Odpověď v řešení. 
  Zobrazení :  61
 • Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně táboření, respektive stanování na rybářském revíru Svratka 5. Ze Zákona České národní rady o ochraně přírody a krajiny jsem vyčetl, že táboření je zakázáno v národních parcích a chráněných krajinných oblastech. Dále pak, že stanování a bivakování s podlážkou, či bez není rozlišeno. V internetových diskusích bývá doporučováno obrátit se přímo na MO spravující daný revír. To jsem udělal, ale byl jsem odkázán na Vás. Ve snaze předejití nepříjemnostem jsem se tedy raději rozhodl nejprve informovat. Můj dotaz zní: mohu si při rybaření na přehradě postavit na noc stan? Děkuji za odpověď a objasnění

  pondělí, 17 červenec 2017   Martin Trejtnar
  Dobrý den,

  pro stanování v okolí Brněnské přehrady je vždy nutný souhlas vlastníka daného pozemku. V bezprostředním okolí vodní hladiny je tímto vlastníkem téměř vždy Povodí Moravy, s.p. , který vykonává správu a údržbu tohoto vodního díla. Velké množství pozemků dále od vodní hladiny je soukromých a konkrétního vlastníka lze dohledat na katastru nemovitostí. Na katastru lze rovněž zjistit, jestli není pozemek vedený jako lesní. V takovém případě platí ustanovení § 20 odst. 1 písm. k) zákona o lesích, kde je uvedeno, že v lesích je zakázáno tábořit mimo vyhrazená místa. Kontrolu tohoto zákazu provádí Městská Policie Brno.
  Vždy ovšem záleží na posouzení dané situace, pokud si při rybaření postavíte „přístřešek při nepřízni počasí“ tak to asi možné je. Pro případné přespání je však lépe využít některý z kempů nacházejících se v okolí Brněnské přehrady.

  Ing.Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  50
 • Dobrý den, chtěla bych se zeptat, proč ještě není posekaná tráva na ulicích Hvozdecká, Chudčická a Chvalovka, když na Kavčí, Vlaštovčí a Křepelčí je již posekaná aspoň 14 dní. Děkuji

  sobota, 15 červenec 2017   Jana
  Dobrý den,

  ÚMČ Bystrc zajištuje v rámci údržby veřejné zeleně pokos trávy v sídlišti Kamechy pouze na těch travnatých plochách, které má ve své správě, tj. Kavčí, Vlaštovčí a Křepelčí.
  Pokos trávy v ulicích Hvozdecká, Chudčická a Chvalovka, zajištuje Veřejná zeleň města Brna. Po obdržení Vašeho dotazu, byli námi telefonicky vyzváni, aby pokos na již zmíněných ulicích provedli v nejbližším možném termínu.

  S pozdravem

  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  53
 • Dobrý den, s letním obdobím se opět projevuje problém s hlučnými "návštěvníky" baru Kotelna a výčepu v proluce mezi Teyschlova 23/25. Hluk je zde i přes půlnoc, hlavně před budkou výčepu situované v proluce poblíž Teyschlova 25, kde všichni posedávají a hlučí přímo na chodníku. Zajímalo by mě, proč městská část toleruje noční výčep (přes den je zde zavřeno, otevírá se po cca 18. večer) uprostřed ulice na sídlišti, který navíc zcela ignoruje noční klid (mj. označený dlouhodobě jako "stavba", pravděpodobně v reakci na zavedení EET); v lětě není možné večer vůbec větrat.

  čtvrtek, 13 červenec 2017   Petr
  O problémech spojených s provozem baru Kotelna máme již z minulosti informace. MP Brno se dohledem nad dodržování veřejného pořádku v této lokalitě dlouhodobě zabývá. Váš aktuální podnět byl předán vedení revíru Bystrc MP Brno a bylo přislíbeno, že této lokalitě bude věnována zvýšená pozornost v rámci hlídkové služby MP Brno. Přesto však v případě aktuálního zjištění porušování právních předpisů - porušování nočního klidu atd. doporučujeme kontaktovat vždy neprodleně tísňovou linku MP Brno 156 a věc oznámit, aby bylo možno situaci na místě neprodleně zadokumentovat pro potřeby dalšího řešení, zajistit pachatele a přijmout adekvátní opatření k nápravě.

  Mgr. Šárka Sedláčková, odbor vnitřních věcí
  Zobrazení :  63
 • Prosím o informaci, kdy budete konkrétně dělat rekonstrukci bytových jader Opálkova 2, dle ZMČ 7/14 byl schválen program regenerace bytového fondu na rok 2017-2020, bohužel nemohu nikde najít záznam přílohy. Prosím o poslání. S pozdravem Pavel G.

  pondělí, 03 červenec 2017   Pavel G.
  Dobrý den,
  Máte pravdu, že program regenerace bytového fondu, který se týká především rekonstrukcí jader, byl schválen na 7/14 zasedání Zastupitelstva MČ Brno-Bystrc a to pod bodem 3.04. Na webových stránkách MČ Brno-Bystrc pod odkazy samospráva-zastupitelstvo-zápisy ze zasedání zastupitelstva. Zápis z 7/14. zasedání ZMČ Brno-Bystrc dne 7.12.2016 (Přílohy) . Rozklikněte si přílohy a po otevření si najděte bod 3.04.
  Domy na ulici Opálkova jsou naplánovány na rok 2018. Zahájení není možné stanovit přesně, neboť se jedná o veřejnou zakázku, kdy délku celého procesu nelze s přesností odhadnout. V letošním roce jsme předpokládali zahájení již v měsíci dubnu, protože nabídky které na úřad došly, nesplňovaly požadavky zadavatele, zakázka byla zrušena a vypsána znovu s tím, že zahájení prací předpokládáme na konec měsíce srpna.
  Pokud by Vás zajímaly další informace, poskytneme Vám je na tel. 546125140 nebo osobně na radnici ve III. poschodí, dveře 318.
  Pokud se vám nepodaří přílohy otevřít, napište na mail vaverka@bystrc.cz , pošlu Vám požadované.

  Ing. Josef Vaverka, vedoucí OMI
  Zobrazení :  25
 • Dobrý den, v BN č.7/8 je uvedena informace o architektonické soutěži na Bystroušku. Chci se zeptat, kolik členů má soutěžní porota, kdo jsou její členové a jaké odborné předpoklady a zkušenosti z podobných soutěží mají bystrčtí zástupci - místostarostové p. Petr a p. Klimeš. Děkuji za stručnou odpověď.

  pátek, 30 červen 2017   KarelK
  Vážený pane,

  odpovědi na Vaše dotazy najdete na http://kambrno.cz/wp-content/uploads/2017/06/P01_zadani_podepsane.pdf.

    S pozdravem

  Ing. Dana Kalousková, vedoucí odboru vnitřních věcí
  Zobrazení :  62
 • Dobrý den, chtěla bych se zeptat, proč není vůbec uklízeno schodiště na ul. Adamcova. Není udržován pořádek na schodišti ani v zimě, kdy na schodech bývá sníh, ani v jiném ročním období. Je zarostlé trávou , povaluje se tam spousta odpadků a nedopalků od cigaret. Toto místo se stalo oblíbeným i mládeží, která po sobě zanechává vše, co jim odpadne od ruky. Schodiště je frekventované místo a není používané jen občany okolních domů . Chodí tudy do sportovního zařízení Sportmax a lidé bydlící na ul. Štouračova i Vrbovecká. Ještě bych se chtěla i zeptat, kdo má na starost udržování okolí potoka Vrbovec pod ul. Štouračova a Vrbovecká. Potok je na mnoha místech zanesený, ucpaný a břehy jsou zarostlé. Vypadá to tam jako v džungli. Dříve bývaly břehy potoka pokosené , dnes není potok vidět.

  středa, 28 červen 2017   Miluše Chovanová
  Dobrý den,

  schodiště mezi domy Adamcova 5 a 7 je od začátku výstavby vedeno jako účelová komunikační plocha pouze pro obyvatele Adamcovi ulice. Důvodem je i skutečnost, že pouze menší část schodiště se nachází na obecních pozemcích a větší část na pozemku ve vlastnictví SVJ Adamcova 5. Není ani příliš logické, proč by schody používali obyvatelé Štouračovi a Vrbovecké ke vstupu do Sportmaxu, když se tento vstup nachází ze spodní strany objektu, tedy pod schodištěm. Situaci na obecních pozemcích prověříme, ale provádět údržbu soukromé části schodiště není v naší kompetenci.
  Potok Vrbovec včetně břehů je ve správě vlastníka, tedy Lesů české republiky, oblastní správy toků. Lesy pravidelnou údržbu formou několika pokosů během vegetačního období neprovádí. Pouze jednou za několik let provádí kompletní vyčištění koryta včetně odstranění náletových břehových porostů.

  Ing.Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  61