Všechny dotazy řazené chronologicky
Rozbalit vše Sbalit vše
 • Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak bude zajištěn příjezd pro složky IZS na níže uvedené ulice, během uzavření příjezdů ulic Ečerova, Fleischnerova, Ondrouškova v době od 8 do 14 hodin, v důsledku opravy ul. Vejrostova a zda již byly zmíněné složky o tomto uzavření informovány? Děkuji

  pondělí, 13 srpen 2018   Yvetta
  Vážená paní,

   

  uvedenou uzavírku nepovoloval ÚMČ Brno-Bystrc, ale odbor dopravy MMB. S detailními dotazy k organizaci dopravy se proto musíte obrátit přímo na odbor dopravy MMB.

   

  Obecně platí, že o uzavírkách jsou informováni PČR, Hasičský záchranný sbor JMK, Zdr. záchranná služba JMK, Městská policie a SAKO, podle situace pak i DPMB a Česká pošta.

   

  S pozdravem

   
  Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  3
 • Ráda bych dala podnět na přidružení městské části Bystrc do akce Brna střed - adopce zeleně. Na jednu stranu sice občané platící daně za udržování veřejné zeleně díky tomu dobrovolně poskytují své čtvrti charitu, na druhou stranu nikdo lépe nedokáže posoudit a upravit okolí svého domu než lidé, kteří v něm dlouhodobě žijí. Je to proto velmi dobrý objekt, ze kterého obě strany získávají (resp. z něj více získá město než občan - investor). http://www.brno-stred.cz/adoptujte-si-kousek-zelene-v-brne-stred

  sobota, 11 srpen 2018   Lenka Svorová
  Dobrý den,
   

  dle získaných informací adopční program pro veřejnou zeleň, kterou schválila rada městské části Brno-střed funguje velmi krátce respektive od března letošního roku. Městská část Brno- Bystrc nemá bližší informace o tomto projektu. Adopční program je teprve v začátcích a otázkou zůstává, zda se tento způsob péče o zeleň u veřejnosti osvědčí a bude fungovat.

  Až po této zkušenosti lze uvažovat o nějakém přidružení ze strany městské části Bystrc.

  S pozdravem

  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy

  Zobrazení :  15
 • Dobrý deň. Môžem sa opýtať, z akého dôvodu su parkovacie miesta vybudované na Kmaechách a dokončené ešte v říjnu 2017 stále uzavreté a nie je možné na nich parkovať? Už 3/4 roka sa tam nepracuje a ľudia nemajú kde stáť. Ďakujem.

  středa, 01 srpen 2018   Samuel
  Odpověď na Váš dotaz již zde byla zveřejněna, a to u podobného dotazu ze dne 31. 7. 2018 od p. Smetany.
  Zobrazení :  16
 • Dobrý den, rád bych se zeptal, z jakého důvodu nejsou mnoho měsíců po dokončení zprovozněna nová parkoviště při ulicích Přírodní a Listnatá na Kamechách. Zároveň by mě zajímalo, jestli je standardní a legální zamezit vjezdu na parkoviště tím, že do křižovatky postavíte dvě neoznačené palety naložené dlažebními kostkami.

  úterý, 31 červenec 2018   Jiří Smetana
  Vážený pane,

  jedná se o stavbu parkovišť, která staví developer jako nezbytnou dopravní infrastrukturu k obytným domům. Dokud jsou tyto domy stále ve výstavbě, tak developera nic nenutí si nechat parkoviště v předstihu zkolaudovat. To musí udělat až před kolaudací bytových domů.

  Jelikož se jedná o nezkolaudovanou stavbu komunikace, která se nezačala veřejně užívat, nejedná se o pozemní komunikaci ve smyslu zákona o pozemních komunikacích. Stavebník naopak má povinnost zamezit užívání takové stavby, pokud nebyla zkolaudována, resp. nebylo povoleno její předčasné užívání.   

  Bližší informace by Vám mohl poskytnout stavební úřad v Žebětíně, jedná se již o žebětínskou stranu Kamech.

  S pozdravem

   
  Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  112
 • Dobrý den, travnaté plochy okolo přehrady jsou plné bezdomovců - spí na krásných nových dřevěných lavičkách,suší si prádlo na stromech,perou si prádlo ve sprchách,stanují na loukách,spí pod stromy ,kde po konzumaci a vyspání zanechají všechen odpad a odejdou.....je to pro ně luxusní hotel - mají tu záchody a sprchy. Policie projede pouze po hlavní asfaltové cestě a to docela svižně....je potřeba i dále do zákoutí stromů.Pravidla neplatí pouze pro pejskaře a slušné lidi.

  pátek, 27 červenec 2018   Hana
  Podnět byl přeposlán vedoucímu revíru MP Brno a jeho prostřednictvím byl předán příslušnému strážníkovi s územní odpovědností, který provede důslednou kontrolu uvedené lokality. Dle zjištěných poznatků pak bude ze strany MP Brno přijato příslušné opatření.

   
  Mgr. Šárka Sedláčková, odbor vnitřních věcí
  Zobrazení :  103
 • Vážený pane starosto, informace zde uvedené mě nenechávají chladnou a musím reagovat. Je vidět, že paní Bičanová zná pouze A, ale už neví B. Co se týče čištění, konkrétně na ulici Rerychova to ve dvou posledních čištěních probíhalo následujícím způsobem: Vysekání trávy - dva dělníci, 40 minut, výsek se provádí za chůze. Ruční dočištění, o kterém se zde píše, se nekonalo, metací vůz projel dvakrát, na závěr jednou projel kropící vůz. Všehovšudy asi 3 hodiny práce, i s rezervou. Následně se zde dalších několik hodin nemohlo parkovat. Prosím informujte se, jak toto probíhá jinde. Uzavírka pro konkrétní oblast, jako třeba tato - ul. Rerychova, Kuršova, spojovací ulice apod. se rozdělí na dva časové úseky, každý např. na 3 hodiny.. Nebo se toto dělá např. v intervalu dopoledne - odpoledne. Je naprosto zbytečné, aby byl na tolika místech zákaz zastavení. Zcela zbytečně, když se na ulici již několik hodin nepracuje. Úklidové firmy mají harmonogram, kterou ulicí budou začínat, kterou končit. Přesun techniky a sil se koná podle toho. Je tedy nasnadě podle toho vytvořit i uzavírku. Tak jako se to už dělá jinde. Celé vyjádření p. Bičanové působí jako obhajoba firmy, ale Vy máte v prvé řádě hájit a chránit zájmy nás, občanů, nikoliv firmy. Ostatně podle toho, jak zadáte, že má čištění probíhat, tak ho firma provede. Nejedná se o nic složitého, pouze o časové ohraničení uzavírek pro více ulic společně. Jak to, že jinde to tak jde, a u nás ne? Ve Vašem vyjádření pouze pojmenováváte důvody, proč se domníváte, že to nejde, nikde ale nevidím pozastavení nad tím, jak to udělat, aby to šlo..? Dále, v nedávné době proběhly cyklistické závody, které významně zkomplikovaly dopravu v Bystrci. Snad akorát pan Mráz, podle svého vyjádření zde, zvládl projet jen za již 2-3 minuty. Nám ostatním to trvalo v násobcích déle. Chápu, pan Mráz musel obhajovat sám sebe. Dušovali jste se, a hovořili jste, o lepší informovanosti, odkazovali jste na webové stránky.. Jak je možné, že informace o omezení tak vytížené komunikace jako je ul. Vejrostova paní Bičanová uveřejnila na webu zase až včera, když už se dávno pracovalo?

  pátek, 27 červenec 2018   Yveta
  Dobrý den,
  systém blokového čištění je dlouhodobě zaběhnutý. Když jsme v roce 2016 po mnoha letech soutěžili nového dodavatele firmu, v zaběhnutém systému čištění se pokračovalo. Městská část dostává takovou službu, která je v souladu se stávající smlouvou a za tuto službu platí dle vysoutěžené ceny.

  Změna zavedeného systému, která by znamenala čištění komunikací v kratším časovém úseku, např. 8-10 hod., 10-12 h apod., je možná. Musela by tomu však odpovídat i smlouva, to by znamenalo vypsat novou veřejnou zakázku. Dá se pak očekávat, že vysoutěžená cena za takovou službu bude vyšší, neboť pro realizační firmu by to znamenalo mít v Bystrci zároveň větší množství techniky a osob.

  Vše je o tom, kolik finančních prostředků se na danou oblast uvolní. Stejné je to např. s vývozem košů, není problém nechat je vyvážet každý den, ale bude to pochopitelně stát více peněz. Dále chci upozornit, že v příštím roce plánuje Statutární město Brno úplnou změnu systému odtahů vozidel při blokovém čištění. Vozidla nebudou odvážena na odstavné parkoviště ve Slatině, ale budou vracena na původní místo. Nelze předem vůbec odhadnout, jaký bude mít tato změna dopad na dobu po kterou budou muset zůstat značky na místě i po vyčištění. Úvahy o tom, že by se systém měl změnit, nejsou pro příští rok reálné.

  Dopravní omezení v rámci cyklistických závodů nepovoloval náš úřad, ale Odbor dopravy Magistrátu města Brna. Nemáme proto důvod závody jakkoli obhajovat. Musíme souhlasit s tím, že dopravní situace v pátek, např. ve směru z Pisárek do Bystrce, znamenala velké zdržení. V případě podobných akcí budeme prosazovat jejich konání výhradně v sobotu, neboť jak ukázaly triatlonové závody, tak ani neděle odpoledne není bez problémů.

  Opravu ul. Vejrostova organizuje správce komunikace společnosti Brněnské komunikace, a.s. Jakmile jsme získali relevantní informace, ihned jsem je zveřejnili. Nyní probíhá pouze přípravné fáze – výměna obrubníků, hlavní komplikace v dopravě nastanou až při výměně povrchu.


  JUDr. Tomáš Kratochvíl, starosta
  Zobrazení :  79
 • Dobrý den, chtěla bych vás požádat, zda by bylo možné rozmístit více odpadkových košů u zastávky Zoo před mostem přes řeku. Často tudy chodím a v poslední době (2 měsíce) jsou koše neustále přreplněné a odpadky se povalují okolo. Děkuji moc

  středa, 25 červenec 2018   Pavla Pospíšilová
  Dobrý den,
  Na zastávce tramvají Zoologická zahrada jsou v každém směru umístěny dva koše. Ve směru do města to jsou velkokapacitní koše, v opačném směru je velkokapacitní jeden. Další tři koše jsou umístěny na trase od lávky k dětskému hřišti.  Dle našich zkušeností na základě dlouhodobého sledování je kapacita košů dostačující, koše jsou vyváženy třikrát týdně. Přesto se může stát, že jsou odpadky poházené kolem koše, je to většinou z důvodu neohleduplného chování některých občanů, kteří místo do koše, odhodí odpadky ke koši. Na sledování pořádku v této lokalitě se v příštích dnech zaměříme.

  S pozdravem

  Ing. Yveta Bičanová, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  54
 • Dobrý den, chtěla bych se zeptat k blokovému čištění. Již několik let se opakuje v horní Bystrci stále stejná situace - v 11 hodin z ulice odjedou metací auta - odjedou do jiné ulice, nebo úplně pryč - a dále až do 16 hodiny není možno na ulici podle značek zaparkovat. Proč neplatí zákazy stání rozumnou dobu a v každé ulici skutečně odpovídající čas, byť třeba i s malou rezervou? Mimochodem zajímalo by mě, jestli někdo kontroluje, jestli je skutečně provedena zaplacená služba.. Z pravidla je během čistění k vidění jedna až dvě osoby, někdy dva páry, ojediněle nějaké to zahradní kolečko, jedno metací auto, někdy projede kropící cisterna..

  pondělí, 23 červenec 2018   Dana
  Dobrý den,
  při blokových čištění v MČ Brno-Bystrc si postup prací určuje realizační firma v souladu se specifikací předmětu díla, která je součástí smlouvy o dílo.
  V praxi to probíhá tak, že nejprve musí celou ulici předčistit a vysekat trávu  tzv. ruční četa. Následuje samotné čištění čistícím vozem. Vzhledem k nerovnostem na vozovce či retardérům zůstávají na vozovce ojedinělá místa se zbytky nečistot, tato je třeba dočistit ručně. Po celkovém vyčištění ulice následuje kropení. Vzhledem k celkovému počtu téměř padesáti kilometrům komunikací a třiceti dvou tisíc čtverečních metrů parkovacích zálivů při komunikacích v naší městské části nelze stanovit přesnou dobu čištění jednotlivých ulic. Každé čištění je navíc specifické podle ročního období ve kterém probíhá, vzhledem  k aktuálnímu počasí, množství nečistot, počtu aut, které nezodpovědní řidiči zanechali na čištěných úsecích. Čištění navíc musí probíhat v několika ulicích současně, tak aby byly ekonomicky využity použité mechanismy. Dopředu lze také velmi těžko odhadnout, kolikrát bude čistící vůz plný (vyprázdnění nashromážděných nečistot na skládku a doplnění vody znamená nejméně hodinové zpoždění, v hustém provozu i dvouhodinové zdržení). Za těchto okolností  stanovení byť přibližné doby čištění jednotlivých úseků ztrácí význam.
  O celkové průběhu čištění je odpovědný pracovník radnice aktuálně informován a po skončení prací jsou jednotlivé ulice vždy kontrolovány.
  S pozdravem

  Ing. Yveta Bičanová, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  36
 • Dobrý den, během několika měsíců vyrostlo v prostoru mezi Teyschlovou a Říčanskou několik černých skládek. Jde převážně o PETky, plechovky od piva a obaly od chipsů, které tam zanechávají lidé, kteří se scházejí u panelů, které tam zůstaly snad ještě ze stavby sídliště. Nešlo by s tím prosím něco udělat? V rámci akce "Ukliďme Česko" se vždy podaří něco uklidit, ale za pár týdnů je to tam zpět. Třeba odvézt panely? Děkuji.

  čtvrtek, 19 červenec 2018   Pan Chládek
  Dobrý den,

  prostor mezi ulicí Teyschlovou a Říčanskou je veden jako neudržovaná plocha, to znamená, že zde neprobíhá standartní čištění a úklid, tak jak je tomu na ostatních plochách. Děkujeme Vám za upozornění na vzniklé skládky, situaci budeme operativně řešit, skládky odpadu necháme odstranit.
  S pozdravem

  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  55
 • Dobrý den mám dotaz ohledně konání velkých akci různé závody,ohňostroje atd.Kdo povoluje konání akcí,neustálé uzavírky silnic v oblasti Bystrc a okolí.Po ohňostroji je všude velký nepořádek i dnes (zátoka od přístaviště směrem na Rakovec plastové zbytky po munici)Pokut to povoluje magistrát tak akce může dělat ve středu města.

  středa, 18 červenec 2018   Pavel
  Dobrý den,

  k velkým akcím typu Ignis Brunensis, nebo Triatlon dává souhlasné stanovisko MČ. Vlastní realizace dopravního omezení je poměrně komplikovaný proces, se striktně stanovenými pravidly, ke kterému se postupně vyjadřují všechny dotčené organizace včetně PČR. Odborná firma při něm zpracovává podrobný projekt, který řeší umístění dopravních značek a náhradní trasy.  Výsledkem je pak povolení vydané Odborem dopravy MMB.
  Městská část tak trochu platí daň za svojí výhodnou polohu a atraktivní okolí, které k pořádání podobných akcí přímo vybízí. Triatlon ani ohňostroje na vodní hladině dost dobře ve středu města organizovat nejdou, už proto že zde žádná vodní plocha není. Je to ale i  otázka kompromisu, jestli chceme aby byl Bystrc pouze noclehárnou, nebo aby zde probíhal i kulturní, sportovní a společenský život.  Stání v koloně jistě nikoho netěší, na druhou stranu se jedná o pár dnů v roce. Na Žabovřeské se takto stojí každý den již několik let a nikdo se nad tím příliš nepozastavuje.  
  Upozornění na znečištění vodní hladiny jsme předali správci vodní nádrže, Povodí Moravy, s.p.


  Ing. Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  78
 • Tento dotaz nebude zveřejněn z důvodů nesplnění náležitostí rubriky Dotazy a odpovědi v následujících bodech: 1. neobsahuje žádný dotaz, žádnou otázku 2. dle bodu č.3 Pravidel diskuze.

  úterý, 17 červenec 2018   Helena
   
  Zobrazení :  22
 • Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda má městská část v plánu nějaké aktivity v souvislosti se suchem, resp. se změnou počasí, která se zdá být nevyhnutelná. Mezi panelovými domy, chodníky a parkovišti je poměrně horko, tvoří se tepelný ostrov. Nepřemýšlíte o zelených střechách? Rovné střechy paneláků k tomu přímo vybízejí. Na základní škole Heyrovského mají jednu takovou na altánu - http://www.greenville.cz/lehka-zelena-strecha.html . Pokud byste hledali místo pro pilotní projekt, ráda se jako předsedkyně SVJ s naším domem přihlásím. Myslím si, že by více zeleně pomohlo změnit klima na sídlištích. A pokud už nejsou možnosti pro rozšiřování výsadby stromů, keřů aj., zelené střechy se nabízejí. Děkuji za odpověď, případně za zamyšlení se nad problematikou.

  úterý, 17 červenec 2018   Veronika
  Dobrý den,
  žádný projekt v souvislosti se suchem, resp. ozelenění střech se v dohledné době neplánuje, nicméně velmi si vážíme Vašeho podnětu i zájmu o zeleň. Musím, ale konstatovat, že ozelenění střech nachází využití zejména tam, kde je skoro samý beton a není žádná možnost výsadby dřevin. To není, ovšem případ této městské části. Bystrc se může pyšnit tím, že jako jedna z městských částí disponuje rozsáhlými plochami plné zeleně.  A snahou odboru životního prostředí je stále tyto plochy rozšiřovat, např. v minulém roce se podařilo realizovat výsadbu 99 ks nových stromů.

  S pozdravem

  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  84
 • Mám ještě dotaz na místostarostu Petra. A jaké jsou konkrétní výsledky projednávání v oblasti dopravní infrastruktury? Podařilo se něco řešit? Děkuji za odpověď.

  úterý, 17 červenec 2018   Karel Machalíček
  Po dohodě s tazatelem probíhá vyhodnocení
  Zobrazení :  133
 • Prosím, velmi by mě zajímalo kdo povolil ciklistické závody v Bystrci který je normálně ucpaný každý den natož v pátek, zdali taky někdo přemýšlí o tisícech lidech kteří v pátek spěchají k rodinám, zvlášť o dovolené! To nemohli být jinde? Děkuji za odpověď. limberková

  pondělí, 16 červenec 2018   Limberkova
  Dobrý den,
  odpověď na dotaz týkající se uzavírky z důvodu konání cyklistického závodu 12.7. a 13.7.2018 – viz odpověď z 18.7.2018 v sekci „doprava a komunikace“.

  S pozdravem

  Ing. Yveta Bičanová, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  140
 • Dobrý den, měl bych dotaz na úklid parku/hřbitova a jeho okolí. Jak často se vyvážejí odpadkové koše a provádí se alespoň základní úklid dalších odpadků? Byla by to příjemná klidová zóna, kdyby se toto místo nestalo noclehárnou, tábořištěm a veřejným WC bystrckých houmlesáků... To platí jak pro lavičky v horní častí bývalého hřbitova u prodejny Albert, tak vpodstatě pro celý "hřbitov" a městská policie se dostaví po půl hodině od výzvy občanů, ale po deseti minutách je vše při starém. Nebylo by možné nejen toto místo zahrnout do pravidelné pochůzkové trasy? To že před společenským centrem spí ozbrojená hlídka v autě místu moc nepomáhá... :-)

  pondělí, 16 červenec 2018   Kaku
  Dobrý den,

  úklid ploch bývalého hřbitova na ul. Vondrákova je prováděn v rámci čištění ploch veřejné zeleně 2 x týdně (pondělí, pátek). Vývoz odpadkových košů byl v letošním roce vzhledem k dané situaci navýšen v této lokalitě na 3x týdně (pondělí, středa, pátek).
  S městskou policií projednáme, aby tuto problémovou lokalitu pokud to bude možné zahrnuli do pravidelné pochůzkové trasy.

  S pozdravem

  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  80
 • Dobrý den, neplánuje městská část zřídit pro občany informační aplikaci ohledně dopravní situace, aktuálních uzavírek, případně dalších zpráv týkajících se městské části Bystrc? V pátek 13.7. byla dopravní situace ještě tragičtější než je bohužel běžné. Přes Bosonohy se projet nedalo, v Kohoutovicích u hájenky uzávěra, příjezd přes Pisárky-Jundrov-Komín jedna velké tragédie. Objel jsem půlku Brna abych se po hodině a půl dostal domů?!?!?!? O křižovatce KohoutovickáxŽebětínskáxStará dálnice škoda mluvit, třicet let se tudy dalo projet bez větších problémů, po půl roce "provozu" semaforů mi tady nabourali auto... Díky za info

  pondělí, 16 červenec 2018   Kaku
  Dobrý den,
  o aktuálních uzavírkách na celém území ČR se můžete informovat na portálu http://www.dopravniinfo.cz/. Do tohoto portálu vkládají informace o povolených uzavírkách na území MČ Brno-Bystrc Magistrát města Brna a ÚMČ Brno-Bystrc. Další aktuální informace nejenom z dopravy  v MČ Brno-Bystrc se dozvíte na www.bystrc.cz v sekci „Aktuálně“.

  Křižovatka Kohoutovická, Stará dálnice – viz dotazy z 11.4.2018 a 24.4.2018 v sekci „doprava, komunikace“.

  S pozdravem

   
  Ing. Yveta Bičanová, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  98
 • Dobrý den můžu se zeptat kdo povolil v pátek zavřít starou dálnici z důvodu sportovní akce a způsobit totální dopravní kolaps? Dekuji za odpověď,

  pátek, 13 červenec 2018   Roman B
  Dobrý den,
  odpověď na dotaz týkající se uzavírky z důvodu konání cyklistického závodu 12.7. a 13.7.2018 – viz odpověď z 18.7.2018 v sekci „doprava a komunikace“.

  S pozdravem

  Ing. Yveta Bičanová, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  103
 • Dobrý den, to že nějakého šílence napadne skoro uzavřít jednu z nejvytíženějších částí Brna mě už snad ani ani neudivuje. To že je uzavírka v pátek okolo 16:00 to mě už dosti pozvedá ze židle. Ale že uzavřete i ulice o kterých na webu neinformujete, to mě opravdu nasr..o. Nechápu proč je zakázáno odbočení doprava (křižovatka Odbojářská - nám.28.dubna ;bráno směrem od Lidlu) na ulici nám.28.dubna - směr autobusové nádraží ZOO ? To si z nás opravdu děláte prdel ? S vámi nespokojený občan.

  pátek, 13 červenec 2018   Mates
  Dobrý den,
  Ve dnech 12.7. a  13.7.2018 se na Brněnské přehradě uskutečnil závod Mistrovství Evropy v silniční cyklistice. Uzavírka byla  povolena Odborem dopravy MMB, po řádném projednání mj. s PČR a DPMB, a.s. Uzavírka byla zadána do evidence uzavírek, objevila se tedy v aplikaci ŘSD Dopravní info.cz na stránce http://www.dopravniinfo.cz/.  Ne webu radnice v sekci „Aktuálně“ bylo 10.7.2018 vloženo upozornění na konání závodů a to včetně přílohy - výkresů dopravních omezení týkající se této významné sportovní akce.
  Dopravní omezení byla stejná jako při triatlonových závodech, při jejichž konání v minulých letech jsme nezaznamenali stížnosti na komplikace v dopravě. Na rozdíl od triatlonových závodů, které probíhaly o víkendu, tento závod se uskutečnil ve čtvrtek a v pátek.  
  Po zkušenosti s komplikacemi v dopravě, ke kterým přispěla i tato uzavírka, budeme v dalších letech pečlivě zvažovat konání podobných akcí ve dnech se zvýšeným provozem na bystrckých komunikacích.

  S pozdravem

  Ing. Yveta Bičanová, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  118
 • Budu se asi opakovat,ale nelze to už přehlížet. Poslední roky se o sečení trávy v Bystrci nedá hovořit. Tyto firmy,co za to berou peníze totiž už stačily velkou většinu trávníků zničit,nebo silně znehodnotit. V ranných dobách (20 let) toto sečení bylo pojato šetrně. Jenže lenost a honba za posečenými "hektary" absolutně nevyhovující technikou udělala z trávníků už jen hliněné prašné plochy. Stačí,kdyby zodpovědný úředník dopředu firmám sdělil,že po nich nemá zůstat step,ale krásný přistřižený pažit. Letos jsem si připadal jak na rallye Paříž - Dakar,samý prach a hluk a smrad po benzínu. Trávníky žalostné.

  pátek, 13 červenec 2018   kozakl
  Dobrý den,
  na uvedené téma bylo již několikrát odpovězeno v předešlých dotazech dne 18.06. a 21.06.2018.

  S pozdravem

  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  63
 • Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, kde, kdy a jak jste informovali řidiče a občany MČ Bystrc, o uzavírce tolika ulic jako dnes ráno, 12.7. ? Blahopřeji Vám, výborné rozhodnutí. Odbojářská totálně zasekaná, křižovatka Vejrostova X Kubíčkova absolutní chaos, který se snažil alespoň trochu zvládnout jeden policista, ostatní ulice zasekané.. Informovanost nula. Děkujeme Vám, že jsme se mohli připravit... No co, budou volby..

  čtvrtek, 12 červenec 2018   Petr
  Vážený pane,

  tato uzavírka byla povolena Odborem dopravy MMB, po řádném projednání mj. s PČR a DPMB. Uzavírka byla zadána do evidence uzavírek, takže se objevila v aplikaci ŘSD Dopravní info.cz na stránce http://www.dopravniinfo.cz/

  Na bystrckém webu byla informace i s výkresem dopravních omezení zveřejněna v úterý.

  Ke konkrétní situaci, ve čtvrtek jsem po Odbojářské jel oběma směry v cca 9:30 a zdržení na křižovatce Vejrostova-Kubíčkova cca 2-3 minuty.

  S pozdravem

   
  Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  75