Ostatní
Rozbalit vše Sbalit vše
 • Dobrý den, 5.8. jsem volal na městskou policii ohledně labutě která měla v zobáku uvíznutí rybářský plovák.Rád bych věděl co se sní stalo děkuji Jiří

  úterý, 15 srpen 2017   Jiří
  Vážený pane,
  jelikož nám o Vámi zmiňovaném případu není nic známo, obraťte se se žádostí o zodpovězení Vašeho dotazu na Městskou policii, revír Bystrc, nám. 28 dubna 61, Brno-Bystrc, tel. 546214444.

  Ing. Dana Kalousková, vedoucí odboru vnitřních věcí
  Zobrazení :  3
 • Prosím o informaci, kde se v Bysstrci nacázejí veřejné záchodky. Děkuji

  čtvrtek, 20 červenec 2017   Michael Piskor
  Odpověď v řešení. 
  Zobrazení :  61
 • Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně táboření, respektive stanování na rybářském revíru Svratka 5. Ze Zákona České národní rady o ochraně přírody a krajiny jsem vyčetl, že táboření je zakázáno v národních parcích a chráněných krajinných oblastech. Dále pak, že stanování a bivakování s podlážkou, či bez není rozlišeno. V internetových diskusích bývá doporučováno obrátit se přímo na MO spravující daný revír. To jsem udělal, ale byl jsem odkázán na Vás. Ve snaze předejití nepříjemnostem jsem se tedy raději rozhodl nejprve informovat. Můj dotaz zní: mohu si při rybaření na přehradě postavit na noc stan? Děkuji za odpověď a objasnění

  pondělí, 17 červenec 2017   Martin Trejtnar
  Dobrý den,

  pro stanování v okolí Brněnské přehrady je vždy nutný souhlas vlastníka daného pozemku. V bezprostředním okolí vodní hladiny je tímto vlastníkem téměř vždy Povodí Moravy, s.p. , který vykonává správu a údržbu tohoto vodního díla. Velké množství pozemků dále od vodní hladiny je soukromých a konkrétního vlastníka lze dohledat na katastru nemovitostí. Na katastru lze rovněž zjistit, jestli není pozemek vedený jako lesní. V takovém případě platí ustanovení § 20 odst. 1 písm. k) zákona o lesích, kde je uvedeno, že v lesích je zakázáno tábořit mimo vyhrazená místa. Kontrolu tohoto zákazu provádí Městská Policie Brno.
  Vždy ovšem záleží na posouzení dané situace, pokud si při rybaření postavíte „přístřešek při nepřízni počasí“ tak to asi možné je. Pro případné přespání je však lépe využít některý z kempů nacházejících se v okolí Brněnské přehrady.

  Ing.Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  50
 • Dobrý den, v BN č.7/8 je uvedena informace o architektonické soutěži na Bystroušku. Chci se zeptat, kolik členů má soutěžní porota, kdo jsou její členové a jaké odborné předpoklady a zkušenosti z podobných soutěží mají bystrčtí zástupci - místostarostové p. Petr a p. Klimeš. Děkuji za stručnou odpověď.

  pátek, 30 červen 2017   KarelK
  Vážený pane,

  odpovědi na Vaše dotazy najdete na http://kambrno.cz/wp-content/uploads/2017/06/P01_zadani_podepsane.pdf.

    S pozdravem

  Ing. Dana Kalousková, vedoucí odboru vnitřních věcí
  Zobrazení :  62
 • Dobrý den, rád bych se zeptal zda je možné získat do pronájmu pár metrů na postavení dřevěného stánku se sendviči na brněnské přehradě. Pokud by to bylo možné, tak bych poprosil o informace co bych vše pro to měl udělat. Předem Vám velice moc děkuji za jakoukoliv informaci a za Váš čas. Přeji pěkný den. S pozdravem

  neděle, 18 červen 2017   Jakub Popelák
  Dobrý den,
  při ul. Přístavní směr Přístaviště je možný pultový prodej (stánek, který musí být každý večer odklizen) na pozemku p.č. 3284 k.ú. Bystrc, který je ve vlastnictví Statutárního města Brna. Před prodejem je nutné zaplatit poplatek za užívání veřejného prostranství ve výši 25 Kč/m2/den. Pokud máte na mysli postavení pevného stánku, můžete se obrátit na jednotlivé soukromé vlastníky pozemků při ul. Přístavní. Městská část zde nevlastní pozemek, který by byl v současné době vhodný k pronájmu k postavení pevného stánku.

  Ing. Yveta Bičanová, odbor životního prostředí a dopravy


  Zobrazení :  87
 • Dobrý den,máme chatu v katastru Kniničky,ale je na hranici katastru Bystrc.A už přes týden neteče voda.Chci Vás poprosit jestli máte informace proč neteče voda.Po zimě chvíli tekla,ale potom byla zastavena. S pozdravem.

  sobota, 22 duben 2017   Ivana Pazderková
  Dobrý den,

  bohužel o vypínání vody v k.ú. Kníničky nemáme v Bystrci žádné informace. Obraťte se s dotazem na ÚMČ Brno-Kníničky.

  Ing. Dana Kalousková, vedoucí odboru vnitřních věcí
  Zobrazení :  91
 • Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat, kdo povolil umístění reklamního přívěsu na parkovišti před ZŠ Verostova? Stává se, že ve špičkách při vyzvedávání dětí je parkoviště plné. Proč není na tomto parkovišti zákaz vjezdu kamionů? Firemní TIRáky by měly využívat firemních ploch a komerčních truck parků. Děkuji.

  pondělí, 17 duben 2017   David M.
  Vážený pane,

  reklamní zařízení (přívěsný vozík) na tomto parkovišti nikdo nepovolil, je zde v rozporu se zákonem a bude to řešeno z úrovně ÚMČ. O ,,vyhnání“ kamionů z tohoto parkoviště máme také zájem, podle současné legislativy však k umístění zákazového dopravního značení musí být zákonný důvod. Takovým důvodem by podle odboru dopravy MMB mohla být například malá únosnost vozovky, což ale není příklad uvedeného parkoviště. I nadále se budeme snažit tuto jednoznačně negativní situaci řešit.

  S pozdravem

  Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy

  Zobrazení :  228
 • Dobrý den, komu prosím patří veřejné grily na přehradě a kde si můžu gril rezervovat na určité datum? Děkuji.

  neděle, 16 duben 2017   Alice B.
  Dobrý den,

  veřejné grily na přehradě jsou majetkem statutárního města Brna a jejich správu a údržbu spolu s plážemi a veškerým vybavením zajišťují Lesy města Brna, a.s. Jedná se o veřejné zařízení a jeho rezervace na určitý termín není možná.

  Ing. Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  128
 • Dobrý den, mám dotaz, zda by se nedalo něco dělat s tou počmáraností tak pěkné městské části jako je Bystrc - mosty, zastávky, sloupy, podchody - všechno kolem tramvaje. Některé výtvory jsou tam už i desítky let a další přibývají. I když je to nekonečný boj, je třeba s tím něco dělat. Děkuji.

  čtvrtek, 13 duben 2017   Dušková
  Dobrý den, 

  městská část se celou  uplynulou dekádu usilovně snaží přijímat opatření, která by vedla k odstraňování následků sprejerství na jejím území. To se celkem úspěšně daří na majetku, který má ve své správě.  Zejména z obecních domů, ale i veškerého mobiliáře, jako jsou odpadkové koše, lavičky a vybavení dětských hřišť a sportovišť jsou graffiti odstraňovány záhy po jejich vzniku. Nedá se však říci, že by stejně důsledně o svůj majetek pečovali vlastnící všech ostatních objektů a zařízení, které se nemalou měrou podílejí na celkovém vzhledu obce. Jedná se o bytové domy v majetku společenství vlastníků,  trafostanice  firmy E-ON, plynové stanice JMP, výměníkové stanice Tepláren Brno a také technické stavby ve správě Dopravního podniku města Brna a Brněnských komunikací, a.s. Mosty, zastávky, podchody a opěrné zdi kolem tramvajové trati, které zmiňujete patří právě do správy posledně dvou jmenovaných institucí. Městská část nemůže vynakládat veřejné prostředky na údržbu majetku, který nemá ve své správě a její pravomoci pro případné vymáhání této činnosti jsou velmi omezené. Snažíme se alespoň apelovat na správce těchto objektů, aby i oni alespoň jednou za čas prováděli dobrovolně odstraňování sprejerských výtvorů. Jedná se však většinou o firmy, které se v prvé řadě zodpovídají ze svého hospodaření svým akcionářům a odstraňování graffiti u nich není chápáno jako priorita. Většina z nich však v minulosti několikrát náš apel vyslyšela a graffiti odstranila. Jejich ochota však postupně klesala přímo úměrně s tím, jak rychle byly vyčištěné objekty znovu posprejovány. Možná by současná situace nebyla tak frustrující, kdyby se v minulosti podařilo některé skutečně „velké“ sprejery odhalit a uložit jim tresty v horní hranici, kterou umožňuje trestní zákoník. 
   

  Ing. Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  115
 • Dobrý den! Ráda bych vyjádřila alespoň tímto způsobem ještě jednou podporu vedení a pedagogickému sboru ZŠ Heyrovského, protože to, co se rozpoutalo po jednání pana Charouse ve věci projektu Edison, předčilo mé představy. Nadále si stojím za názorem a rozhodně nejsem sama, že škola nepochybila. Bohužel následující události nabraly obludný a nečekaný směr a přerostly v kauzu, která se od původní stížnosti jednoho rodiče změnila v propagandu radikálních skupin a útoky na téma, které ve své podstatě se stížností už ani tolik nesouvisí. O to víc mě mrzí, že nikdo z vedení radnice, zastupitelstva a námi volených politiků (kromě p. uč. Barovjanové) nenašel odvahu a rovný postoj, aby veřejně (alespoň co vím)podpořil a postavil se za vedení školy a školu samotnou, a to i přesto, že p.ředitelka je ve vedení už mnoho let a nikdy žádné problémy v dané škole nebyly. Považuji to za zbabělost a pro mě důvod velmi pečlivě rozmýšlet, koho nevolit. Právě rádoby opatrnost a zdrženlivost ve chvíli, kdy je potřeba se jasně vyjádřit, dává prostor těmto agresivním, "malým" křiklounům a radikálům. Blížící se volby by neměly být důvodem být potichu a vyčkávat, jak to dopadne...

  čtvrtek, 30 březen 2017   Klára Sedlaříková
  Vážená paní Sedlaříková,

  Na výroky pana Charouze jsem reagoval hned na začátku „kauzy“, jak zjistíte v rubrice „Dotazy a odpovědi“.
  A naprosto jednoznačně proti podobným výrokům jsem vystoupil na Zastupitelstvu, kde se diskuse na toto téma vedla.

  RNDr. Vladimír Vetchý, místostarosta.
  Zobrazení :  104
 • Nevím, proč při rekonstrukci tratě a zastávek do Bystrce, někoho nenapadlo umístit na zastávce Kubíčkova, směrem na Ečerovu, lavičku. Je mnoho důchodců, kteří musí jít sem na poštu pro důchody a následně třebas pak na nákupy. Bohužel nelze zde si odložit nákup, nebo si sednout. Domnívám se, že takovéto vybavení by mělo být na každé zastávce.

  čtvrtek, 23 březen 2017   Jaroslav
  Dobrý den,

  Dopravní podnik města Brna, a.s., který je zřizovatelem zastávek městské hromadné dopravy je jiného názoru a zastávky vybavuje pouze označníkem s jízdním řádem. Pokud městská část chce svým občanům čekání na spoj zpříjemnit, musí se poměrně komplikovaně domlouvat s reklamními společnostmi na instalaci a provozování krytého přístřešku s lavičkou. Prioritní jsou při umísťování těchto zařízení zastávky, které slouží převážně k nastupování, nikoli pouze k výstupu. Zastávky Kubíčkova a Ondrouškova, které mají osazeny již z dřívější doby přístřešky ve směru do města, jsou však po negativních zkušenostech provozovatelů zcela bez šance. Na tyto zastávky totiž není prakticky vidět, což se projevuje zvýšeným vandalismem na jejich vybavení. Náklady na neustálé opravy škod tak mnohonásobně převyšují potencionální výnosy z reklamy. Po dobu záruční lhůty navíc nelze do nové dlažby na nástupišti umístit ani samotnou lavičku.

  Ing.Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  82
 • Dobrý den, rád bych se zeptal,zda se neuvažuje o zapojení naší MČ do akce Ukliďme Česko 8.4.2017? Radnice by mohla poskytnout igelitové pytle a zajstit jejich odvoz, jednotliví zastupitelé by se pak mohli stát organizátory v jednotlivých lokalitách podle místa bydliště nebo podle stranické příslušnosti oslovit své voliče a sympatizanty. Myslím, že by to byl pěkné vyjádření, že nám jde skutečně o hezčí Bystrc a zároveň důkaz toho, že nepořádek obvyklý na Balkáně zde nechceme. Děkuji.

  středa, 01 březen 2017   KarelK
  Dobrý den,

  naše MČ Bystrc akci podporuje a zapojí se. Bližší informace na www.bystrc.cz

  Zastupitelům nemohu organizovat jejich volný čas, ani jim ukládat úkoly. Záleží jen na jejich možnostech anebo postojích. Více zákon o obcích.

  Děkuji za Váš dotaz a jsem s pozdravem,

  JUDr. Tomáš Kratochvíl, starosta
  Zobrazení :  80
 • Tento dotaz nebude zveřejněn z důvodů nesplnění náležitostí rubriky Dotazy a odpovědi v následujícím bodu: neobsahuje žádný dotaz, žádnou otázku

  středa, 15 únor 2017   DM
     
  Zobrazení :  35
 • Tento dotaz nebude zveřejněn z důvodů nesplnění náležitostí rubriky Dotazy a odpovědi v následujícím bodu: Dle bodu č.2 Pravidel diskuze

  neděle, 05 únor 2017   Jindra Ultima
    
  Zobrazení :  38
 • Tento dotaz nebude zveřejněn z důvodů nesplnění náležitostí rubriky Dotazy a odpovědi v následujícím bodu: Dle bodu č.2 Pravidel diskuze

  neděle, 05 únor 2017   Petr
    
  Zobrazení :  36
 • Dobrý den, již několik měsíců nedostáváme na Teyschlovu výtisky Bystrckých novin a Brněnského metropolitanu.Můžete sjednat nápravu. Děkuji

  sobota, 28 leden 2017   Mira
  Bystrcké noviny vycházejí pouze 10x ročně, vždy na začátku měsíce (roznos je ukončen zpravidla do první středy v měsíci) kromě měsíců ledna a srpna, kdy BN nevycházejí! V případě, že vám BN nedojdou obraťte se v prvním kole na místní doručovatelku (pracovnice České pošty) nebo přímo na paní Hvězdovou (tel.: 546 210 173). V případě dlouhodobě přetrvávajích problémů se můžete obratit přímo na ÚMČ Brno-Bystrc, tel.: 546 125 116. Bystrcké noviny jsou dále k dispozici na chodbách ÚMČ Brno-Bystrc a v Knihovně Jiřího Mahéna na ul. Vondrákova 15, vždy po ukončení roznosu Českou poštou.

  Brněnský metropolitan nevydává ÚMČ Brno-Bystrc, ale Magistrát města Brna (tel.: 542 172 027, e-mail: tis@brno.cz), takže případné dotazy je potřeba směřovat na ně. Brněnský metropolitan vychází 11x ročně, kromě měsíce srpna.

  S pozdravem

  Miroslav Klimeš, místostarosta
  Zobrazení :  39
 • Dobry den,chtela bych se zeptat jestli plati c.uctu na r.2017 4010035811\6800-Jedna se o psi poplatek.Dekuji

  středa, 18 leden 2017   Púulikova Marie
  Dobrý den,

  již 2 roky se platí místní poplatek ze psa na účet u ČSOB, č.ú. 117590673/0300. Změna účtu byla opakovaně zveřejněna v Bystrckých novinách a číslo účtu je také uvedeno v základních kontaktech na webové stránce MČ Bystrc.

  Zdravím a přeji pěkný den

  Ing. Olga Vašková, vedoucí finančního odboru
  Zobrazení :  46
 • Dobrý den! Když se před několika lety slavnostně otvíral přestupní uzel Zoo, byl v kruhové budově m.j. bufet a záchody. Teď je to už několik let zavřené. Chápu, že při tržním pronájmu se tam těžko nějaký provozovatel uživí. Bez těch baget se to dá, ale to WC kdyby se aspoň zpřístupnilo... Můžete nějak zatlačit na DpmB ?

  pondělí, 16 leden 2017   Ivo
  Dobrý den,

  objekt patří Dopravnímu podniku města Brna, a.s., městská část Bystrc k němu nemá žádná práva.

  Přesto jsem s ředitelem DPMB mluvil o návrhu řešení jako celku.

  Doporučil jsem snížit cenu nájmu pro budoucího uživatele a zároveň mu uložit povinnost provozovat třeba i za poplatek WC pro veřejnost.

  Věc je tedy plně v kompetenci DPMB.

  Na této stránce můžete vyplnit a poslat dotaz.
  http://www.dpmb.cz/?seo=dotazy-pripominky


  JUDr. Tomáš Kratochvíl, starosta
  Zobrazení :  127
 • Dobrý den, nevím jestli je to ve vašich pravomocích/možnostech, ale pokud ano, bylo by možné, aby byla na brněnské přehradě upravovaná trasa pro bruslení tak jako to dělají například na Lipně? Příklad můžete vidět na http://www.lesnipension.cz/files/ledova-promenada-pro-bruslare-na-lipne[1].jpg Děkuji za odpověď.

  neděle, 08 leden 2017   Jonáš Dyba
  Dobrý den,

  zřízení trasy pro bruslení na brněnské přehradě není v pravomoci městské části. Správu, provoz a údržbu této vodní nádrže zajišťuje státní podnik Povodí Moravy. Konzultací se správcem přehrady jsme se dozvěděli, že led má zatím pouze 20 cm a nedovolí si
  na něj poslat techniku. Pokud by však mrazy pokračovaly dál a tloušťka se zvýšila alespoň na 30 cm, nevylučují možnost v nějaké omezené variantě trasu na bruslení upravit.


  Ing.Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  110
 • Dobrý den, píši bakalářskou práci na téma rozvoj brněnské přehrady jako destinace v cestovním ruchu a městká část Brno-Bystrc zaujímá velkou kapitolu právě v této práci. Proto bych se Vás chtěl zeptat, jak tato městská část zasahuje a ovlivňuje rozvoj přehrady a jejího okolí, co se týče např. infrastuktury apod. Děkuji za případnou odpověď, která by mě velmi pomohla. S pozdravem,

  pondělí, 19 prosinec 2016   Lukáš Raus
  Vážený pane,

  na Váš dotaz nelze bohužel odpovědět v této rubrice, která je určena pouze ke stručným odpovědím na jasné a jednoduché dotazy, a není určena pro řešení a zpracování obsáhlých témat. V případě Vašeho dotazu se jedná o problematiku, na kterou ÚMČ nemá k dispozici odpověď v podobě stručného a uceleného materiálu. Doporučuji Vám proto seznámit se např. se zněním Statutu města Brna, kde jsou vyjmenovány kompetence města i městských částí, a to i ve vztahu k lokalitě Brněnské přehrady.

  RNDr. Jiří Kroupa, tajemník
  Zobrazení :  142