Ostatní

Rozbalit vše Sbalit vše
  • Tento dotaz nebude zveřejněn z důvodů nesplnění náležitostí rubriky Dotazy a odpovědi v následujícím bodu: Dle bodu č.3 Pravidel diskuze

neděle, 10 prosinec 2017   Eva

Zobrazení :  6
  • Tento dotaz nebude zveřejněn z důvodů nesplnění náležitostí rubriky Dotazy a odpovědi v následujícím bodu: Dle bodu č.4 Pravidel diskuze

čtvrtek, 07 prosinec 2017   Miroslava Valenová

Zobrazení :  3
  • Tento dotaz nebude zveřejněn z důvodů nesplnění náležitostí rubriky Dotazy a odpovědi v následujícím bodu: Dle bodu č.3 Pravidel diskuze

středa, 22 listopad 2017   Ulrika

Zobrazení :  15
  • Dobrý den, je možné ještě nyní provést nutnou deratizaci před domem Ečerova 1-3-5, kde se ve velké míře přemnožili potkani!!! Již několikrát byli obyvatelé tohoto domu svědky jejich snahy dostat se do společných prostor domu. Předem děkuji za odpověď, popř. informaci, kam se v tomto případě obrátit.

úterý, 21 listopad 2017   Martina

Vážená paní,

na základě Vašeho podnětu bude proveden deratizační firmou odborný průzkum a lokální deratizační zásah. Následovat bude ještě kontrola, případné doplnění materiálu a event. sběr uhynulých hlodavců (v případě nadzemního úhynu). Zároveň doporučujeme, aby byla současně provedena deratizace i v bytových domech, kde byl výskyt zaznamenán.

S pozdravem

Alena Kallasová, odbor životního prostředí a dopravy
    Zobrazení :  76
  • Mám dotaz zda bude letos rozsvícen vánoční strom také na tzv.Horním náměstí-Bystrc II,v minulosti radnice slibovala i tuto možnost.Děkuji za odpověď

čtvrtek, 09 listopad 2017   Čestmír
    Dobrý den,

na Horním náměstí bude stejně jako v loňském roce nazdobeno světelnými řetězy 5 kusů borovic u ekumenického centra na ulici Lýskova. S instalací vánočního stromu se v současné době nepočítá, protože zde není
    vybudována speciální šachta pro jeho bezpečné uchycení. Jedná se o poměrně nákladnou záležitost, kterou nelze realizovat před plánovanou investicí parkových úprav v této lokalitě.

PhDr. Jaroslav Petr, místostarosta
    Zobrazení :  88
  • Dobrý den, na nedávné schůzi naši SVJ bylo mimo jiné probíraným tématem nadměrný výskyt potkanů v okolí ulic Fleischnerova. Vzhledem k tomu, že takovou věc není možné efektivně řešit jen v rámci domu, chtěl jsem se zeptat, zda máte sami nějaké informace o přemnožení těchto hlodavců v rámci Bystrce nebo některých ulic a zda máte nějaké možnosti jak tento problém řešit, například plošnou deratizací. Děkuji.

středa, 08 listopad 2017   Jiří A.
    Vážený pane,

v případě zjištěného výskytu potkanů na veřejném prostranství zajišťujeme deratizaci. Postup je takový, že na základě podnětu je proveden deratizační firmou odborný průzkum a pokud je výskyt hlodavců potvrzen, zajistíme v dané oblasti lokální deratizaci. Zároveň doporučujeme, aby byla současně provedena deratizace i v bytových domech, kde byl výskyt zaznamenán.
    V současné době nemáme žádný podnět nebo informaci o přemnožení potkanů na území Bystrce.

S pozdravem

Alena Kallasová, odbor životního prostředí a dopravy
    Zobrazení :  68
  • Dobrý den, pravidla poměrně striktně definují náležitosti pro položení dotazu. Rád bych se tedy zeptal : - jaká je max. lhůta mezi položením dotazu a jeho uveřejněním na webu ( i bez odpovědi )? - zda by bylo možné po položení dotazu nějakým způsobem informovat o jeho "přijetí" ať už hláškou na webu nebo mailem? - jakým způsobem je nakládáno s povinně zadávanými údaji jako je mail. adresa a telefon? Děkuji 6.11.2017 KarelK

pondělí, 06 listopad 2017   KarelK
    Dobrý den, lhůta zveřejnění není striktně vymezena, je to dáno především možnostmi a vytížením pracovníka, který v první fázi dotazy třídí a kontroluje dodržování pravidel. V případě, že dotaz pravidla neporušuje by měl být dotaz zveřejněn prakticky ihned po obdržení ovšem s přihlédnutím k tomu, že se nejedná o automatizovanou činnost ale o manuální vkládání zaměstnancem úřadu, který tedy například může v danou chvíli vykonávat jinou činnost. Automatická odpověď o obdržení dotazu, např. na uvedený email by asi možná byla a asi by to bylo i vhodné, tedy proberu možnosti s IT. Povinně zadávané údaje jsou využívány pro kontakt s tazatelem při nejasnostech v dotazu, pro upřesnění a podobně.

S pozdravem, Tomáš Přibislavský, místostarosta
    Zobrazení :  106
  • Dobrý den, zajímalo by mě, kde je pro občany Bystrce možné v současné době využívat kopírování a skenování (svých vlastních) tištěných materiálů. Tuto službu nabízela KJM na Vondrákove, která je od června v rekonstrukci. Děkuji za odpověď a zdravím, Z. P.

čtvrtek, 02 listopad 2017   Zdenka
    Kopírovací služby (černobílé a do velikosti A3) poskytuje za úplatu ÚMČ Brno-Bystrc na recepci. O možnosti skenování nám není nic známo.

Ing. Dana Kalousková, vedoucí odboru vnitřních věcí
    Zobrazení :  65
  • Bystrcké noviny - NUCENÝ ODBĚR Dobrý den, info o Bystrci si najdu ne netu.. Co mám udělat, abych nedostával do schránky BN.. Žádal jsem doručovatele, na poště a s odkazem na povinnost pošty doručovat, jsem neuspěl.. Ostatní tiskoviny, které nejsou adresované mé osobě se mi podařilo zrušit.. Díky za odpověď MK

středa, 01 listopad 2017   Marcel
    Vážený pane,
    dle zákona o obcích č. 128/2000Sb., § 97 - má obec povinnost informovat občany o činnosti orgánů obce na zasedání zastupitelstva obce a dále jiným vhodným způsobem v místě obvyklým“.
    Bystrcké noviny, které vycházejí 10x do roka nejsou z tohoto pohledu tedy reklamní časopis a stávající distributor Česká pošta jej distribuuje do všech schránek v naší městské části, tedy i do schránek kde je potisk „Nedávat reklamní noviny“. V současné době neuvažujeme o zrušení roznášení BN a jejich šíření pouze internetem, neboť ne všichni naši spoluobčané mají internet. Jediným řešením vaší situace by bylo umístit si na schránku nálepku např. „Nedávat Bystrcké noviny“.
    S pozdravem

Miroslav Klimeš, místostarosta
    Zobrazení :  78
  • dobry den chtěl jsem se zeptat v cim majetku jsou lavicky před domem Teyschlova 24,26,28 co jsem zjistoval od domovního důvěrníka mi bylo řeceno ze napis na těchto lavičkách zakaz koureni je práce Bystrckého magistratu prijde mi to absolutne absurdni jsou to jedine lavicky v Bystrci ktere to mají nastrikano a akorát jsme každému pro smich dekuji za odpoved

pondělí, 30 říjen 2017   josef
    Dobrý den,

Městská část lavičky pouze udržuje v provozuschopném stavu. To znamená že provádí pravidelné nátěry a výměny poškozených latí. Žádné nápisy na ně však neumisťuje.
    Patrně se jedná o soukromou iniciativu občanů, které kouření na nich může obtěžovat.

Ing. Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
    Zobrazení :  118
  • Dobrý den, před novou mateřskou školkou na Kamechách jsou na silnici betonové květináče. Plánuje se jejich osazení květinami? Pokud ne, obávám se, že jim hrozí osud odpadkových košů. Děkuji za odpověď. Michal K.

čtvrtek, 19 říjen 2017   munik
    Dobrý den,

osazení betonových květináčů vhodnými rostlinami před novou školkou na Kamechách, proběhne během jara příštího roku.

S pozdravem

Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
    Zobrazení :  75
  • Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda-li bude v Bystrci zase podzimní sbírka oblečení pro Charitu. Bývyla ve Spol. centru, bude nějaké náhradní místo? Je už známo datum? Děkuji za odpověď a přeji krásné podzimní dny!

pátek, 06 říjen 2017   Marie Š.
    Vzhledem k právě probíhající rekonstrukci Společenského centra letošní podzimní sbírka pro Charitu neproběhne. Nejbližší sbírka tak bude až na jaře 2018 (březen či duben) podle volné kapacity Spol. centra. O přesném termínu budeme včas informovat v Bystrckých novinách. Jinak můžete k odložení čistého šatstva a obuvi (zabaleného v igelitovém obalu) využít sběrné boxy Charity umístěné u OC Javor (nám. 28. dubna) zezadu na parkovišti, na konečné MHD - smyčka Ečerova (směr SBD Průkopník), u OC Letná (ul. Černého) a u nového Albertu na Kamechách.

S pozdravem

Miroslav Klimeš, místostarosta
    Zobrazení :  45
  • Tento dotaz nebude zveřejněn z důvodů nesplnění náležitostí rubriky Dotazy a odpovědi v následujícím bodu: Dle bodu č.3 Pravidel diskuze pozn. bude řešeno individuálním kontaktem

sobota, 23 září 2017   okartep

Zobrazení :  35
  • Tento dotaz nebude zveřejněn z důvodů nesplnění náležitostí rubriky Dotazy a odpovědi v následujícím bodu: Dle bodu č.3 Pravidel diskuze pozn. bude řešeno individuálním kontaktem

pátek, 15 září 2017   Vítek

Zobrazení :  35
  • Dobrý den, před Albertem v areálu OC Javor se objevují prodejci s různým zbožím. Kde je prosím možné získat bližší informace o možnosti prodeje na daném místě, příp. se přihlásit? Děkuji.

čtvrtek, 07 září 2017   Pavlína
    Dobrý den,
    kontakt na správce OC Javor – Zdena Zedková, tel. 602 194 551.

Lenka Mauerová, odbor majetkový a investiční
    Zobrazení :  77
  • Dobry den, neuvazujete aj nad zriadenim oficialnej facebookovej stranky pre Bystrc?

úterý, 05 září 2017   Peter
    Dobrý den, o facebooku stejně tak jako o jeho alternativách uvažujeme, v nejbližší době ovšem s jeho realizací nepočítáme.

S pozdravem,

Tomáš Přibislavský, místostarosta
    Zobrazení :  64
  • Dobry den, pesi most k saline na Kubickovej je postriekany vulgarnymi vyrazmi a piktogrammi. Bude sa to riesit? Dakujem

úterý, 05 září 2017   Peter

Vážený pane,
    děkujeme Vám za upozornění. Vyrozuměli jsme správce lávky – společnost Brněnské komunikace a.s., který zajistí odstranění graffiti.

S pozdravem

Ing. Yveta Bičanová, odbor životního prostředí a dopravy
    Zobrazení :  111
  • Dobrý den, dnes jsem našel na webu města Brna informaci, že se dnes uskuteční v Bystrci beseda s veřejností o budoucí podobě města Brna : http://www.brno.cz/brno-aktualne/co-se-deje-v-brne/a/navrh-vize-brno2050-je-hotovy-rozhoduje-o-nem-verejnost-1/ Na webu Bystrce jsem tuto informaci nenašel. Hledal jsem špatně nebo jen někdo na Úřadě zaspal? Děkuji.

úterý, 05 září 2017   KarelK
    Vážený pane,

odboru vnitřních věcí není o této akci nic známo.

Ing. Dana Kalousková, vedoucí, odboru vnitřních věcí
    Zobrazení :  37
  • Dobrý den, 5.8. jsem volal na městskou policii ohledně labutě která měla v zobáku uvíznutí rybářský plovák.Rád bych věděl co se sní stalo děkuji Jiří

úterý, 15 srpen 2017   Jiří
    Vážený pane,
    jelikož nám o Vámi zmiňovaném případu není nic známo, obraťte se se žádostí o zodpovězení Vašeho dotazu na Městskou policii, revír Bystrc, nám. 28 dubna 61, Brno-Bystrc, tel. 546214444.

Zobrazení :  76
  • Prosím o informaci, kde se v Bysstrci nacázejí veřejné záchodky. Děkuji

čtvrtek, 20 červenec 2017   Michael Piskor
    Veřejné záchody v MČ Brno-Bystrc jsou pouze v přestupním uzlu městské hromadné dopravy na nám. 28. dubna.

Zobrazení :  114