Ostatní
Rozbalit vše Sbalit vše
 • Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda-li bude v Bystrci zase podzimní sbírka oblečení pro Charitu. Bývyla ve Spol. centru, bude nějaké náhradní místo? Je už známo datum? Děkuji za odpověď a přeji krásné podzimní dny!

  pátek, 06 říjen 2017   Marie Š.
  Vzhledem k právě probíhající rekonstrukci Společenského centra letošní podzimní sbírka pro Charitu neproběhne. Nejbližší sbírka tak bude až na jaře 2018 (březen či duben) podle volné kapacity Spol. centra. O přesném termínu budeme včas informovat v Bystrckých novinách. Jinak můžete k odložení čistého šatstva a obuvi (zabaleného v igelitovém obalu) využít sběrné boxy Charity umístěné u OC Javor (nám. 28. dubna) zezadu na parkovišti, na konečné MHD - smyčka Ečerova (směr SBD Průkopník), u OC Letná (ul. Černého) a u nového Albertu na Kamechách.

  S pozdravem

  Miroslav Klimeš, místostarosta
  Zobrazení :  30
 • Tento dotaz nebude zveřejněn z důvodů nesplnění náležitostí rubriky Dotazy a odpovědi v následujícím bodu: Dle bodu č.3 Pravidel diskuze pozn. bude řešeno individuálním kontaktem

  sobota, 23 září 2017   okartep
    
  Zobrazení :  31
 • Tento dotaz nebude zveřejněn z důvodů nesplnění náležitostí rubriky Dotazy a odpovědi v následujícím bodu: Dle bodu č.3 Pravidel diskuze pozn. bude řešeno individuálním kontaktem

  pátek, 15 září 2017   Vítek
    
  Zobrazení :  32
 • Dobrý den, před Albertem v areálu OC Javor se objevují prodejci s různým zbožím. Kde je prosím možné získat bližší informace o možnosti prodeje na daném místě, příp. se přihlásit? Děkuji.

  čtvrtek, 07 září 2017   Pavlína
  Odpověď v řešení. 
  Zobrazení :  73
 • Dobry den, neuvazujete aj nad zriadenim oficialnej facebookovej stranky pre Bystrc?

  úterý, 05 září 2017   Peter
  Dobrý den, o facebooku stejně tak jako o jeho alternativách uvažujeme, v nejbližší době ovšem s jeho realizací nepočítáme.

  S pozdravem,

  Tomáš Přibislavský, místostarosta
  Zobrazení :  59
 • Dobry den, pesi most k saline na Kubickovej je postriekany vulgarnymi vyrazmi a piktogrammi. Bude sa to riesit? Dakujem

  úterý, 05 září 2017   Peter

  Vážený pane,
  děkujeme Vám za upozornění. Vyrozuměli jsme správce lávky – společnost Brněnské komunikace a.s., který zajistí odstranění graffiti.

  S pozdravem

  Ing. Yveta Bičanová, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  105
 • Dobrý den, dnes jsem našel na webu města Brna informaci, že se dnes uskuteční v Bystrci beseda s veřejností o budoucí podobě města Brna : http://www.brno.cz/brno-aktualne/co-se-deje-v-brne/a/navrh-vize-brno2050-je-hotovy-rozhoduje-o-nem-verejnost-1/ Na webu Bystrce jsem tuto informaci nenašel. Hledal jsem špatně nebo jen někdo na Úřadě zaspal? Děkuji.

  úterý, 05 září 2017   KarelK
  Vážený pane,

  odboru vnitřních věcí není o této akci nic známo.

  Ing. Dana Kalousková, vedoucí, odboru vnitřních věcí
  Zobrazení :  34
 • Dobrý den, 5.8. jsem volal na městskou policii ohledně labutě která měla v zobáku uvíznutí rybářský plovák.Rád bych věděl co se sní stalo děkuji Jiří

  úterý, 15 srpen 2017   Jiří
  Vážený pane,
  jelikož nám o Vámi zmiňovaném případu není nic známo, obraťte se se žádostí o zodpovězení Vašeho dotazu na Městskou policii, revír Bystrc, nám. 28 dubna 61, Brno-Bystrc, tel. 546214444.

  Ing. Dana Kalousková, vedoucí odboru vnitřních věcí
  Zobrazení :  69
 • Prosím o informaci, kde se v Bysstrci nacázejí veřejné záchodky. Děkuji

  čtvrtek, 20 červenec 2017   Michael Piskor
  Odpověď v řešení. 
  Zobrazení :  106
 • Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně táboření, respektive stanování na rybářském revíru Svratka 5. Ze Zákona České národní rady o ochraně přírody a krajiny jsem vyčetl, že táboření je zakázáno v národních parcích a chráněných krajinných oblastech. Dále pak, že stanování a bivakování s podlážkou, či bez není rozlišeno. V internetových diskusích bývá doporučováno obrátit se přímo na MO spravující daný revír. To jsem udělal, ale byl jsem odkázán na Vás. Ve snaze předejití nepříjemnostem jsem se tedy raději rozhodl nejprve informovat. Můj dotaz zní: mohu si při rybaření na přehradě postavit na noc stan? Děkuji za odpověď a objasnění

  pondělí, 17 červenec 2017   Martin Trejtnar
  Dobrý den,

  pro stanování v okolí Brněnské přehrady je vždy nutný souhlas vlastníka daného pozemku. V bezprostředním okolí vodní hladiny je tímto vlastníkem téměř vždy Povodí Moravy, s.p. , který vykonává správu a údržbu tohoto vodního díla. Velké množství pozemků dále od vodní hladiny je soukromých a konkrétního vlastníka lze dohledat na katastru nemovitostí. Na katastru lze rovněž zjistit, jestli není pozemek vedený jako lesní. V takovém případě platí ustanovení § 20 odst. 1 písm. k) zákona o lesích, kde je uvedeno, že v lesích je zakázáno tábořit mimo vyhrazená místa. Kontrolu tohoto zákazu provádí Městská Policie Brno.
  Vždy ovšem záleží na posouzení dané situace, pokud si při rybaření postavíte „přístřešek při nepřízni počasí“ tak to asi možné je. Pro případné přespání je však lépe využít některý z kempů nacházejících se v okolí Brněnské přehrady.

  Ing.Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  65
 • Dobrý den, v BN č.7/8 je uvedena informace o architektonické soutěži na Bystroušku. Chci se zeptat, kolik členů má soutěžní porota, kdo jsou její členové a jaké odborné předpoklady a zkušenosti z podobných soutěží mají bystrčtí zástupci - místostarostové p. Petr a p. Klimeš. Děkuji za stručnou odpověď.

  pátek, 30 červen 2017   KarelK
  Vážený pane,

  odpovědi na Vaše dotazy najdete na http://kambrno.cz/wp-content/uploads/2017/06/P01_zadani_podepsane.pdf.

    S pozdravem

  Ing. Dana Kalousková, vedoucí odboru vnitřních věcí
  Zobrazení :  66
 • Dobrý den, rád bych se zeptal zda je možné získat do pronájmu pár metrů na postavení dřevěného stánku se sendviči na brněnské přehradě. Pokud by to bylo možné, tak bych poprosil o informace co bych vše pro to měl udělat. Předem Vám velice moc děkuji za jakoukoliv informaci a za Váš čas. Přeji pěkný den. S pozdravem

  neděle, 18 červen 2017   Jakub Popelák
  Dobrý den,
  při ul. Přístavní směr Přístaviště je možný pultový prodej (stánek, který musí být každý večer odklizen) na pozemku p.č. 3284 k.ú. Bystrc, který je ve vlastnictví Statutárního města Brna. Před prodejem je nutné zaplatit poplatek za užívání veřejného prostranství ve výši 25 Kč/m2/den. Pokud máte na mysli postavení pevného stánku, můžete se obrátit na jednotlivé soukromé vlastníky pozemků při ul. Přístavní. Městská část zde nevlastní pozemek, který by byl v současné době vhodný k pronájmu k postavení pevného stánku.

  Ing. Yveta Bičanová, odbor životního prostředí a dopravy


  Zobrazení :  95
 • Dobrý den,máme chatu v katastru Kniničky,ale je na hranici katastru Bystrc.A už přes týden neteče voda.Chci Vás poprosit jestli máte informace proč neteče voda.Po zimě chvíli tekla,ale potom byla zastavena. S pozdravem.

  sobota, 22 duben 2017   Ivana Pazderková
  Dobrý den,

  bohužel o vypínání vody v k.ú. Kníničky nemáme v Bystrci žádné informace. Obraťte se s dotazem na ÚMČ Brno-Kníničky.

  Ing. Dana Kalousková, vedoucí odboru vnitřních věcí
  Zobrazení :  95
 • Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat, kdo povolil umístění reklamního přívěsu na parkovišti před ZŠ Verostova? Stává se, že ve špičkách při vyzvedávání dětí je parkoviště plné. Proč není na tomto parkovišti zákaz vjezdu kamionů? Firemní TIRáky by měly využívat firemních ploch a komerčních truck parků. Děkuji.

  pondělí, 17 duben 2017   David M.
  Vážený pane,

  reklamní zařízení (přívěsný vozík) na tomto parkovišti nikdo nepovolil, je zde v rozporu se zákonem a bude to řešeno z úrovně ÚMČ. O ,,vyhnání“ kamionů z tohoto parkoviště máme také zájem, podle současné legislativy však k umístění zákazového dopravního značení musí být zákonný důvod. Takovým důvodem by podle odboru dopravy MMB mohla být například malá únosnost vozovky, což ale není příklad uvedeného parkoviště. I nadále se budeme snažit tuto jednoznačně negativní situaci řešit.

  S pozdravem

  Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy

  Zobrazení :  230
 • Dobrý den, komu prosím patří veřejné grily na přehradě a kde si můžu gril rezervovat na určité datum? Děkuji.

  neděle, 16 duben 2017   Alice B.
  Dobrý den,

  veřejné grily na přehradě jsou majetkem statutárního města Brna a jejich správu a údržbu spolu s plážemi a veškerým vybavením zajišťují Lesy města Brna, a.s. Jedná se o veřejné zařízení a jeho rezervace na určitý termín není možná.

  Ing. Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  130
 • Dobrý den, mám dotaz, zda by se nedalo něco dělat s tou počmáraností tak pěkné městské části jako je Bystrc - mosty, zastávky, sloupy, podchody - všechno kolem tramvaje. Některé výtvory jsou tam už i desítky let a další přibývají. I když je to nekonečný boj, je třeba s tím něco dělat. Děkuji.

  čtvrtek, 13 duben 2017   Dušková
  Dobrý den, 

  městská část se celou  uplynulou dekádu usilovně snaží přijímat opatření, která by vedla k odstraňování následků sprejerství na jejím území. To se celkem úspěšně daří na majetku, který má ve své správě.  Zejména z obecních domů, ale i veškerého mobiliáře, jako jsou odpadkové koše, lavičky a vybavení dětských hřišť a sportovišť jsou graffiti odstraňovány záhy po jejich vzniku. Nedá se však říci, že by stejně důsledně o svůj majetek pečovali vlastnící všech ostatních objektů a zařízení, které se nemalou měrou podílejí na celkovém vzhledu obce. Jedná se o bytové domy v majetku společenství vlastníků,  trafostanice  firmy E-ON, plynové stanice JMP, výměníkové stanice Tepláren Brno a také technické stavby ve správě Dopravního podniku města Brna a Brněnských komunikací, a.s. Mosty, zastávky, podchody a opěrné zdi kolem tramvajové trati, které zmiňujete patří právě do správy posledně dvou jmenovaných institucí. Městská část nemůže vynakládat veřejné prostředky na údržbu majetku, který nemá ve své správě a její pravomoci pro případné vymáhání této činnosti jsou velmi omezené. Snažíme se alespoň apelovat na správce těchto objektů, aby i oni alespoň jednou za čas prováděli dobrovolně odstraňování sprejerských výtvorů. Jedná se však většinou o firmy, které se v prvé řadě zodpovídají ze svého hospodaření svým akcionářům a odstraňování graffiti u nich není chápáno jako priorita. Většina z nich však v minulosti několikrát náš apel vyslyšela a graffiti odstranila. Jejich ochota však postupně klesala přímo úměrně s tím, jak rychle byly vyčištěné objekty znovu posprejovány. Možná by současná situace nebyla tak frustrující, kdyby se v minulosti podařilo některé skutečně „velké“ sprejery odhalit a uložit jim tresty v horní hranici, kterou umožňuje trestní zákoník. 
   

  Ing. Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  118
 • Dobrý den! Ráda bych vyjádřila alespoň tímto způsobem ještě jednou podporu vedení a pedagogickému sboru ZŠ Heyrovského, protože to, co se rozpoutalo po jednání pana Charouse ve věci projektu Edison, předčilo mé představy. Nadále si stojím za názorem a rozhodně nejsem sama, že škola nepochybila. Bohužel následující události nabraly obludný a nečekaný směr a přerostly v kauzu, která se od původní stížnosti jednoho rodiče změnila v propagandu radikálních skupin a útoky na téma, které ve své podstatě se stížností už ani tolik nesouvisí. O to víc mě mrzí, že nikdo z vedení radnice, zastupitelstva a námi volených politiků (kromě p. uč. Barovjanové) nenašel odvahu a rovný postoj, aby veřejně (alespoň co vím)podpořil a postavil se za vedení školy a školu samotnou, a to i přesto, že p.ředitelka je ve vedení už mnoho let a nikdy žádné problémy v dané škole nebyly. Považuji to za zbabělost a pro mě důvod velmi pečlivě rozmýšlet, koho nevolit. Právě rádoby opatrnost a zdrženlivost ve chvíli, kdy je potřeba se jasně vyjádřit, dává prostor těmto agresivním, "malým" křiklounům a radikálům. Blížící se volby by neměly být důvodem být potichu a vyčkávat, jak to dopadne...

  čtvrtek, 30 březen 2017   Klára Sedlaříková
  Vážená paní Sedlaříková,

  Na výroky pana Charouze jsem reagoval hned na začátku „kauzy“, jak zjistíte v rubrice „Dotazy a odpovědi“.
  A naprosto jednoznačně proti podobným výrokům jsem vystoupil na Zastupitelstvu, kde se diskuse na toto téma vedla.

  RNDr. Vladimír Vetchý, místostarosta.
  Zobrazení :  106
 • Nevím, proč při rekonstrukci tratě a zastávek do Bystrce, někoho nenapadlo umístit na zastávce Kubíčkova, směrem na Ečerovu, lavičku. Je mnoho důchodců, kteří musí jít sem na poštu pro důchody a následně třebas pak na nákupy. Bohužel nelze zde si odložit nákup, nebo si sednout. Domnívám se, že takovéto vybavení by mělo být na každé zastávce.

  čtvrtek, 23 březen 2017   Jaroslav
  Dobrý den,

  Dopravní podnik města Brna, a.s., který je zřizovatelem zastávek městské hromadné dopravy je jiného názoru a zastávky vybavuje pouze označníkem s jízdním řádem. Pokud městská část chce svým občanům čekání na spoj zpříjemnit, musí se poměrně komplikovaně domlouvat s reklamními společnostmi na instalaci a provozování krytého přístřešku s lavičkou. Prioritní jsou při umísťování těchto zařízení zastávky, které slouží převážně k nastupování, nikoli pouze k výstupu. Zastávky Kubíčkova a Ondrouškova, které mají osazeny již z dřívější doby přístřešky ve směru do města, jsou však po negativních zkušenostech provozovatelů zcela bez šance. Na tyto zastávky totiž není prakticky vidět, což se projevuje zvýšeným vandalismem na jejich vybavení. Náklady na neustálé opravy škod tak mnohonásobně převyšují potencionální výnosy z reklamy. Po dobu záruční lhůty navíc nelze do nové dlažby na nástupišti umístit ani samotnou lavičku.

  Ing.Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  88
 • Dobrý den, rád bych se zeptal,zda se neuvažuje o zapojení naší MČ do akce Ukliďme Česko 8.4.2017? Radnice by mohla poskytnout igelitové pytle a zajstit jejich odvoz, jednotliví zastupitelé by se pak mohli stát organizátory v jednotlivých lokalitách podle místa bydliště nebo podle stranické příslušnosti oslovit své voliče a sympatizanty. Myslím, že by to byl pěkné vyjádření, že nám jde skutečně o hezčí Bystrc a zároveň důkaz toho, že nepořádek obvyklý na Balkáně zde nechceme. Děkuji.

  středa, 01 březen 2017   KarelK
  Dobrý den,

  naše MČ Bystrc akci podporuje a zapojí se. Bližší informace na www.bystrc.cz

  Zastupitelům nemohu organizovat jejich volný čas, ani jim ukládat úkoly. Záleží jen na jejich možnostech anebo postojích. Více zákon o obcích.

  Děkuji za Váš dotaz a jsem s pozdravem,

  JUDr. Tomáš Kratochvíl, starosta
  Zobrazení :  82
 • Tento dotaz nebude zveřejněn z důvodů nesplnění náležitostí rubriky Dotazy a odpovědi v následujícím bodu: neobsahuje žádný dotaz, žádnou otázku

  středa, 15 únor 2017   DM
     
  Zobrazení :  38