Školství, kultura, sport
Rozbalit vše Sbalit vše
 • Dobrý den, bude letos oficiální rozsvícení vánočního stromku? Případně na jakém místě?

  středa, 21 listopad 2018   Kamil
  Dobrý den, ano bude. V pátek 30.11. v 17.hod u radnice. Zároveň bude i lampionový průvod a vystoupení ohňového muže.


   
  Veronika Antonínová, 1.místostarostka
  Zobrazení :  45
 • Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda by byla možnost prostoru pro trénink thajského boxu. Jsme jen dva a chtěli bychom se rozvíjet a začít zápasit na vlastní pěst (ne pod klubem). Chceme jen ze začátku podporu nákého prostoru, kde bychom chodili trénovat. Třeba tatami nebo tělocvična. Moc by nám to pomohlo. Předem děkuji za odpověď S pozdravem Michaela

  pondělí, 05 listopad 2018   Michaela
  Vážená paní Michaelo,
  ve věci pronájmu prostor pro sportovní činnost se obraťte na naše základní školy (Vejrostova 1, Laštůvkova 77 a Heyrovského 32) případně na TJ Bystrc (ul. U Sokolovny).  Žádné jiné tělocvičny v naší městské části nejsou. Do budoucna se plánuje s výstavbou tělocvičny v rámci nové Bystroušky na Horním náměstí.

  S pozdravem

  Miroslav Klimeš, místostarosta
  Zobrazení :  39
 • Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jestli letos ještě proběhnou v Bystrci farmářské trhy.V Bystrckých novinách na listopad nic není.Děkuji

  pátek, 26 říjen 2018   ED
  Dobrý den.
  V listopadu se farmářské trhy konat nebudou. Další farmářské trhy budou od 7. do 9. 12. 2018 u Společenského centra v Bystrci.

  Ladislav Mlejnek, odbor kultury
  Zobrazení :  56
 • Dobrý den, chci se zeptat, proč je na přednášku Politický islám vstup volný, zatímco na přednášku Přežila jsem gulag paní Věry Sosnarové o zvěrstvech páchaných ve jménu komunistické ideologie se vstupné vybíralo? Kdo prosím takto rozhodl a jaké jsou náklady MČ na pořádání přednášky Politický islám? Děkuji

  pondělí, 10 září 2018   KarelK
  Vážený pane,

  dne 20.5.2018 se obrátil na městskou část, e mailem na pana starostu, pan ing. Radek Hála jako zástupce a lektor CSPI.(Centrum pro studium politického islámu je neziskové, apolitické a nenáboženské mezinárodní vzdělávací hnutí věnující se osvětě o islámské politice) s nabídkou na uspořádání přednášky – Politický islám. Na základě této nabídky byla přednáška odborem kultury zařazena v rámci politické korektnosti a vyváženosti do kulturně vzdělávacího plánu Společenského centra v Bystrci i s ohledem na skutečnost, že podobná přednáška se již konala v Brně – Bohunicích s kladným ohlasem. Rovněž jsme zaregistrovali i z řad občanské veřejnosti požadavky na zorganizování a vysvětlení skutečných kořenů a principů islámské doktríny. Zdůrazňuji, že nabídka přednášky byla doručena v květnu letošního roku a nemá nic společného s žádným politickým subjektem.
  Přednášejícímu bude proplácen honorář ve výši pouhých 1 tisíc kč a technické i personální nároky jsou rovněž minimální. Z těchto důvodů nebylo stanoveno vstupné.
  Nestanovení vstupného je v kompetenci vedoucího odboru a bylo zdůvodněno skutečností, že na podobné přednášky se dostavuje větší počet posluchačů jedině za podmínky, že vstupné se nepožaduje.
  Rovněž v zájmu MČ je, aby se vzdělávacích akcí zúčastňovalo více lidí, než tomu bylo dosud. Poměrně malá účast na přednášce p. Sosnarové dala podnět k přehodnocení důvodnosti stanovení vstupného na podobných akcích. A tak i z tohoto pohledu se jeví rozhodnutí o nestanovení vstupného vedoucím odboru jako důvodné.

   
  PhDr. Jaroslav Petr, místostarosta
  Zobrazení :  63
 • Dobrý den, četla jsem, že je v plánu založit novou základní školu na Kamechách, nic konkrétnějšího jsem ale nenašla. Je to opravdu v plánu a v jakém časovém horizontu by se škola měla otevřít? Děkuji

  neděle, 09 září 2018   C4Lifornia
  MČ Brno-Bystrc neplánuje založit na Kamechách základní školu.

  RNDr. Vladimír Vetchý, CSc., místostarosta
  Zobrazení :  84
 • Dobrý den. Najdu někde bližší informace k Dobrému dni v Bystrci, který se bude konat 16. 6.? Děkuji, Ester H.

  čtvrtek, 17 květen 2018   Ester
  Dobrý den,
  informace  na akci Dobrý den v Bystrci naleznete v novém čísle Bystrckých novin, na plakátech na výlepových plochách SC a v radiu Petrov.


   
  Ladislav Mlejnek, odbor kultury
  Zobrazení :  69
 • Dobrý den, chtěla bych Vás touto cestou poprosit o odstranění zbytků železných tyčí na kopci u ZŠ Vejrostova. Děti sedávají na trávníku a mohly by se na ně nabodnout. Také jsem se chtěla zeptat zda budete provádět kontrolu dětských hřišť? Dětské hřiště u ZŠ Vejrostova má rozbitý plot a schody na skluzavku. Předem moc děkuji za odpověď.

  středa, 18 duben 2018   Petra Šplíchalová
  Dobrý den,

  děkujeme za upozornění, odstranění zbytků železných tyčí z trávníku zajistíme co nejdříve. Hloubková revize všech dětských hřišť již byla dokončena a v současné době se postupně pracuje na odstraňování zjištěných závad tak, aby pro nadcházející sezónu byla všechna hřiště co nejbezpečnější.


  Ing. Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  103
 • Dobrý den, nemáte informaci o alespoň přibližném datu otevření knihovny na ulici Vondrákova?

  středa, 14 únor 2018   Zvídavý čtenář
  Zdravím,

  předpokládaný termín zahájení provozu je přelom května/června, počítám. Dotaz je nutné směřovat na ředitelku pobočky knihovny.  Mgr. Lenka Vlčková Kryčerová, odbor kultury

  Zobrazení :  97
 • Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jestli ve Společenském centru na Odbojářské ulici budete mít na Silvestra nějakou akci. Měla bych zájem nejméně o 2 vstupenky.Děkuji.

  čtvrtek, 28 prosinec 2017   Pagáčová
  Vážená paní,

  v době, kdy jste nám psala ohledně lístků na silvestrovský podvečer, jsme měli již omezený provoz a nemohli jsme Vám tedy odpovědět. Omlouváme se, pokud jsme způsobili nějaké komplikace.

  S pozdravem

  Mgr. Lenka Vlčková Kryčerová, odbor kultury
  Zobrazení :  121
 • Dobrý den, rád bych mne zajimalo několik odpovědi ohledne nove podoby spolecenskeho centra. Provedeni fasady je opravdu strasne a odpovida standardu 90. let. Obsolutne bez jakehokoliv estetickeho citeni, kdy autor fasadu preplacal nesmyslnymi napisy "spolecenske centrum" (proc, to snad nestaci kdyz je tam napis jeden?), neuvazenym vyberem agresivni barvy, ktera se nehodi k nicemu co v okoli existuje, navic s tim sviticim panelem, který je stejne necitelny, navic vypada jak nejaka levna herna s napisem "nonstop". Proto by me tady zajimalo zasledujici: 1) kdo navrh barvu fasady a na zaklade ceho a hlavne kdo navrh ty silene bile napisy "spolecenske centrum" a jakou plni funkci krom toho, ze jiste hodne prodrazili realizaci fasady? 2) kdo tyto navrhy jmenovite schvalil? 3) Je s tim jeste mozne neco udelat, napriklad natrit celou vstupni stranu neutralni barvou nebo tak nevkusnou verejnou budovu budeme mit v Bystrci jeste nekolik let? Dekuji za odpoved PS. Pokud byste chteli videt, jak vypada decentni moderni spolecenske centrum v 21. stoleti jakozto kvalitni verejna budova, tak priklad je zde: http://www.bbcentrum.cz/cache/thumbs/files/buildingphoto/spolecenske-centrum-1920-1080-1-0-1a7308.jpg

  pondělí, 13 listopad 2017   Jiri
  Vážený pane,
  Vaše výhrady k realizaci fasády Společenského centra jsou ojedinělé. Autorem projektu je pan ing. Ševčík a provedení fasády navrhl pan ing. architekt Hála. Projekt i fasáda byly konzultovány s uživatelem a poradní hlas měli i zástupci stavebního dozoru. Nikdo z realizátorů si nečiní patent na rozum a do budoucna lze zvážit dílčí úpravy, ale bude záležet na demokratickém projednání, kde bude rozhodovat většinový názor. Barva fasády se odvíjí od pompejské červeně – v této barvě byly zhotoveny za starého Říma fasády všech kulturních institucí. Otázka posouzení vzhledu fasády -vkusu či nevkusu - je z Vašeho pohledu věcí ryze subjektivní.


  PhDr. Jaroslav Petr, místostarosta

  Zobrazení :  276
 • Dobry den. V clanku na idnes z 23.1.2017 se uvadi: "Kvůli Kamechám chce v příštím roce otevřít nových šest tříd s celkovou kapacitou 180 míst také bystrcká základní škola Vejrostova." Zajimalo by mne jak to vypada v soucasnosti s timto planem, zda by se stihl termin v zari a zda spadovost Vejrostove bude tedy zahrnovat cele sidliste Kamechy jiz pri tomto zapisu do ZS. Zatim je vetsina sidliste Kamechy razena spadovosti do nejvzdalenejsi skoly ZS Heyrovskeho coz je 5km! Bydlime snad na male vesnici aby deti dojizdeli 5km do ZS? Dekuji.

  neděle, 29 říjen 2017   Entes
  V současné době probíhá výběrové řízení na dodavatele stavby na úrovní MMB.
  Po jeho dokončení je předpoklad výstavby po dobu cca 12 měsíců. Poté dojde ke změně spádových oblastí.

  RNDr. Vladimír Vetchý, CSc., místostarosta
  Zobrazení :  186
 • Dobry den nalezl jsem clanek o pripravovanem multifunkcnim hristi vedle nove skolky v Bystrci pri ulici Ricanska. Udajne by se melo postavit do roka a melo by byt (alespon cast dne) verejne pristupne. Rad bych vedel kde najdu podrobnejsi informace a predevsim nejake plany nebo vizualizaci. Dekuji

  pondělí, 09 říjen 2017   entes
  Dobrý den,
  ve věci školního multifunkčního hřiště pro školní mládež a volnočasové aktivity dětí a mládeže na Kamechách v Brně-Bystrci (při MŠ Kamechy II.) je stanoven výrobní výbor ve složení:
  JUDr. Tomáš Kratochvíl - starosta MČ Brno-Bystrc
  PhDr. Jaroslav Petr - místostarosta MČ Brno-Bystrc
  p. Miroslav Klimeš - místostarosta MČ Brno-Bystrc
  Ing. Milan Krátký, Ph.D.- zastupitel MČ Brno-Bystrc
  Ing. arch. Vít Vencour
  Ing. Radek Bárta - vedoucí OŽPD
  Ing. arch. Ivana Krejčová - vedoucí stavebního odboru
  Ing. Marcela Nepejchalová - referent OŽPD
  Zde se snažíme o co nejlepší a nejrychlejší realizaci uvedeného sportoviště. V současné době není konečná podoba hřiště známa, na detailech se stále pracuje. Po schválení konečné studie necháme dát tuto studii hřiště na radniční web.
  Provozní doba podle našich představ by byla obdobná jako na jiných školních hřištích v Brně, tj přístupnost pro veřejnost bude možná v odpoledních hodinách a o víkendech. Územní plán Brna prakticky jinou možnost výstavby a provozu multifunkčního sportoviště v této lokalitě neumožňuje.
  Tedy buď by na místě zůstal současný neupravený terén bez sportovišť, anebo je zde možné postavit školní multifunkční hřiště, kdy provoz bude kombinovaný a veřejnost se bude moct zúčastnit samozřejmě také. V závislosti na délce celého procesu (projektová dokumentace, stavební povolení, výběrové řízení stavební firmy a doba výstavby) přesný termín otevření zatím není jasný. Předpokládáme období konec léta, podzim 2018. V současné době nemáme k dispozici konečnou dokumentaci, nemůžeme proto podat přesnější informace ani termíny.

  S pozdravem, starosta Tomáš Kratochvíl
  Zobrazení :  144
 • Dobrý den, chtěla jsem se zeptat kdo má na radnici na starosti oblast školství. Jedná se o rozhodnutí ředitele ZŠ Vejrostova zakázat rodičům žáků vstup do vestibulu školy. Na žáky musíme čekat před budovou školy. Vstoupit můžeme pouze za nepříznivého počasí pokud pan ředitel dovolí paní vrátné aby nás do budovy pustila. Syn si zapomíná věci v šatně popř. v družině ( takových dětí je určitě mnohem více ) a může se tedy stávat, že ho do školy třeba i několikrát mohu poslat zpět. Tato situace může obtěžovat nejenom mne ale i paní vrátnou. děkuji za odpověď

  středa, 04 říjen 2017   markéta
  Vážená paní. Po neblahých incidentech, které bohužel i stály život dětí, se zavedla bezpečnostní opatření, včetně zákazu vstupu do budov škol. Jednotlivý vstup je možný jen s povolením ředitele, který je trestně-právně odpovědný za bezpečnost dětí. Nejen tato, ale i další opatření, jsou kontrolovaná Českou školní inspekcí. Už jsme v minulosti zaznamenali i zdařilý pokus novinářky vniknout do školy, paní vrátná bohužel nesplnila svou povinnost, danou školním řádem.
  V případě nepříznivého počasí povolil pan ředitel vstup rodičům do vestibulu, paní vrátná je zodpovědná za to, že se nedostanou dál do budovy školy. V dnešní době jsou tato opatření bohužel nutná.

  RNDr. Vladimír Vetchý, CSc., místostarosta
  Zobrazení :  134
 • Dobrý den, s kulturou je to v Bystrci slabé, v květnu taneční večer nebyl, nyní v říjnu také nebude? A jinak vůbec nic...

  středa, 04 říjen 2017   Mojmír
  Dobrý den,
  městská část Brno-Bystrc (odbor kultury) pořádala v měsíci květnu tři samostatné kulturní akce, vystoupení zpěvačky Ellen Lenské (20. 05. 2017) na hřišti RC Rugby v rámci III. ročníku akce Dobrý den v Bystrci, divadelní představení „Zakázané uvolnění“ na náměstí 28. dubna (20. 05. 2017), skvělé večerní venkovní představení herců a zpěváků Městského divadla Brno „Svět muzikálů“ (21. 05. 2017) opět na náměstí 28. dubna.
  Ve dnech 24. – 25. 06. 2017 (sobota a neděle) pořádala městská část Brno-Bystrc „Bystrcké hody 2017“ se třemi samostatnými programy (hudebními vystoupeními) na náměstí 28. dubna a v sále Krčmy Pod Lípou.
  Od 1. – do 4. září 2017 (pátek, sobota, neděle a pondělí) uspořádala městská část Brno-Bystrc (odbor kultury) filmový minifestival (večerní promítání českých filmů) v prostoru před Společenským centrem Bystrc.
  Dne 9. září 2017 (sobota) pořádala městská část Brno-Bystrc (odbor kultury) na Horním náměstí v Bystrci tradiční akci „Bystrcký scuk 2017“ v jehož programu bylo rovněž hudební vystoupení mladé rockové skupiny Z WOKNA.

  O pořádání uvedených akcí byla informována veřejnost prostřednictvím webových stránek www.bystrc.cz, v měsíčníku Bystrcké noviny a rovněž plakáty na výlepových plochách. Všechny akce byly zdarma!

  Přehled výše uvedených akcí (programů) pořádaných odborem kultury ÚMČ Brno-Bystrc v období květen – počátek září t.r. prokazují, že tazatel zřejmě neposuzoval nabídku kulturních akcí pořádaných v Bystrci, ale jen akce „taneční večery“ bez další specifikace. V rámci objektivního posouzení možností konání kulturních akcí (tanečních večerů) v uvedeném období je potřeba uvést, že od konce dubna t.r. – do počátku listopadu t.r. probíhá dlouho připravovaná rekonstrukce objektu Společenského centra Bystrc, a proto zde nemohly být konány, nejen žádné taneční večery v květnu, červnu, září či říjnu t.r., ale vůbec žádné akce.

  Pokud tazatel uvádí „…taneční večery…v Bystrci…vůbec nic…“ odbor kultury ÚMČ Brno-Bystrc upozorňuje, že eviduje od května t.r. – do konce září t.r. oznámení o pořádání více než 100 akcí tanečního a hudebního charakteru (spoustu z nich bylo v rámci třítýdenní přehlídky ohňostrojů, ale pravidelných produkcí nejen o víkendu, ale i v průběhu pracovního týdne, stejně tak jako jednorázových, žánrově různorodých produkcí na mnoha místech v Bystrci).

  Po znovuotevření Společenského centra Bystrc budou opět probíhat tradiční akce, ale i nové formáty, a to tak, jak jsou připravovány v Dramaturgickém plánu pro rok 2018.


  Mgr. Zdenek Krutek, MBA, vedoucí odboru kultury

  Zobrazení :  89
 • Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda i letos budou v Bystrci vánoční trhy? A pokud ano, jaký bude datum? Děkuji

  středa, 20 září 2017   Markéta Sedláková
  Vážená paní,

  vánoční trhy chystáme na sobotu 9.12.

  S pozdravem

  Mgr. Lenka Vlčková Kryčerová, odbor kultury
  Zobrazení :  97
 • Dobrý den, viděl jsem novou MŠ na Říčanské a zarazila mě jedna věc. Nikde na celé zahradě nebyl žádný stín, strom ani keř. Jak to budete prosím řešit? Nějaké zastínění je myslím nezbytné a stromy a keře okolo by byly také velice vhodné. Dále- nebylo vhodné objekt koncipovat spíše již jako ZŠ, kde je situace v Bystrci mnohem kritičtější (co se týče kapacity)? Děkuji.

  neděle, 03 září 2017   Mara
  Dobrý den,

  na hřišti pochopitelně dojde k dosázení stromů i další zeleně, čeká se na vhodné vegetační období, výsadba je povinností stavební firmy. Potřeby školních míst vyřeší v příštím roce přístavba pro 150 dětí na ZŠ Vejrostova.

  Přesto jsem MŠ Kamechy nechal navrhnout jako víceúčelovou, kdy druhé poschodí může být využíváno pro potřeby I. stupně ZŠ. Ovšem nejdříve po 5 letech od kolaudace a obdržení dotací. Snažíme se investovat a projektovat efektivně a ekonomicky.

  S pozdravem


  JUDr. Tomáš Kratochvíl, starosta
  Zobrazení :  110
 • Dobrý den, bydlíme s dítětem na ulici Říčanská 29 (katastrálně tedy spadáme do Žebětína). Samozřejmě jsme uvítali možnost, že se na naší ulici Říčanská staví nová školka (byla avizovaná primárně pro děti z rozšiřujících se Kamech - všeobecně pro všechny děti z Kamech) - tato školka však spadá pod území Bystrce. V roce 2015 jsme vznesli na toto forum dotaz, jestli školku budou moci využívat všechny děti z Kamech za stejných podmínek, nebo budou rodiče z ulic, které leží v Kamechách na katastru Bystrce při umisťování dětí upřednostňováni oproti těm, jejichž ulice (nebo její část) v Kamechách je na katastru Žebětína. Odpověděl nám pan RNDr. Vladimír Vetchý, cituji: "Výstavba 6-ti třídní MŠ Kamechy II má řešit problém nedostatku míst v MŠ v Bystrci. Je ale za stejných podmínek určena i pro děti ze žebětínské části Kamech." Můj dotaz je - nakolik je toto tvrzení - že je za stejných podmínek určena i pro děti ze žebětínské části Kamech - dneska v platnosti? Děkuji za odpověď.

  středa, 02 srpen 2017   M.
  Dobrý den.
  Od 7. 2. 2015, kdy jsem odpovídal na Váš dotaz, se mnohé změnilo. Další výstavba v žebětínské části, nová výstavba v Bystrci a zejména nový Školský zákon nastavil pro každou městskou část nové, závazné podmínky. V letošním roce jsme povinni zajistit místo v MŠ všem čtyřletým a pětiletým dětem, v příštím roce tříletým a o rok později i dvouletým dětem. Budeme se snažit nastavit kritéria tak, aby děti z žebětínské části sídliště Kamechy byly zvýhodněny proti dětem z jiných městských částí (viz současné podmínky na stránkách https://zapismskamechy.brno.cz. Především se ale musíme postarat o děti z naší městské části, i s ohledem na významnou spoluúčast, kterou se městská část podílí na výstavbě MŠ Kamechy II.

  RNDr. Vladimír Vetchý, CSc., místostarosta
  Zobrazení :  147
 • Dobrý den, chci se zeptat jestli budou i na vaše hody kolotoče na brněnské přehradě jezdit. Prosím nevolat. Jenom napsat odpověď. Děkuji za odpověď

  úterý, 20 červen 2017   Komárek
  „Na akci Bystrcké hody 2017 konané ve dnech 24. – 25. 06. 2017 na náměstí 28. dubna a v sále Krčmy pod lípou (na ul. Výhon) pod záštitou Městské části Brno-Bystrc se žádným způsobem nepodílí ani nejsou doprovodnou akcí hodů Vámi uváděné „kolotoče na brněnské přehradě“. O jejich působení nemá odbor kultury ÚMČ Brno-Bystrc bližší povědomí.“

  Mgr. Zdenek Krutek, MBA vedoucí odboru kultury
  Zobrazení :  136
 • Dobrý den, hostinec U Klimešů naproti bývalého kamenolomu často pořádá venku na zahrádce country večery, kde hraje živá kapela. Chci se zeptat, zda jsou tyto akce ohlášené a do kolika hodin mají povoleno takto venku hrát. Tato živá hudba z venku je doma slyšet více, než puštěná televize, spát se nedá vůbec, dokud akce neskončí. Hluk je značně slyšet i přes zavřená okna, což je v létě nemožné. Navíc je hostinec u řeky, která hluk ještě umocňuje. Děkuji.

  úterý, 20 červen 2017   Dak
  „Hudební produkce nepodléhají procesu „schvalování“ ze strany úřadů ve statutárním městě Brně. V souladu s obecně závaznou vyhláškou statutárního města Brna č. 20/2009 „O stanovení podmínek pro pořádání, průběh a ukončení veřejnosti přístupných sportovních a kulturních podniků, k zajištění veřejného pořádku“, v platném znění, má pořadatel takové akce za povinnost oznámit místně příslušnému úřadu (v tomto případě ÚMČ Brno-Bystrc) nejpozději 5 pracovních dnů před konáním akce.
  Pro informaci uvádíme, že akce sportovního a kulturního charakteru včetně tanečních zábav a diskoték lze pořádat v pátek, sobotu a v den, po kterém následuje den pracovního klidu, v době od 7.00 hodin příslušného kalendářního dne do 24.00 hodin příslušného kalendářního dne, v ostatních dnech potom v době od 7.00 hodin – do 22.00 hodin.
  Akce pořádaná v Hospodě U Klimešů (Brno-Bystrc, Pod horkou 21) v pátek dne 09.06.2017 byla oznámena zdejšímu ÚMČ (evidence je vedena odborem kultury, č.j. 17-08768/OK). Další nejbližší obdobná akce (taneční večer) v uvedeném zařízení je oznámena na den 30.06.2017 (č.j. 17-08769/OK).“


  Mgr. Zdenek Krutek, MBA vedoucí odboru kultury
  Zobrazení :  149
 • Dobrý den, V rámci projektu "PANORAMA II" má developer vybudovat mezi domy Nad Přehradou 2-10 a Nad Přehradou 12-24 dětské hřiště. Máte informace, kdy by k tomu mělo dojít? Zatím to totiž nevypadá, že by se k tomu chystali navzdory tomu, že byty i domy jsou předávány novým majitelům. Máte nějaké páky, jak developera k co nejrychlejší výstavbě přimět? Děkuji,

  pátek, 07 duben 2017   MH
  Dobrý den,
  k Vašemu dotazu jsem obstaral od odborných útvarů ÚMČ Brno -Bystrc následující komplexní vyjádření:
  Na základě aktuálních informací od investora sdělujeme: součástí projektu OS Panorama nad přehradou II a III byly stavební úpravy stávajícího hřiště při ulici Nad dědinou (vybudování vyššího oplocení kvůli ochraně zaparkovaných aut, vybudování nové pěší cesty od bytových domů Kachlíkova) a výstavba nového dětského hřiště v prostoru mezi bytovými domy A a F v ulici Nad Přehradou a řadovými RD v ulici K Jelenici. V současné době je dokončena pěší cesta od bytových domů Kachlíkova a do konce června bude vybudováno zmíněné vyšší oplocení z drátěného pletiva.
  Nové hřiště: prostor pro nové hřiště mezi ulicemi Nad Přehradou a K Jelenici byl až do této doby využíván jako zařízení staveniště dokončovaných rodinných domů, v tuto chvíli je zařízení staveniště odstraňováno, budou provedeny nezbytné terénní úpravy a do konce června bude hřiště dokončeno a osazeno příslušným mobiliáře (lavičky, herní prvky). Na realizaci hřiště je uzavřena mezi investorem a statutárním městem Brnem smlouva o výstavbě, na jejímž základě po dokončení investor hřiště předá městu. Následně bude ze strany města hřiště předáno do správy a údržby MČ Brno-Bystrc.

  S pozdravem

  PhDr. Jaroslav Petr, místostarosta

  Zobrazení :  94