Školství, kultura, sport
Rozbalit vše Sbalit vše
 • Dobrý den, V rámci projektu "PANORAMA II" má developer vybudovat mezi domy Nad Přehradou 2-10 a Nad Přehradou 12-24 dětské hřiště. Máte informace, kdy by k tomu mělo dojít? Zatím to totiž nevypadá, že by se k tomu chystali navzdory tomu, že byty i domy jsou předávány novým majitelům. Máte nějaké páky, jak developera k co nejrychlejší výstavbě přimět? Děkuji,

  pátek, 07 duben 2017   MH
  Dobrý den,
  k Vašemu dotazu jsem obstaral od odborných útvarů ÚMČ Brno -Bystrc následující komplexní vyjádření:
  Na základě aktuálních informací od investora sdělujeme: součástí projektu OS Panorama nad přehradou II a III byly stavební úpravy stávajícího hřiště při ulici Nad dědinou (vybudování vyššího oplocení kvůli ochraně zaparkovaných aut, vybudování nové pěší cesty od bytových domů Kachlíkova) a výstavba nového dětského hřiště v prostoru mezi bytovými domy A a F v ulici Nad Přehradou a řadovými RD v ulici K Jelenici. V současné době je dokončena pěší cesta od bytových domů Kachlíkova a do konce června bude vybudováno zmíněné vyšší oplocení z drátěného pletiva.
  Nové hřiště: prostor pro nové hřiště mezi ulicemi Nad Přehradou a K Jelenici byl až do této doby využíván jako zařízení staveniště dokončovaných rodinných domů, v tuto chvíli je zařízení staveniště odstraňováno, budou provedeny nezbytné terénní úpravy a do konce června bude hřiště dokončeno a osazeno příslušným mobiliáře (lavičky, herní prvky). Na realizaci hřiště je uzavřena mezi investorem a statutárním městem Brnem smlouva o výstavbě, na jejímž základě po dokončení investor hřiště předá městu. Následně bude ze strany města hřiště předáno do správy a údržby MČ Brno-Bystrc.

  S pozdravem

  PhDr. Jaroslav Petr, místostarosta

  Zobrazení :  22
 • Dobry den, chtěla bych se zeptat zda je nektera ze ZS v bystrci (popřípadě vedlejsi MC) planuje otevreni pripravneho (nultého) rocniku v nejbližších par letech. Syn je pristi rok predskolak a uz vime, ze ho s nejvetsi pravdepodobnosti ceka odklad skolni docházky kvůli logopedii. Pripravny rocnik by bylo pro nas nejlepší reseni.Dekuji mnohokrat.

  středa, 05 duben 2017   Hana
  Vážená tazatelko,

  v nejbližších letech neplánují bystrcké základní školy otevřít tzv. přípravnou třídu.
  Pro zjištění záměrů ve vedlejších městských částech doporučuji obdobně kontaktovat s dotazem příslušné úřady MČ.

  S pozdravem

  Pavel Nemecz, vedoucí sociálního odboru
  Zobrazení :  65
 • Dobrý den. Měl bych jeden dotaz ke sportovnímu hřišti, které se nachází mezi ulicí Štouračova 18 - 22 a garážemi. Jedná se mi o umístění fotbalových branek. Tyto jsou umístěny v pravé polovině hříště (z pohledu od ulice Štouračova) přímo proti oknům od bytů. Za brankammi je sice nataženo ochranné pletivo, ale to je velmi nízké a teď přes léto kdy je hřiště hojně využíváno, se každý den stane, že míč přeletí toto ochranné pletivo a narazí do skleněné výplně okem bytu v prvním patře. Nešlo by fotbalové branky přesunout do levé poloviny hřiště, kde je prostor mezi hřištěm a bytovým domem chráněn vzrostlými stromy, které by bránily v dolétnutí míčů až k bytovému domu, nebo by nebylo možné za fotbalovou brankou, která je umístěna směrem k bytovému domu nastavit ochranné pletivo, ještě o jeden plotový dílec? Zatím nedošlo k rozbití skleněné výplně v oknech, ale je to jen otázka času kdy skleněná výplň nevydrží náraz míče a dojde k jejímu poškození. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

  pondělí, 03 duben 2017   Honza
  Dobrý den,

  okraj hřiště je od nejbližších oken vzdálen více než 30 metrů, což je v relativně stísněných podmínkách sídliště bráno jako bezpečná vzdálenost. Přemístěním branek na druhou stranu by došlo k jejich přímé kolizi s vyznačeným hřištěm na tenis a volejbal a sportoviště by tak přišlo o svůj multifunkční charakter. Navíc branky jsou z důvodu bezpečnosti zajištěny proti převrácení. Toto zajištění je provedeno na kotvy do asfaltové plochy a při demontáži a přemístění by zůstal povrch v místě původního uchycení narušený, což může mít negativní vliv na bezpečnost provozu.
  V současné době nelze uvažovat ani o zvýšení stávajícího oplocení, které je v záruční lhůtě. V loňském roce byla totiž na sportovišti Štouračova provedena rekonstrukce původního oplocení, která zahrnovala kompletní výměnu 28 ks sloupků, včetně vzpěr a dodání nového drátěného pletiva o výšce 3m. Vše v povrchové úpravě žárovým pozinkováním. Prodloužením stávajících sloupků by došlo k mechanickému poškození jejich povrchové úpravy a zanikl by tak jakýkoliv nárok na uplatnění záruky ze strany dodavatele prací.

  Ing.Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  52
 • Dobrý den, chtěla bych se zeptat nakolik je pravdivý údaj uváděný na webu města Brna týkající se zápisu do zš? Je zde uvedeno, že má Bystrc k dispozici 300míst, ale spádových dětí je tuším 384. Hrozí i letos problémy? Děkuji za odpověď. Tereza

  čtvrtek, 23 březen 2017   Tereza
  Dobrý den.
  Protože nemáme přístup do registru obyvatelstva, požádal jsem v listopadu 2016, když jsme připravovali rozdělení spádovosti, Magistrát města Brna o počty předškoláků z MČ Brno-Bystrc.
  Obdrželi jsme číslo 318. Současný stav 383 zahrnuje i děti, které minulý rok dostaly odklad. Počty odkladů jsou již několik roků zhruba stejné. Počkáme proto do konce dubna, kdy by měl být znám
  počet dětí, které se hlásí do našich škol, a předběžný počet odkladů a budeme situaci řešit. Příští rok již bude situace jiná, mělo by být k dispozici dalších 6 tříd, které vzniknou přístavbou u ZŠ Vejrostova.

  RNDr. Vladimír Vetchý, CSc., místostarosta
  Zobrazení :  55
 • Dobrý den, žádám Vás touto cestou o vysvětlení, z jakého důvodu byla Základní školou Brno-Heyrovského 32 navázána spolupráce s neziskovou organizací AIESES (níže odkaz o jejich činnosti) ohledně jejich programu „EDISON“ , zabývající se multikulturním osvětovým programem. Podle všeho jde o ideovou indoktrinaci dětí školou povinných. Tuto skutečnost považuji za naprosto skandální, jelikož se domnívám, že stále máme sekulární školství. Narážím zde na skutečnost, že údajní „učitelé“ mají být mimo jiné muslimského vyznání. Nedělám si iluze, že z jejich strany nedojde k propagaci islámské nenávistné ideologie, byť i jen v podprahové rovině. Apeluji tedy Vašim prostřednictvím na vedení ZŠ Heyrovského, kterou navštěvuje moje dcera, aby se více soustředila na výuku vedoucí ke znalostem naší krásné vlasti a vedení lásky k ní. Nemohu souhlasit, aby škola touto cestou zprostředkovávala od pochybných neziskových organizací nesmyslné „semináře“ o výhodách a kráse nebezpečného multikulturalismu. Tvrzení školy, že se jedná o výuku anglického jazyka, který mají „vyučovat“ osoby, jejichž mateřským jazykem angličtina není, se mi zdá kamuflující a směšné. Je známým faktem, že přesně tímto typem „výchovy“ začínali před pár desítkami let ve Skandinávii a to zejména ve Švédsku. Jak tam multikulturní experiment dopadl, netřeba dále rozepisovat. S pozdravem Hynek Charous http://aeronet.cz/news/rodice-pozor-tohle-delaji-neziskovky-vasim-detem-ve-skolkach-a-skolach-za-vasimi-zady-kdyz-jste-v-praci-a-dokonce-s-podporou-msmt-netusite-s-kym-budou-od-zari-chodit-vase-deti-do-skolky/

  pátek, 03 únor 2017   Hynek Charous
  Vážený pane,

  AIESEC je mezinárodní studentská organizace, která působí ve 120 zemích světa již od roku 1948. Sdružuje přes 100 000 studentů ze 126 zemí světa, působí na 1700 universitách včetně 12 českých.

  Projekt Edison funguje pod záštitou Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy ČR. Výborné zkušenosti s ním má ZŠ Laštůvkova, kde probíhal v minulých 3 letech.

  V rámci tohoto projektu na ZŠ Heyrovského přijede od 20. do 24. února 2017 pět anglicky mluvících studentů z různých zemí světa.

  Rita Laryea Amediavor – Ghana

  Amelia Nurmawati – Indonésie

  Can KEÇECİ – Turecko

  Siyu Li – Čína

  Daniela Cordeiro – Portugalsko  Jak se můžete seznámit na webových stránkách školy, tito studenti se zapojí do výuky, seznámí žáky se zajímavostmi o své zemi, připraví si interaktivní hodiny v anglickém jazyce, podle úrovně žáků.

  Bude jen dobré, když se naše děti seznámí s životem v jiných zemích i s tím, jaké mají problémy. Možná budou schopné v budoucnu jim pomáhat je řešit u nich doma a zabránit tak další migraci.

  Navíc v hodinách budou přítomni učitelé, kteří pomohou s překladem, výběrem témat i s průběhem diskuze.

  Osobně jsem se vždy snažil, aby moje děti získaly co nejvíce informací, aby byly schopné si vytvářet své vlastní názory bez ohledu na média či sociální sítě.

  Jestliže takto své děti vychováváme, tak se žádné ideové indoktrinaci nemusíme bát.

  RNDr. Vladimír Vetchý, CSc., místostarosta
  Zobrazení :  199
 • Dobrý den, na Kamechách se buduje nová MŠ, která není zatím uvedena ve vyhlášce o spádovosti. Prosím o informaci, kdy bude otevřena a od kdy, případně kde se bude řešit zápis právě do této MŠ. Děkuji za odpověď.

  čtvrtek, 02 únor 2017   Renata Řezáčová
  Vážená paní Řezáčová,

  v nově budované MŠ na ul. Říčanská bude možné děti přihlásit k předškolnímu vzdělávání ve školním roce 2017/2018. Termín a místo zápisu není prozatím stanoven vzhledem ke stále probíhající výstavbě. O tomto budou občané s předstihem informováni prostřednictvím Bystrckých novin, případně doporučuji sledovat webové stránky MČ Brno-Bystrc. Problematika zápisu dítěte do MŠ je podrobně rozpracována na těchto webových stránkách: https://zapisdoms.brno.cz/?session_test=1486033691.

  S pozdravem

  Mgr. Pavel Nemecz, vedoucí sociálního odboru


  Výstavba MŠ Kamechy II v současné době probíhá. Po její kolaudaci a zápisu do rejstříku škol proběhne samostatné přijímací řízení pro tuto MŠ. 


  Zároveň probíhá intenzivní jednání s OŠMT MMB a Školským odborem JmK, aby MŠ mohla být otevřena co nejdříve po kolaudaci.


  RNDr. Vladimír Vetchý, CSc., místostarosta


  Zobrazení :  119
 • Dobrý den, mám dotaz ohledně spádovosti škol v Brně Bystrci. Syn by měl v září 2017 nastoupit do první třídy. Momentálně bydlíme v Kohoutvicích a během léta 2017 se budeme stěhovat do domu - nová výstavba v ulici "nad Přehradou", kde budeme mít od léta také trvalé bydliště. Již před Vánoci jsem se ohledne synova zápisu a případného přestupu informovala u pana ředitele ZŠ Vejrostova, který mi sdělil ze v naší budoucí lokalitě není ještě jasná spádovost a že aktualizace vyjde během ledna 2017 v nové vyhlášce. Mužete mi prosím poradit na koho nebo kam se obrátit připadně kdy bude spádovost aktualizována abych věděla se kterou školou jednat? Předem děkuji a přeji pěkný den.

  úterý, 17 leden 2017   Klara Siskova
  Vážená paní,

  spádovost škol na území statutárního města Brna je stanovena obecně závaznou vyhláškou statutárního města Brna.

  Vámi zmiňovaná ulice Nad Přehradou není uvedenou vyhláškou doposud přiřazena k žádné bystrcké základní škole, ale dne 31.1.2017 bude Zastupitelstvo města Brna schvalovat novelu zmiňované vyhlášky, ve které je zmiňovaná ulice navržena spádově k ZŠ Laštůvkova 77. Pakliže bude novela vyhlášky schválena v navržené podobě, můžete po nabytí účinnosti novely vyhlášky kontaktovat ZŠ Laštůvkova.

  Pro aktuální informovanost doporučuji sledovat webovou stránku https://zapisdozs.brno.cz/dulezite-informace/spadove-obvody, kde bude možné (po schválení novely vyhlášky) dohledat Vaši spádovou školu a další důležité informace k zápisu dítěte do školy.

  S pozdravem

  Mgr. Pavel Nemecz, vedoucí sociálního odboru
  Zobrazení :  118
 • Dobrý den, chtěla bych se zeptat - ZŠ Laštůvkova bude letos opět ukončovat školní rok o týden dříve?

  pondělí, 19 prosinec 2016   petra
  Vážená paní,

  předčasné ukončení školního roku 2016/2017 v ZŠ Laštůvkova je velice pravděpodobné vzhledem k plánovanému zateplení školní budovy. Přesný termín bude záviset na zahájení stavby zhotovitelem, následně bude informace o ukončení školního roku zveřejněna na webu školy. Průběžně se lze informovat telefonicky přímo u vedení školy.


  Mgr. Pavel Nemecz, vedoucí sociálního odboru
  Zobrazení :  112
 • Dobrý den, na webu Bystrce v části kultura je uvedena následující informace : Formulář http://www.bystrc.cz/formular-akce.html?view=form jsem vyplnil v rozmezí týdne již podruhé, ale informace o pořádané kulturní akci se na webu zatím neobjevila. V čem je prosím problém? Děkuji.

  úterý, 29 listopad 2016   KarelK
  Dobrý den, na webu Bystrce v části kultura je uvedena následující informace : Formulář http://www.bystrc.cz/formular-akce.html?view=form jsem vyplnil v rozmezí týdne již podruhé, ale informace o pořádané kulturní akci se na webu zatím neobjevila. V čem je prosím problém? Děkuji.

  Vážený pane,
  pozvánka na Poetický podvečer z díla Jana Skácela, který se uskuteční v neděli 11. prosince, byla do kalendáře na radničním webu vložena v úterý 29. 11., tedy téměř s čtrnáctidenním předstihem. Informace o nabízených akcích, pokud jsou hlášeny takto dopředu, se do kalendáře většinou vkládají společně s nabídkami z poslední strany Bystrckých novin po zadání zpravodaje do tisku, což v případě prosincového čísla bylo 28. 11. Na zveřejnění požadavku na akci zaslaného prostřednictvím formuláře na webu není pevně daný termín, snažíme se však o akci včas informovat, což se snad podařilo i v tomto případě.
  Zdraví

  Zuzana Štrbová, odbor vnitřních věcí
  Zobrazení :  57
 • Dobrý den, bydlím na ulici Ečerova19.Při pohledu z okna máme krásný výhled na les, přehradu,výběh pro psi a také na dětské hřiště. To že psi štěkají už za rozbřesku na to jsme si asi zvykli, ale stále nechápu proč ve výběhu pro psi, jsou 4( slovy čtyři)lavičky, na kterých jsem viděla sedět, když to přeženu 3 páníčky venčící své psí miláčky a na dětském hřišti není lavička žádná( slovy nula ) a rodiče sedí většinou na zemi nebo postávají a hlídají své ratolesti. Takže přezout dítě do kolečkové brusle musí na zemi. Takže se PTÁM - JE SVĚT V POŘÁDKU? Děkuji za odpověď

  sobota, 17 září 2016   Šarinová Dagmar
  Dobrý den,

  oplocený psí výběh za Ečerovou byl budován v roce 2014 na základě požadavku občanů a lavičky byly součástí standardního vybavení, stejně jako překážky pro výcvik psů. Naproti tomu asfaltová plocha s 1 košem na streeatbal, kterou patrně máte na mysli je z doby výstavby sídliště a nejedná se o dětské hřiště. Všechna dětská hřiště v Bystrci jsou lavičkami vybavena. U sportovišť, kam je řazena i plocha za Ečerovou, jsou lavičky převážně u těch větších. U menších, kde my mohly sportovním aktivitám spíše překážet to pravidlem není.

  Sami se do nového umísťování příliš nehrneme z důvodu neustálých stížností na nepořádek okolo nich a také rušení nočního klidu. Pokud se však nový požadavek na umístění lavičky ze strany rodičů objeví, budeme se jím vážně zabývat.
             

  Ing.Radek Bárta, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  147
 • Dobrý den, zajímalo by mne, kdo schválil bez materiálního zabezpečení zřízení dalších tříd na ZŠ Laštůvkova? Moje dítě nastoupilo do 6. třídy a pro 30 dětí je tam např. místo interaktivní nebo klasické tabule flipchartová deska!!! což se mi zdá pro tolik dětí sedících v 5-6 řadách absolutně nevhodné. Vždyť od ledna, když se žáci přijímají a ví se jejich budoucí počet, musela škola skutečnost, že bude zvyšovat počet tříd vědět. A tabule jistě není věc, na kterou by se musel čekat víc než půlroční pořadník. Divný způsob řešení situace má vedení této školy ..

  pondělí, 05 září 2016   jana nová
  Vážená paní Nová,

  S tabulí do 6. třídy se samozřejmě počítalo. Byla včas objednána a byl potvrzen termín dodání do 31.8.2016. Výrobce z Německa však dodal tabule se zpožděním, což nemohlo vedení školy ovlivnit. Flipchart byl pouze  provizorním řešením, v současné době je již ve třídě moderní tabule na pylonovém posuvu (nejkvalitnější na celé škole). Chtěl jsem Vám odpovědět osobně, ale zjistil jsem, že jste uvedla nesprávné telefonní číslo.

  RNDr. Vladimír Vetchý, CSc., místostarosta
  Zobrazení :  265
 • Dobrý den. Zajímalo by mě, zda městská část vymění písek na dětských pískovištích a zkontroluje po zimě i prolézačky. Kolik peněz tato údržba ročně stojí? Děkuji.

  sobota, 05 březen 2016   Michael Piskor
  Dobrý den,

  v současné době již probíhá revize (hlavní roční provozní kontrola) všech 23 ks dětských hřišť vybavených herními prvky. Je prováděna autorizovaným revizním technikem a pokud zjistí jakoukoliv závadu, nebo stav v rozporu s příslušnou normou, bude následovat ještě před zahájením herní sezóny náprava. Náklady na tuto revizí činí 15 tisíc Kč.

  Písek se bude doplňovat do všech pískovišť v průběhu první poloviny měsíce dubna. Přesné náklady na tuto činnost nelze specifikovat, protože jsou zahrnuté v paušálních smlouvách na údržbu veřejné zeleně. Celkové náklady na úklid všech hřišť, sportovišť a pískovišť včetně výměny písku činní cca 200 tis Kč/rok .


  Ing.Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  82
 • Dobrý den, z jakého důvodu bylo schváleno snížení kapacity žáků v ZŠ Laštůvkova z 1000 na 850 dětí (informace z Bystrckých novin 03/2016), když se MČ potýká s nedostatkem míst v ZŠ?

  středa, 02 březen 2016   Hana
  Dobrý den,

  Kapacita ZŠ Laštůvkova 1000 žáků je z doby, kdy situace v Bystrci vyžadovala, aby škola zavedla dvousměnný provoz. Dvousměnný provoz si na žádné z bystrckých škol nepřejeme, proto činíme kroky k úpravě kapacity ZŠ Laštůvkova na 850 žáků, což je počet, který škola zvládne při normálním (jednosměnném) provozu. Druhým důvodem je, že při plánování celkové kapacity žáků v městské části se vychází ze součtu kapacit všech škol. Nadhodnocená kapacita jedné z nich tedy zkresluje i celkovou kapacitu škol městské části. Tím je mimo jiné oslabena např. argumentace pro budování nových kapacit (přístavba na ZŠ Vejrostova).


  RNDr. Vladimír Vetchý, CSc., místostarosta
  Zobrazení :  170
 • Dobrý den, jak to vypadá s hřištěm Rákosníček od Lidlu? Je již vytypovaná lokalita a je znám termín, kdy bude hřiště uvedeno do provozu?

  pondělí, 01 únor 2016   Věra
  Dobrý den,

  již v loňském roce byla jako nejvhodnější místo vybrána travnatá plocha mezi řekou Svratkou a zastávkou MHD U ZOO. Pozemek je však v majetku Dopravního podniku a proto v současné době probíhají kroky, které umožní získat pozemek do vlastnictví města Brna. Teprve potom bude moci být podepsána smlouva s Lidlem a zahájena vlastní výstavba hřiště. Termín zprovoznění tedy závisí zejména na tom jak rychle proběhnou všechny administrativní úkony související s nabytím pozemku. Věříme však, že se vše stihne do začátku letní sezóny.


  Ing.Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  98
 • Pane místostarosto, můj dotaz zněl proč připadá 126spádových dětí na 90 míst (3 třídy) na ZŠ Heyrovského a na stejný počet míst na ZŠ Vejrostova připadá pouze 64 spádových dětí po vašem přespádování s ohledem na prostupnost škol. Proč nejmenší škola v Bystrci - Heyrovského má největší spádový obvod - a to nemyslím co se rozlohy týče, ale i počtu dětí. Neodpověděl jste mi ná můj dotaz, podle čeho nyní budete přidělovat místa, když podle spádovosti to nebude. Děkuji za odpověď.

  pondělí, 25 leden 2016   Tereza
  Spádovost byla stanovena na základě dohody a návrhu ředitelů škol. Bohužel zákon o ochraně osobních údajů nám neumožňuje nahlédnout do příslušných registrů a zjistit, kolik dětí má trvalé bydliště a kde v Bystrci. Čísla získal odbor školství vyjímkou na základě Školského zákona a to až na konci minulého roku. Navíc původně ředitel ZŠ Vejrostova udával možnost pouze dvou prvních tříd vzhledem k prostupnosti školy v dalších letech. Po jednání s ním a nutným úpravám, které budou realizované, se počet prvních tříd zvýšil na 3 s tím, že bude realizovaná přístavba této ZŠ.

  Rezerva na ZŠ Vejrostova má sloužit i k umístěním dětí, které již mají na této ZŠ sourozence. Abychom vyšli vstříc co největšímu počtu takových dětí, jednal jsem znovu s paní ředitelkou gymnázia o možnosti uvolnění jedné třídy pro ZŠ Vejrostova. Díky velkému pochopení vedení gymnázia a jmenovitě paní ředitelky dnes k této dohodě došlo.

  ZŠ Vejrostova bude tedy letos otvírat 4 první třídy, což bude ve větší míře řešit i umístění dětí, které mají sourozence na této škole. Tím by se měl také vyřešit i převis u ZŠ Heyrovského.

  RNDr. Vladimír Vetchý, CSc., místostarosta 

  Zobrazení :  227
 • Dobrý den, na el.zápisu do ZS je uvedena informace, že na ZŠ Heyrovského připadá 126 spádových dětí a přitom má škola pouze 90 volných míst. Zatímco Vejrostova a Laštůvkova mají značné rezervy. Proč byla spádově stažená značná část Kamech a horní Bystrce na Heyrovského, když to vůbec neodpovídá dané situaci? Jaké bude nyní při převisu spádových dětí měřítko? Celá situace bystrckých škol mi přijde čímdál větší Kocourkov. děkuji za odpově´d, zápisy se blíží. Tereza

  pátek, 15 leden 2016   0
  Dobrý den,


  Vzhledem k tomu, že počet tříd ZŠ Vejrostova neumožňuje mít na této škole více než 3 první třídy, byla současná spádovost dětí stanovena na návrh ředitelů, abychom i do budoucna měli zajištěnu prostupnost škol.

  Společná kapacita ZŠ Vejrostova, ZŠ Laštůvkova a ZŠ Heyrovského je dostatečná pro zajištění umístění bystrckých dětí.

  Na jednání s náměstkem primátora panem Mrázkem v pátek 22.1. byla slíbena podpora přístavby na ZŠ Vejrostova. V současné době připravujeme na základě zpracované studie zadání výběrového řízení na projektanta.

  RNDr. Vladimír Vetchý, CSc., místostarosta
  Zobrazení :  284
 • Dobrý den, svého času proběhla informace, že na kamechách se opravdu bude stavět nová mateřská školka, s termínem zahájení provozu září 2016. Nyní v zimě se budou podávat přihlášky do školek, zajímalo by mě tedy, zda bude MŠ opravdu vystavena a otenřena v tomto termínu? A pokud ano, jakým způsobem řešit přihlášku?? Tj. kam přihlášku podat, kde zjistit, zda s přijetím dítěte mohu počítat, či zda musím hledat MŠ v jiných městských částech? V Bystrci (obzvláště na kamechách) místa chybí :( Děkuji za reakci.

  středa, 13 leden 2016   marie
  Investorem výstavby MŠ Kamechy II je město Brno. V současné době probíhá stavební řízení.
  Realizace se předpokládá v roce 2017.

  RNDr. Vladimír Vetchý, CSc., místostarosta
  Zobrazení :  258
 • Dobrý den,ráda bych se zeptala, dle čeho jste přerozdělovali spádovost základních škol. Starší syn mi chodí na ZŠ Vejrostova, po novém přerozdělení by ale mladší syn měl chodit na ZŠ Laštůvkova, kam ale v žádném případě nechceme, aby chodil. Bohužel nemám možnost vozit každé dítě na jinou školu a jistě by se to nelíbilo žádnému rodiči. Prosím tedy o info, jak v tomto případě postupovat. Děkuji.

  sobota, 02 leden 2016   VS
  Dobrý den,

  na tuto otázku jsem již v této rubrice odpovídal.

  Počet tříd ZŠ Vejrostova neumožňuje i vzhledem k prostupnosti mít na této škole více než 3 první třídy.
  Vzhledem k předpokládanému počtu dětí nastupujících do prvních tříd jsme společně
  s řediteli ZŠ tuto situaci řešili, aby bylo možné umístit všechny děti do bystrckých škol.
  Spádová oblast zajišťuje každému dítěti právo na umístění do příslušné ZŠ.
  Máte ale samozřejmě právo přihlásit dítě do kterékoli ZŠ. Jednotlivé případy budou řešeny individuálně podle kapacitní možnosti školy.
  Co se týká dopravy dětí, ta bude organizovaná školními autobusy.

  Současná spádovost dětí byla stanovena na návrh ředitelů, abychom i do budoucna měli zajištěnu prostupnost škol. Proto jsme také zpracovali materiál týkající se požadavků na kapacitu tříd v jednotlivých ZŠ do roku 2020. Z něj vyplynula i potřeba zvýšit kapacitu tříd na ZŠ Vejrostova. Nechal jsem proto zpracovat studii pro 6-ti třídní přístavbu k této ZŠ a připravit žádost o dotaci MŠMT. Vzhledem k tomu, že nám Rada města Brna neumožnila tuto žádost podat, hledáme další cesty jak co nejrychleji přístavbu realizovat. Současně máme podanou žádost o investiční záměr na MMB.

  RNDr. Vladimír Vetchý, CSc., místostarosta
  Zobrazení :  205
 • Dobrý den, prosím, kde zjistím informace ohledně spádových obvodů ZŠ v Bystrci? Vím, že má proběhnout přerozdělení ulic, kde je tedy, prosím, nějaké aktuální info? Děkuji moc MH

  sobota, 12 prosinec 2015   MH
  Dobrý den.
  Spádovost škol naleznete na www.zapisdozs.brno.cz, rozkliknutím „SEZNAM ŠKOL“ zvolíte "Bystrc, Kníničky" a dostanete se na seznam bystrckých škol, kde naleznete jejich spádové oblasti.

  RNDr. Vladimír Vetchý, CSc., místostarosta
  Zobrazení :  165
 • Dobrý den, na stránkách zápisu do základních škol jsem se dočetla, že bystrcké školy vypsaly 305 volných míst a dětí ze spádové oblasti je 297. Chtěla jsem se zeptat, zda těch 297 dětí jsou jen děti, které jsou předškoláci ročníkově, zda jsou v tomto čísle zahrnuty děti, které měly loni odklad a zda je počítáno s dětmi, které v městské části bydlí třeba v podnájmu a nemají tu trvalé bydliště. Ptám se jako rodič, který hlásí do školy předškoláka a kterému byla náhle změněna spádová oblast.

  pátek, 11 prosinec 2015   Zuzana
  Dobrý den.
  Pro určení spádové školy je rozhodné místo trvalého pobytu dítěte
  (§ 36 odst. 5 školského zákona). To je i rozhodné pro počty, které zadává
  OŠMT MMB. Do těchto počtů jsou zahrnuté i děti, které měly odklad.

  RNDr. Vladimír Vetchý, CSc., místostarosta.
  Zobrazení :  158