Byty, pozemky, majetek MČ
Rozbalit vše Sbalit vše
 • Dobrý den, chtěla bych si v bytě na ulici Černého udělat rekonstrukci koupelny a kuchyně a chci se zeptat, zda bych na ní mohla dostat nějaký příspěvek od městské části. Vím, že se v našem domě v budoucnu chystá rekonstrukce bytových jader, ale já bych jí ráda udělala s použitím lepších materiálů a trochu jinak. Děkuji za odpověď Hana

  čtvrtek, 18 květen 2017   Hana
  Dobrý den,
  k Vašemu dotazu Vám sdělujeme, že dle zák. č. 89/2012 Sb., § 2263 může nájemce v bytě provést úpravy, přestavbu nebo jinou změnu bytu pouze se souhlasem pronajímatele. MČ Brno-Bystrc jako pronajímatel bytů nesouhlasí s tím, aby si nájemci prováděli rekonstrukce bytových jader vlastním nákladem.
  Rekonstrukce bytových jader provádí městská část dle schváleného „Programu regenerace obecního bytového fondu na období 2017-2020“. V domech na ulici Černého by mělo dojít k rekonstrukcím bytových jader v roce 2019.
  Vzhledem k výše uvedenému nelze získat příspěvek ani souhlas pronajímatele k rekonstrukci bytového jádra.

  Mgr. Romana Rajdová, vedoucí odboru bytového hospodářství
  Zobrazení :  42
 • Dobrý den, bydlím s družkou v obecním bytě 7 let, byt je napsán na mne. Jsem invalidní důchodce a můj zdravotní stav není nejlepší. Mám dotaz na to, jestli by moje družka po mé smrti se musela vystěhovat. A druhá část dotazu je jestli by tomu bylo jinak, kdyby byla mojí manželkou. Mně je 44 let a družce 38.

  středa, 10 květen 2017   Karel
  Vážený pane,

  přechod nájmu bytu po smrti nájemce upravuje zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník.

  Protože jste výlučným nájemcem bytu, v případě vaší smrti by přicházel v úvahu přechod nájmu na člena nájemcovy domácnosti, který v bytě žil ke dni smrti nájemce a nemá vlastní byt. Členové domácnosti se pro tento účel dělí do dvou skupin – v první skupině jsou nájemcův manžel, partner, rodič, sourozenec, zeť, snacha, dítě a vnuk. Z členů nájemcovy domácnosti mají přednostní právo vstoupit do nájmu potomci nájemce. V ostatních případech je přechod nájmu možný, jen pokud pronajímatel bytu souhlasil s přechodem nájmu na tuto osobu.

  Pokud byste s Vaší družkou uzavřeli manželství, uzavřením manželství by vznikl společný nájem bytu. Jsou-li společnými nájemci bytu manželé, v případě smrti jednoho z manželů pokračuje jako nájemce pozůstalý manžel.

  Podrobnější informace Vám v případě zájmu sdělíme na odboru bytového hospodářství ÚMČ Brno-Bystrc.

  Mgr. Jana Holá, odbor bytového hospodářství
  Zobrazení :  31
 • Dobry den, prosim o informaci o eventualni dalsi vystavbe bytovych domu na ulici Nad prehradou. Meli bychom zajem o zakoupeni bytu v teto lokalite, ale bohuzel v projektu Panorama realizovanem Moravskou stavebni INVEST, a.s. uz neni v soucasne dobe mozny vetsi vyber bytu. Proto se zajimame, zda bude pokracovat vystavba napr. v prostoru vedle uz hotovych domu, at uz stejnou stavebni spolecnosti nebo nekym jinym, a v jakem casovem horizontu. Dekuji za odpoved

  pondělí, 01 květen 2017   eva.cepkova
  Dobrý den,

  stavební úřad nemá v současné době žádné konkrétní informace o dalších záměrech Moravské stavební – Invest v dané lokalitě. V současné době probíhají stavební práce na dokončování OS Panorama II a III. Podle platného Územního plánu města Brna jsou sice v návaznosti na dokončovaný OS Panorama nad přehradou II a III (mezi ulicí Rakoveckou a zástavbou v ulici Nad Dědinou) plochy s návrhovou funkcí bydlení, ale k dnešnímu dni není na stavebním úřadě podána žádná žádost o územní rozhodnutí, ani nebyla možnost další výstavby konzultována. Doporučujeme vám proto obrátit se s dotazem přímo na developera.

  s pozdravem

  Ing.arch. Ivana Krejčová, vedoucí stavebního odboru
  Zobrazení :  85
 • Dobrý den, můžete mi prosím vysvětlit, že výstavba velkého obchodního centra při ulici Páteřní představovala z hlediska dopravního nepřiměřený nárůst dopravní zátěže a nárůst dalších negativních vlivů na stávající obytnou zástavbu X oproti tomu výstavba jednopodlažního komerčního objektu v ploše mezi ulicemi Rerychova - Foltýnova - Kamechy tento nárůst nepředstavuje? Troufám si tvrdit, že hustota zabydlení je v druhém případě daleko vyšší. Předem děkuji za odpověď.

  úterý, 25 duben 2017   Johana
  Odpověď v řešení. 
  Zobrazení :  186
 • Dobrý den Zajímalo by mne,kdy je v plánu rekonstrukce bytových jader na ulici Ečerova.(Myslím,že jsou to první čtyři vchody 2,4,6,8)Dále bych se chtěl zeptat,jesli MČ Bystrc neuvažuje o prodeji těchto bytu ve výše uvedených domech. Děkuji za odpověd Nicolas

  čtvrtek, 23 březen 2017   Nicolas
  Dobrý den,
  Na lokalitu Bystrc II, kam patří i Vámi uváděný dům Ečerova 2,4,6,8 není prozatím zpracovaný celkový plán na rekonstrukce jader. Tento plán je zpracován na lokalitu Bystrc I. , což jsou domy pod starou dálnicí. Rekonstrukce jader bude v této části Bystrce probíhat do roku do roku 2019 a na rok 2020 jsou schváleny rekonstrukce v obecních panelových domech Ondrouškova a Kachlíkova. Z uvedeného vyplývá, že to bude po roce 2021 a později. Plán rekonstrukcí jader byl schválena na 7/14 zasedání Zastupitelstva MČ dne 7.12.2016 a je k dohledání na našich webových stránkách.
  K druhé části otázky lze konstatovat, že dům Ečerova 2,4,6,8 není a nebyl na seznamu domů určených k privatizaci a proto se z jeho prodejem nepočítá.

  Ing. Josef Vaverka, vedoucí majetkového a investičního odboru
  Zobrazení :  62
 • Dobrý den bude se prosím na Kachlikove 9,11,13,10,15,6,8,dělat schodišťové osvětlení na čidla. Budou se oddělávat před domem klepače a sušaky na prádlo.Konkrétně před domem Kachlíkova 11 jsou cca 20cm prorezavělé a hrozí spadení,děti se na tom někdy houpají .Děkuji

  úterý, 14 únor 2017   Alena
  Dobrý den,

  v plánu oprav a investic na rok 2017 není počítáno s předěláním osvětlení v obecních domech na pohybová čidla.

  Mgr. Romana Rajdová, vedoucí odboru bytového hospodářství

  Dobrý den,

  klepače a sušáky na prádlo byly zbudovány jako součást vybavení domu sloužící obyvatelům bytových jednotek. V rámci systémové úpravy zeleně, která probíhala v letech 2009-2012, byli osloveni nájemníci prostřednictvím Bytasenu, Průkopníku i jednotlivá SVJ, že je možnost v rámci těchto úprav nechat nevyužívané klepače a sušáky na prádlo odstranit. Ponechány byly jen ty klepače a sušáky na prádlo, které obyvatelé bytových jednotek výslovně chtěli ponechat anebo ty, na které nebylo nijak reagováno.

  Obě zařízení u domu Kachlíkova 11 prověříme a pokud to bude nezbytné z bezpečnostních důvodů, zajistíme jejich odstranění.


  Ing.Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  87
 • Zdravím, mám dotaz když před několika lety proběhla montáž plastových oken kdo ma na starosti nyní seřizování těchto oken - vlivem klimatických podmínek ap.křídla již nedoléhají,profukuje jimi ap. nebo si to musí nájemce bytu zajistit sám.

  sobota, 11 únor 2017   jirka
  Dobrý den,

  dle nařízení vlády č. 308/2015 Sb., o vymezení pojmů běžná údržba a drobné opravy související s užíváním bytu; § 4 odst. b) se za drobné opravy považují mimo jiné i opravy jednotlivých částí oken a jejich součástí, opravy kování, klik, rolet a žaluzií u oken zasahujících do vnitřního prostoru bytu.

  Z uvedené vyplývá, že seřízení oken se považuje za drobnou opravu a tuto opravu musí uhradit nájemce bytu.

  Mgr. Romana Rajdová, vedoucí odboru bytového hospodářství
  Zobrazení :  95
 • Dobrý den,prosím o radu: mám byt v OV 2+1. Ovdověla jsem, byt musím prodat z důvodu vyplacení dědických podílů 2 osobám.Na nový byt mi už nezbydou fin.prostředky. Mám možnost zažádat o pronájem bytu na kterém je účetně vykázán dluh?Nebo můžete poradit jak mám postupovat abych nezůstala bez bydlení. Nemám v rodině nikoho, kdo by mi mohl po stránce bytové nebo finanční pomoci. Veškeré doklad o dědickém řízení bych předložila. Děkuji

  úterý, 31 leden 2017   M.Hamrová
  Dle "Pravidel pronájmu bytů v domech v majetku statutárního města Brna a podmínek zajišťování bytové náhrady" si může žadatel od 1. 11. 2014 podat žádost o byt na více městských částí za předpokladu, že je zletilý, nevlastní bytový či rodinný dům nebo byt nebo není nájemcem bytu na domu neurčitou.
  O své bytové situaci se můžete osobně poradit na OBH.

  Bc. Ivana Ševčíková, odbor bytového hospodářství
  Zobrazení :  118
 • Dobrý den,měla bych dotaz,zda se dá ve vaší městské části dá podat žádost o státní byt. V případě,že ano za jakých podínek.

  sobota, 28 leden 2017   Ivana Schöneková
  Dle "Pravidel pronájmu bytů v domech v majetku statutárního města Brna a podmínek zajišťování bytové náhrady" si může žadatel od 1. 11. 2014 podat žádost o byt na více městských částí za předpokladu, že je zletilý, nevlastní bytový či rodinný dům nebo byt nebo není nájemcem bytu na domu neurčitou.

  Bc. Ivana Ševčíková, odbor bytového hospodářství
  Zobrazení :  83
 • Dobrý den,chtěl jsem se zeptat,jestli obecní dům Laštůvkova 16 půjde někdy do privatizace. Děkuji.

  úterý, 11 říjen 2016   Tonda
  Dobrý den,

  Zastupitelstvo města Brna na svém Z7/16. zasedání dne 15. 3. 2016 schválilo "Postup města při prodeji bytového fondu".  Dle schváleného "Postupu města při prodeji bytového fondu" budou do seznamu domů, které budou připravovány k prodeji, zařazeny pouze domy splňující následující podmínky:
  - prodej domu bude doporučen zastupitelstvem MČ a zároveň
  - výše nákladů na potřebné opravy domu vyčíslená MČ přesáhne výši nájemného, kterou lze z pronájmů bytů a nebytových prostor získat za období 15 let.

  Jak vyplývá z Vašeho dotazu, bydlíte v domě, který byl v rámci „Programu regenerace obecního bytového fondu“ regenerován, a proto nesplníte podmínky k zařazení do seznamu domů, které budou v souladu s usnesením Zastupitelstva města Brna  připravovány k prodeji. 

  Mgr. Romana Rajdová, vedoucí odboru bytového hospodářství
  Zobrazení :  141
 • Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,jestli v nejbližší době půjdou nějaké obecní byty v Bystrci do privatizace?Měly by jsme zájem vyměnit byt s někým,kdo si byt odkoupit nechce.Děkuji.

  neděle, 09 říjen 2016   Pavla
  Dobrý den,

  v současné době není zařazený do domů připravovaných k prodeji žádný dům v MČ Brno-Bystrc. Probíhá pouze doprodej po bytových jednotkách a to za ceny obvyklé současným nájemcům bytů.

  Mgr. Romana Rajdová, vedoucí odboru bytového hospodářství
  Zobrazení :  158
 • Dobrý den, náš panelák bohužel není zařazen do seznamu domů/bytů k prodeji. V roce 2005/2006 byl zateplen, nová plast.okna,zasklení lodžií, výtah. Nádstavba se neprováděla. Jaký účinný postup můžeme (my nájemníci) zvolit pro zařazení domu k prodeji. Děkuji

  středa, 05 říjen 2016   Lucie B.
  Dobrý den,

  Zastupitelstvo města Brna na svém Z7/16. zasedání dne 15. 3. 2016 schválilo "Postup města při prodeji bytového fondu".  Dle schváleného "Postupu města při prodeji bytového fondu" budou do seznamu domů, které budou připravovány k prodeji, zařazeny pouze domy splňující následující podmínky:

  - prodej domu bude doporučen zastupitelstvem MČ a zároveň


  - výše nákladů na potřebné opravy domu vyčíslená MČ přesáhne výši nájemného, kterou lze z pronájmů bytů a nebytových prostor získat za období 15 let.

  Jak vyplývá z Vašeho dotazu, bydlíte v domě, který byl v rámci „Programu regenerace obecního bytového fondu“ regenerován, a proto nesplníte podmínky k zařazení do seznamu domů, které budou v souladu s usnesením Zastupitelstva města Brna  připravovány k prodeji. 


  Mgr. Romana Rajdová, vedoucí odboru bytového hospodářství
  Zobrazení :  114
 • Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda se plánují rekonstrukce bytových jader na ul.Černého 41 a pokud ano tak kdy? Předem děkuji za odpověď.

  čtvrtek, 29 září 2016   Petr
  Dobrý den,

  dle programu regenerace obecního bytového fondu na  období 2016 - 2020, který byl schválen na 7/8 jednání Zastupitelstva MČ Brno-Bystrc dne 9.12.2015, je rekonstrukce jader v obecním domě Černého 41 plánována na rok 2020. Snahou městské části je uspíšit termíny realizace a proto je možné že k regeneraci dojde již v roce 2019.

  Mgr. Romana Rajdová, vedoucí odboru bytového hospodářství

  Dobrý den,

  na 7/08  zasedání Zastupitelstva MČ Brno- Bystrc ( odkaz  - http://www.bystrc.cz/zastupitelstvo.html)  byl pod bodem 3.09 schválen program regenerace obecního bytového fondu na období 2016 - 2020. V příloze k zápisu u tohoto bodu je stanoven rok rekonstrukce  domu na ulici Černého 41 na rok 2020.  Vzhledem ke snaze vedení městské části provést v příštím roce (2017) rekonstrukce jader také u domů  plánovaných  na rok 2018, může nastat situace, že ve Vámi dotazovaném  domě  budou jádra opravena  již v roce 2019. Podrobnější informace Vám poskytne Ing. Vaverka  na telefonu 546 125 140 .

  Ing. Josef Vaverka, vedoucí odboru majetkového a investičního
  Zobrazení :  82
 • Dobrý den jen by mě zajímalo kdy se aspoň navečer pustí topení. Bydlíme s přítelem na Laštůvkové a navečer a ráno je tady zima. Máme doma necelých 20 stupňů což není zrovna moc. Myslím že když si všechno člověk řádně platí tak má nárok i ty služby využívat. Děkuji za odpověď

  čtvrtek, 29 září 2016   Olga
  Vážená paní,

  dodávku tepla zabezpečují Teplárny Brno, a.s. které se při vytápění řídí pravidly pro vytápění, které  stanovuje vyhláška Ministerstva průmyslu a obchodu č. 194/2007 Sb. Ta uvádí, že dodávky tepla v otopném období jsou zahájeny, pokud průměrná denní teplota venkovního vzduchu v dané lokalitě poklesne pod +13 °C ve dvou dnech po sobě následujících, a podle vývoje počasí nelze očekávat zvýšení této teploty v dalším dni.

  Průměrná denní teplota venkovního vzduchu je stanovena jako čtvrtina součtu venkovních teplot měřených ve stínu s vyloučením vlivu sálání okolních ploch. Měření se provádí v 7:00 hod., ve 14:00 hod. a ve 21:00 hod., přičemž teplota naměřená ve 21:00 hod. se počítá dvakrát.

  V současné době jsou průměrné denní teploty vyšší,  a proto zatím nebyla topná sezóna zahájena. Nelze proto v bytech ráno a večer přitápět. V případě zájmu si můžete zjistit podrobnější informace na www.teplarny.cz.

  Mgr. Romana Rajdová, vedoucí odboru bytového hospodářství
  Zobrazení :  174
 • Dobrý večer chci se zeptat kde na vašich stránkách najdu byty které jsou k pronájmu?děkuji S pozdravem

  úterý, 23 srpen 2016   Petra
  Dobrý den,

  záměr statutárního města Brna, městské části Brno-Bystrc pronajmout obecní byt je v souladu s "Kritérii pro výběr žadatelů o pronájem obecního bytu a bytovou náhradu v městské části Brno-Bystrc" zveřejněný na internetových stránkách městské části /www.bystrc.cz/ v sekci úřední deska, na úřední desce městské části a v Bystrckých novinách.

  Mgr. Romana Rajdová, vedoucí odboru bytového hospodářství
  Zobrazení :  133
 • Dobrýden,kdy se prosím budou dělat bytová jádra na Kachlikové. Je možné když se budou dělat jádra vyměnit jen sanitu a kachličky ,máme již cihlovou ,ale 15let starou. Děkuji

  pondělí, 08 srpen 2016   jitka
  Dobrý den,

   dle programu regenerace obecního bytového fondu na  období 2016 - 2020, který byl schválen na 7/8 jednání Zastupitelstva MČ Brno-Bystrc do roku 2020  dne 9.12.2015, nejsou domy na ulici Kachlíkova do tohoto období zahrnuty. Program počítá do roku 2020 s výměnou umakartových jader  za zděná  nejdříve v části Bystrc I. Po dokončení  rekonstrukcí jader v nejstarších panelových domech v Bystrc,i bude předložen  program regenerací na lokalitu Bystrc II.,  kam patří i Vámi dotazované domy na ulici Kachlíkova.  Z uvedného vyplývá, že jádra v domech Kachlíkova budou  rekonstruovány nejdříve v roce 2021.  Na konkrétní otázky  - výměna sanity a obkladů - je dost času a jednotlivé případy již v minulosti vyzděných jader samotnými nájemníky jsou posuzovány individuálně zástupci dodavatele a investora. Ze zkušenosti z probíhajích rekonstrukcí víme, že  Vámi požadované práce jsou neúměrně drahé, rozpočet s nimi nepočítá. Pokud Vás zajímají další informace týkající se výměny a rekonstrukce jader, raději zavolejte na telefon 546 125 140 - Ing. Vaverka a nebo osobně  na ÚMČ Brno-Bystrc , III.patro, dveře č. 318, kde Vám budou poskytnuty kompletní  informace.

  Ing. Josef Vaverka, vedoucí odoboru majetkového a investičního
  Zobrazení :  116
 • Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je možné vidět nabízený obecní byty na kterém je vykázán dluh, před podáním žádosti o tento byt, nebo jestli se prvně podává žádost a potom je možná nějaká prohlídka? Děkuji

  čtvrtek, 30 červen 2016   Martina Urbánková
  Dobrý den,

  Městská část Brno-Bystrc zveřejňuje po dobu 30 dnů záměr pronajmout obecní byt, na kterém  je účetně vykázán dluh. V průběhu podávání žádostí o zveřejněný obecní byt není možná prohlídka tohoto bytu. Po ukončení záměru   RMČ Brno-Bystrc v souladu

  s „Kritérii pro výběr žadatelů o pronájem obecního bytu a bytovou náhradu v Městské části Brno-Bystrc“  schvaluje  nájemce a 2 náhradníky. Takto vybraní žadatelé  mají možnost prohlédnout si nabízený obecní byt a rozhodnout se, zda byt přijmou.

  S pozdravem.

  Bc. Ivana Ševčíková, odbor bytového hospodářství

  Zobrazení :  160
 • Dobrý den, rád bych se zeptal, kde bystrcká radnice čerpá makroekonomická data zejména stran pojmu CHUDOBA. Obecní byty by měly (můj soukromý názor) být dedikovány zejména pro chudé, případně ZTP osoby. Váš bodový systém, kde dáte 2 plusové body manželům s příjmem do 2.5 násobku průměrné mzdy je dle mne absolutně šílený. Při aktuální průměrné mzdě 26480 Kč brutto měsíčně (zdroj https://www.czso.cz/csu/czso/prace_a_mzdy_prace, Český statistický úřad) to znamená, že manželé budou bonifikováni při součtu svých hrubých mezd pod 2.5x26480 = 66 200 Kč. Zdá se Vám to normální a fér? Opravdu si myslíte, že 66 200 Kč je již pokraj chudoby a manželé, kteří mají dohromady např. 60 000 brutto jsou na tom tak špatně, že si komerční pronájem např. 3+1 za 15 000 Kč měsíčně z tohoto příjmu nemohou dovolit? :-) Díky za případné upřesnění (čerpal jsem pouze z jednoho komentáře na Bystrčníku) a vysvětlení Vaší filosofie přidělování obecních bytů. S pozdravem

  úterý, 21 červen 2016   Tomáš
  Dobrý den,

  obecní byty v městské části Brno-Bystrc jsou pronajímány dle "Kritérií pro výběr žadatelů o pronájem obecního bytu a bytovou náhradu v městské části Brno-Bystrc",  která byla schválena na 7/8. zasedání ZMČ Brno-Bystrc dne

  9. 12. 2015. Součástí schválených kritérií je v rámci hodnocení žadatelů i stanovení maximální hranice příjmů, kdy dochází k bodovému zvýhodnění žadatelů, kteří nepřesáhnou stanovenou hranici.

  S pozdravem

  Bc. Ivana Ševčíková,  odbor bytového hospodářství
  Zobrazení :  188
 • Dobrý den , zajímalo by mě , kde mohu získat informace a nechat si je vytisknout elektronicky na email , který jsem tady zadala , o finančním hospodaření našeho obecního domu , co se v domě investovalo , opravovalo , jakou firmou , živnostníkem , kdy a kolik to stálo peněz! Prostě takový podrobný a přesný výpis ,jak je nám předkládán každoročně za vyučtování o nájmu , službách , o přesné spotřebě at už tepla , SV,TUV vody , vodného stočného! Myslím že tato informace by měla být v rámci dobrých , přehledných a poctivých vztahů mezi nájemníkem a pronajimatelem , součástí tohoto každoročního vyučtování , aby si nájemníci mohli ověřit , jak se nakládalo s jejich finančnímy prostředky vybranými za nájem v daném časovém období ! Každý dobrý hospodář se přeci nemá za co stydět , nebo se pletu ? Děkuji za odpověd Miluše

  úterý, 17 květen 2016   Miluše
  Dobrý den,
  nájemné je příjmem pronajímatele, ze kterého jsou následně hrazeny veškeré opravy a investice v obecních domech. Z vybraného nájemného jsou  například hrazeny regenerace bytových jader, regenerace domů atd. Vybrané nájemné je použito na opravy a investice do bytového fondu. Protože se jedná se o byty obecní,  není sledováno, jak uvádíte "finanční hospodaření našeho obecního domu".

  Mgr. Romana Rajdová, vedoucí odboru bytového hospodářství
  Zobrazení :  170
 • Dobrý den pane doktore, omlouvám se, možná špatně hledám. Zajímá mě seznam domů doporučených k prodeji, nejen mě zajímá, zda je uvažováno o prodeji bytů nájemníkům na ul. Větrná 1, 3, 5, a cca cena za byt. Děkuji L.

  pátek, 18 březen 2016   Lida
  Dobrý den,

  domy na ulici Větrná 1,3,5 nejsou doporučeny k prodeji. Protože došlo k regeneraci všech obecních domů zatím městská část nepočítá s jejich dalším prodejem.

  Mgr. Romana Rajdová, vedoucí odboru bytového hospodářství
  Zobrazení :  148