Byty, pozemky, majetek MČ
Rozbalit vše Sbalit vše
 • Dobrý den,mám dotaz jestli se budou měnit odpady i na Kachlíkové 11.Pokud ano tak proč , byli měněny tak cca před 4 lety a kdy by se měnili. Děkuji

  středa, 14 listopad 2018   Alena
  Dobrý den,
  na Kachlíkové 11, stejně jako na ostatních obecních panelových domech na ulici Kachlíkova  se v rámci akce „Výměna svislých rozvodů SUV, TUV a plynu“, bude měnit jen to, co je v uvedeném názvu této akce. O svislých odpadech se zde nemluví.
  Výměna svislých rozvodů  vody a plynu proběhne z důvody přípravy na rekonstrukce umakartových jader, které budou postupně prováděny ve všech obecních panelových domech.

   
  Ing. Josef Vaverka, odbor majetkový a investiční
  Zobrazení :  63
 • Dobrý den mám dotaz zda v roce 2019 proběhne rekonstrukce bytových jader na ulici Ečerova

  pátek, 22 červen 2018   Karel Svoboda
  Dobrý den,
  ne,  určitě v roce 2019 rekonstrukce jader v obecním domech  Ečerova 2,4,6,8 neproběhne,  plán rekonstrukcí je schválený Zastupitelstvem  do roku 2020 a týká se lokality Bystrc I. ( pod dálnicí). Po zahájení rekonstrukcí budeme postupovat dle stáří domů a kopírovat průběh zateplování domů v minulosti,  to znamená nejdříve  domy Kachlíkova  9,11,10,13  a Ondrouškova 1,3,5.


   
  Ing. Josef Vaverka, odbor majetkový a investiční
  Zobrazení :  56
 • Dobrý den.Bydlíme v pronajatém domku v okrese Brno -venkov a rádi bychom získali ve Vaší lokalitě městský či státní byt.Jaké jsou možnosti,prosím?Je mi 61 roků ,synovi 41.Oba pracujeme ,já jsem již v důchodu .Nemáme žádné dluhy - nikde a něco našetřeno.Možnost hypotéky je vyloučena vzhledem k mému věku a syn je svobodný,bezdětný.Děkuji za odpověd.Horáková Z

  čtvrtek, 14 červen 2018   Zdenka Horáková
  Dobrý den,
  žádost o pronájem běžného obecního bytu si může podat občan, který splňuje podmínky dle platných „Pravidel pronájmu bytů v domech v majetku statutárního města Brna“ /a to zejména – žadatel nevlastní bytový či rodinný dům nebo byt, není nájemcem bytu na dobu neurčitou/. Občan si může podat žádost o pronájem běžného obecního bytu ve více MČ. V MČ Brno-Bystrc si žádost o pronájem běžného obecního bytu můžete podat osobně na Odboru bytového hospodářství. Žádost a seznam dokladů nutných k zaevidování žádosti naleznete na našich stránkách – www.bystrc.cz – odbor bytového hospodářství.


  Ševčíková Ivana, odbor bytového hospodářství
  Zobrazení :  120
 • Dobrý den, chtěl bych se informovat jak to vypadá s rekonstrukcí bytových jader na ulici Větrná. Předem děkuji za odpověď

  středa, 13 červen 2018   Patrik/ad
  Dobrý den,
  rekonstrukce jader na ulici Větrná je ve fázi výběru dodavatele,  první dvě firmy v pořadí byly vyloučeny pro nesplnění podmínek zadavatele, momentálně jsme ve fázi kdy probíhá patnáctidenní lhůta pro námitky druhého vyloučeného uchazeče a byl osloven k doplnění uchazeč třetí v pořadí.  Ještě může nastat situace, kdy se vyloučení uchazeči obrátí na úřad dohledu (ÚOHS) a pak by nastala situace, že  nesmíme podepsat smlouvu o dílo dokud nebude prošetřeno úřadem dohledu. Ale rozhodně nechci předjímat možnou situaci.
  Závěr je takový, že bohužel musíme dodržovat lhůty  a podmínky dané zákonem o veřejných zakázkách, jakékoliv porušení se vždy obrátí v budoucnu při jakékoliv kontrole či auditu vždy proti nám a to nikdo z nás zajisté nechce.


   
  Ing. Josef Vaverka, odbor majetkový a investiční
  Zobrazení :  78
 • Dobrý den. Prosím o odpověď na 3 dotazy a vkládám je podruhé. Nevím z jakého důvodu mi nebylo odpovězeno. 1. Ve kterém roce se měnily původní okna za plastová na ulici Ondrouškova 1,3 a 5 ? 2. Kolik roků trvá záruka na žaluzie, které se montovaly zároveň s plastovými okny? 3. Žaluzie mě byli před dvěma lety v rámci záruky opravovány, ale problém (třepení silonu tzn.žaluzie nelze vytáhnout a stáhnout "prý za to může slunce") přetrvává. Je možné znovu uplatnit reklamaci? Nebo jsem nucena si skoro všechny žaluzie koupit nové? Jedná se o žaluzie, které vytáhnu 2x do roka, abych umyla okna. To teď nemohu. Žaluzie bych už nestáhla. Děkuji za odpověď.

  pondělí, 28 květen 2018   Dadwula
  Dobrý den,
  dům Ondrouškova 1,3,5, Brno byl rekonstruován v roce 2010 a to včetně výměny oken za plastová. V současné době je možná reklamace provedených prací. Prosím aby jste se osobně obrátila na p. Ing. Vaverku, vedoucího majetkového odboru, který bude reklamaci vyřizovat.  

  Mgr. Romana Rajdová, vedoucí odboru bytového hospodářství
  Zobrazení :  117
 • Dobrý den, můžete mně poskytnout informace o prodeji bytů v Bystrci viz bod 3.03 z jednání ZMČ dne 14.2.2018. Dokumenty nejsou v příloze. Nepotřebuji jména kupujících, ale popis bytů a jejich cenu.

  pondělí, 28 květen 2018   valda
  Vážený pane,

  ZMČ Brno-Bystrc na zasedání konaném 14.2.2018 schválilo pod bodem 3.03 kupní smlouvy o převodu vlastnictví bytu. Předmětem koupě je bytová jednotka v budově č. p. 809, 810, 811 na ulici Černého 40, 42, 44, o podlahové ploše 55,40 m2, velikost bytu 2+1, za kupní cenu 2.031.800 Kč a bytová jednotka v budově č. p. 1013, 1014, 1015 na ulici Foltýnova 31, 33, 35, o podlahové ploše 38,10 m2, velikost bytu 1+1, za kupní cenu 1.581.800 Kč.


  Mgr. Jana Holá, odbor bytového hospodářství

  Zobrazení :  221
 • Nájemníci domu Větrná 5 netrpělivě čekají na řešení problému kolem holubů.Ti už vyklovali poslední plastové mřížky a vesele se zahnízdili.Nu což, hlavně že na domu Větrná 3, mají od holubů pokoj.Děkuji za odpověď.

  sobota, 26 květen 2018   Karel
  Dobrý den,
  zábrany proti holubům domu Větrná 5 jsou součástí plánu oprav na rok 2018. Po dohodě se správcem domu firmou Bytasen je termín provedení zábran, s ohledem na kapacitní možností prováděcích firem,  dohodnutý na červenec letošního roku.


  František Pelikán, odbor bytového hospodářství
  Zobrazení :  97
 • Dobrý den, prosím o informaci kolik migrantů je ubytovaných v Bystrci a jaké jsou národnosti a zda přidělování bytů řídí Město Brno, nebo městská část? A jak se k této otázce migrantů a bezpečnosti obyvatel staví naše městská část? Dále by mě zajímalo, zda i na naší radnici bude tlumočník do arabštiny, nebo se to týká jen Města Brna. Děkuji předem za odpověď.

  čtvrtek, 12 duben 2018   Věra
  Dobrý den,
  na území městské části Brno-Bystrc nejsou ubytováni žádní migranti. Pokud se týká pobytu uprchlíků, kterým byl ze strany České republiky poskytnutý azyl v souladu s platnými právními předpisy, může jim být pronajatý byt v souladu s platnými „Pravidly pronájmu bytů v domech v majetku statutárního města Brna“ a „Kritérii pro výběr žadatelů o pronájem běžného obecního bytu a bytovou náhradu v městské části Brno-Bystrc“. Plné znění je k dispozici na stránkách www.bystrc.cz. V městské části Brno-Bystrc nenastala žádná nebezpečná situace v důsledku které by bylo nutné přijímat mimořádná bezpečností opatření na ochranu obyvatel.
  Městská část Brno-Bystrc neuvažuje o zaměstnání tlumočníků v žádné řeči.

  Mgr. Romana Rajdová, vedoucí odboru bytového hospodářství
  Zobrazení :  199
 • Dobrý den, mám dotaz jestli se bude zvedat nájemné lidem co mají opravná bytová jádra děkuji

  středa, 07 březen 2018   alena
  Dobrý den,
  tento dotaz byl položen na schůzkách dne 6. a 7. 3 2018 ve společenském centru s nájemníky domů ve kterých má v letošním roce proběhnout rekonstrukce jader a za účasti vedení MČ. Zde bylo sděleno, že nájemné z důvodu rekonstrukcí jader se zvedat nebude. Pokud by mělo dojít ke zvýšení nájemného, jednalo by se o plošné zvýšení ceny nájemného, ale rozhodně ne z důvodů které uvádíte ve Vašem dotazu. Ostatně jádra byla v minulém období rekonstruována v domech Laštůvkova 14,16,33,35, 61-75, Heyrovského 20 -30, Vondrákova 17,19,21,23, Valouškova 8,12, Píškova 14, , Wollmanova 1 -11 a nájemné je zde stejné jako v ostatních obecních domech v Bystrci. Pokud v těchto domech bydlí někdo z Vašich známých, je možné si u nájemníků uvedených domů ověřit, zda se nájemné zvyšovalo v souvislosti z rekonstrukcemi jader.


  Ing. Josef Vaverka, vedoucí odboru majetkového a investičního
  Zobrazení :  133
 • Dotaz paní Olgy byl po pár dnech ÚMČ smazán. Proč? Vážená paní Olgo a všichni ostatní, kteří s mým názorem souhlasíte či nikoliv. Za někým přijde pět rodinných příslušníků denně a jezdí výtahem, za někým ani noha za celý rok, za to snad nemohu. Jde mi o princip. Proč máme platit za nájemníky, kteří službu (výtah) sprostě využívají? My platíme cca Kč 130/osoba měsíčně. Už jsem se dověděla, že v některých obecních domech platí za výtah i nájemníci v 1. patře. Jak je to možné? To v každém domě je na nájemníky „jiný metr“? O vytápění toho moc nevím. Ale prý jsou nějaké koeficienty pro výpočet spotřeby tepla, jedná-li se o byt v přízemí, pod střechou, rohový atd. Prádlo suším v bytě, v našem domě nikdo lodžii na sušení prádla nepoužívá, někteří prý chodí do sušárny. A Vy prosím poraďte i popř. vyřešte, jak zabránit krmení holubů i přes zákaz, házení vajglů z oken na trávník a chodník, exkrementům na chodníku, vytí psů v bytech, znečisťování chodby blátem apod. (několik rohožek překročí). Děkuji. Mimochodem, to není zloba, ale bezmoc.

  středa, 28 únor 2018   Danka
  Dobrý den,
  k Vašemu dotazu ve věci užívání výtahů byla již odpověď zveřejněna. Ve věci stížnosti na chování občanů Vám mohu pouze sdělit, že se jedná o záležitost slušného chování a ohleduplnosti k ostatním. Toto pronajímatel nemůže ovlivnit.

  Mgr. Romana Rajdová, vedoucí odboru bytového hospodářství
  Zobrazení :  3345
 • Dobrý den, děkuji a reaguji na odpověď ohledně výtahu. Píšete, že jste rádi, že můžete pomoci, ale já žádnou pomoc nevidím. V zák. č. 67/2013 Sb. nic o výtahu a jeho používání nájemníky v prvním patře nečtu, nejsem si vědoma, že bychom uzavřeli nějakou dohodu. Tak jak mohu uzavřít další dohodu? Ptám se znovu, jak hodláte tuto situaci vyřešit, abychom neplatili za ty, co se vozí zadarmo. Stačí, aby platili nebo byly zablokovány dveře výtahu v 1. patře. Nebo je vám to jedno a dle vás nevyřešitelný problém? Asi v takových domech nebydlíte a za nikoho neplatíte. Vzniklá situace mne velmi mrzí. Děkuji.

  sobota, 17 únor 2018   Danka
  Dobrý den,

  protože nevím o který bytový dům se jedná nemohu celou záležitost řešit adresně. Moje odpověď v této věci je proto v souladu s příslušným zákonem (zák. č. 67/2013 § 5 odst. 1 a 2). V případě že chcete vyřešit konkrétní případ můžete se osobně dostavit ke správci firmě BYTASEN spol. s r.o. nebo na bytový odbor ÚMČ Brno-Bystrc.


  Mgr. Romana Rajdová, vedoucí odboru bytového hospodářství 
  Zobrazení :  3714
 • Dobrý den! Dnes jsem se zeptala nájemnice z 1. patra, proč používá výtah, za který neplatí. Odpovědí mi byl jen smích a věta „No a co.“ Je správné, aby nájemníci přispívali na používání výtahu těm, co se vozí zadarmo? Určitě se tento stav netýká pouze našeho domu. Jak se k dané situaci postavíte, jak ji hodláte řešit? Nebo řešení zmizí v nedohlednu? Děkuji za vyřešení za poctivé platiče.

  pondělí, 12 únor 2018   Danka
  Dobrý den,
  rozúčtování nákladů na služby poskytované s užíváním bytů upravuje zákon č. 67/2013 Sb. kterým se upravují některé otázky související s poskytováním plnění spojených s užíváním bytů a nebytových prostorů v domě s byty. O způsobu rozúčtování nákladů na služby /výtah, osvětlení společných prostor domu, úklid spol. prostor apod./ se musí dohodnout dvoutřetinová většina nájemců v domě. Tuto dohodu jste uzavřeli, a proto jsou náklady na služby rozúčtovány dle uzavřené dohody. V případě že se chcete dohodnout jiným způsobem je nutné uzavřít novou dohodu, která bude platit až po uplynutí zúčtovacího období.

  Mgr. Romana Rajdová, vedoucí odboru bytového hospodářství
  Zobrazení :  4247
 • Dobrý den. Prosím o vyjádření kdy bude zahájena revitalizace bytových jader v domě s pečovatelskou službou na Vondrákové č. 9 (mimo byty revitalizované průběžně po jejich uvolnění). Děkuji předem Metela.

  úterý, 06 únor 2018   Svatopluk Metela
  Dobrý den,
  rekonstrukce jader v domech s pečovatelskou službou Vondrákova 7 a 9 nebude prováděna naráz jako jedna investiční akce. Důvodů je několik, především zatížení hlukem a prachem pro ostatní nájemníky, nutnost přestěhování většiny zde bydlících nájemníků do volných obecních bytů, dále to, že se jedná o malometrážní byty, které se opravuji ve většině případů kompletně, bylo rozhodnuto provádět rekonstrukce jader postupně po jejich uvolnění. Bližší informace Vám budou poskytnuty na odboru bytovém, tel. 546 125 160, vedoucí odboru Mgr. Rajdová.


  Ing. Josef Vaverka, vedoucí odboru majetkového a investičního
  Zobrazení :  60
 • Prosím o informaci,kdy bude zahájena rekonstrukce bytových jader na ulici Heyrovského 7 a 9 a z jakého důvodu na těchto domech doposud nebyla udělána,přitom u daleko mladších domů ano. Děkuji za odpovĕď

  pondělí, 05 únor 2018   Juránková
  Dobrý den,
  rekonstrukce bytových jader bude v domech Heyrovského 7 a 9 provedena poté, co proběhne výměna svislých rozvodů. Dle nařízení vlády 366/2013, jsou rozvody vody teplé i studené včetně stoupacích šachet, ať jde o hlavní svislé rozvody, nebo odbočky od nich až k poměrovým měřidlům pro byt společné části domu. Uvedené domy jsou ve vlastnictví SVJ. Proto výměna stoupaček musí být provedena vlastníkem domu (SVJ) a následně MČ provede rekonstrukci jader. Tato byla již naplánovaná na rok 2015, ale výměna potrubí nebyla ze strany vlastníka provedena a z toho důvodu se rekonstrukce jader odložila.

  Bližší informace získáte na tel. 546 125 140 nebo osobně na odboru majetkovém a investičním ve III, NP radnice, dveře č.317


  Ing. Josef Vaverka, vedoucí odboru majetkového a investičního
  Zobrazení :  98
 • Dobrý den, v zápise jednání Rady ze den 24.1. je uvedeno, že bod zahájení zadávacího řízení ve věci rekonstrukce bytových jader na ulici Opálkova byl odročen. Mohu se zeptat, z jakého důvodu? Děkuji za informace.

  sobota, 03 únor 2018   Tomáš
  Dobrý den,
  Rada MČ Brno-Bystrc si při projednávání materiálu týkající se rekonstrukcí jader v domech na ulici Opálkova a Větrná požádala autora PD a agenturu provádějící VZ o doplnění některých parametrů , které jsou součástí zadávací a projektové dokumentace. Jejich doplnění nebylo možné provést okamžitě, ale vyžadovalo součinnost uvedených osob. Materiál bude znovu projednán na mimořádné schůzi Rady MČ dne 14.2.2018.

  Ing. Josef Vaverka, vedoucí odboru majetkového a investičního
  Zobrazení :  101
 • Dobrý den ,mám dotaz. Oprava bytových jader se u nás v domě bude dělat v roce 2020.Máme již jádro cihlové , ale chtěli bychom jen vyměnit dlažbu,to mě bylo řečeno že na to není kalkulace. Kdybychom si ji nechali udělat sami proplatí nám úřad něco ?

  pátek, 19 leden 2018   alena
  Dobrý den,

  z Vašeho dotazu není patrné zda je podlaha poškozená. V případě že máte poškozenou podlahu obraťte se na správce firmu Bytasen, spol. s r.o . nám. 28 dubna 1/48, Brno, tel. 546221493. Správce provede místní šetření a dohodne se s Vámi na způsobu provedení opravy. Oprava podlahy nesouvisí s regenerací bytových jader.

  Mgr. Romana Rajdová, vedoucí odboru bytového hospodářství
  Zobrazení :  105
 • Prosím informaci, kdy bude zahájena rekonstrukce bytových jader na ulici Opálkova. Děkuji

  středa, 10 leden 2018   AB
  Dobrý den,
  dle plánu regenerací bytových jader by měly být práce zahájeny v květnu letošního roku a to souběžně na Opálkové 2, 6, 10, 12 a na Větrné 1, 3, 5. Práce budou postupovat po jednotlivých domech.
  V lednu schválí Rada MČ zadávací dokumentaci a v průběhu února bude probíhat veřejná zakázka, ze které vyjde realizační firma. Práce budou probíhat do konce září.
  Přesný termín v jednotlivých domech nelze stanovit, vždy může nastat skutečnost, že se zakázka nevysoutěží dle plánovaných termínů, některý uchazeč může podat námitku na rozhodnutí zadavatele a celá soutěž se posouvá o několik měsíců. Nájemníci budou včas o situaci informováni, v průběhu ledna a února proběhnou v SC Bystrc schůzky s nájemníky.


  Ing. Josef Vaverka, vedoucí odboru majetkového a investičního
  Zobrazení :  121
 • Dobrý den, zajímalo by mne, jaké zásadní změny ve smlouvách o pronájmu bytu nastanou po výměně obecních bytů v rámci Bystrce, když předchozí nájemní smlouvy obou nájemců byly na dobu neurčitou (zejména zda nové smlouvy budou opět na dobu neurčitou a zda se bude lišit výše nájemného oproti předchozím smlouvám). Děkuji.

  úterý, 05 prosinec 2017   Jiří
  Vážený pane,
  „výměna bytů“ je realizována formou vzájemného postoupení práv a povinností z nájemní smlouvy k bytu podle ust. § 1895 občanského zákoníku. Jedná-li se o byty ve vlastnictví statutárního města Brna, svěřené do správy MČ Brno-Bystrc, nejsou sjednávány nové nájemní smlouvy, ale dodatky k platným nájemním smlouvám, kdy podmínky nájmu se nemění.

  Mgr. Jana Holá, odbor bytového hospodářství
  Zobrazení :  94
 • Dobrý den, chtěla bych podat žádost o byt.Jakým způsobem o mohu podat.Najdu na Vašich stránkách formulář? Děkuji.

  pátek, 27 říjen 2017   Marie Čermáková
  Vážená paní,
  žádost o pronájem běžného obecního bytu si můžete podat za předpokladu splnění podmínek dle „Pravidel pronájmu bytů v domech v majetku statutárního města Brna“. Formulář žádosti a doklady nutné pro zaevidování žádosti o pronájem běžného obecního bytu v MČ Brno-Bystrc naleznete na našich stránkách: www.bystrc.cz – odbor bytového hospodářství. Žádost spolu s doklady se podává osobně na odboru bytového hospodářství.

  Bc. Ivana Ševčíková, odbor bytového hospodářství
  Zobrazení :  100
 • Zdravím ,chtěl bys si na vlastní náklady v obecním bytě vyměnit stávající ,,minivanu,, v 1+1 bytě která je zde od začátku užívání bytu to je od roku 1991 takže je ve stavu opravdu na výměnu,vím že se v současné době se provádí rekonstrukce bytových jader ale ulice Ečerova kde chci výměnu provést bude na řadě asi až po roce 2020 a myslím že do té doby by opravdu nevydržela.Mám proto dotaz zda potřebuji nějaké povolení od Bytasenu nebo od Vás jakožto majitelů bytu, chci jen výměnu vany za jinou nebo sprchovy kout žádné jiné upravy jádra ap. a zda je možno využít nějakou finanční spoluučast od správce domu Bytasenu nebo od uřadu Bystrc.Děkuji

  sobota, 21 říjen 2017   Jiří
  Dobrý den,
  k Vašemu dotazu ze věci stavebních úprav v pronajatém obecním bytě. V případě, že užíváním bytu došlo k opotřebení zařizovacích předmětů /vana, umyvadlo atd./ musíte se obrátit na správce firmu Bytasen, spol. s r.o., nám. 28. dubna 1/48, Brno, tel. 546221493. Správce provede místní šetření, posoudí situaci a navrhne řešení. Vzhledem ke skutečnosti že pronajímatel postupně realizuje regeneraci obecních bytů jsou zařizovací předměty vyměněny v případě, že se jedná o havarijní stav.

  Mgr. Romana Rajdová, vedoucí odboru bytového hospodářství

  Zobrazení :  109