Životní prostředí a zeleň, odpady
Rozbalit vše Sbalit vše
 • V neděli 15.10. v 8:30 ořezávala údržbová firma keře na ulici Ečerova. Chci položit následující dotazy a připomínku : - je opravdu nutné, aby se tyto práce konaly v neděli ráno? - nejsem sice zahradník, jen zahrádkář, ale jaký smysl má ořezávat stěží půl metru vysoký tis shora? Neustále jsme konfrontováni s různými výzvami jako Stop islámu či peticemi. Nebylo by dobré také reálně něco pro udržení našich staletých hodnot udělat a chápat neděli jako naši předkové, jako den klidu, odpočinku, den, kdy se kromě naprosto nutných činností nepracuje ... ? Děkuji

  pondělí, 16 říjen 2017   KarelK
  Odpověď v řešení. 
  Zobrazení :  4
 • Dobrý den, kde v bystrci je možné odevzdat kompostovatelný bioodpad z domácnosti? Případně jsou v rámci kamech v plánu i hnědé popelnice na tento odpad, který tvoří velikou část v každé domácnosti? Díky za odpověď.

  úterý, 10 říjen 2017   Hanka
  Dobrý den,
  v současnosti je možné v Bystrci odevzdat biologicky rozložitelný odpad pouze do sběrných středisek na ulici Páteřní a U ZOO. Hnědé nádoby na bioodpad jsou zatím od letošního léta rozmístěny v rámci zkušebního provozu pouze v městské části Brno-střed. Pokud se prokáže jejich nezpochybnitelný přínos v rámci systému odpadového hospodářství města, budou v následujících letech distribuovány i do ostatních městských částí.


  Ing. Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy

  Zobrazení :  8
 • Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jakým způsobem se vybírají stromy do veřejné zeleně. Bydlím na ulici Chvalovka a mezi parkovacími stáními jsou vysazeny hrušky. Nyní z těchto stromů již padají zralé plody, padají na auta a na parkovací stání. Na autě mohou způsobit promáčklinu a na parkovacích stáních je pak auta rozjezdí a zůstává tam pak nepořádek. Přijde mi vysazení takovéhoto typu stromu mezi auta jako úplný nesmysl. Stromům se tu ale daří a byla by škoda je nyní kácet. Jak budou ale dále růst, bude se dle mého problém zhoršovat. Děkuji za Vaši odpověď

  neděle, 08 říjen 2017   Petr Křížan
  Dobrý den,

  návrh výsadeb na Kamechách byl součástí projektu od developera. V současné době se už od výsadby ovocných stromů ve veřejné zeleni ustupuje.

  S pozdravem
   
  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  33
 • Dobrý den, blíží se zimní období, a proto by mě zajímalo, která firma bude odklízet sníh z chodníků na ulici Opálkova a Vondrákova. Děkuji.

  středa, 27 září 2017   Michael Piskor
  Dobrý den,

   

  zimní údržbu na ulici Opálkova a Vondrákova bude provádět firma Dvořák Comte, a.s.


  S pozdravem
   

  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  38
 • Dobrý den, chtěla bych upozornit na neustále překypující odpadkový košíček, který je před kotelnou na ulici Kubíčkova 1a. Od autobusů kolem prochází spousta lidí a tento odpadkový koš, nebo spíš košíček se vysypává 1x týdně. Při tom množství lidí,které kolem projdou, je to málo. Nelze ho vysypávat častěji, nebo aspoň dle potřeby? Děkuji za odpověď. Olga

  čtvrtek, 21 září 2017   Olga
  Odpověď v řešení. 
  Zobrazení :  82
 • Dobrý den. Na ulici Štouračova 20 ze zadní strany je spadený smrk. Děkuji.

  středa, 20 září 2017   Jana
  Dobrý den,

  vyvrácený smrk za domem Štouračova 20 bude během příštího týdne odstraněn.

  S pozdravem

  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  63
 • Dobrý den, při výstavbě MŠ Kamechy II bylo zlikvidováno stání na kontejnery na tříděný odpad na ulici Říčanská. Stavba je již dokončena a stání na kontejnery neobnoveno a ty stojím opět na chodníku.Bude to uvedeno do pořádku?

  neděle, 10 září 2017   Jana
  Dobrý den,

  zpevněná stání pro kontejnery zhotovitel stavby obnoví v rámci dokončovacích prací v průběhu měsíce září 2017.


  Ing. Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  86
 • Dobrý den. Věčné neřešitelné téma? Popelnice. Na Heyrovského je opět skládka, někdo renovoval byt a všechno vyhodil do přístřešku na popelnice. Čistí se komunikace a co ty přístřešky! Ty se přece musí taky čistit. Taky by se měly ty dekly od popelnice 1x za rok postříkat. Ustanovte uklízecí četu, která bude 1x týdně uklízet prostory kolem popelnic po celém Bystrci. A poplatky za toto čištění dejte k úhradě všem nájemníkům, tak jak se platí uklízení domu. To přece není problém. Dejte někomu práci, jsou přece nezaměstnaní. Když jsou lidi prasata, tak se to musí nějak řešit a ať to ti lidé zaplatí. A hlavně tam musí přijít kontrola! Někdo občas sebere odpadky ze země z větší části, ale odpadky kolem popelnic tam zůstanou. Lítají tam potkani a to v těsné blízkosti školy a mateřské školky. Není divu, že je v Brně žloutenka. Bezdomovci se stále hrabou v popelnicích. Dejte jim práci. Raději budete platit bezdomovcům očkování. Jste za to odpovědni, abyste to vyřešili. Toto už není možný v současném století. Poučte se od našich západních sousedů. Jsem rozhořčena. Děkuji za odpověď

  pondělí, 04 září 2017   Zdenka Barabášová
  Dobrý den,

  černou skládku necháme odvézt. Pokud se jedná o problematiku úklidu kontejnerových stání, tak dotaz na uvedené téma byl již v minulosti zodpovězen, konkrétně dne 04.04.2017 a následně dne 08.08.2017 a dosud nedošlo k žádným změnám.

  Ing. Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  47
 • Dobrý den, mám dotaz k oploceni kontejnerových stání. Je určitě v pořádku, že se obyvatelé snaží zabezpečit kontejnerová staní, ale bohužel došlo i k tomu, že jsou uzavřeny i kontejnery na plast a papír - Kuršova 6. Neměla by tedy pořádek sjednávat městská policie třeba místo měření rychlosti, aby ti, co chtějí třídit odpad jej mohli ukladát do neuzamčených kontejnerových stání?

  pátek, 01 září 2017   Rosák
  Dobrý den,

  správcem odpadového hospodářství, který provádí rozmísťování kontejnerů a zajišťuje jejich vývozy je Odbor životního prostředí MMB, oddělení odpadového hospodářství. Dle jejich sdělení je uzamčení kontejnerového stání, ve kterém jsou i kontejnery na využitelné složky komunálního odpadu (VSKO) v pořádku. Doporučují obyvatelům okolních domů, kteří nemají vytříděný odpad kam odkládat, požádat o umístění kontejnerů na VSKO i do jejich stání. Někde i za cenu toho, že se odstraní část kontejnerů na komunální odpad, které se v případě třídění, tak rychle nezaplňují. Pokud to není možné, lze umístit kontejnery na VSKO i na veřejné prostranství, ale takové místo je třeba velmi zodpovědně vytipovat a předem projednat na OŽPD ÚMČ.

  Ing.Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  49
 • Na ulici Větrná /u t. stanice/ byly odvezeny 2 kontejnery na sklo - před 3 týdny - kam máme dávat sklo ??? Můžete se prosím postarat o občany a nechat přistavit kontejnery na sklo ! Místo na kontejnery je potřeba uklidit a ostříhat veškerou zeleň,která tam roste přes pletivo. Děkuji .

  pátek, 25 srpen 2017   hana
  Dobrý den,

  dle sdělení MMB, Oddělení odpadového hospodářství byly kontejnery odstraněny v souvislosti se změnou svozové firmy. Nové kontejnery firmy SAKO zde budou umístěny do konce týdne. V nejbližším možném termínu necháme rovněž zakrátit zeleň prorůstající do oplocení kontejnerového stání.


  Ing. Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  48
 • Dobrý den. Plánuje se odstranění spadlého suchého stromu po poslední bouřce nebo se čeká až ho země vstřebá a vznikne z něj uhlí? Před domem Kuršova 2. To že je z větší části uschlý bylo zřejmé už dlouho předtím.

  pondělí, 14 srpen 2017   Honza
   Dobrý den,

  vyvrácených a spadlých stromů, stejně jako popadaných větví je po poslední silné bouřce více. Odstraňují se postupně podle pořadí naléhavosti, nejdříve ty které omezují průjezd vozidel nebo průchod chodců a následně i ty na volných plochách. Vrba v trávníku před domem Kuršova 2 bude odstraněna do konce tohoto týdne.


  Ing.Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  122
 • Dobrý den. V přístřešku na popelnice na ulici Heyrovského 9 byly odcizeny 2 popelnice. 3 víka od popelnic jsou na střeše přístřešku, tedy jedna popelnice je bez víka a vydává zápach. Okolo popelnic je strašný nepořádek. Odpadky jsou i na silnici u přístřešeku. Kdo to má uklízet !?! Nedávno mi proběhla pod nohama půlmetrová krysa. Prosím zjednejte nějaké řešení. Děkuji.

  úterý, 08 srpen 2017   Zdenka Barabášová
  Dobrý den,
  rozmísťování kontejnerů a jejich vývozy zajišťuje v celém Brně Odbor životního prostředí MMB, konkrétně oddělení odpadového hospodářství. Odpovědný pracovník je pan ing. Miroslav Hudec, kontakt, tel.: 542174573, e-mail: hudec.miroslav@brno.cz. Požadavek na chybějící popelnice u domu Heyrovského 9 mu zašleme, ale příště jej v zájmu urychlení nápravy můžete kontaktovat přímo.
  Úklid kontejnerových stání si zajišťují vlastníci přilehlých domů, kteří tato stání využívají k odkládání komunálního odpadu.
  Situaci s výskytem potkanů prověříme a pokud budou na veřejné ploše okolo domu nalezeny známky jejich přítomnosti (otvory v zemi), necháme provést cílenou deratizaci.

  Ing. Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  81
 • Dobrý den, nerozumím intervalům sekání trávy - do května chodíme vysokou 1,5m trávou /neseče se /,v červnu máme posekáno 3x za měsíc /proč ? - ohňostroje ?/, od června opět se neseče ......když se poseče,firma trávu dá na hromadu a nechá ji tam i týden hnít - to je smrad a pod hromadou je zničená tráva /výběh Valouškova,nad paneláky Větrná 3,5/.

  pondělí, 31 červenec 2017   Hana
  Dobrý den,

   

  pokos trávy byl zahájen 28.4.2017, začalo se od spodní části Bystrce (ulice Heyrovského, nám. 28.dubna) směrem nahoru až do jejich vrchních částí (Teyschlova, Kamechy). V lokalitě ulice Valouškova a Větrná byly doposud provedeny 3 pokosy trávy. 1 pokos Větrná 3.5. -4.5.2017,Valouškova 23.5.-24.5.2017 později kvůli ohňostrojům konaných začátkem června. 2. pokos Větrná 8.6.-9.6.2017, Valouškova 12.6-13.6.2017. 3 pokos Větrná 19.7.-20.7.2017, Valouškova 21.7.-22.7.2017. To znamená, že se rozhodně třikrát do měsíce v této lokalitě nesekalo. Co se týče odvážení shrabané trávy ano, při prvním pokosu se stalo, že firma na shrabanou hromadu pokosené trávy v této lokalitě zapomněla a odvezla ji později než je obvyklé. Od té doby k žádné podobné situaci nedošlo, pracovníci hromady odvážejí do tří dnů od pokosu.
   

  S pozdravem


  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  127
 • Dobrý den, je potřeba uklidit starou dálnici - od hospody Veslo na přehradě po mosty pod Akátem - lidé ,co chodili k zaparkovaným autům v době ohňostrojů ji využívali jako záchody a odhazovali odpadky /tácky od jídla,plastové kelímky,láhve atd./ U tramvajového mostu nahoře na staré dálnici jsou rozházeny odpadky ukradené z Ekodvoru /železo,hliník,plasty..../.

  pondělí, 31 červenec 2017   Hana
  Dobrý den,

  plochy u Staré Dálnice jež uvádíte, spravují a údržbu zde provádí Brněnské komunikace, a.s., Váš dotaz jim tímto předáváme. Rozházené odpadky elektrošrotu u tramvajového mostu jsou již nahlášeny k odvozu jako černá skládka.

  S pozdravem


  Ing. Nicole Provazníková odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  110
 • Dobrý den, ráda bych věděla proč se vyměnila firma na sekání trávy. Teď je to hrůza. jeden den přijede mašina poseká jen místy a za týden potom chlapi se strunovkama a ti jen jak se jim asi chce. Kolem obrubníku vůbec , schodiště z Kachlíkovi ulice do parku taky ne(chápu že se v zimě na nich neodklízel sníh), ale nevím proč se v létě nemohou udržovat ,to se potom můžou zrušit protože se po nich nebude moci chodit.Před tím firma neměla tolik zaměstnanců a stíhala teď jsem tuto firmu viděla na ulici jen 2x. Děkuji za odpověď Jitka

  pondělí, 31 červenec 2017   Jitka Červená
  Dobrý den,

  k výměně došlo na základě ukončení činnosti předchozí firmy odchodem jednatele do důchodu. Jelikož se velká mašina nedostane do míst jako jsou svahy, okolí vzrostlých keřů atd., musejí pracovníci posléze tyto plochy dosekávat strunovými sekačkami. Ovšem ne za týden jak uvádíte, ale ve snaze den následující, při nepřízni klimatických podmínek max. do 3 dnů. Schodiště na ulici Kachlíkova bude v nejbližších dnech ošetřeno chemickým postřikem proti odstranění plevelů.
   
  S pozdravem 

  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  116
 • Dobrý den, chtěla bych se zeptat, proč ještě není posekaná tráva na ulicích Hvozdecká, Chudčická a Chvalovka, když na Kavčí, Vlaštovčí a Křepelčí je již posekaná aspoň 14 dní. Děkuji

  sobota, 15 červenec 2017   Jana
  Dobrý den,

  ÚMČ Bystrc zajištuje v rámci údržby veřejné zeleně pokos trávy v sídlišti Kamechy pouze na těch travnatých plochách, které má ve své správě, tj. Kavčí, Vlaštovčí a Křepelčí.
  Pokos trávy v ulicích Hvozdecká, Chudčická a Chvalovka, zajištuje Veřejná zeleň města Brna. Po obdržení Vašeho dotazu, byli námi telefonicky vyzváni, aby pokos na již zmíněných ulicích provedli v nejbližším možném termínu.

  S pozdravem

  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  67
 • Dobrý den, chtěla bych se zeptat, proč není vůbec uklízeno schodiště na ul. Adamcova. Není udržován pořádek na schodišti ani v zimě, kdy na schodech bývá sníh, ani v jiném ročním období. Je zarostlé trávou , povaluje se tam spousta odpadků a nedopalků od cigaret. Toto místo se stalo oblíbeným i mládeží, která po sobě zanechává vše, co jim odpadne od ruky. Schodiště je frekventované místo a není používané jen občany okolních domů . Chodí tudy do sportovního zařízení Sportmax a lidé bydlící na ul. Štouračova i Vrbovecká. Ještě bych se chtěla i zeptat, kdo má na starost udržování okolí potoka Vrbovec pod ul. Štouračova a Vrbovecká. Potok je na mnoha místech zanesený, ucpaný a břehy jsou zarostlé. Vypadá to tam jako v džungli. Dříve bývaly břehy potoka pokosené , dnes není potok vidět.

  středa, 28 červen 2017   Miluše Chovanová
  Dobrý den,

  schodiště mezi domy Adamcova 5 a 7 je od začátku výstavby vedeno jako účelová komunikační plocha pouze pro obyvatele Adamcovi ulice. Důvodem je i skutečnost, že pouze menší část schodiště se nachází na obecních pozemcích a větší část na pozemku ve vlastnictví SVJ Adamcova 5. Není ani příliš logické, proč by schody používali obyvatelé Štouračovi a Vrbovecké ke vstupu do Sportmaxu, když se tento vstup nachází ze spodní strany objektu, tedy pod schodištěm. Situaci na obecních pozemcích prověříme, ale provádět údržbu soukromé části schodiště není v naší kompetenci.
  Potok Vrbovec včetně břehů je ve správě vlastníka, tedy Lesů české republiky, oblastní správy toků. Lesy pravidelnou údržbu formou několika pokosů během vegetačního období neprovádí. Pouze jednou za několik let provádí kompletní vyčištění koryta včetně odstranění náletových břehových porostů.

  Ing.Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  69
 • Dobrý den, mám dotaz zda se provádí kontrola parku u Společenského centra (bývalý hřbitov). V parku jsou přeplněné odpadkové koše (převážně krabicemi od vína), nepořádek kolem košů, po celém parku rozházené pet lahve, papíry, igelity, hadry, polštáře - srocují se zde bezdomovci a jiní opilci. Hlasitými a vulgárními projevy obtěžují také obyvatele v přilehlých ulicích Vondrákova. Na pomníku je umístěna pet lahev s otevřeným pivem, výzdoba na pomníku chybí, pouze jsou různě rozházené "trikolory". Celý park je v neutěšeném stavu - po zemi jsou popadané suché větvičky a to včetně cest - bylo by třeba zajistit pročištění celého parku. Je to velká škoda, že toto místo je v tak neutěšením stavu. Děkuji za zajištění nápravy.

  úterý, 27 červen 2017   Maštalířová Danuše
  Dobrý den,

  vývoz odpadkových košů a úklid ploch na ploše bývalého hřbitova na ul. Vondrákova probíhá 2x týdně (pondělí, pátek). Problém s povalujícími odpadky po neukázněné mládeži a bezdomovcích na těchto plochách řešíme každý týden.
  Vzhledem k míře nepořádku pošlu ještě dnes pracovníky údržby, aby plochu bývalého hřbitova uklidili.

  S pozdravem

  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  111
 • Dobrý den, ráda bych zhlédla náčrt (nárys) nového řešení křižovatky Vejrostova - Kubíčkova - Páteřní. Je (bude) někde zveřejněn? Děkuji za odpověď. Eva Fialová

  neděle, 25 červen 2017   Eva Fialová
  Vážená paní, 

  u této křižovatky teprve probíhá výběr zpracovatele příslušné projektové dokumentace ze strany Odboru dopravy MMB. Prověřením prostorových možností bylo rozhodnuto, že se bude jednat o světelně řízenou křižovatku.
   

  S pozdravem
  Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  93
 • Dobrý den, zajímalo by mě, zda je někde veřejně dostupný (na internetu) obsah projektů týkajících se nových staveb, rekonstrukcí, dopravních řešení atd. Např. v posledních Bystrckých novinách (6/2017) informuje pan starosta o přestavbě křižovatky Bystrcká-Kníničská a o tom, že v listopadu 2016 byly navrženy dvě varianty mimoúrovňové křižovatky. Jsou tyto varianty (a další podobné projekty) někde zveřejněny? Pokud ano, kde? A pokud nejsou, proč? Děkuji.

  pátek, 23 červen 2017   Vladimír Machaň
  Vážený pane,

  z hlediska dopravy jsou na stránkách města Brna zveřejněny koncepční materiály (mobilitabrno.cz). Nevím o tom, že by někde centrálně pro Brno byly zveřejněny souhrnné informace k připravovaným a probíhajícím dopravním stavbám.

  U křižovatky Kníničská-Bystrcká je situace komplikovaná tím, že se jedná o silnice II. třídy a ty jsou v majetku Jihomoravského kraje. Lví podíl finančních nákladů přestavbě křižovatky by tak nesl kraj. Brno nechalo na svoje náklady vypracovat technickou studii ,,Přehradní radiála – ulice Kníničská´´, která řeší i přestavbu této křižovatky. V rámci studie byly navrženy dvě varianty řešení křižovatky. Po projednání této studie příslušnými městskými částmi vstoupilo Brno do jednání s Jihomoravským krajem, kterému se však navržené řešení zdá megalomanské. Dopis hejtmana byl zveřejněn v květnovém čísle Bystrckých novin (http://bystrc.cz/bystrcke-noviny.html). Jelikož se navržené řešení přestavby křižovatky jeví jako neprůchodné, zadá Brno v nejbližších dnech vypracování nové technické studie křižovatky Kníničská-Bystrcká v redukovaném rozsahu. Na základě těchto informací se tak původní varianty řešení křižovatky z technické studie ,,Přehradní radiála – ulice Kníničská´´ jeví již jako překonané. Jestliže máte zájem o bližší informace ke studii ,,Přehradní radiála – ulice Kníničská´´, musíte se obrátit na zadavatele, město Brno, konkrétně Odbor dopravy MMB, oddělení koncepce dopravy.

  S pozdravem

  Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  69