Životní prostředí a zeleň, odpady
Rozbalit vše Sbalit vše
 • Dobrý den, budou se sázet stromy i u domu Kachlíkova 11,15 a dále . Děkuji Vojtěchová

  úterý, 11 prosinec 2018   Alena
  Dobrý den,

  od domu Kachlíkova 11 směrem k domu Kachlíkova 15 je do zeleného pásu k síti veřejného osvětlení vedena i kanalizace. Z toho důvodu zde stromy nelze vysadit.

  S pozdravem

  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  3
 • Dobrý den,již druhý rok se neodklízí listí za Fleischnerovou -lichou k Bystroušce.Loni jste napsali,že dodělávky budou z jara,ale firma pak nic již neuklidila- prostě prorostla tráva.Letos kolem vše sfoukáno,odklizeno,ale pás pod domy,v šířce asi 20m až k Bystrošce vůbec zase není sfoukán a odklizen.Listí lítá do domů při otevření dveří,brodíme se listím cestou k Albertu.Prosíme o nápravu.

  pátek, 30 listopad 2018   Eva
  Dobrý den,
  podzimní výhrab listí ještě neskončil, pracovníci údržby se museli věnovat zimní údržbě, nicméně jakmile počasí dovolí budou s výhrabem listí opět pokračovat.  To znamená, že i listí za Fleischnerovou lichou bude uklizeno v nejbližším možném termínu.

  S pozdravem

  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  27
 • Dobrý den, můžete vysvětlit proč se rekonstruuje chodník mezi domy Kuršova 8 a 10? Chodník ze zámkové dlažby, kterému víceméně vůbec nic nebylo? Žádná viditelná poškození, propadliny ani nic podobného? To už jste se na radnici totálně pomátli? V Bystrci je plno chodníků a komunikací, na které za posledních 30 let nikdo nesáhl. Pokud chcete příklad, tak hned vedlejší chodník podél Kuršove - starý popraskaný a zvlněný asfaltový chodník z dob socialismu. Můžete k tomu podat nějaké rozumné vysvětlení. Děkuji.

  čtvrtek, 22 listopad 2018   Martin
  Dobrý den,
  oprava a úprava chodníku nad domy Kuršova 8, 10 byla zařazena do Seznamu oprav a investic MČ Brno-Bystrc na rok 2018 na základě požadavků občanů z uvedené lokality. Hlavním důvodem byly především problémy se zimní údržbou způsobené nemožností odklizení sněhu radlicí mechanizmu zimní údržby vzhledem k přečnívajícím betonovým obrubníkům nad plochou chodníku a vzhledem k jeho zvlněnému povrchu, dále pak odvedení dešťové vody z povrchu chodníku.
  Probíhající oprava výše uvedený problém odstraní, navíc bude provedena výměna betonového žlabu po straně chodníku, obnova zábradlí a nevyhovující dešťové vpusti.
  Chodník podél ulice Kuršova je ve správě společnosti Brněnské komunikace, a.s.

  S pozdravem

   
  Ing. Yveta Bičanová, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  96
 • Dobrý den, proč nyní, v polovině listopadu, probíhá sečení trávy na veřejných prostranstvích? Z mého pohledu je to velké plýtvání penězi daňových poplatníků. Děkuji za odpověď.

  pondělí, 12 listopad 2018   Šárka S.
  Dobrý den,

  ve smlouvě s dodavatelskou firmou máme nasmlouváno celkem 5 pokosů za vegetační období. Vzhledem k letošnímu suchu, byly práce spojené s pokosem trávy během letních měsíců pozastaveny. To znamená že 2 pokosy nebyly vůbec provedeny, zde jsme naopak značně ušetřili. Nyní je dokončován na posledních dvou ulicích v pořadí 3. pokos, který je posledním pokosem před zimou. Tento pokos je důležitý k odstranění sušiny z léta, na jaře tak bude trávník dobře obrážet a růst, dále se sjednotí výška trávníků, protože ač se nezdá, na většině stinných a přistíněných místech tráva značně od léta povyrostla. S výškou úzce souvisí i to, že se pracovníkům zjednoduší podzimní výhrab listí. Ve vysoké trávě listí rychleji zahnívá a vyhrabává se velice obtížně.

  S pozdravem

  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  64
 • Dobrý den, chodím po různých sídlištích a závidím, jak třeba na Lesné, v Komíně či jinde mají pěkné prostředí. Po nedávném silném větru se všude odklízí listí, jen po Bystrci si lidé občas sami shrabou listí a dají jej do kontejnerů. A ráda bych se optala, zda i v Bystrci listí někdo bude odklízet, nebo je opravdu lepší pokud to jde, shrabat a dát do kontejneru? Děkuji za odpověď. Olga

  pátek, 09 listopad 2018   Olga
  Dobrý den,

  i v MČ Brno Bystrc se každoročně provádí podzimní a jarní výhrab listí. Podzimní výhrab započali pracovníci firem údržby zeleně dnešním dnem tj. 12.11.2018. Bude se postupovat po jednotlivých ulicích. Posléze proběhne strojní a ruční čištění komunikací silnic a chodníků od listí, plevelů a naplavenin.
  I když je většina listí již ze stromů spadaná, je zcela nemožné, naplánovat termín podzimního výhrabu listí v každé z ulic tak, aby bylo všechno listí ze stromů již opadané.  Z tohoto důvodu provádíme i již zmíněný jarní výhrab, který slouží k odstranění dopadaného listí z podzimu.

  S pozdravem

  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  80
 • Dobrý den, nejsem si úplně jistý, zda moje poznámka směřuje na ten správný odbor a zda je to vůbec záležitost městské části.Jedná se o výměnu sloupů pouličního osvětlení.Konkrétně na ulici Opálkova.Nepochopil jsem výměnu jako takovou, ale když už se něco renovuje a určitě to stojí nemalou částku, má se to udělat pořádně.Pochopil bych, že se dávají zpět původní svítidla, když jsou funkční.Nechápu ale, proč se tyto aspoň neutřou od špíny a prachu, když už se to dělá na několik desítek let.Vrcholem je svítidlo před domem Opálkova 2, které máme před oknem.Připomíná mi abstraktní obraz.Škoda, že zde není možnost přiložit foto.Zajímalo by mě,zda je za takovou práci někdo odpovědný a zda je možná nějaká náprava. Děkuji

  pondělí, 15 říjen 2018   Pavel Machač
  Dobrý den,

  provozovatelem veřejného osvětlení v městě Brně jsou Technické sítě Brno, a.s. Výměnu kabelů a stožárů veřejného osvětlení na ulici Opálkova pro ně provádí dodavatelsky firma UniCab s.r.o.
  Dle sdělení technického dozoru investora bude případné  očištění svítidel provedeno před předáním prací.

   
  Ing. Radek Bárta, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  58
 • JE TO HROZNY! Nekonečný každodenní hluk ze sekaček, lidé nemohou ani otevřít okna, vyspat se po noční směně, pořád se něco seká a řeže. Mělo by se to nějak korigovat, protože hluk už hraničí se šikanováním obyvatel na ulici Štouračova. Nebo alespoň dát lidem dopředu vědět, kdy se budou tyto hlučné práce konat, aby se mohli předem přizpůsobit . Děkujeme za řešení problému. Obyvatelé ulice Štouračová

  pátek, 12 říjen 2018   Roman
  Dobrý den,
  v ulici Štouračova se tráva kosila pouze 2 dva dny (08.10.-09.10.2018), před tím se skoro 3 měsíce nekosilo, tyto práce byly pozastaveny z důvodu sucha, kdy tráva ani nerostla.  Hluk nejspíše souvisí s úpravou zeleně v areálu MŠ Štouračova. Probíhá zde probírka zdravotně závadných dřevin a prořezávky keřových skupin. Jedná se o  jednorázovou akci a již příští týden budou práce související s hlukem končit.
  S pozdravem

  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  127
 • Dobrý deň, 1. bolo by možné nevykosiť všetky stromy semenáče. Na niektorých miestach stromy chýbajú a výrastli by zadarmo.(napríklad popri šaline medzi zastávkami Kubíčkova a Ečerova. 2. Veľké množstvo stromov vysadených mestskou časťou neprežilo letné horúčavy. Plánuje sa zabezpečiť zavlažovanie pre nové stromy posadené v ďalšom roku? Ďakujem.

  sobota, 29 září 2018   Liptáková
  Dobrý den,
  přilehlou zeleň v okolí tramvajového tělesa spravuje Dopravní podnik města Brna, a.s. tzn., že veškerou údržbu včetně kosení si zajištují sami.  Doporučuji se proto v této věci dotazovat přímo na Dopravní podnik města Brna. Výsadby nesmí narušovat ochranné pásmo dráhy.
  Na většinu uhynulých výsadeb, zejména těch loni vysazených, má městská část záruční dobu, takže budeme uplatňovat jejich plnohodnotnou výměnu. U nově vysazených stromů je každoročně zajištěna zálivka, která probíhá v období květen-říjen.

  S pozdravem

  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  39
 • Dobrý den,chci se zeptat jak je to s pálením klestí a zahradního odpadu,bydlíme na Černého a okna a balkóny máme nad údolí kde ze zahrádek neustále stoupá dým bezohledných zahradkářů,kteří vše co nepotřebuji jednoduše spalují.vzniklý dým nám prochází celým domem.Tato situace je na denním pořádku skoro každý den.Nedalo by se s tím něco dělat?

  pátek, 21 září 2018   Luděk
  Dobrý den,

  dle vyhlášky statutárního města Brna č. 19/2017, kterou se stanovují podmínky pro spalování suchých rostlinných materiálů ve statutárním městě Brně je spalování suchého rostlinného materiálu zakázáno v neděli a státem uznávaný svátek a dále v době vyhlášení vzniku smogové situace.  V Brně-Bystrci je dle přílohy této vyhlášky pálení suchého rostlinného materiálu v otevřeném ohništi za účelem jeho odstranění povoleno celoročně od pondělí do soboty od 8:00 do 20:00 hodin. Dle § 16 odst. 4 zákona č. 201/2012 Sb., o ochraně ovzduší, ve znění pozdějších předpisů lze v  otevřeném ohništi spalovat jen suché rostlinné materiály neznečištěné chemickými látkami. Pokud by tedy docházelo ke spalování mimo povolenou dobu nebo jiných než povolených materiálů, jednalo by se o porušení vyhlášky statutárního města Brna nebo zákona o ochraně ovzduší.
  V případě zjištění jakéhokoliv závadného pálení je třeba obrátit se na městskou policii, a to přímo v době, kdy k pálení dochází. Hlídka MP na místě pořídí fotodokumentaci, sepíše úřední záznam o zjištěném přestupku a následně předá věc k dořešení na náš odbor.
  S pozdravem
   
  Alena Kallasová, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  99
 • Dobrý den, již delší dobu se rekonstruuje silnice na Ečerove a tím je spojena nutnost pro všechny obyvatele horní Bystrce chodit tamním podchodem. Podchod byl vybudován právě pro bezpečnost lidí a to hlavně dětí, které mnohdy běhají přes frekventovaný přechod neopatrně. Jelikož zde sama každý den několikrát projdu s dětmi vím, že podchod je neudržován a je nehezký, proto vznikl jistý nápad - dále projekt. Projekt by spočíval v uskutečnění odpolední akce zvané Graffiti jam - po předchozí domluvě by byla stanovena témata Graffitů (nápisy Ečerova, Bystrc, dále obrázky, které vystihují Bystrc - parník, kotva na přístavišti apod.) a byli by pozváni šikovní "malíři", kteří se Gaffiti věnují dlouhodobě. Cíl projektu : •Atraktivita místa •Děti i dospělí by místo rády vyhledávali a rádi zde procházeli, tím by nepřecházeli tak často přes přechod = větší bezpečnost •Jedinečná šance originálně zútulnit jinak nehezké a obyčejné místo nízkonákladavou akcí •Předejítí vandalismu (zdi by již pomalované byly :)) Na koho se Prosím v této věci mohu obrátit? Je vůbec tento projekt reálný? Pokud se podchod v nejbližší době bude rekonstruovat je možné tento projekt uskutečnit poté? Děkuji Pospíšilová

  čtvrtek, 20 září 2018   Pospíšilová
  Dobrý den,

  městská část nemá námitek ke zútulnění podchodu  Graffiti výzdobou, zejména pokud bude Bystrci tematicky blízká. Podmínky případné realizace je však nutné projednat se správcem podchodu Ečerova, kterým jsou Brněnské komunikace, a.s. Odpovědným pracovníkem v této věci je pan Masařík. Kontaktní e-mail: masarik@bkom.cz     

   
  Ing. Radek Bárta, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  94
 • Dobrý den, rád bych se zeptal proč se nečistí nové parkoviště těsně pod hřištěm na ulici Nad Dědinou? Stojí zde auta, která zarůstají trávou a zbytečně zabírají místo. Také bych rád připomněl výrok pana starosty, že po ukončení stavby Panorama stavební firma slíbila, že kompletně opraví a zvětší hřiště, které nad tímto parkovištěm je, nemluvě o tom, že by si toto hřiště zasloužilo oplotit směrem na parkoviště.

  neděle, 09 září 2018   Vlasta
  Vážený pane,

  komunikace v OS Panorama nebyly zatím majetkově převedeny ze stavebníka na město Brno. Zimní a letní úklid těchto komunikací městská část Brno-Bystrc neprovádí. Pokud k čištění těchto komunikací v minulosti došlo, jednalo se vždy o čištění na náklady stavebníka. Podle našich informací má stavebník snahu komunikace městu předat do konce tohoto roku.

  Stávající sportoviště se zvětšovat nebude, není to prostorově možné. Stavebník však vybudoval zcela nové dětské hřiště vedle ulice K jelenici, které již bylo předáno do veřejného užívání. Zaplocení sportoviště směrem k parkovišti by mělo být provedeno  do konce letošního roku.
   
  Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  60
 • Dobrý den, v Bystrckých novinách jsem se v rozpisu čistění ulic dočetla ,že ulice Hvozdecká a Chudčická č.10,12,15-21 se nečistí i když se v roce 2016 čistily a z jakého důvodu se nečistí. Dále se ptám, kdy se bude stříkat tráva na chodnících sídliště Kamechy, když se v minulosti stříkala. Jana

  pondělí, 27 srpen 2018   Jana
   

  Vážená paní,
   

  uvedené úseky komunikací stále nebyly majetkově převedeny ze stavebníka na město Brno. I nadále tak platí, že zimní a letní úklid těchto komunikací městská část Brno-Bystrc neprovádí. Pokud k čištění těchto komunikací v minulosti došlo, jednalo se vždy o čištění na náklady stavebníka.

   
  Plevel v chodnících v naší správě byl v souladu se smlouvou na údržbu mechanicky odstraněn v měsíci srpnu. U chodníků majetkově nepřevedených platí to stejné, co je popsáno výše.
   

  Závěrem jen dodám, že je v našem zájmu, aby všechny komunikační plochy byly převedeny na město a mohla tak být zahájena jejich řádná údržba. Jedná se však o vztah stavebník-město Brno, městská část se tohoto procesu nijak neúčastní. Nikdo kompetentní nám ani nebyl schopen sdělit předpokládaný termín převodu.

   

    Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy

   

   

  Zobrazení :  48
 • Dobrý den.Můj dotaz je ohledně neůnosných podmínkách chodců na dvou místech v městské části Brno-Bystrc.V prvním případě jde o bezpečnost chodců na Brněnské přehradě na ulici Přístavní v úseku od restaurace Jednička,ale hlavně od parkoviště po přehradní hráz,kde neexistuje chodník a chodci se pohybují po frekventované vozovce na nepřehledném místě s auty a cyklisty a ještě k tomu po jedné straně obousměrně.Z jakeho důvodu není léta v této dá se říci nejvíce chodci využívané trasy chodník.Místa pro jeho zbudovaní je tam dost.Nebo vadí žulové patníky?Čeka se až se stane nějaký vážný úraz?Zabýva se někdo touto situací a jak? V druhém případě nejde sice o život,ale způsobení si úraz určitě ano.Jedná se o úsek chodníku nebo cesty kolem řeky Svratky po straně fotbalového hřiště a to od mostu pro pěší u přestupního uzlu Zoologická zahrada po zelený most do Kníniček. Po cestě se nedá normálně chodit(hrboly,díry,kořeny,kaluže),natož jet s kočárkem nebo na kole.Jak to že úsek od mostu po hřiště pro děti vybudovaný Lídlem opravit šel a dále ,kde je cesta v daleko horším stavu se oprava neprovedla.Proč se opravují cesty a chodníky kde skoro nikdo nechodí a ne tato frekventovaná vycházková a spojovací cesta s přehradou a Kníničkami?Předem děkuji za odpověd

  neděle, 26 srpen 2018   Hrdlička Jiří
   

  Vážený pane,
   

  oprava komunikace podél pravého břehu Svratky je naší prioritou. Značná část této komunikace se však nachází na pozemku Povodí Moravy. Jelikož nemáme k dispozici žádné dokumenty, které by potvrzovaly, že vlastník komunikace je odlišný od vlastníka pozemku, nemůžeme za této situace komunikaci opravit (s ohledem na rozpočtová pravidla). Požádali jsme město Brno o koupi či směnu dotčeného pozemku od Povodí Moravy již v roce 2016. K dnešnímu dni nedošlo v této věci k posunu. Z úrovně městské části nemůžeme s Povodím Moravy jednat. Nechali jsme zatím opravit první úsek od lávky k Dostě, kde nejsou tyto majetkové problémy.

   

  Chybějící chodník ke hrázi je problém, k jeho řešení se město Brno v minulosti nemělo kvůli komplikovanému profilu a šířce terénu, a také vedení veřejného osvětlení (opěrné zdi, přeložky). Magistrát města Brna, Odbor územního plánování a rozvoje, nechal loni zpracovat územní studii Přístavní, kde by měl být navržen i chybějící chodník. S bližším dotazem se proto musíte obrátit na OÚPR MMB. Městská část Brno-Bystrc nedisponuje takovými finančními prostředky, aby stavbu takového rozsahu realizovala vlastními silami. Nehledě na to, že se jedná o rekreační lokalitu celoměstského významu.

   

  S pozdravem
   
  Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  146
 • Dobrý den. Na ulici Štouračova před domem č.20 je narostlý vzrostlý strom(keř).Je to nějaký žloutek,nevím přesně,jak se to jmenuje. Strom už leze nájemníkům do balkonu a ovoce z něho padající dělá každý rok čím dál větší nepořádek na chodníku.Nehledě na to,že je to rozšlapané a kluzké. Bylo by vhodné,pokud by bylo možno tento keř odstranit?Děkuji za odpověď.

  pondělí, 20 srpen 2018   Jana
  Dobrý den,
   

  na základě Vašeho podnětu dřevinu posoudíme při místním šetření pro povolování zásahů do zeleně a zajistíme zásah dle zjištěného stavu a potřeby (kácení, případně ořezání).

  S pozdravem


  Alena Kallasová, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  95
 • Původní vaše odpověď: pokos na ulici Laštůvkova byl zahájen již v pátek 18.05.2018 a o víkendu byl pouze dokončován. Bylo to z důvodu, že tráva zde již byla přerostlá a požadavky od občanů na její rychlé posečení opakované. S dodavatelskou firmou však bylo dohodnuto, že ráno bude prováděn pouze odvoz vyhrabané trávy a sečení bude zahájeno nejdříve v 9:00, kdy je již většina obyvatel vzhůru. Omlouváme se za způsobené nepříjemnosti, ale v tomto případě jsme upřednostnili většinový požadavek. Nový dotaz: vzhledem k velkému suchu, kdy se ani trávě nechce růst, opětně v sobotu 18.8. se kosí, akorát nevíme co. Sekačka rámusí od 7 hodin, u benzínové nemůže vzniknout jiskra? Takže co se kosí a proč zase o víkendu a ne v pracovní dny? Děkujeme za vyjádření.

  sobota, 18 srpen 2018   Daša
  Dobrý den,

  v souvislosti s Vaším dotazem nám bylo dodavatelskou firmou pro údržbu zeleně sděleno, že o víkendu dne 18.8.2018 v Laštůvkově ulici z jejich strany žádný pokos prováděn nebyl. V takovém případě je vždy lepší pořídit fotodokumentaci, abychom se vyvarovali případného tvrzení proti tvrzení. Důvodem proč pracovníci procházejí travnaté plochy se strunovými sekačkami je zejména skutečnost, že zdejší trávníky jsou plné plevelů, jejichž květy působí na mnoho obyvatel sídliště jako silný alergen, ale především proto, že dochází k jejich vysemeňování a rozšiřování do okolí. I v souvislosti se zákonem o rostlinolékařské péči je správce pozemku povinen zabránit vysemeňování a rozšiřování plevelů. Ke vzplanutí porostu od jiskry dojít nemůže. Jednak je příliš nízký a hlavně jsou všechny používané sekačky a křovinořezy ve výfukové části vybaveny speciálním filtrem, který zabraňuje vylétávání jisker.

   

  S pozdravem

   

  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy

  Zobrazení :  48
 • Dobrý den, včera, 16.8.2018 v oblasti ulic Fleischnerova, Ečerova, Kachlíkova proběhlo sekání trávy kolem obrubníků chodníků a vyfoukání veškerého odpadu na chodník. Proč nebyl proveden bezprostřední úklid chodníků ? Proč se mají chodci brodit v tomto prachu a špíně, bez ohledu na zbytečnost této akce při letošním suchu ? S pozdravem, LPi.

  pátek, 17 srpen 2018   LPi
  Dobrý den

   

  Dne 16.08.2018 prováděla dodavatelská firma na ulici Fleischnerova v souladu se smlouvou o dílo letní údržbu chodníků (mechanické odstraňování přerostlého drnu). Dle sdělení jednatele firmy došlo během práce k závadě na mechanizaci, kterou se nepodařilo do konce pracovní doby odstranit. Proto nebylo provedeno konečné přemetení chodníku. Řidič musel odstavit vozidlo do garáží a úklid byl dokončen dne 17.08.2018  po namontování nového náhradního dílu a zprovoznění mechanizace.

  Letní údržba chodníků na ulicích Kachlíkova a Ečerova byla prováděna v jiných dnech a kompletní úklid na obou ulicích byl vždy dokončen v průběhu pracovní doby.    Ing. Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy

  Zobrazení :  28
 • Dobrý deň, bolo by možné zlepšiť dopravné značenie na ulici Kubíčkova? Pri vjazde na ulicu je Zákaz vjazdu nákladných vozidel MIMO zásobovania. Takto pred MAXom v 90 stupňovej zákrute končia kamióny smerujúce do Billy. Približne raz za mesiac tu nejaký chudák cúva. Ďakujem.

  čtvrtek, 16 srpen 2018   kubickova
  Vážená paní,
   

  jistě není žádoucí, aby zde docházelo ke zbytečnému couvání nákladních vozidel. Část nájemců Maxu je sice zásobována zezadu (od ul. Páteřní), část ale musí být zásobována zepředu (od ul. Kubíčkova), právě kvůli jednosměrné komunikaci Kubíčkova.
   

  Zakázat tak vjezd všech nákladních vozidel do ul. Kubíčkova nelze. Nemyslím si ani, že další informativní značení by mohlo zabezpečit to, aby zamýšlená nákladní vozidla na ul. Kubíčkova vůbec neodbočila. Řidiči, kteří tam chybně vjedou zde jedou poprvé a směřuje je tam navigace. Za této situace není reálné předpokládat, že budou ještě koukat po případných informativních cedulích.

   

  S pozdravem


  Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  30
 • Vážený pane starosto, reaguji na Vaši odpověď, zveřejněnou zde na foru, ohledně "fázového" čištění ulic v Bystrci. Ve vaši odpovědi uvádíte: "Dá se pak očekávat, že vysoutěžená cena za takovou službu bude vyšší, neboť pro realizační firmu by to znamenalo mít v Bystrci zároveň větší množství techniky a osob." Bohužel se Vám již v předchozích dotazech snažili obyvatelé sdělit jistou informaci, tedy zkusím to říci já ještě jednou, jinak. Není důvod, aby vysoutěžená cena byla vyšší, nebo aby zde bylo větší množství techniky. Již v minulých příspěvcích se Vám obyvatelé snažili sdělit, že ve zmiňovanou dobu již žádná technika beztak ve zmiňovaných ulicích NENÍ. Firmy pohodlně stíhají. Jde tedy jen o to upravit dobu uzavírky k reálnému času úklidu. A pokud je úklid kontrolován Vaším pracovníkem, jak bylo uvedeno v minulých příspěvcích, pak tomuto dá jistě zapravdu. Mimochodem za posledních několik úklidů jsem neviděla nikoho nic kontrolovat. A co jsem se bavila na ulici, tak s kým jsem zatím mluvila, nikdo nikdy nikoho neviděl. Dále ve Vašem sdělení ke špatné práci pi. Bičanové uvádíte: "Jakmile jsme získali relevantní informace, ihned jsem je zveřejnili." Chcete tedy říci, že první relevantní informaci o takových významných omezeních obdržela paní Bičanová, resp. MČ Bystrc, od Brněnských komunikací až s takovým zpožděním, až když se dávno stavilo? Děkuji

  pondělí, 13 srpen 2018   Blanka
   

  Vážená paní,
   

  z pověření pana starosty, který čerpá řádnou dovolenou odpovídám na Váš dotaz.

  V předchozí odpovědi byl popsán postup prováděných prací. Po ručním předčištění se pracovníci přesunou na další ulici, zametací vůz se na předčištěnou komunikaci nedostane hned, i z důvodu dříve popsaného odvozu smetků na skládku, po vyčištění smetákem následuje kropící vůz, který také musí někde nabrat vodu. Po vyčištění musí být komunikace zkontrolována zaměstnancem ÚMČ a až poté mohou být odstraněny značky. Blokové čištění bývá využíváno i k obnově dopravního značení nebo k vyčištění kanálových vpustí. Někdy je možné požadavkům občanů vyhovět, jako když byl posunut začátek čištění ze 7 na 8 hodin, někdy vyhovět nelze.

   

  Každé blokové čištění je odpovědným pracovníkem kontrolováno za přítomnosti mistra úklidové firmy, aby mohly být operativně vyřešeny případné nedodělky. Vzhledem k územnímu rozsahu čištěných ulic tento pracovník ulice neprochází pěšky, ale využívá k tomu automobil. Zaměstnanci ÚMČ však nenosí žádný stejnokroj, a tak si takového pracovníka úřadu ani nemusíte všimnout. Stejně tak jsou ve stejný den projížděny všechny ulice, kde byly umístěny značky na další blok a všechny tyto značky jsou odpovědným pracovníkem vyfotografovány. 

   

  Co se týče dopravního omezení na ul. Vejrostova, tak ještě jednou opakuji, že veškeré relevantní informace, které jsme dostali na vědomí jsme bez prodlení zveřejnili. Dopravní omezení takového rozsahu se projednávají za přítomnosti zástupců OD MMB, PČR, DPMB apod. A ne zřídkakdy mají dotčené orgány k navrženému dopravnímu značení připomínky, výkresy jsou předělávány a pak musí být ještě schváleny předepsaným úředním postupem. Mezitím je již vysoutěžená realizační firma, a ta má zase smluvní termíny, které musí dodržet. Takže reálně nejsou tyto akce povolovány s velkým předstihem.

   
  Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy
   

  Zobrazení :  45
 • Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak bude zajištěn příjezd pro složky IZS na níže uvedené ulice, během uzavření příjezdů ulic Ečerova, Fleischnerova, Ondrouškova v době od 8 do 14 hodin, v důsledku opravy ul. Vejrostova a zda již byly zmíněné složky o tomto uzavření informovány? Děkuji

  pondělí, 13 srpen 2018   Yvetta
  Vážená paní,

   

  uvedenou uzavírku nepovoloval ÚMČ Brno-Bystrc, ale odbor dopravy MMB. S detailními dotazy k organizaci dopravy se proto musíte obrátit přímo na odbor dopravy MMB.

   

  Obecně platí, že o uzavírkách jsou informováni PČR, Hasičský záchranný sbor JMK, Zdr. záchranná služba JMK, Městská policie a SAKO, podle situace pak i DPMB a Česká pošta.

   

  S pozdravem

   
  Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  78
 • Ráda bych dala podnět na přidružení městské části Bystrc do akce Brna střed - adopce zeleně. Na jednu stranu sice občané platící daně za udržování veřejné zeleně díky tomu dobrovolně poskytují své čtvrti charitu, na druhou stranu nikdo lépe nedokáže posoudit a upravit okolí svého domu než lidé, kteří v něm dlouhodobě žijí. Je to proto velmi dobrý objekt, ze kterého obě strany získávají (resp. z něj více získá město než občan - investor). http://www.brno-stred.cz/adoptujte-si-kousek-zelene-v-brne-stred

  sobota, 11 srpen 2018   Lenka Svorová
  Dobrý den,
   

  dle získaných informací adopční program pro veřejnou zeleň, kterou schválila rada městské části Brno-střed funguje velmi krátce respektive od března letošního roku. Městská část Brno- Bystrc nemá bližší informace o tomto projektu. Adopční program je teprve v začátcích a otázkou zůstává, zda se tento způsob péče o zeleň u veřejnosti osvědčí a bude fungovat.

  Až po této zkušenosti lze uvažovat o nějakém přidružení ze strany městské části Bystrc.

  S pozdravem

  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy

  Zobrazení :  65