Životní prostředí a zeleň, odpady
Rozbalit vše Sbalit vše
 • Dobrý den. Plánuje se odstranění spadlého suchého stromu po poslední bouřce nebo se čeká až ho země vstřebá a vznikne z něj uhlí? Před domem Kuršova 2. To že je z větší části uschlý bylo zřejmé už dlouho předtím.

  pondělí, 14 srpen 2017   Honza
   Dobrý den,

  vyvrácených a spadlých stromů, stejně jako popadaných větví je po poslední silné bouřce více. Odstraňují se postupně podle pořadí naléhavosti, nejdříve ty které omezují průjezd vozidel nebo průchod chodců a následně i ty na volných plochách. Vrba v trávníku před domem Kuršova 2 bude odstraněna do konce tohoto týdne.


  Ing.Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  41
 • Dobrý den. V přístřešku na popelnice na ulici Heyrovského 9 byly odcizeny 2 popelnice. 3 víka od popelnic jsou na střeše přístřešku, tedy jedna popelnice je bez víka a vydává zápach. Okolo popelnic je strašný nepořádek. Odpadky jsou i na silnici u přístřešeku. Kdo to má uklízet !?! Nedávno mi proběhla pod nohama půlmetrová krysa. Prosím zjednejte nějaké řešení. Děkuji.

  úterý, 08 srpen 2017   Zdenka Barabášová
  Dobrý den,
  rozmísťování kontejnerů a jejich vývozy zajišťuje v celém Brně Odbor životního prostředí MMB, konkrétně oddělení odpadového hospodářství. Odpovědný pracovník je pan ing. Miroslav Hudec, kontakt, tel.: 542174573, e-mail: hudec.miroslav@brno.cz. Požadavek na chybějící popelnice u domu Heyrovského 9 mu zašleme, ale příště jej v zájmu urychlení nápravy můžete kontaktovat přímo.
  Úklid kontejnerových stání si zajišťují vlastníci přilehlých domů, kteří tato stání využívají k odkládání komunálního odpadu.
  Situaci s výskytem potkanů prověříme a pokud budou na veřejné ploše okolo domu nalezeny známky jejich přítomnosti (otvory v zemi), necháme provést cílenou deratizaci.

  Ing. Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  28
 • Dobrý den, nerozumím intervalům sekání trávy - do května chodíme vysokou 1,5m trávou /neseče se /,v červnu máme posekáno 3x za měsíc /proč ? - ohňostroje ?/, od června opět se neseče ......když se poseče,firma trávu dá na hromadu a nechá ji tam i týden hnít - to je smrad a pod hromadou je zničená tráva /výběh Valouškova,nad paneláky Větrná 3,5/.

  pondělí, 31 červenec 2017   Hana
  Odpověď v řešení. 
  Zobrazení :  78
 • Dobrý den, je potřeba uklidit starou dálnici - od hospody Veslo na přehradě po mosty pod Akátem - lidé ,co chodili k zaparkovaným autům v době ohňostrojů ji využívali jako záchody a odhazovali odpadky /tácky od jídla,plastové kelímky,láhve atd./ U tramvajového mostu nahoře na staré dálnici jsou rozházeny odpadky ukradené z Ekodvoru /železo,hliník,plasty..../.

  pondělí, 31 červenec 2017   Hana
  Dobrý den,

  plochy u Staré Dálnice jež uvádíte, spravují a údržbu zde provádí Brněnské komunikace, a.s., Váš dotaz jim tímto předáváme. Rozházené odpadky elektrošrotu u tramvajového mostu jsou již nahlášeny k odvozu jako černá skládka.

  S pozdravem


  Ing. Nicole Provazníková odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  78
 • Dobrý den, ráda bych věděla proč se vyměnila firma na sekání trávy. Teď je to hrůza. jeden den přijede mašina poseká jen místy a za týden potom chlapi se strunovkama a ti jen jak se jim asi chce. Kolem obrubníku vůbec , schodiště z Kachlíkovi ulice do parku taky ne(chápu že se v zimě na nich neodklízel sníh), ale nevím proč se v létě nemohou udržovat ,to se potom můžou zrušit protože se po nich nebude moci chodit.Před tím firma neměla tolik zaměstnanců a stíhala teď jsem tuto firmu viděla na ulici jen 2x. Děkuji za odpověď Jitka

  pondělí, 31 červenec 2017   Jitka Červená
  Dobrý den,

  k výměně došlo na základě ukončení činnosti předchozí firmy odchodem jednatele do důchodu. Jelikož se velká mašina nedostane do míst jako jsou svahy, okolí vzrostlých keřů atd., musejí pracovníci posléze tyto plochy dosekávat strunovými sekačkami. Ovšem ne za týden jak uvádíte, ale ve snaze den následující, při nepřízni klimatických podmínek max. do 3 dnů. Schodiště na ulici Kachlíkova bude v nejbližších dnech ošetřeno chemickým postřikem proti odstranění plevelů.
   
  S pozdravem 

  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  77
 • Dobrý den, chtěla bych se zeptat, proč ještě není posekaná tráva na ulicích Hvozdecká, Chudčická a Chvalovka, když na Kavčí, Vlaštovčí a Křepelčí je již posekaná aspoň 14 dní. Děkuji

  sobota, 15 červenec 2017   Jana
  Dobrý den,

  ÚMČ Bystrc zajištuje v rámci údržby veřejné zeleně pokos trávy v sídlišti Kamechy pouze na těch travnatých plochách, které má ve své správě, tj. Kavčí, Vlaštovčí a Křepelčí.
  Pokos trávy v ulicích Hvozdecká, Chudčická a Chvalovka, zajištuje Veřejná zeleň města Brna. Po obdržení Vašeho dotazu, byli námi telefonicky vyzváni, aby pokos na již zmíněných ulicích provedli v nejbližším možném termínu.

  S pozdravem

  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  53
 • Dobrý den, chtěla bych se zeptat, proč není vůbec uklízeno schodiště na ul. Adamcova. Není udržován pořádek na schodišti ani v zimě, kdy na schodech bývá sníh, ani v jiném ročním období. Je zarostlé trávou , povaluje se tam spousta odpadků a nedopalků od cigaret. Toto místo se stalo oblíbeným i mládeží, která po sobě zanechává vše, co jim odpadne od ruky. Schodiště je frekventované místo a není používané jen občany okolních domů . Chodí tudy do sportovního zařízení Sportmax a lidé bydlící na ul. Štouračova i Vrbovecká. Ještě bych se chtěla i zeptat, kdo má na starost udržování okolí potoka Vrbovec pod ul. Štouračova a Vrbovecká. Potok je na mnoha místech zanesený, ucpaný a břehy jsou zarostlé. Vypadá to tam jako v džungli. Dříve bývaly břehy potoka pokosené , dnes není potok vidět.

  středa, 28 červen 2017   Miluše Chovanová
  Dobrý den,

  schodiště mezi domy Adamcova 5 a 7 je od začátku výstavby vedeno jako účelová komunikační plocha pouze pro obyvatele Adamcovi ulice. Důvodem je i skutečnost, že pouze menší část schodiště se nachází na obecních pozemcích a větší část na pozemku ve vlastnictví SVJ Adamcova 5. Není ani příliš logické, proč by schody používali obyvatelé Štouračovi a Vrbovecké ke vstupu do Sportmaxu, když se tento vstup nachází ze spodní strany objektu, tedy pod schodištěm. Situaci na obecních pozemcích prověříme, ale provádět údržbu soukromé části schodiště není v naší kompetenci.
  Potok Vrbovec včetně břehů je ve správě vlastníka, tedy Lesů české republiky, oblastní správy toků. Lesy pravidelnou údržbu formou několika pokosů během vegetačního období neprovádí. Pouze jednou za několik let provádí kompletní vyčištění koryta včetně odstranění náletových břehových porostů.

  Ing.Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  61
 • Dobrý den, mám dotaz zda se provádí kontrola parku u Společenského centra (bývalý hřbitov). V parku jsou přeplněné odpadkové koše (převážně krabicemi od vína), nepořádek kolem košů, po celém parku rozházené pet lahve, papíry, igelity, hadry, polštáře - srocují se zde bezdomovci a jiní opilci. Hlasitými a vulgárními projevy obtěžují také obyvatele v přilehlých ulicích Vondrákova. Na pomníku je umístěna pet lahev s otevřeným pivem, výzdoba na pomníku chybí, pouze jsou různě rozházené "trikolory". Celý park je v neutěšeném stavu - po zemi jsou popadané suché větvičky a to včetně cest - bylo by třeba zajistit pročištění celého parku. Je to velká škoda, že toto místo je v tak neutěšením stavu. Děkuji za zajištění nápravy.

  úterý, 27 červen 2017   Maštalířová Danuše
  Dobrý den,

  vývoz odpadkových košů a úklid ploch na ploše bývalého hřbitova na ul. Vondrákova probíhá 2x týdně (pondělí, pátek). Problém s povalujícími odpadky po neukázněné mládeži a bezdomovcích na těchto plochách řešíme každý týden.
  Vzhledem k míře nepořádku pošlu ještě dnes pracovníky údržby, aby plochu bývalého hřbitova uklidili.

  S pozdravem

  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  103
 • Dobrý den, ráda bych zhlédla náčrt (nárys) nového řešení křižovatky Vejrostova - Kubíčkova - Páteřní. Je (bude) někde zveřejněn? Děkuji za odpověď. Eva Fialová

  neděle, 25 červen 2017   Eva Fialová
  Vážená paní, 

  u této křižovatky teprve probíhá výběr zpracovatele příslušné projektové dokumentace ze strany Odboru dopravy MMB. Prověřením prostorových možností bylo rozhodnuto, že se bude jednat o světelně řízenou křižovatku.
   

  S pozdravem
  Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  79
 • Dobrý den, zajímalo by mě, zda je někde veřejně dostupný (na internetu) obsah projektů týkajících se nových staveb, rekonstrukcí, dopravních řešení atd. Např. v posledních Bystrckých novinách (6/2017) informuje pan starosta o přestavbě křižovatky Bystrcká-Kníničská a o tom, že v listopadu 2016 byly navrženy dvě varianty mimoúrovňové křižovatky. Jsou tyto varianty (a další podobné projekty) někde zveřejněny? Pokud ano, kde? A pokud nejsou, proč? Děkuji.

  pátek, 23 červen 2017   Vladimír Machaň
  Vážený pane,

  z hlediska dopravy jsou na stránkách města Brna zveřejněny koncepční materiály (mobilitabrno.cz). Nevím o tom, že by někde centrálně pro Brno byly zveřejněny souhrnné informace k připravovaným a probíhajícím dopravním stavbám.

  U křižovatky Kníničská-Bystrcká je situace komplikovaná tím, že se jedná o silnice II. třídy a ty jsou v majetku Jihomoravského kraje. Lví podíl finančních nákladů přestavbě křižovatky by tak nesl kraj. Brno nechalo na svoje náklady vypracovat technickou studii ,,Přehradní radiála – ulice Kníničská´´, která řeší i přestavbu této křižovatky. V rámci studie byly navrženy dvě varianty řešení křižovatky. Po projednání této studie příslušnými městskými částmi vstoupilo Brno do jednání s Jihomoravským krajem, kterému se však navržené řešení zdá megalomanské. Dopis hejtmana byl zveřejněn v květnovém čísle Bystrckých novin (http://bystrc.cz/bystrcke-noviny.html). Jelikož se navržené řešení přestavby křižovatky jeví jako neprůchodné, zadá Brno v nejbližších dnech vypracování nové technické studie křižovatky Kníničská-Bystrcká v redukovaném rozsahu. Na základě těchto informací se tak původní varianty řešení křižovatky z technické studie ,,Přehradní radiála – ulice Kníničská´´ jeví již jako překonané. Jestliže máte zájem o bližší informace ke studii ,,Přehradní radiála – ulice Kníničská´´, musíte se obrátit na zadavatele, město Brno, konkrétně Odbor dopravy MMB, oddělení koncepce dopravy.

  S pozdravem

  Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  59
 • Dobrý den, na hřišti u domů Kuršova 2 a 4 někdo na hřišti rozbil basketbalový koš, bylo by možné jej opravit? Děkuji

  úterý, 13 červen 2017   Jana
  Dobrý den,

  děkujeme za upozornění. V tomto případě se jedná o neopravitelné rozlomení celé plastové desky, na které je koš uchycen. Výměnu zajistíme v co možná nejkratším termínu.

  Ing. Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  105
 • Dobrý den, prosím o informaci, kdo a jaké stranické příslušnosti rozhodl a schválil umístění značek zákaz vstupu se psem v prostoru celého kopce mezi chodníkem vedle gymnázia Vejrostova a školek na Kachlíkové. Děkuji.

  pondělí, 12 červen 2017   Pavla
  Dobrý den,  

  lokalita je uvedena v příloze č.2 „Vymezení prostorů kam je vstup se psy zakázán“  obecně závazné Vyhlášky statutárního města Brna č. 9/2017 o pravidlech pro pohyb psů.

  Každou obecně závaznou vyhlášku schvaluje na svém jednání zastupitelstvo příslušné městské  části a následně zastupitelstvo města Brna. Stranickou příslušnost jednotlivých členů zastupitelstva lze dohledat na webových stránkách.


  Ing.Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  104
 • Dobrý den, firma, která provádí sečení trávy na ulici Kuršova , blok nad ulicí Lýskovou , trávu posekala ale neshrabala a neodvezla. Na trávnících zůstaly chuchvalce trávy , které uschly.Včera odpoledne a v noci na ytto chuchvalce pořádně zapršelo, je horko a ta tráva tam začíná zahnívat. V loni bylo to samé. Když to takhle udělají ještě párkrát, tak nám mezi domy žádná tráva neporoste. Prosím odpovězte mi přímo co se s tím provede. Má firma za povinnost trávu shrabat a uklidit ?Přečetla jsem si některé odpovědi na předchozí dotazy. Ale nic povzbudivého z toho nevyplynulo. Děkuji za odpověď.

  středa, 31 květen 2017   Kulková
  Dobrý den, 

  výhrab trávy na ulici Kuršově již započal, dle informací jsou vyhrabané předzahrádky. Zbytky posekané trávy v okolí domů budou pracovníci dohrabávat v nejbližších dnech.


  S pozdravem,


  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  55
 • Dobrý den, prosím o informaci, kdy bude proveden ořez keřů šeříků a zlatého deště apod? Každý rok se setkáváme se špatným načasováním ořezu (vegetační klid na konci zimy) a proto mnoho těchto keřů nekvete tak jak by mohlo. Správně má být ořez u těchto keřů proveden po odkvětu. Děkuji za odpověď.

  úterý, 30 květen 2017   jana
  Dobrý den,

  máte pravdu v tom, že nejlepší doba pro řez zlatice lidově „zlatého deště“ je nejvhodnější, těsně po odkvětu. Současně je to však i doba nejintenzivnějšího růstu trávy, kdy veškeré kapacity dodavatelských firem jsou zaměřeny na její sečení. V době vegetace se zaměřujeme zejména na tvarování živých plotů a všechny ostatní řezy keřů jsou prováděny v době vegetačního klidu, kdy je pro tuto činnost více prostoru. Snažíme se proto, ořezávat jen ty zlatice, které rostou výhradně v předzahrádkách a musí se udržovat jejich standartní tvar, aby nepřerůstaly do lodžií, oken a profilu chodníků. Keře zlatic ve svazích či solitéry v plochách, kde není soustředěn pohyb občanů, neřežeme a dáváme jim prostor ke kvetení.

  Co se týče řezu šeříků, každým řezem (s výjimkou odstraňováním odkvetlých květenství) se šeřík ochuzuje o květy v následujícím roce, protože kvete na výhonech vyrůstajících těsně pod starými květními stonky.  Jedná-li se o řez pro úpravu tvaru nebo velikosti keře se musí se provést v době růstového klidu.

  Je nutné si také uvědomit rozdíl v udržování cca 80 ha zeleně v sídlišti a malé zahrádky u soukromého objektu. Tam vzniká dostatečný časový prostor pro dodržování všech zásad kdy a jak řezat určitý keř.
   

  S pozdravem, 

  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  74
 • Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda by nebylo možné oplotit místo na popelnice před domem Kuršova 4 stejně jako jsou před domy Kuršova 1,2,3...? Vím, že se to již dříve řešilo, že to nelze udělat kvůli popelnicím na plast apod. Tyto popelnice jsou však odděleny od popelnic na komunální odpad, tudíž by se oplotila pouze pravá část a levá zůstala přístupná pro všechny obyvatele. Čím dál častěji totiž popelnice prohledávají bezdomovci a vytahují odpadky ven, což je velmi nepříjemné. Děkuji

  sobota, 27 květen 2017   Seb
  Dobrý den,

  městská část oplocování kontejnerových stání neprovádí. Kontejnery by měly zůstat přístupné všem, kdo platí městu poplatek za komunální odpad. Pokud mají obyvatelé přilehlého domu opakované problémy s udržením pořádku provádí si SVJ zaplocení na vlastní náklady. V takové případě je vhodné chystanou úpravu projednat na Odboru životního prostředí a dopravy. Kontejnery na využitelné složky komunálního odpadu (tedy papír, plasty, sklo) by však měly zůstat veřejně přístupné i po případném zaplocení.

  Ing.Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  80
 • Chci se zeptat minulé roky se běžně sekala tráva i nad ulicí Kuršova nad schody mezi keři a parkujícími auty (nemyslím mezi parkujícími auty a silnicí vedoucí na Kamechy a Žebětín). Letos se jaksi nic nestalo. Sekači posekali kolem domů a nahoře nic. Nějaká změna?

  pátek, 26 květen 2017   Martin
  Dobrý den,

  od listopadu minulého roku provádí údržbu veřejné zeleně v Bystrci II. nová dodavatelská firma, jejíž pracovníci ještě nemají všechny plochy zažité. Plochu „nad ulicí Kuršova nad schody mezi keři a parkujícími auty“ vynechali omylem.

  Ještě v tomto týdnu budou všechny závady odstraněny a plocha bude posekána, tak jak tomu bylo v předchozích letech.

  S pozdravem,


  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  52
 • Dobrý den. Můžete mně prosím sdělit kolikrát do roka se má provádět sečení travin na plochách u domů na ulici Teyschlova 1 - 23? Již je konec května a ještě v těchto prostorách nebyl proveden ani jeden pokos a traviny již dosahují poměrně vysokého vzrůstu. V loňském roce byly první pokosy provedeny již v druhé půli dubna, ale firma, která sečení prováděla, nechala pokosenou trávu na místě, aniž by ji uklidila. Zbytky travin vždy po několika dnech začaly zahnívat a byla opravdu radost takto "ošetřenými" místy procházet. Žádám o co nejrychlejší provedení pokosů spojené s odvozem pokosených travin. Děkuji. S pozdravem

  pátek, 26 květen 2017   Pavel Pokorný
  Na dotaz bylo již odpovězeno 25.5.2017
  Zobrazení :  57
 • Dobrý den. Můžete mně prosím sdělit kolikrát do roka se mají provádět pokosy travin na plochách u domů na ulici Teyschlova 1 - 23? Již je konec května a ještě v těchto prostorách nebyl proveden ani jeden pokos a traviny již dosahují poměrně vysokého vzrůstu. V loňském roce byly první pokosy provedeny již v druhé půli dubna, ale firma, která pokosy prováděla, nechala pokosenou trávu na místě, aniž by ji uklidila. Zbytky travin vždy po několika dnech začaly zahnívat a byla opravdu radost takto "ošetřenými" místy procházet. Žádám o co nejrychlejší provedení pokosů spojené s odvozem pokosených travin. Děkuji. S pozdravem

  středa, 24 květen 2017   Pavel Pokorný
  Dobrý den,

  městská část má nasmlouváno během vegetačního období celkem 5 pokosů trávy. V letošním roce je jiný průběh jara než vloni. Ve druhé polovině dubna na Teyschlové dokonce ještě napadl sníh, který se tu udržel dva dny. Sečení trávy proto bylo zahájeno později a to ve spodní části Bystrce, kde byla v té době tráva nejvyšší a postupuje se směrem nahoru. V současné době se dokončuje pokos na Foltýnové a na Teyschlové bude pokračovat hned na začátku příštího týdne.

  Ing.Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  49
 • Dobrý den, ráda bych se informovala na možnost kontejnerů na plasty v oblasti Bystrc - Kozí horka? V této lokalitě bydlím a ráda bych třídila odpad, bohužel nemám možnost s plasty, kterých nasbírám měsíčně opravdu hodně, jezdit do EKO dvora autem. Také si všímám hodně mladých lidí, kteří se jezdí na pláž Kozí horky rekreovat, že by plasty rádi odhodily tam, kam patří, ale ani u pláže tato možnost není. Uvažuje radnice o umístění a odvážení kontejnerů na plasty, případně i na sklo? Předem děkuji za odpověď,

  středa, 24 květen 2017   Pospíšilová Kateřina
  Dobrý den,

  sběr využitelných složek komunálních odpadů je plně v kompetenci magistrátu města Brna. Odpovědným pracovníkem s kterým lze případné umístění kontejnerů na plasty projednat je paní Mgr. Ivana Fialová z  oddělení odpadového hospodářství MMB (fialova.ivana@brno.cz, tel.:542174550)  

  Ing.Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  64
 • Dobrý den. Na náměstíčku mezi ulicemi Nad Kašnou a Krajní, stejně jako mezi ulicemi K Dálnici a Nad Kašnou, je již více než přerostlá tráva. Chystá se v nejbližší době její sekání? Děkuji!

  úterý, 23 květen 2017   Mgr. Milan Knecht
  Dobrý den,

  pokos trávy na ulicích Nad Kašnou, K Dálnici, Krajní a Výhon bude proveden do konce tohoto týdne.

  S pozdravem,

  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  56