Doprava, komunikace
Rozbalit vše Sbalit vše
 • Dobrý den, po pečlivém přečtení odpovědí na předchozí dotazy a několika telefonátech s panem Mrázem (kterého tímto srdečně zdravím) už vím, že přechod přes "Hitlerku" mezi Černého a Štouračovou nelze osvětlit, ale zábradlí se tam časem (alespoň na straně Černého). Při pohledu na provoz v těchto místech však asi kdekoho napadne, proč není semafor spojen s radarem, tedy proč tam není takový, který vozidlům překračujícím povolenou rychlost "hodí červenou". Tam padesátkou opravdu nejede nikdo. Co vy na to?

  úterý, 11 prosinec 2018   Jan Petrásek
  Vážený pane,
  tuto věc jsem konzultoval s Odborem dopravy MMB, který změny u dopravního značení a dopravního zařízení povoluje. Podle nich se v Brně se takový systém nepoužívá a nevidí ani smysl tímto způsobem ,,trestat" řidiče za nedodržování rychlosti. Policie je technicky dostatečně vybavena ke kontrole dodržování rychlosti.

  S pozdravem

   
  Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  3
 • Nedal by se zrusit ten podchod u Ecerove naproti Alberta smerem tramvaji? Je to ostuda, smrdi to tam, lidi se tam boji chodit. Vzhledem k novemu bezbarierovemu prechodu nema smysl ani pro vozickare. Totalne ostudne misto.

  sobota, 08 prosinec 2018   Entes
  Vážený pane,

  zmíněný podchod je ve správě Brněnských komunikací, a.s., nedokážu Vám proto popsat, za jakých podmínek by jej šlo zrušit. Vzhledem k tomu, že v minulosti byl zrušen podchod přes ul. Obvodovou (u zast. U Zoo), tak by to mělo být možné.

  Jsme však zásadně proti takovému záměru. Jedná se z hlediska dopravy o bezpečnější alternativu k přechodu. Podchod sice není masově využíván, ale důvodem není obava o bezpečnost, ale pohodlnost. To bylo ostatně vidět při nedávné rekonstrukci ul. Vejrostova, kdy byl přechod pro chodce uzavřený a chodci měli využít podchod. Skutečnost byla taková, že chodci i přes zákaz přecházeli přes vozovku a vstupovali vozidlům do cesty. A to nepopisuji ojedinělé případy, ale každodenní realitu.

  Podchod je uklízen jednou týdně, jednou měsíčně pak i mokrou cestou. Nafoukání listí a papírků během týdne se nedá zabránit.

  S pozdravem
   
  Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  26
 • Dobrý den, chtěla bych se zeptat na údržbu chodníků Kuršova - Lýskova. Dnes zcela zamrzlé, neošetřené - nedalo se přejít k tramvaji. 2x jsem upadla, doufám, že naraženiny nebudou mít následky. Pak to budu řešit. Pěkný den.

  pondělí, 03 prosinec 2018   Vavrušová
  Dobrý den,

  od 18:00 hod. dne 02.12. do 12:00 hod. dne 03.12. vyhlásil ČHMÚ pro Jihomoravský kraj extrémní stupeň nebezpečí ledovky s doporučením nevycházet a nevyjíždět. Dodavatelská firma začala v lokalitě Bystrc II provádět zimní údržbu chodníků ve 4:30 hod. Nelze dost dobře očekávat, že desítky kilometrů chodníků budou ošetřeny během hodiny.  Navíc je vývoj počasí takový, že u chodníků, které byly posypány jako první je již posyp v 10:00 hod. zcela pokrytý ledem a bude muset být opakován. Pro doplnění uvádím, že při údržbě se postupuje dle Nařízení č.14/2009, kterým se mění a doplňuje vyhláška města Brna č.16/1998, o schůdnosti místních komunikací, kdy nesmí být doba od vzniku závady ve schůdnosti do doby zahájení jejího zmírňování delší než 20 hodin. Osobně je mi velice líto Vašeho upadnutí a upřímně doufám, že nebudete mít žádné následky, ale z hlediska legislativy  k žádnému porušení povinností ze strany dodavatele nedošlo.

  Ing. Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  54
 • Dobrý den. Chtěla bych vědět,zda bude někdy řádně osvětlen přechod pro chodce z ulice Štouračova ,jak jsou semafory. Večer tam není pořádně vidět,chodník směrem k ulici Černého je ve tmě a hrbatý.Špatně se tu jde a je to nepříjemné. Děkuji.

  středa, 21 listopad 2018   Jana
  Vážená paní,

  dle vyjádření Technických sítí Brno, a.s., které se nasvětlování přechodů realizují, nesmí podle příslušných norem být současně v provozu přisvětlení přechodu a světelné signalizační zařízení.
   
  S pozdravem

   
  Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  37
 • Dobrý den, od roku 1986 se zajímám o vyřešení dopravní situace na křižovatce Kubíčkova na mostě.Bytové domy přibývají a dostat se ráno mezi 6- 9h a odpoledne od 15h přes tuto křižovatku autem je nadlidské úsilí hraničící často s možností havárií. Kdy se postaví kruhový objezd nebo semafory? Vždyť to přece každý vidí jaká je tu nepřehledná situace, na co se čeká až se tam někdo zabije? Děkuji za odpověď, kterou vám již 32 let každý rok pokládám.

  středa, 14 listopad 2018   Anna Balšínková
  Vážená paní,

  v organizaci dopravy nemají městské části prakticky žádné pravomoci. Vše povoluje Odbor dopravy MMB po předchozím projednání s dopravními specialisty Policie ČR.  O úpravu této křižovatky městská část požádala již v roce 2016. Podle informací z OD MMB zde kruhová křižovatka není vhodná kvůli omezeným prostorovým poměrům a probíhá zpracovávání projektu na světelně řízenou křižovatku. Ani na tomto řešení však nepanuje názorová shoda, protože světelně řízená křižovatka vždy zpomalí hlavní větve křižovatky na úkor větví vedlejších. Na Vejrostové tedy hrozí při dopravních špičkách výrazný nárůst kolon.

  S pozdravem
   
  Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy

  Zobrazení :  119
 • Dobrý den, chtěl bych se prosím Vás zeptat, jestli je možné, že v blízké době bude provedena realizace přechodu na ulici Kubíčkova? Jedná se přesně o přechod před domem č.p. 872/9. Předem děkuji za odpověď Přeji hezký zbytek dne

  pondělí, 12 listopad 2018   Bartoněk
  Vážený pane,
  před domem č. 9 je zatím pouze bezbariérová úprava pro přecházení. Zřízením přechodu pro chodce v tomto místě se bude zabývat Komise dopravní a bezpečnostní při Radě MČ na svém nejbližším jednání. Pokud jej komise podpoří, odešleme příslušný požadavek na Odbor dopravy MMB.

  Přechod pro chodce je dopravním značením, které podléhá povolení ze strany Odboru dopravy MMB. Vzhledem k předpisům, které s přechody souvisí, se nyní nedá odhadnout, jaký bude výsledek.

  S pozdravem
   
  Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  76
 • Ref: Oprava Rakovecké ve dnech 5. 11. - 7. 12. 2018 Dobrý den, vzhledem, že se v daném místě zatím nic neděje, chci se zeptat, zda se spíše nebude jednat o opravu vozovky v místě sesunu svahu dále pod kopec směrem k Rybářské baště. Toto místo by si zasloužilo opravu rozhodně více. Ano, vím, že správcem této dopravní stavby je Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje, nicméně věřím, že váš odbor bude schopen dotaz kvalifikovaně zprostředkovat .) S pozdravem VB

  pondělí, 12 listopad 2018   Vojtěch Běhounek
  Vážený pane,
  zvláštní užívání komunikace povolil Odbor dopravy Magistrátu města Brna, my jsme informaci obdrželi na vědomí a zveřejnili. V rozhodnutí je uvedeno, že se jedná o opravu povrchu komunikace v rámci stavby ,,Výstavba autobusové zastávky na ul. Rakovecká v Brně-Bystrci", takže s nestabilním svahem dále na Rakovecké to opravdu nesouvisí.  

  Rakovecká je silnicí II. třídy a podle příslušné vyhlášky je její stav kontrolován 2x měsíčně. S konkrétním dotazem na stav silnice se v souladu s pravidly fóra musíte obrátit na SÚS JMK, Ing. Pavel Krejčí – vedoucí oblasti Brno, pavel.krejci@susjmk.cz

  S pozdravem
   
  Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  51
 • Dobrý den , kdy se bude provádět oprava chodníku u Kachlíkové 11.Když prší tak před trafostanicí stéká voda od školek po chodníku a tvoří se tam laguna ,která je ke kotníkum a nedá se tam projít . Chodí tam děti do školy a ze školy. Nehledě že se tam splavuje i nepořadek ,který tam potom uvízne.

  čtvrtek, 25 říjen 2018   alena
  Vážená paní,

  tento chodník je ve správě Brněnských komunikací, a.s. Požadavek na jeho opravu předáme příslušné sektorářce Brněnských komunikací při každoročním setkání na začátku příštího roku. Jestli bude chodník opraven, případně v jakém rozsahu, záleží na jejich kapacitních a finančních možnostech.

  S pozdravem

  Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  58
 • Dobrý den, z jakého důvodu nesvítí pouliční světla ze zastávky Rakovecká směrem na Rakovec? Ve tmě chodí i děti na tramvaj! Kdy bude zajíždět autobus na připravené zastávky u Panorama? Děkuji za info

  středa, 24 říjen 2018   giomi
  Vážený pane,
  veřejné osvětlení má na starosti společnost Technické sítě Brno, a.s., na kterou se můžete s tímto dotazem obrátit. Pokud máte namysli nové lampy, které byly podél Rakovecké osazeny developerem obytného souboru Panorama, tak je pravděpodobné, že toto osvětlení nebylo ještě na Technické sítě Brno, a.s., převedeno, podobně jako nebyly dosud převedeny na nového správce pozemní komunikace v obytném souboru.

  Autobusové zastávky musí být nejdříve zkolaudovány a musí být na ně vydána licence. Zatím nemáme informace o tom, kdy bude tento administrativní proces dokončen.   

  S pozdravem

  Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  74
 • Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kdo kontroluje kvalitu výstavby / opravy komunikace Vejrostova? Je to páteřní komunikace v Bystrci a bohužel musím říci, že je značně nekvalitní. Již teď jsou některé kanály vpadlé do vozovky, (zejména u vjezdu na parkoviště u školy, u odbočky na Fleischnerovu,...). Při přejezdu se ozývají rány jako hrom. Nyní se přidala i podélná puklina u podchodu na Ečerove. Věřím, že MČ má zájem na kvalitě dopravy v Bystrci a na kvalitu dohlédne.

  čtvrtek, 11 říjen 2018   Pepa
  Dobrý den,

  Investorem opravy komunikace Vejrostova jsou Brněnské komunikace, a.s.  Ty také vykonávají technický dozor investora a po dokončení budou celé dílo od zhotovitele přebírat do své správy.  V rámci přejímacího řízení se bude celá komunikace procházet, budou sepsány všechny závady a nedostatky a stanoven termín na jejich odstranění.

   
  Ing. Radek Bárta, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  103
 • Dobrý den,dnes kolem 20.OO jsem jel autem okolo přehrady z Rakovce směrem na přístav.V místě,kde se opravovala silnice,protože ujížděla a oprava byla provedena jako vždy totálně nekvalitně,tak mně auto vytlačilo tak,že moc nechybělo a narazil jsem do stromu i když jsem jel dle předpisů?Je podle vás v pořádku,aby se takto opravovala silnic?Vy,stejně jako ta firma je placena z našich daní.Jsem OSVČ a pracuji 15 hodin denně 6 dnů v týdnu.Ale takovou neschopnost a nekvalitní práci jde vidět pouze u lidí,kteří jsou státní zaměstnanci.Co mně k této části silnice řeknete.Děkuji Zdeněk Duda

  pondělí, 08 říjen 2018   Zdeněk Duda
  Vážený pane,
  silnice Rakovecká je v majetku Jihomoravského kraje, jejím správcem je Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje. K provedeným opravám se proto nemůžeme vyjádřit.

  S pozdravem
   
  Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  86
 • Dobrý den , v bystrci se mluví o nedostatku parkovacích míst ,a já bych se chtěl pana starosty zeptat ,jaké konkrétní a vymahatelné kroky už konečně udělá radnice k tomu ,aby na parkovištích před domy neparkovaly služební nákladní auta typu Ford tranzit apod ! Nevyřeší to ovšem stávající vyhláška o pozemních komunikacích a o zákazu vjezdu aut nad 3.5 tuny,tyto auta mají vesměs méně než 3.5 tuny . Viděl bych to na místní vyhlášku doplněnou potřebnými značkami a kontrolu dodržování. Místa kde by tyto auta mohly stát v bystrci jsou, třeba velké placené parkoviště před přístavem !! děkuji za odpověd

  pondělí, 08 říjen 2018   petr
  Vážený pane,
  vjezd nákladních vozidel na některých ulicích je omezen dopravním značením. Záleží tak vždy na tom, jak dopravní značení je užito. V Bystrci se jedná nejčastěji o značku ,,Zákaz vjezdu nákladních automobilů" bez bližší specifikace tonáže. Po vydání nové prováděcí vyhlášky k zákonu o provozu na pozemních komunikacích se změnil význam této značky. Dříve zákaz platil pro vozidla nad 3,5 t, nyní platí i pro nákladní automobily do 3,5 t (kategorie N1).

  Do kategorie N1 patří nejen většina dodávek, ale i pick-upy a vozidla se vzhledem osobních, která mají instalovánu přepážku a mají v TP uvedeno N1 místo M1. Značka ,,Zákaz vjezdu nákladních automobilů" tak přes noc změnila svůj význam a dopadá na různá služební, ale i soukromá vozidla obyvatel Bystrce. Takto výrazné omezení obyvatel Bystrce není v zájmu městské části, a proto bylo Radou MČ přijato usnesení ,,Rada MČ Brno-Bystrc žádá Odbor dopravy MMB o revizi dopravního značení B4 ,,Zákaz vjezdu nákladních automobilů" na území MČ Brno-Bystrc tak, aby se nevztahovalo na nákladní automobily s hmotností do 3,5 t." Toto usnesení bylo odesláno na OD MMB, který se žádostí zabývá.

  S pozdravem
   
  Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  114
 • Dobrý den, dne 20.9.2018 proběhlo blokové čištění parkoviště před ulicí Fleischnerova, a to i přes uskladněnou zeminu ze stavebních prací na hlavní komunikaci. Tato zemina byla následující den po blokovém čištění odvezena a zůstala po ní znečištěná cast parkoviště hlínou, po dešti blátem. Kdo uklidí ? S pozdravem, Ladislav

  čtvrtek, 04 říjen 2018   Ladislav
  Vážený pane,

  nehledě na proběhlé blokové čištění musí všechny plochy dotčené touto stavbou po jejím skončení uklidit realizační firma. Objednatel prací, Brněnské komunikace, a.s., je zároveň správcem uvedených komunikací a vyčištění komunikací si pohlídá.

   
  Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  44
 • Dobrý deň, je realizovateľné umiestnenie značky B17 - Zákaz vjezdu vozidel nebo souprav vozidel, jejichž délka přesahuje vyznačenou mez, na začiatok ulice Kubíčkova? Je to nový dotaz. Prosím neodpvedajte spôsobom: "Dobrý den, odpověď na Váš dotaz už zde byla zveřejněna, a to u podobného dotazu ze dne 16.8.2018." Ďakujem, Liptáková

  úterý, 02 říjen 2018   Liptáková
  Vážená paní,

  příslušným správním orgánem k povolování dopravního značení v souladu s § 77a zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů, je odbor dopravy Magistrátu města Brna. Dotčeným orgánem je pak Policie ČR, Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje, speciální pracoviště dopravního inženýrství BM a BO. Nepřísluší nám proto vyjadřovat se k možnosti umístění konkrétního dopravního značení v daném místě.

  S pozdravem

  Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  87
 • Važený pán Mráz, reagujem na Vašu odpoveď na požiadavku zlepšenia dopravného značenia na ulici Kubíčkova, kedy k Maxu chybne odbočia kamióny a uviaznu v nej, pretože dopravné značenie ich na riziko neupozorní. Na dotaz ste odpovedali ve čtvrtek, 16 srpena 2018. Do ulice nemôže vojsť žiadne nákladné auto dlhšie ako 10 metrov, ani kamióný ktoré zásobujú obchody. Dlhé nákladné autá sa nemôžu vytočiť a musia cúvať. Preto navrhujem na začiatok ulice umiestniť značku B17 - Zákaz vjezdu vozidel nebo souprav vozidel, jejichž délka přesahuje vyznačenou mez. Ešte raz prosím mestskú časť, aby kamionistom ušetrila pokazené ráno a na nevhodnosť vjazdu ich aspoň upozornila. Už niekoľkokrát bolo zničené dopravné značenie cúvajúcim kamionistom, takže pridanie jednej značky bude aj ekonomicky výhodné. Ďakujem

  sobota, 29 září 2018   Liptáková
  Dobrý den, odpověď na Váš dotaz už zde byla zveřejněna, a to u podobného dotazu ze dne 16.8.2018.
  Zobrazení :  99
 • Dobrý deň, bolo by možné vylepšiť dopravné značenie na ulici Kubíčkova pri vjazde z Páteřní? Na začiatku ulice je zákaz vjazdu pre nákladné vozidlá mimo zásobovania. Toto je pasca pre kamiony, ktoré sa pred Maxom nevytočia a musia cúvať celú cestu spať (zhruba takto: https://photos.app.goo.gl/L4qqXYWzrVG6yCVP8). Často vidim ako kamión narazí do dopravného značenia, alebo sa snaží cúvať cez chodník. Ďakujem.

  sobota, 29 září 2018   Maroš
  Dobrý den, odpověď na Váš dotaz už zde byla zveřejněna, a to u podobného dotazu ze dne 16.8.2018.
  Zobrazení :  83
 • Dobrý den, moc by mě zajímalo, proč již nejsou při blokovém čistění označena místa tak jak bývala dřív, tedy jasně a zřetelně, kde bude čistění probíhat. Jedna z bídou viditelná tabule na začátku přístupové komunikace pro celou Teyschlovu ulici včetně míst parkování před domy se mi zdá opravdu málo. Starší lidé, kteří již nejezdí každý den do práce nebo vyjíždí automobilem jen občas, si prostě označení nevšimnou. Já sám jsem si označení všiml jen náhodou, a to jen díky tomu, že si cestu na zastávku Ruda nezkracuji přes výběh psů, jako většina. Spousta lidí tudíž vůbec nevěděla, že nějaké blokové čistění je a už při minulém čistění tady byl v odtahu vozů masakr. Myslím, že cílem blokového čistění by nemělo být vybírání pokut a buzerace občanů, ale skutečně to čistění. Nebo se mýlím? Možná si najatá firma jen usnadňuje práci. Dobšák, Teyschlova 1

  úterý, 25 září 2018   Dobšák
  Vážený pane,

  užití zónových značek při blokovém čištění je trendem, který vede ke zpřehlednění dopravního prostoru z pohledu řidiče, protože zóna platí, dokud není další značkou ukončena. Odpadají tak možné nejasnosti, jestli se ten či onen záliv čistí nebo ne.  Užité dopravní značení je odsouhlaseno Policií ČR.

  Dopravní značení je umístěno pouze na vjezdu a výjezdu ze zóny. Proto si ho řidiči, kteří nejezdí denně nemusí všimnout. Toto je ve vlastním zájmu potřeba mít na zřeteli a např. si datum blokového čištění poznačit do kalendáře nebo se zaregistrovat do aplikace Brněnských komunikací, která automaticky zasílá upozorňující emaily.     

  Městská část organizuje pouze čištění komunikací, na rozdávání pokut a na odtazích vozidel se administrativně ani finančně nijak nepodílí.
   
  Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  55
 • Dobrý den, mám následující připomínku: mohl by zodpovědný pracovník zveřejnit kdo projektoval opravu chodníku z ulice Opálkovy na ulici Vondrákovu k zastávce MHD, zda byla dodržena norma ČSN o pozemních komunikacích,hlavně sklon hrbu v dolní části chodníku, jelikož již několik let na tomto chodníku lidé padají jak hrušky, mají polámané končetiny, trochu mrholí a "protiskluzná dlažba" je k ničemu. Taky sklon je nebezpečný, zábradlí po pravé straně vychýlené, starší lidé, kteří mají hůlku a vozík s nákupem, mají problém tímto chodníkem chodit. Pokud vím je na tento chodník upozorňováno dlouhodobě, ale nic se neděje. Doufám, že volební program č. 3 zařadí do programu taky řešení tohoto problému. Uvědomil si někdo, že ulice Opálkova je počtem obyvatel jedna vesnice? Nedovedu si představit, že by měl používat tento chodník vozíčkář. Doporučuji zodpovědným pracovníkům ÚMČ Bystrc vzít si francouzské hole, nákupník tašku, nebo vozík a projít se tam i zpět chodníkem, když trochu mrholí, o zimním období když je trochu námrazy ani nepíši.Děkuji za odpověď za všechny obyvatele Opálkovy ulice, kteří mají problémy, ale nemají již sílu na řešení tohoto problému.

  čtvrtek, 20 září 2018   Dana Novosádová
  Vážená paní,

  serpentinový chodník mezi zastávkou MHD Vondrákova a ulicí Opálkova byl vybudován před desítkami let v době komplexní bytové výstavby. Současné normy ČSN se na tuto stavbu nevztahují, neboť normy nejsou tzv. retroaktivní. Předpokládaným záměrem této stavby bylo zkrácení trasy chodců směrem k zastávce MHD Vondrákova. Tato trasa nemá technické parametry pro tělesně postižené občany a vozíčkáře. Pro tyto občany slouží asfaltový chodník mezi zastávkou MHD a ulicí Opálkovou – tedy podél komunikace mezi ulicí Odbojářskou a Opálkovou.

  V roce 2015 byla MČ Brno-Bystrc provedena oprava chodníku spočívající ve výměně betonové dlažby s klouzavým oblázkovým povrchem za betonovou dlažbu s drsnějším povrchem včetně podkladní vrstvy. Podmínkou nové dlažby byl atest protiskluznosti povrchu, který byl zhotovitelem akce doložen. Součástí opravy chodníku bylo také doplnění chybějícího zábradlí v některých úsecích pěší trasy. Výsledkem tak bylo zvýšení bezpečnosti chodců.

  Pokud by měl chodník svým sklonem odpovídat současné ČSN normě, muselo by se jednat o novou stavbu s pozměněnou trasou, podléhající řízení u stavebního úřadu. Příslušná studie na nový chodník nebyla zpracována, i tak je však zřejmé, že stavba by zahrnovala i nutné přeložky inženýrských sítí. Dalším faktem je, že má-li chodník při překonání stejného převýšení mít nižší spád, nutně musí být delší. Stavba takového rozsahu by si vyžádala investici přes milion Kč.
   
  Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  106
 • Dobrý den, zajímalo by mě, kdy bude zrušen jednosměrný provoz na cca 200 m úseku od nákupního střediska Akát na ulici Nad Dědinou. Tento úsek je naprosto přehledný, omezení trvá již několik měsíců a přitom by bylo zcela dostačující, aby zde byl režim obousměrného provozu s předností v jízdě. Je tam velmi malý provoz, úsek je přehledný a kromě četného hlídkování městskou policií/ a zřejmě vybírání pokut / v tomto nespatřuji žádný význam. Děkuji za odpověď.

  pondělí, 17 září 2018   Alena
  Vážená paní,

  stavební práce na zastávkách na ul. Páteřní byly prakticky dokončeny a nyní čeká se na vyzrání betonu. Tento úsek proto bylo již od 14.09. opětovně zobousměrněn. Z dopravních opatření zůstávají nadále pouze přesunuté zastávky a to do doby než budou ty nové zkolaudovány (asi listopad).   

   
  Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  77
 • Dobry den, kdy prosím dojde k legalizaci parkovacích míst na ulici Výhon? V horní části se již objevilo vodorovné značení, takže kdy bude podobně osazen i zbytek ulice a bude možné v obytné zoně bez postihu parkovat? Děkuji

  pátek, 14 září 2018   Jiri
  Vážený pane,

  legalizace parkování na ul. Výhon je už kompletní. To, co navrhl odborný projektant z Brněnských komunikací, a.s., bylo maximum možného s ohledem na platnou legislativu a daný dopravní prostor (šířkové poměry a množství sjezdů). Větší rozsah by neprošel přes PČR a OD MMB. Chápu, že někteří asi očekávali více, ale každé místo se počítá.

  S pozdravem

  Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  71