Vedení MČ, Rada a Zastupitelstvo MČ

Rozbalit vše Sbalit vše
  • Dobrý den, dne 22/3/2017 se uskutečnilo mimořádné zasedání Zastupitelstva MČ. Na webu radnice se dosud neobjevil zápis z tohoto zasedání, zápis z následujícího zasedání konaného 12/4 už uveřejněn je. Jde o záměr nebo opomenutí? Děkuji

úterý, 25 duben 2017   KarelK
    Děkujeme za upozornění. Jednalo se o opomenutí.

Ing. Dana Kalousková, vedoucí odboru vnitřních věcí
    Zobrazení :  69
  • Pane starosto, dle mě dostupných informací došlo ke stažení jednání o školce z RMB i dnes. Prosím o prověření, proč a o sdělení nám obyvatelům Bystrce, kteří nemají šanci udat dítě do školky ve věku 3 let (výrazně znevýhodnění vůči jiným městským částem). Předem děkuji. S pozdravem,

úterý, 03 květen 2016   Jakub Krejčí
    Vážený pane,

já sám ostře vnímám opakované stažení materiálu předkládaného do R7/062 RMB ze dne 26.4.2016, bod 81 a do R7/063 RMB ze dne 3.5.2016, bod 50, týkajícího se “MŠ Kamechy II – výstavba šestitřídní MŠ“ – zahájení zadávacího řízení. V návaznosti na tuto informaci žádám v dopise pana primátora a Radu města Brna o důkladné zvážení všech aspektu dalšího rozhodování v rámci realizace celého projektu, který by vyřešil palčivý problém, a to velký nedostatek míst v mateřských školách v rámci bystrcké občanské vybavenosti. Vznesl jsem na orgány města Brna dotaz ohledně zdůvodnění výše uvedeného stažení materiálu a také jsem je požádal o průběžné informování v dané věci.

JUDr. Tomáš Kratochvíl, starosta
    Zobrazení :  176
  • Dobrý den, prosím o informaci jakou zprávu má městská část o stáhnutí bodu c18. „MŠ Kamechy II – výstavba šestitřídní MŠ“ – zahájení zadávacího řízení – RM7/ z řady města Brna 19.4.? Proč ke stažení došlo? Předem děkuji za informaci. S pozdravem

pátek, 29 duben 2016   Jakub
    Dobrý den,

přesný důvod mně nebyl sdělen. Věc urgujeme. Poslední informace: bod uvedené školky má být zařazen mimořádně na jednání RMB 3.5.2016.

Zobrazení :  116
  • Přeji hezký den. Ptal jsem se minulý týden na to, kde je k dispozici text koaliční smlouvy nového zastupitelstva, protože podle odpovědi pana starosty k dotazu z 2. prosince jsem jej nenašel. Můj dotaz zůstal se neobjevil na fóru a zůstal bez odpovědi, proto se ptám na totéž znovu.

středa, 10 prosinec 2014   JIří Zelinka
    Dobrý den,
    i když již bylo na dotaz odpovězeno, zde je odkaz http://bystrc.cz/rada.html

S pozdravem

Zobrazení :  149
  • Dobrý den, prosím o informaci, kde najdu ke stažení koaliční smlouvu nového zastupitelstva? Předem děkuji. S pozdravem

úterý, 02 prosinec 2014   Jakub Krejčí
    Dobrý den,
    požadované údaje jsou na www.bystrc.cz  
    Sekce samospráva.
    S pozdravem

Zobrazení :  213
  • Dobrý den, rád bych se zeptal zda bude zveřejněna koaliční smlouva ČSSSD+Ano2011+KDU+TOP09+ODS? Děkuji.

neděle, 16 listopad 2014   KarelK
    Dobrý den,
    koaliční smlouva bude zveřejněna, předpokládám během listopadu.
    S pozdravem

Zobrazení :  115
  • Dobrý den. Dívala jsem se na rozpočet Bystrce na r. 2015 a zdá se mně dost velký nepoměr na investice do silnic (asi 6,6 mil) a náklady na správu a zastupitelstvo (44,5 mil) - 7x více. Nemělo by to být NAOPAK?? Narážím na neutěšený stav s parkovacími místy v sídlišti, každodenní fronty při příjezdu do Bystrce dole u OBI, atd. Není možné nějaké peníze ve správě ušetřit a věnovat to na tyto účely - pomohlo by to VŠEM!

neděle, 09 listopad 2014   Marie
    K Vašemu dotazu sděluji následující vysvětlení:
    Mezi sestavováním rozpočtu samostatné obce nebo města a rozpočtu městské části je velký rozdíl. Je to dáno strukturou statutárních měst, ve kterých jsou vztahy mezi městem a městskými částmi ošetřeny obecně závaznou vyhláškou, která vydává Statut města. Městská část je tak pouze organizační jednotkou příslušného statutárního města. Větší část rozpočtu městské části je proto tvořena mandatorními výdaji, které jsou potřebné na to, aby bylo možno zabezpečit působnosti svěřené Statutem; opravy a investice jsou tak z velké části financovány přímo z rozpočtu města. Problematiku parkovacích míst samozřejmě vnímáme a na zřízení nových pracujeme. Díky úsporám ve Vámi zmiňované části rozpočtu, vzniklým např. důsledným prováděním výběrových řízení na veškeré dodávky již od poměrně nízkých částek, bylo možno realizovat i větší množství akcí, než bylo původně plánováno .V tomto trendu hodláme i následujícím období pokračovat.

Zobrazení :  159
  • Dobrý den pane starosto, bude zveřejněna vaše koaliční smlouva podobně jak to slíbil primátor města v případě koalice městské? Děkuji.

pátek, 07 listopad 2014   KarelK
    Dobrý den,
    k zvěřejnění koaliční smlouvy je nutný souhlas všech zúčastněných, kteří koaliční smlouvu podepsali. Za naši stranu souhlas je, u ostatních partnerů ověřím.
    Děkuji za dotaz, s pozdravem

Zobrazení :  83
  • Dotaz na pana starostu: Dobrý den! Co udělala vaše samospráva během tohoto volebního období pro řidiče v Bystrci? Odpovím za Vás : NIC!!!! Každý den zažíváme zacpané křižovatky u Kníničské, v celé Bystrci se nedá slušně večer zaparkovat! Na webu předkládáte rozpočetza loňský rok, kde máte příjmy jen cca 134 mil Kč? O 20% menší město Kutná Hora má rozpočet 350 mil ??? Kde se ztrácejí rozpočtové peníze? Znamená to, že zastupitelé v Kutné hoře získají na obyvatele 3x více bež Bystrčtí? V Kutné Hoře - městu provinciálního charakteru, odkud pocházím, se v minulám volebním období předláždilo cca 10km komunikací a chodníků. Co se udělalo v Bystrci? Vy nejezdíte po hlavní přívodní komunikaci od Komína co vede středem Bystrce až k Žebětínu?? Doporučuju si to projet - zalátaná silnice s prasklinami horší jak na zapadlé vísce na Šumavě, propadlé kanály, autobusy a trolejbusy stojí na komunikaci a obrání objíždění, vysfaltované chodníky s velkými kalužemi vody, ..., vůbec pak nemluvím o křižovatce v Žabinách napojující se na městský okruh. Myslíte si, že v podzimních volbách pak má nějaký smysl vás ještě volit???

středa, 26 březen 2014   J. Koníček
    Rozpočtové určení daní (RUD) je základem pro příjem obcí. Kutná Hora je obec, Bystrc je městská část obce Brna. Městské části dostávají transferem od města Brna prostředky, které jsou určeny na provoz a základní údržbu školských zařízení, úklid veřejných prostranství a opravy místních komunikací. Většina prostředků zústává městu Brnu, které z nich financuje jednak investiční akce, jednak větší opravy a prostřednictvím vlastních společností zabezpečuje další činnosti nutné pro život obce. Včetně oprav komunikací, o kterých píšete, a budování parkovišť. Už delší dobu žádají starostové o navýšení prostředků pro městské části, zatím bezvýsledně. Přesto, díky tomu, že všechny veřejné zakázky od 15 tisíc zveřejňujeme na internetu, můžeme ušetřené peníze věnovat na vlastní investice, dofinancování dotačních titulů a středně velké opravy (viz Bystrcké noviny č. 2). V letošním roce to bude částka 14 mil. Koho budete volit v komunálních volbách je samozřejmě Vaše výsostné právo. Důležité je, aby jste se voleb zúčastnil.

RNDr. Vladimír Vetchý, CSc., starosta
    Zobrazení :  204
  • Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy začne MČ Bystrc aktualizovat tento web v části "zápisy z jednání zastupitelstva". Od nového roku nebyl doposud zveřejněn jediný zápis, přičemž zastupitelstvo rozhodovalo o některých zásadních věcech pro občany, např. privatizace bytového fondu. Přilepením špatně čitelné kopie na dveře dotčeného domu není, dle mého, zrovna nejvhodnější způsob zveřejnění takto zásadních informací, když MČ provozuje tento rozsáhlý web. Děkuji

sobota, 01 březen 2014   Dana Rybnikářová
    Dobrý den, odkaz jsem kontroloval a informace jsou aktuální. První letošní zasedání zastupitelstva se konalo 26.2.2014. Zápisy na webu se zveřejňují s mírnou časovou prodlevou (cca týden) kvůli ověřování. Žádný bod týkající se privatizace bytového fondu na tomto zasedání ovšem projednáván nebyl.

Bohužel z dotazu není patrné, které lokality se týká a nemohu tedy konkrétně ale je možné, že informace které hledáte naleznete v zápise ze zasedání zastupitelstva dne 11.12.2013. Pokud tomu tak nebude, obraťte se na mne přímo, velmi rád se vám budu věnovat. S pozdravem,

Tomáš Přibislavský, místostarosta
    Zobrazení :  63
  • Dobrý den, bylo by možné ze strany zastupitelstva opět požádat Českou poštu o posílení odpoledních směn na poště v Akátu? Požadavek ze strany MČ snad bude mít větší váhu než žádosti jednotlivců. Čekací doby jsou opravdu dlouhé, málo platné je obsazení 4 přepážek, když většinou je zákazník odbavován pouze u jedné a ostatní pracovnice dělají další jinné činnosti. Snad vedení ČP nebude tvrdit, že např. celý Vyškov obsluhuje stejný počet zaměstnanců. Děkuji

úterý, 11 únor 2014    Karel
    Dobrý den. Ač je Česká pošta státním podnikem, funguje na samosprávě či státní správě nezávisle stejně tak jako všechny jiné soukromé společnosti. Bohužel je tedy tato věc zcela mimo kompetence zastupitelstva či městské části obecně a je pouze na České poště, jaký servis poskytuje a nabízí svým zákazníkům.

O problémech s přetížením obou poboček České pošty v naší městské části jsme vedení společnosti již několikrát informovali a ze strany pošty byly opakovaně přislíbeny kroky vedoucí ke zlepšení situace. Konkrétně úprava rozvrhu směn pošty 635 00 (obchodní centrum Akát) tak, aby byly lépe pokryty obslužné časy ve špičce a rozšíření pošty 609 00 (obchodní centrum Javor) o prostor pro výdej balíkových zásilek. Výsledek samozřejmě veskrze žádný. Co by ovšem celé situaci mohlo výrazněji pomoci je zřízení partnerského místa pošty na Kamechách, o kterém Česká pošta na přelomu roku jednala s některými tamějšími obchodníky. Snad se tedy v dohledné době alespoň částečného zlepšení dočkáme, pokud dojde na Kamechách k nějakému posunu, budu informovat. S pozdravem,

Zobrazení :  38
  • K mému dotazu z 1.8.: Pane starosto, mají Vaše schůzky s ostatními starosty ve věci pejskařů nějaký měřitelný výsledek?

úterý, 13 srpen 2013   Martin A.
    Naše schůzky se týkají především zabezpečení veřejného pořádku. Ať už se to týká významných akcí, které se konají v městských částech, asistence městské policie na kritických přechodech při ranních nástupech dětí do školy, vytipování problémových míst spojených s narušováním veřejného pořádku, informováním o nápadu trestné činnosti apod. Problém pejskařů je sice problémem závažný, ale týká se především chování lidí, jejich charakteru, zodpovědnosti a ohleduplnosti ke svým spoluobčanům a hlavně dětem, které si na trávnicích hrají. Represe je nutná, ale není samospasitelná. Rozhodně nemá smysl výsledek měřit počtem udělených pokut. Daleko účelnější by bylo, kdyby každý z nás nepřehlížel nepřístojné jednání jedinců a nečekal, až to za něj někdo vyřeší.

RNDr. Vladimír Vetchý, CSc. starosta
    Zobrazení :  41
  • Dobrý den, zajímalo by mne, kdo platí občerstvení, které dostávají zastupitelé při jednáních zastupitelstva městské části. Úřad? Odečítá se zastupitelům z náhrad? Kolik peněz je to celkem ročně?

středa, 12 červen 2013   Hana
    Občerstvení zastupitelů při jednáních zastupitelstva MČ Brno-Bystrc je hrazeno z odd.par. "Zastupitelstva obcí" z položky "pohoštění." ( Rozpočtová skladba 6112/5175) Za rok 2012 tato částka činila 29.955,- Kč. Při jednání ZMČ není zastupitelům náhrada za stravné vyplácena.

Ludmila Sovová, odbor vnitřních věcí
    Zobrazení :  64
  • Dobrý den, hledám na těchto webových stránkách zprávy o činnosti Finančního výboru ZMČ, ale nemohu je najít, dohledatelné jsou pro mne jen zprávy Výboru kontrolního a Výboru pro rozvoj infrastruktury Kamech v zápisech ze zasedání ZMČ. Prosím Vás o radu, kde zprávy o činnosti Výboru finančního ZMČ je možno na webu MČ nalézt. Moc Vám děkuji za pomoc.

čtvrtek, 02 květen 2013   Hana
    Vážená paní Hano, hodnocení činnosti finančního výboru se provádí po skončení kalendářního pololetí. Zprávu předkládá výboru předseda a je součástí zápisu z jednání výboru. Vzhledem k tomu, že finanční výbor přijímá usnesení k příslušným bodům jednání zastupitelstva, jsou zápisy z jednání finančního výboru předkládány na jednání zastupitelstva (samozřejmě včetně hodnocení činnosti). Zápisy z jednání finančního výboru však nejsou samostatnými body jednání, takže nejsou součástí zápisu z jednání zastupitelstva. Na webu je tedy nenajdete. Zdravím a přeji pěkný den

Ing. Olga Vašková, vedoucí finančního odboru
    Zobrazení :  20
  • Dobrý den, podle ohlášeného programu mají bystrčtí zastupitelé na zasedání v příštím týdnu v plánu projednání záměru posuzovaného podle zákona č. 100/2001 Sb. Centrum obchodu a služeb Brno-Bystrc. Ráda bych věděla, jaký význam toto projednání má. Zákonná lhůta pro vyjádření ke zjišťovacímu řízení totiž bude v tu dobu už dávno ta tam, vypršela 6. února. Rada MČ se proti záměru postavila už v lednu. Stihla aspoň ona, resp. pan starosta, odeslat na KÚ OŽP ke zjišťovacímu řízení své stanovisko? Pan starosta zde v odpovědi k dotazu z 11.2. uvedl, že se zúčastní veřejné debaty ke Kauflandu u Maxu. Tato debata je plánována na kdy? Zaregistrovala jsem pouze pozvánku na 18. února na volnou a otevřenou diskuzi s občany nad blíže nespecifikovanými bystrckými tématy. Nedaří se mi najít na webu radnice jednací řád Rady MČ. Poradíte mi, jak se k němu dostat? Děkuji za odpovědi.

úterý, 12 únor 2013   Hana
    Zastupitelstvo MČ Brno-Bystrc bude projednávat podpůrné stanovisko k usnesení Rady MČ Brno-Bystrc. MČ obdržela od JmK oznámení záměru, posuzovaného podle zákona č. 100/2001 Sb.o posuzování vlivu na životní prostředí, a o zahájení zjišťovacího řízení.
    Zároveň byla požádána o zveřejnění na úředních deskách. RMČ projednalo své stanovisko na svém zasedání 30. ledna 2013 pod bodem 6.2.03. Příslušné usnesení bylo odesláno Krajskému úřadu JmK, kterému odešleme i usnesení ZMČ.
    Pokud se týká debaty 18. února, byl jsem dotázán, zda se jí zúčastním. Na což jsem kladně odpověděl. Na MČ Brno-Bystrc nebyl doručen od případného investora žádný materiál s žádostí o projednání. Co se týká Jednacího řádu RMČ, bylo možné ho nahlédnout na úřadě. V této chvíli ho najdete na našich webových stránkách.

Zobrazení :  23
  • Vážený pane Přibislavský, obracím se na Vás jako na zástupce Výboru pro oblast Kamechy s naléhavým dotazem ohledně rozvoje této oblasti. Rád bych se informoval na KONKRÉTNÍ časový harmonogram dobudování infrastruktury (chodníky, přechody pro chodce,dětská hřistě) a občanské vybavenosti (zkultivování nevzhledné pustiny mezi Teyschlovou a Říčanskou). Vím, že spoustu věcí nelze z Vaší strany ovlivnit, nicméně (ne)činnost výboru je pro mne velkým zklamáním. Někdy mám pocit, že si zastupitelstvo s touto oblastí neví rady. Děkuji za odpověď

úterý, 22 leden 2013   Michal
    Dobrý den. Setkání výboru na Kamechách se pravidelně účastním stejně tak jako jiných setkání s občany, ale nejsem členem Výboru pro rozvoj infrastruktury Kamech. Zajímá mne názor obyvatel v obci, čerpám z těchto diskuzí podměty a nápady a občas mohu poskytnout konkrétní a aktuální informace z dění na radnici či k některým probíhajícím projektům, ovšem činnost výboru neřídím. Váš dotaz předám předsedovi Výboru pro rozvoj infrastruktury Kamech panu Buriánkovi.

Výstavba dětského hřiště na Kamechách bude realizována v letošním roce. Požadavky na změny v dopravě, jako jsou například obytná zóna byly postoupeny dále k posouzení na Odbor dopravy magistrátu města Brna a Polici ČR. S chodníky a přechody na Kamechách jsem na setkáních problém nezaznamenal, kontaktujte mne prosím s konkrétní záležitostí na email pribislavsky@bystrc.cz. Kultivace proluky mezi ul. Teyschlovou a ul. Říčanskou je navázána na výstavbu obchodního centra s dalšími objekty služeb a také na vybudování modulární mateřské školky.

Občanskou vybavenost, jako jsou služby, obchody a podobně můžeme ovlivnit pouze nepřímo například souhlasem s úpravou územního plánu a možnosti obce jsou do značné míry omezené. Ovšem to samozřejmě neznamená, že se nedá dělat vůbec nic. Oslovili jsme vedení společnosti Kaufland s žádostí o setkání, které proběhne ve druhé půli února a na kterém budeme diskutovat možné investice této společnosti v Bystrci. Jednali jsme také například s vedením České pošty o další pobočce pošty na Kamechách. Zájemce o pronájem prostor, kteří se s dotazem obrací na městskou část odkazujeme na Kamechy a kontaktujeme je s investory. Jedná se ovšem o investice soukromých subjektů a záleží pak pouze na jejich možnostech a jejich zájmu o danou lokalitu.

Zobrazení :  28
  • Dobrý den, pane starosto, připadá Vám správné a přijatelné, že na mnohé bystrcké zastupitele zvolené občany není na webu Bystrce uveden jakýkoliv kontakt ? Můžete s tím prosím něco udělat ? Děkuji.

čtvrtek, 03 leden 2013   Karel
    Můj názor je, že by občané měli mít možnost se na své zastupitele obrátit i prostřednictvím mailu. Nehledě na to, že mají připojení od radnice zdarma. Na druhé straně nemáme právo zveřejňit jejich soukromý mail. Podnikl jsem opatření, aby v nejbližší době byly na webu MČ mailové adresy všech zastupitelů.

Zobrazení :  28
  • Dobrý den, chtěl bych poprosit pana starostu a pány místostarosty o vypracování prvotního náhledu, co by přineslo ( plusy a mínusy ) odtržení Bystrce od Brna a seznámení občanů s nimi. Dotaz je motivován macešským chováním Zastupitelstva města Brna, které např. schvaluje masivní výstavbu bytů v Bystrci bez odpovídající občanské vybavenosti, schvaluje redukce dopravy v jiných částech města nevídané apod. Děkuji.

středa, 02 leden 2013   Karel
    Ohledně dopravy budeme po vyhodnocení s MMB jednat, podobně o občanské vybavenosti. Bohužel nový zákon o RUD (rozpočtové určení daní) a navazující novela Školského zákona měla za následek snížení příjmů města o cca 250 mil. Kč, což má dopad i na městské části. To ale neznamená, že na pořadu dne jsou úvahy o odtržení Bystrce.

Zobrazení :  31
  • Dobrý den, kolik peněz vynaloží MČ Bystrc na uspořádání plesu zastupitelstva? Nebylo by možné tyto prostředky věnovat na jiné účely?

pondělí, 17 prosinec 2012   kolinek
    Reprezentační ples ZMČ je určen široké bystrcké veřejnosti, jedná se již o tradiční akci v rámci kulturní sezóny městské části Brno-Bystrci. O tento ples je vždy velký zájem ze strany bystrckých občanů. Návštěvnost je i zárukou dostatečného příjmu ze vstupného, které je ve výši umožňující účast široké veřejnosti.Tyto finanční prostředky zcela pokryjí náklady na ples, které se pohybují ve výši cca 42.000,-Kč.

Bohdana Sekyrová, vedoucí odboru kultury; RNDr. Vladimír Vetchý CSc., starosta
    Zobrazení :  32
  • Dobrý den, dnes jsem se díval na webu http://www.bystrc.cz/rada.html na členy Rady MČ. Ani u jednoho není uvedeno členství v komisi či výboru, ani u jednoho zastupitele za ČSSD není uveden jakýkoliv kontakt. Budou tyto informace doplněny nebo jde o záměr? Děkuji

úterý, 20 listopad 2012   Karel
    Dobrý den, záměrem to samozřejmě není. Kontakty se kopírovaly ze starého webu, kde tyto informace nebyly kompletní a budou doplněny po upřesnění od jednotlivých členů zastupitelstva. Členství ve výborech a komisích bude samozřejmě doplněno. Jmenné seznamy členů jednotlivých výborů či komisí také naleznete ve stejném odkazu pod záložkami Výbory zastupitelstva MČ a Komise rady MČ. Pro lepší orientaci doplníme za jednotlivá jména i strany, které členy do jednotlivých výborů či komisí nominovaly.

Zobrazení :  16