Ukliďme Česko 2017

Vážení a milí bystrčtí spoluobčané,
chci vás touto cestou informovat o dalším ročníku celorepublikové akce s názvem „Ukliďme svět, ukliďme Česko". Jde o úklidovou dobrovolnickou akci probíhající na území celé České republiky s cílem uklidit nepořádek a vzniklé černé skládky. Letos se uskuteční v sobotu 8. dubna. I do letošního ročníku se opět zapojí město Brno a zajistí prostřednictvím městské odpadové firmy SAKO odvoz veškerého nasbíraného nepořádku. Navíc i letos budou zapojeni strážníci městské policie a dva dny před akcí budou hlídky městské policie po celém Brně sbírat injekční stříkačky s cílem ochránit dobrovolníky před poraněním. Dovolte mi, abych touto cestou oslovil vás občany, příspěvkové i zájmové organizace, živnostníky, firmy a v neposlední řadě vedoucí školních a zájmových kolektivů. Na mládež je letošní ročník zaměřen jakožto na cílovou skupinu a jsou pro ni připraveny i soutěže. Zmonitorujte, prosím, své okolí, ať víme o černých skládkách a znečištěných lokalitách.
Zájemci o úklid v Bystrci, kontaktujte, prosím co nejdříve, Odbor životního prostředí a dopravy ÚMČ Brno-Bystrc ( Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ) a domluvte se na konkrétních lokalitách k úklidu a počtu zapojených osob, abychom dopředu zabezpečili potřebné organizační záležitosti. Nejzazší datum je 28. března, kdy musí městská část Brno-Bystrc na Magistrát města Brna odeslat seznam míst v Bystrci, kde budou odpady shromažďovány vč. zákresu v mapce a počtu dobrovolníků na jednotlivých stanovištích. V případě větších uklizených ploch může být míst k odkládání sesbíraného odpadu více. Dobrovolníkům budou poskytnuty jednorázové rukavice a pytle na odpad. Upřesňující informace budou zveřejněny týden předem.
Více informací naleznete zde: www.uklidmecesko.czwww.bystrc.cz.
Děkuji všem za podněty a ochotu se aktivně angažovat. Budu trochu parafrázovat, a tedy dnes se neptejte, co udělá radnice pro vás, ale co můžete Vy udělat pro své okolí v Bystrci.
Samozřejmě stojím o to, aby naše okolí bylo čisté, a proto jsem se rozhodl, že se akce také zúčastním.

Tomáš Kratochvíl
, starosta

9. 3. 2017